Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lisa_ 04 cze 2014, 19:00
Sama radość w dniu dzisiejszym... Boli, uciska (?) za mostkiem jak przełykam, kaszlę, chrząknę... Bardziej z lewej strony... I oczywiście ja już panika -,-
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Kaja1981 05 cze 2014, 09:46
Scooby u mnie jak już trafiłam na specjalistę od endo to jak podotykał to wiedział,ze to to,ale ja mam w bliznie po cc,a cz się gdzieś dalej nie porozsiewała to już tylko laparoskopia/laparotomia pokaże.
Jest taka cierpienia granica,
Za którą się uśmiech pogodny zaczyna,
I mija tak człowiek, i już zapomina,
O co miał walczyć i po co..........

przez pimpek82 06 cze 2014, 12:16
Jestem juz po rezonansie otwartym z kontrastem.Przezylam.Bylo nawet fajnie. :D Wyniki w poniedzialek.Od rana sie stresowalam,mialam puls 110.Wzielam uspokojacza,pomoglo,ale po badaniu chyba organizm musial sie wyladowac bo puls zaczal mi szalec do 153 :shock:,ale cisnienie przynajmniej w normie bylo.Stres,upal zrobily pewnie swoje.Potem przez caly dzien mialam ok 97,sciskalao mi glowe,zmeczona bylam,a wieczorkiem spaodlo do 76.jak sie walnielam do wyrka,spalam jak zabita. :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez księżniczka 06 cze 2014, 17:05
A ja dzisaj pływałam sobie pontonem ;) z chlopakami po Brdzie :D.
I mam krzywe plecy, tzn mam cos po lewej stornie miedyz kreoglsupem a lopatka i mnie tma boli ;( PEWNO RAKSRAK. :(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez joasik01 06 cze 2014, 21:35
pimpek ale masz fajnie że już po wszystkim, nic ci nie powiedzieli po badaniu, że wszystko jest ok?( tak wiesz między wierszami) ;)
Mnie głowa napierdziela dzisiaj nad czołem jak by mi tam ktoś coś cieżkiego położył- mam wrażenie że cos z szyją to jest związane bo jak śpię na brzuchu to mam głowę do tyłu odgiętą i wtedy boli mnie na czubku głowy- taki ucisk ( jakieś spreżenie czy coś). Prześwietlenie odcinka szyjnego miałam miesiąc temu- radiolog napisał w granicach normy- ale neurolog patrząc na zdjęcie powiedział że mam te kręgi takie wygładzone- to chyba źle? w każdym razie mam schizę że coś tam w głowie jest- miałam też eeg ( oczywiście fale takie jak należy i rozchodzą sie tak jak należy) Czy nerwica może objawiać się codziennym bólem rożnego typu i w róznych miejscach od nerwicy? ja ciąglę sie boję tego bólu i wmawiam sobie okropności. ratunku!!!

przez netusia_20 06 cze 2014, 21:42
Witajcie wszyscy znerwicowani :) Chciałam Wam powiedzieć, że od dłuższego czasu zaczęłam czytać posty na tym forum. Od jakiś 2 miesięcy męczę się ze swoją hipochondrią, wymyślam różne choroby, a zaczęło się od zwykłego refluksu... Robiłam różne badania, wyszły w porządku, ale to mnie nie uspokajało. Naczytałam się o ziarnicy,bo mam delikatnie powiększone węzły chłonne, (które mój brat lekarz uznał za odczynowe) którą sobie wkręcam do tej pory. Staram się z tym walczyć, ale chyba sami wiecie jak to jest. Zdecydowałam się na zalogowanie, właśnie dlatego, że to forum pomaga mi w chwilach, gdy jest mi ciężko, kiedy sobie zaczynam coś okropnego wkręcać. Cieszę się, że trafiłam na to forum. Także pozdrawiam wszystkich hipochondryków i nerwusków :)
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez joasik01 06 cze 2014, 21:48
Witaj netusia :)

przez scooby 06 cze 2014, 21:50
hej Netusia!

przez pimpek82 06 cze 2014, 21:50
joasik01, z tego wszystkiego zapomniałam sie zapytać,zreszta on pierwszy powiedział,ze winiki bedą na poniedziałek.chodzi mi po głowie,ze moze złe wyszło.

A czy ktoś zaobserwował u siebie rożnej wielkości zrenice?Niby okulista badał i były jednakowe podczas badania,ale wkurza mnie to,ze w tym samym pomieszczeniu mój mąż ma takie same a ja rożnej wielkości.

przez joasik01 06 cze 2014, 22:03
źrenic nie zaobserwowałam - bo się nie przyglądałam;) Pimpek ja badał Cię okulista to jest ok- będzie dobrze. a swoją droga mogli by po takim badaniu ( rezonans ) coś miłego człowiekowi powiedzieć. Dla nich to standard, a człowiek się trzęsie jak galareta. Ile trwało samo badanie? i ile czekałaś od skierowania do badania( czy miałaś na nfz)?

przez netusia_20 06 cze 2014, 22:12
Dzięki za miłe przywitanie :) Ja jak na razie, nie sprawdzam sobie źrenic, jestem na etapie węzłów i mierzenia temperatury :/ Pimpek, spokojnie przecież badał Cię lekarz okulista, on na 100% by zauważył, że coś jest nie tak :) wiem, że łatwo mi mówić, ale na pewno tak jest, jakby coś zauważył nie tak, to by Ci powiedział, a jak nic, to znaczy, że jest wszystko w porządku :)
"Życie to wędrówka... ciesz się każdym krokiem..."

przez pimpek82 06 cze 2014, 22:17
joasik01, rezonans razem z podaniem kontastu trwał ok 30 min(20 bez potem 10 z kontrastem).Czekanie na rezonans z NFZ to ok 5 miesięcy :shock:.W końcu mój mąż dokupił mi pakiet ubezpieczeniowy u siebie w pracy.Tam gdzie firma wykupuje im ubezpieczenia czekałam dosłownie 3 dni na rezonans.

przez Adam Smith 06 cze 2014, 22:29
Jak się goliłem przed chwilą, to poczułem taki lekki ból z prawej strony szyi pod żuchwą. Naprawdę lekki, praktycznie nie odczuwalny. Sprawdziłem zaraz po lewej stronie i tam bólu nie było żadnego. Po chwili się tak wystraszyłem, że zaczęły mnie wszystkie kości napier*alać. Poczytałem na necie, że to może być od stanu zapalnego zęba. To by się zgadzało, bo mam problem z kilkoma zębami. Mimo to jestem lekko przestraszony, bo wizyta u dentysty dopiero w poniedziałek, a tu trzeba weekend przetrwać.
Adam Smith

przez joasik01 06 cze 2014, 22:32
o kurde- ja w poniedziałek idę do neurologa ( byłam już wcześniej prywatnie ale teraz idę na nfz- tak mi doradził ten prywatny). ten moj mowi że niby wszystko jest ok, ale jak występują bóle głowy to trzeba zrozbić rezonas głowy i odcinka szyjnego ale na nfz. ale jak tyle trzeba czekać to ogrom czasu - za dwa odcinki o których piszę to chyba prywatnie musiałabym zapłacić z 1000 zł. nie wiem jak to się liczy. Tobie szyi nie robili?

-- 06 cze 2014, 22:33 --

Tomcio to identycznie jak ja do neurologa.Nerwica to masakra (oby to nerwica).

Sortuj wg