Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 06 cze 2014, 22:34
pimpek82, moj kolega ma tez rozne zrenice :) robili mu badania w szpitalu za granicą i nic nie stwierdzili :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez netusia_20 06 cze 2014, 22:43
kurcze, tak jakbym siebie słyszała, jak musiałam przeczekać weekend, aby pójść do lekarki :D joasik01 to na pewno musi być nerwica, czego to ja sobie nie potrafiłam wkręcić, bóle węzłów po alkoholu, czy świąd skóry itp. więc nie dziwią mnie Twoje bóle, nie martw się, do lekarza nie zaszkodzi pójść, ale popatrz, jutro jest sobota, pewnie będzie ładna pogoda, dasz radę, odpocznij, wyluzuj, zajmij się pracą, domem, szkołą/studiami, ostatnio troszkę mniej mi doskwiera ta choroba, ponieważ mam za chwilkę sesję na studiach, a uczyć się bardzo lubię :) Nerwica to okropna choroba, co sobie nie pomyślisz zaraz to masz :(
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez Adam Smith 06 cze 2014, 22:45
joasik01, no oby, oby, bo mnie już skręca czasem ze strachu. Jak się zaczynam nakręcać, to pojawiają się też inne objawy od razu :D
A czy ktoś zaobserwował u siebie rożnej wielkości zrenice?

Mam tak od kilku dobrych lat. Okulista stwierdził, że to normalne. W nocy robią mi się malutkie, a gdy pojawi się światło, to zaczynają się rozszerzać. Jakie było zdzwienie kolegi, jak widział mnie za dnia i mówił " jakie ty masz wielkie oczy" ( wtedy rosną naprawdę do sporych rozmiarów ), a wieczorem zauważył, że mi się zmniejszyły żrenice o dwa rozmiary :D
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joasik01 06 cze 2014, 22:50
netusia powiem Ci ze ja własnie w weekendy mam gorzej. W tygodniu pracuje i jestem zajęta na maksa, a w weekend wychodzi to ścierwo. nerwice to wiem że mam bo mam stwierdzoną, od jakiegoś czasu staram sie o dziecko i nie wychodzi nam więc tak się tym stresuje że odezwały się lęki a bóle przeszły z serca ( bo zbadane) na głowe. u mnie każdy ból to jakby zagrożenie życia- a jak byłam chora z temperaturą 39 stopni- to nerwica odpusciła. U mnie te bole skaczą z miejsca na miejsce.

przez braksił22 06 cze 2014, 22:57
Też mam nierówne źrenice, ale tylko w ciemnych pomieszczeniach. Normalnie to mam równe, pięknie reagujące na światło.
Miałem kiedyś schizy, bo zauważyłem pewnego razu, że źrenice mi się zwężają i rozszerzają bez niczego (tj. w tym samym pomieszczeniu, przy tym samym świetle, nie mrugając), normalnie jakby pulsowały. Teraz już wiem, że źrenice reagują na ... poziom adrenaliny. Jak się skupiałem na przeglądaniu źrenic, zaczynałem się denerwować no i źrenice zaczynały wariować. :D
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez pimpek82 06 cze 2014, 22:58
netusia_20, tez mi sie tak wydaje ze okulista w badaniu by zauważył różnice w wielkości
nerwa,a niech beda i rozne aby rezonans wyszedł ok ;)
Tomcio Nerwica, ja mam zrenice rożnej wielkości tzn.lewa jest mniejsza od prawej,albo prawa jest większa od lewej. Czasami jest tak ze jest na odwrót ,albo obie sa równe.prawdopodobnie chodzi tu o natężenie światła,pewnie wystarczy troszeczkę inny kat padania i juz sa rozne .wczesniej sie nie przyglądałam.dopiero jak zacElam sobie wmawiać choroby.

przez netusia_20 06 cze 2014, 23:01
My nerwicowcy musimy mieć jakieś zadanie, bo jak mamy za dużo wolnego, to nas nachodzą różne stresy, lęki... :( smutne to jest, ale jakoś sobie musimy powoli radzić :) Nie wiem, może te Twoje bóle to jakieś nerwobóle, skoro miewasz je w różnych miejscach?

przez pimpek82 06 cze 2014, 23:02
braksił22, u mnie tez tak właśnie jest.niektorzy pisza,ze tak moze być od stresu,ale neurolog zaprzeczyła inny lekarz mówił ze tak moze być i weź tu nie panikuj ;)

Nerwica moze dawać rozne objawy,wiec te bole to bole somatyczne,normalka ;).
Jeśli jesteś przebadana i nic lekarz nie stwierdził to jest właśnie to.

przez Adam Smith 06 cze 2014, 23:06
My nerwicowcy musimy mieć jakieś zadanie, bo jak mamy za dużo wolnego, to nas nachodzą różne stresy, lęki

Wczoraj cały dzień czułem się żle, aż w pewnym momencie postanowiłem wyjść na półgodzinny spacer i o dziwo podczas spaceru wszystkie objawy ustąpiły :shock: Po prostu całkowicie o nich zapomniałem. Wróciłem póżniej do domu, poszedłem pod prysznic i tak stoję 2 minuty w dobrym humorze aż nagle przypomniałem sobie o chorobach i momentalnie zaczęło sie z powrotem, więc coś jest w tym co mówisz :D
Adam Smith

przez marta80 07 cze 2014, 09:58
netusia 20 witaj :papa: :papa: :papa:
doskonale cie rouzmie bo ziarnice przerabialam pare macy temu...i mialam wszytskie jej objawy....doslowie wszytskie((((:

joasik01 ktos kiedys poiwedzial ze nerwica to taka malpa...i skacze po nas dajac rozne somatyczne objawy...i taka prawda....ja tez przerbiam po kolei kazdy organ((:juz jestem tym mega zmeczona(((:::

przez netusia_20 07 cze 2014, 17:18
witaj marta80 :), oj to co sobie wkręcam jest straszne, cały czas się boję, macam te węzły, chociaż z tego co wiem, to nie wolno (tak mówi moja Pani doktor rodzinna i mój brat lekarz), bo nawet jeszcze bardziej mogą się powiększyć... oczywiście macanie jest silniejsze, a czytanie forum ziarnica.pl tylko mnie dobija... Muszę z tym skończyć, staram się, ale czasem w ciągu dnia przychodzi takie załamanie... Hipochondrię mam chyba od 2 miesięcy, nikomu tego nie życzę :( Zaczęło się od raka przełyku, potem był rak gardła i nosogardła, potem znalazłam na szyi 2 małe węzły, na które żaden lekarz nawet nie zwraca uwagi... USG nie robiłam, nie miałam skierowania, bo podobno na takie małe nie ma co robić... myślałam już nad prywatnym badaniem, ale jestem na utrzymaniu rodziców, a oni wierzą bratu, który mówi, że tam nic złego się nie dzieje (robi staż na hematologii, więc może już widział prawdziwe choroby, pewnie ma rację, bardzo bym chciała żeby miał). Badanie krwi też niby w normie, lekka anemia, co też podobno nie budzi niepokoju... Niestety ja dalej swoje sobie wkręcam, u lekarki bywam średnio co tydzień :(

przez Lisa_ 07 cze 2014, 18:57
Ja przerabiam teraz tylko jakieś normalnie... rozdwojenie jaźni... Ale nie, inaczej... Raz jestem pełna optymizmu, zdaje mi się, że mogę wszystko, snuję plany na ćwiczenia, dietę, nowe pomysły, że będę biegać, że będzie inaczej... A za chwilę wydaje mi się, że jestem beznadziejna i nic nie uda mi się zmienić, bo przecież nie potrafię...
I ciepło mnie zabija. Wracają lęki z lata, kiedy w upały było mi ciągle słabo.
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez marta80 07 cze 2014, 22:32
netusia 20 wiem co czujesz w 100% bo jesienia jak wspomnialam mialam szal na ziarnice!!chyba z 4razy u onkologa bylam...nie spalam po nocach ryczlam,,,a tak jak piszesz onkolog tez mi mowil abym nie macala tego wezla non top bo go pobudzam i to prawda...im mniej go dotykalam tym mniej wyczuwalam!!!wiec cos w tym jest...
ja juz 10mcy walcze z ta cholernia hopochandria...((;to straszna choroba...tylko my chyba nie konca :blabla: zdajemy sobie sprawe....

teraz raka jelita przerabiam...jak to ksiezniczka keidys napisala rak dupy:))!!!
fajnie ze masz brata lekarza.,..pewnie go zameczasz wynikami i pytaniami???:)ja bym pewnie tak robila;))

przez Kakunia 123 08 cze 2014, 00:25
Mam pytanie od paru dni czuję znowu ropę w gardle i zatoki znowu nawalają ale mam wydaje mi się gorszy problem . Czuję ucisk w gardle fakt wczesniej też bywał ale teraz jest nieprzerwalny , wręcz mnie dusi i mam bóle w klatce ...ma ktoś tak? ja się boję , że za chwilę umrę bo mnie to udusi , pewnie dużo odgrywa ta ropa ale sama już nie wiem
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Sortuj wg