Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kakunia 123 23 cze 2014, 20:38
No własnie staram się ale jak przychodzi ten napad tego kołatania i duszenia w gardle to od razu napinam i tak spięta jestem aż do nocy ....kurcze no nie wiem strach przed smiercią mnie paraliżuje totalnie!
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez jasaw 23 cze 2014, 20:39
Na początek te 2 relaksacje, jeśli nie spodobają się Wam, podam inne. Polecam szczerze.

http://hjdb.wrzuta.pl/audio/4X8G0SAMsQa ... -medytacja

http://hjdb.wrzuta.pl/audio/3hPWfax2s4G ... ew_version
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Kakunia 123 23 cze 2014, 21:27
Miałam wam zadać pytanie...kurcze mam takie coś od około roku , że jak sobie nie przypomnę żeby się napić to się nie napije i nie czuję nawet pragnienia ( może przez to mam drgania mięśni bo nawodnienie mam słabe)...czy to swiadczy o jakiejś chorobie? Nigdy o tym lekarzowi nie mówiłam nie widziałam w tym problemu ...czasem jedna szklanka na dzień na siłe wypita i tyle .... chyba trochę sama sobie szkodzę , ale jak pisałam pragnienia nie mam !
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scooby 23 cze 2014, 22:06
Ja mam podobnie i w nigdy bym nie powiedziała, że to objaw choroby :P

przez jasaw 23 cze 2014, 22:08
Kakunia 123, mój Syn też za mało pił, nie czuł pragnienia i okazało się, że ma za wysoki poziom hemoglobiny, co sprawia, że krew jest za gęsta. To nie jest dobre, musi łykać Acard, by trochę rozrzedzić krew i zmusza się wręcz do wypicia czegokolwiek, byle nie słodkiego. Moga być zioła, herbata, woda gazowana i niegazowana.
Dobra Dusza Forum

przez marta80 23 cze 2014, 22:11
jasaw dzieki rewelka te kawalki...odplywam przy takiej muzie;))

Kakuniaja za to pije ok 2litrow;)))zawsze duzo pilam...nie dobrze ze pijesz tak malo...to nie jest zadna choroba...ale szkl o przesada...organizm nie jest nawodniony itd....pij wiecej kolezanko kochana;)))

przez jasaw 23 cze 2014, 22:15
tku miałam problemy z wyleżeniem przez te 0,5h, ale teraz potrafię 2 razy dziennie słuchać i odprężać się. Kiedy miałam problemy z podwyższonym tętnem, relaksacje uratowały mnie, potrafiłam dzięki nim, obniżyć znacznie puls.

-- 23 cze 2014, 21:21 --

Nie wiem co się dzieje, nie mogę poprawić postu poprzedniego?

-- 23 cze 2014, 21:22 --

Miało być...Na początku
Dobra Dusza Forum

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 22:27
Jasaw, próbowałam relaksacji i nic to nie pomaga. Mam podobnie jak Kakunia, łapie mnie to również gdy jestem rozluźniona. Chyba, że tylko mi się wydaje, że jestem. Ale podam przykład, siedzę sobie wieczorem na łóżku, zrelaksowana, z mężem, córcia śpi ululana, oglądamy sobie komedię, śmieję się... i nagle dusi mnie !!! :( Relaks muzyczny i wyciszanie też nie działają bo wtedy jeszcze bardziej wsłuchuję się w swój organizm i wyszukuję nieprawidłowości, głównie w oddychaniu. Mam lęk, że źle oddycham. I wiecie co? Dopiero w tej chwili sobie to uświadomiłam. Przed czym mam lęk :zonk: .

Co do edytowania postu, ja też tak miałam gdy zbyt wiele razy edytowałam jakiś post. To potem już nie mogłam kolejny raz.

Kakunia, ja też niewiele piję. Lekarze krzyczą na mnie, że za mało. Zbyt wysokiej hemoglobiny ja np. nie mam, raczej za niską bo jestem po porodzie. Ale wiesz co, przez to, że niewiele pijemy, mamy na 100% suche gardło, co zwiększa dolegliwości. Od jutra zacznę więcej pić, może spróbujmy razem? Ja czuję, że mam suche gardło. Poza momentami kiedy mam w nim uczucie flegmy. Ale takto mam strasznie suche a laryngolog stwierdził zanikową błonę śluzową gardła. Myślałam o tym, zeby kupić w aptece taki preparat Gardvit A+E, nawilżający do psikania gardła. MOże kupię, może co pomoże?
Ostatnio edytowano 23 cze 2014, 22:34 przez Alice in wonderland, łącznie edytowano 1 raz
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez jasaw 23 cze 2014, 22:29
Alice in wonderland, trzeba nad tym popracować...
Chodziłaś/chodzisz na psychoterapię?

-- 23 cze 2014, 21:30 --

A znasz trening Jacobsona?
Dobra Dusza Forum

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 22:39
Jasaw, rok temu trafiłam do psychiatry i on powiedział, że wystarczy u mnie psychoterapia u zwykłego terapeuty ale nie poszłam na nią bo zaszłam w ciążę i nerwica minęła. Potem wróciła i chodziłam na konsultacje terapeutyczne w szpitalu. Wystarczyły 3 spotkania abym poczuła się lepiej i zaprzestałam spotkań, tym bardziej, że brzuch już mi nie pozwalał. Przy przerwaniu terapii dostałam duszności ale wszyscy mówili, że to ciążowe, więc nie kontynuowałam spotkań. Kontaktowałam się z moją psycholog teraz ale zaproponowała termin 14 lipca dopiero !!! jak ja wytrzymam tyyyyle czasu !!!!!! Umrę do 14 lipca .... :hide:

Marta, coś napewno jest w tych naszych kręgach szyjnych i zaciskaniu zębów :/ ja już tak zaciskałam zęby, że musiałam zalozyc aparat ortodontyczny

przez Kakunia 123 23 cze 2014, 22:47
Ogólnie chyba pójdę do azjatyckiego sklepu i nakupuję wody z aloesem strasznie mi zasmakowała u koleżanki i będę sączyć będę się zmuszac bo np, widze choćby to że mam suchą skórę ..pewnie też od tego ....

Ja też tego duszenia się bardzo boję ....:(:( jeszcze do 1 w nocy siedzę sama bo mój w pracy ...wiecie co ja przezywam mam w głowie jedno ;"Kaśka nie umieraj teraz , nie ma nikogo ''....ja się boję że to jakiś zator...zrobię sobie wpL krzepliwość krwi , jeszcze może hotler ....no i oprócz tego jeszcze cała lista innych rzeczy ...biorę co jakiś czas propranolol i fakt drżenia rąk wygasły i drżenia mięśni się zmniejszyły o połowę , więc to chyba jednak te dwie dolegliwości są akurat nerwicowe skoro taki lek mi na to pomaga .

Powiedz mi masz te uczucie duszenia ...czujesz jakbyś mdlała>>>??? BOli cię potem głowa ...? Bo mnie tak:( jakbym dotleniona nie była;/;/;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 22:59
Kakunia, widzę, że mamy podobne objawy. Az tym zatorem to ja już w ogóle mialam jazdy całą ciążę!! Zatorowość płucna, zakrzepica, ojojoj.... Jeszcze lekarze wykańczali mnie nerwowo bo nikt nie robił mi badań pod tym kątem! Zaraz po porodzie zrobiłam sobie poziom D-dimerów, które rosną przy zakrzepach i co? Podwyższone mi wyszły! Jeny, jak jak spanikowałam !!! Poleciałam biegiem na USG Doppler żył, wyszło dobrze i lekarz uspokoił mnie, że D-dimery pewnie mam podwyższone po ciąży. Jakoś mi przeszło z tym zatorem ale czasem mam jazdy, że przecież powinnam zrobić Dopplera żył i tętnic wyżej położonych, czyli szyja, płuca... Eh. A to badanie krzepliwości to jak się robi? :shock:
Ale wiesz co, nie czuję przy duszeniu jakbym mdlała. W każdym razie nie teraz bo w ciąży tak miałam i mialam sine nogi i ręce, masakra! ja się tego tak wystraszyłam że pozostał silny lęk. Głowa też mnie nie boli. Mnie dusi tylko, w różnych miejscach. I miewam odruch kaszlu. Czasem zatkane uszy.

przez Kakunia 123 23 cze 2014, 23:10
Też mam odruch kaszlu i zatyka mi przewaznie prawe ucho .....kiedyś mojemu ojcu odbierałam wyniki krwi i miał tam krzepliwość były normy itp.... albo mam jeszcze w głowie że może jakieś guzy na tarczycy ,,, a czego ja w głowie nie mam każdą chorobę jaka tylko może być....
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Alice in wonderland 23 cze 2014, 23:20
Kakunia, a z tą tarczycą to akurat nie głupie, robili mi w szpitalu jako pierwsze bo ja brałam lek na niedoczynność. Wynik USG nie wykazał żadnych guzków ani woli, węzły chłonne też były w porządku. Oczywiście nie chciałam w to wierzyć! Ale wynik mam, kiedy przypomnę sobie o tarczycy, wiem, że mam wynik i nic tam nie ma. Ale słuchaj, tarczyca to akurat nie taka głupia sprawa jak np nasze wkręcanie zatorów i nowotworów. Tym bardziej, że piszesz o suchej skórze. Tarczyca potrafi z człowieka zrobić wraka psychicznego i fizycznego. TSH robiłaś kiedyś? Hormony?
A ten odruch kaszlu i uszy to przerabiam właśnie i znalazłam info o nerwie błędnym i chce iść do neurologa (już drugi raz). Jeszcze mój ortodonta zasugerował ten nerw błędny to już w ogóle go sobie ubzdurałam. Nerw błędny to taki nerw co się ciągnie od ucha aż do brzucha. Unerwia właśnie gardło i powoduje taki odruch kaszlu. To ten nerw co się go smyra w gardle, żeby wywołać odruch wymiotny. Pobudzanie tego nerwu stosuje się w leczeniu depresji, więc ma silny związek z chorobami psychicznymi. Ma też znaczenie w padaczce...Ktoś mi też pisał w wątku o Globus Histericus, że może to być problem z nerwem gardłowym. Tylko jak to zbadać? Tego nie wiem. Narazie leczę się na refluks.

Nie chcę pisać zbyt wiele żebyśmy się obie nie nakręcały niepotrzebnie, jednak może czasem warto coś tam sprawdzić a inne odpuścić, te mniej realne. O ile którekolwiek można w ogóle nazwać realnymi...

Sortuj wg