Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 18 cze 2014, 23:23
Ja po tartiaksonie nie odczułam nic poza bólem głowy :lol: 3 dni to dopiero początek, oby z czasem było coraz lepiej <nawet jeżeli przez chwilę miałoby być gorzej>. Ile czasu zamierzasz brać biotrakson?
Mnie na wlewy do szpitala wzięli z pozytywnym IgG i granicznym IgM. A myślałam, że wygnają, że przegonią hen, jeśli nie mam IgM pozytywnego ;)

przez braksił22 18 cze 2014, 23:26
Prakseda napisał(a):braksił22, mnie ELISA wykryła boreliozę ;) Obeszło się bez wróżbity Macieja - miał chłop wolne popołudnie ;)

Po jakim czasie od wystąpienia objawów miałaś robioną Elisę? :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez *Wiola* 18 cze 2014, 23:27
Prakseda, Nie wiem ile czasu , zobaczymy ile moje biedne żyły wytrzymają , mam na jakies 20 wlewów zlecenie , potem wizyta. Oo to miałas farta , bo zazwyczaj dla nich Igg to kontakt z bb , a nie choroba :? , ale może ten graniczny igM zadecydował.

-- 18 cze 2014, 22:30 --

braksił22, Ja też z grona "szczęściarzy " u których Elisa wyszła dodatnia ;)
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez braksił22 18 cze 2014, 23:45
*Wiola* napisał(a):Ja też z grona "szczęściarzy " u których Elisa wyszła dodatnia ;)

Znając moje "szczęście" to nawet skierowania na to badanie nie dostanę :D
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez *Wiola* 18 cze 2014, 23:48
braksił22, To poscimniaj troszkę , że kleszcza miałeś miesiac temu , głowa boli , masz temperaturę ,dziwne bóle itd itp, ;)
Moderator

przez braksił22 18 cze 2014, 23:57
Wiolciu - ja nie muszę ściemniać, bo ja takie objawy mam. Gorączki czasami dochodzące do 38,5-39stopni, bez jakiejś widoczniej przyczyny (grypy, przeziębienia). Jednak no to nie przemawia do mojej lekarki, która usilnie próbuje mi wmówić, że mój problem leży tylko i wyłącznie w mojej głowie. Nie zgadzam się! Jestem świadomy zaburzeń natury nerwicowej i to jest fakt, ale to jest objaw a nie przyczyna moich problemów.
Neguję jej teorię otwarcie i ona o tym wie, jednakowoż nie wychodzi z inicjatywą żeby cokolwiek robić z moimi dolegliwościami.
Ostatnio na wizycie wspomniałem jej o dużym węźle pod pachą, który rośnie mi już od ponad roku. Sprawdziła, rzuciła "rzeczywiście, spory węzeł chłonny" i nic! Zero zainteresowania, zero skierowań - nul. Prawdopodobnie wkroczyłem na wyższy stopień wtajemniczenia i potrafię już sobie wymyślać powiększanie węzłów chłonnych, sprawianie sobie gorączek na zawołanie oraz bóle i trzeszczenia stawów.

przez *Wiola* 19 cze 2014, 00:12
braksił22, :evil: :evil: :evil: Znam to doskonale, ja się w pewnym momencie poddałam i uwierzyłam , że wszystko to moja chora głowa. Też mi wmawiali , że wszystko to nerwica, np wieloletnie stany podgorączkowe , albo arytmia itp. Na szczęście wysiadły mi mocno stawy i znów zaczęłam mocno drązyć temat i doszłam do diagnozy, Nie twierdze , że nie mam nerwicy , ale za wiele moich objawów odpowiada na pewno borelioza i niedoczynnośc tarczycy , którą tez niedawno w koncu zdiagnozowałam , oczywiscie na własną rękę w zasadzie :?
Moderator

przez Prakseda 19 cze 2014, 00:13
braksił22, zażądaj od lekarki skierowania do szpitala <a jeśli odmówi niech Ci to da na piśmie>. Choćby ze względu na gorączkę. W szpitalu przy takim objawie powinni Ci chociaż tę nieszczęsną ELISĘ zrobić. A może zmień lekarza? Toć to konował jakiś. Ja nie dochodziłam do 38 stopni, a moja rodzinna wysłała mnie do 2 szpitali na diagnostykę < i to już przy stwierdzonej boreliozie, bo "A może to jeszcze coś innego">.

przez braksił22 19 cze 2014, 01:07
Tylko to bym musiał trafić akurat na moment w którym dostaję gorączki. U mnie to naprawdę wygląda śmiesznie, bo dostaję gorączki, zlewam się potem (lepkim) i po chwili gorączka znika. Całość trwa nie wiem, z 30 minut.

Wiolka - z tarczycą też mam coś nie halo. TSH podwyższone (5,2) sugerujące niedoczynność przy mieszczących się w granicach normy ft3 i ft4.

przez Carlsberg 19 cze 2014, 02:28
wystraszyłem się, że mam wysypkę na plecach, a to okazała się.... wysypka. Żyję jednak.

przez Prakseda 19 cze 2014, 19:42
braksił22 napisał(a):Tylko to bym musiał trafić akurat na moment w którym dostaję gorączki.

Chyba niekoniecznie. Ja akurat miałam <i nadal mam> chroniczny stan podgorączkowy, ale jego przewlekłość nie była "wymaganym" warunkiem do konsultacji ze specjalistami czy do hospitalizacji. Właściwie to lekarze przy naszym pierwszym kontakcie wychodzili z założenia, że mam go napadowo. Zawsze padało pytanie, kiedy pojawia się ta podwyższona temperatura <nie musiało to być tu i teraz>, dopiero wtedy ich informowałam, że w zasadzie mam ją bez przerwy.
Może faktycznie poszukaj innego lekarza? Ja tak zrobiłam kilka lat temu - różnica kolosalna. O ile pierwszy rodzinny, gdy zaczęłam go regularnie nachodzić ze swoimi objawami próbował spławiać mnie tekstami typu "To od pogody", "To ze stresu", tak ten nowy po zapoznaniu się z moją historią objął mnie ramieniem i powiedział "Kochanie, wszystko sprawdzimy." No może nie sprawdziliśmy wszystkiego ;) , ale to, co mógł dla mnie zrobić - zrobił <a nawet więcej ;) >.

przez *Wiola* 19 cze 2014, 20:13
braksił22, Prakseda, ma rację , przecież nie musisz mieć akurat gorączki . No i z drugą sprawą też , masz strasznie wysokie to Tsh i wymagasz dalszej diagnostylki tarczycy bezwzględnie , niech Ci da skierowanie do endo , a jak zaoponuje zażądaj odmowy na piśmie, To sa normalnie jakies jaja, trzeba z takimi konowałami walczyć :evil:
Moderator

przez braksił22 19 cze 2014, 21:16
Dziękuję kochane za rady :) Obecnie jestem, za przeproszeniem, w rozpierdolu całkowitym i się ruszać nie mogę. Jak tylko minie (pewnie w następnym tygodniu) to pójdę do tej mojej lekarki i wystawię kawę na ławę. Albo się w końcu zainteresuje, albo się pożegnamy.
Najlepsze jest to, że ta moja obecna lekarka jest synową poprzedniej. Nie wiem, może obie ze sobą przebywają i się wzajemnie "uczą".

przez księżniczka 20 cze 2014, 08:50
braksił, ja powiedzialam kiedys do lekarza ze chce na pismie ze odmawia mi skierowania do specjalisty i ze bierze moje zdrowie/zycie na wlasna odpowiezialnosc. po ujzeniu buraka na mordzie i RYKu jak z amy smoka, skieorwanie dostalam :D>
Dziewczyny co ogarniaja troszke face.... widzicie co sie z dżabi <addict> dzieje :(? <martwi sie>
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

Sortuj wg