Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nervuska81 16 maja 2014, 12:33
Z tymi brakami to moze byc racja, bo choruje na hashimoto i przy tej chorobie jest duzo niedoborow. badalam magnez potas sob i wapń i niby wszystko w normach, ale to podobno nie sa wiarygodne badania bo gdzies czytalam ze mozemy miec te pierwiastki a one sie moga nie wchlaniac w komorki czy jakos tak, niepamietam dokladnie o co w tym chodzilo. Ale dziwie sie ze mialam normy bo ostatnio bardzo malo jem, tarczyca mnie dodatkowo niszczy, sypie mi sie wszystko po kolei i to ze mam wyniki w normach kompletnie nie oznacza dla mnie dobrego stanu zdrowia, bo wiem i czuje ze jest kiepski.
na dodatek szwankuje mi serce, bo mam wade prolaps (wypadanie platka z zastawki mitlarnej), mam kolatania i wiem ze od tych kolatan moga sie porobic jakies zatory drobne z czasem, i tak sobie myslalam czy mi sie cos takiego nie zrobilo gdzies i stad problem z tym okiem, ale niewiem czy to jest w ogole realne. Zyl badanych nie mialam.

przez evvelinka 16 maja 2014, 12:37
nervuska też mam hashimoto i wiem co czujesz.. z tym niszczeniem się wszystkiego po kolei.

przez nadiee 16 maja 2014, 12:44
Ooo no to może warto w tym kierunku coś zrobić? Bo moim zdaniem brzmi to sensowne, lecz niegroźnie. Wtedy musiałabyś stosować jakąś profilaktykę na żyły. Poczytaj sobie o piciu wody utlenionej - sama to robię, pomaga.
Co ciekawe, też mam podejrzenie hashimoto... Chociaż sama nie wiem, bo mi wyszły te przeciwciała, ale nie w monstrualnej wielkości. A zaczęłam u siebie niedoczynność podejrzewać, stąd badania... Muszę je powtórzyć i wybrać się do endo, prywatnie, bo nie mam czasu czekać kilku miesięcy (prawdopodobnie wyjadę do Niemiec)

A te badania rzekomo w normie... Może norma jest ogólnie przyjęta, ale dla Ciebie to normą nie jest. Organizmy są różne, Twój dodatkowo Cię oszukuje przez nerwicę... Może masz jakieś utajone niedobory... Łykasz jakieś witaminy? Wiadomo, że lepiej naturalnie je przyjmować, ale jak się ma niedobory, to np. jedzenie codziennie gorzkiej czekolady magnezu nie uzupełni i są konieczne tego typu specyfiki.
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nervuska81 16 maja 2014, 12:45
no to witaj w klubie evvelinka. a swoja droga strasznie duzo kobiet ma hashimoto, ja mam chyba ze 6 kolezanek z ta choroba, w rodzinie tez pare osob, plaga jakas czy co?
a powiedz mi, masz juz hormony ustawione w normie? ja niby mam, ale ja i tak uwazam ze sa za niskie, i czuje ze powinny byc wyzej, bo czuje sie senna, no i ogolnie mam taki prawie stan jak na poczatku choroby, czyli do dupy. a moja lekarka mowi ze jest ok i nie chce zebym podwyzszyla dawke hormonow, biore euthyrox 25 1 tabletke czyli najmniejsza dawke, mysle ze powinnam systematycznie zwiekszac dawke a nie stac w miejscu bo mi znow hormony spadna, biore taka dawke prawie od roku. jak to jest u Ciebie?

przez nerwa 16 maja 2014, 12:50
a ja mam tez wypadanie zastawki :) Ale to juz stwierdzone od dawna, z 10 lat temu, i przez wiele lat czulam sie ok.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nervuska81 16 maja 2014, 12:53
tak lykam witaminy, magnez potas B12 kompleks D3 i wapn, ale ja niewiem czy to sie wszystko wchalania przy tej tarczycy.
nadiee, jesli masz hormony tarczycowe w normie, ale masz przeciwciala nawet troszke odchylone, na 99% z tarczyca jest cos nie tak. ja mialam przeciwciala bardzo odchylone od normy, ale lekarka moja mowila ze nawet jak jest lekkie odchylenie to juz trzeba zaczac dzialac z tarczyca, ale wiem ze lekarze to bagatelizuja. ja na leczenie tarczycy i badania na poczatku wydalam tysiaka, zeby sie w ogole dowiedziec ze mam chora tarczyce, bo tez mialam niejednoznacze wyniki i nawet lekarka nei wiedziala co zemna zrobic i musialam powtarzac te badania i robic dodatkowe, masakra to byla, ale juz przynajmniej wiadomo ze mam to hashimoto.

na innym forum jest taki test na niedozynnosc tarczycy http://hashimoto-pl.appspot.com/test#0 tutaj macie, mi wyszlo na poczatku 48 punktow czyli bardzo duzo, i po badaniach sie potwierdzilo ze tarczyca chora.

-- 16 maja 2014, 13:00 --

poczytam o tej wodzie utlenionej, choc nie wyobrazam sobie jak sie tego napic, ale tonacy brzytwy sie chwyta, i te zyly tez chyba zbadam dla swietego spokoju.
nerwa, ja mam te wade od dziecka, tez nie dawala zadnych objawow, kompletnie nic, nawet zapomnialam ze ja mam, dopiero jak zachorowalam na tarczyce, to zaczelo mi serducho kolatac, mialam dodatkowe skurcze, migotania, no koszmar, co 5 min mi kolatalo, i tak odkrylam hashimoto. po prostu tarczyca sprawila ze ta wada mi sie uaktywnila, i teraz juz te kolatania od czasu do czasu beda, nic sie z tym nie zrobi, biore betabloker ale mam wrazenie ze nic nie daje, jak ma mi kolatac serducho to kolacze, a jak nie to nie.

Dla hashimotek mam cos jeszcze http://www.chorobytarczycy.eu/kalkulator przelicznik hormonow na procenty, bardzo pomocny. ja mam hormony w normie niby, a w procentach tylko 10% czyli bardzo nisko, a powinno byc 50% zeby bylo ok i wtedy czlowiek sie podobno dobrze czuje jak te 50% hormonow ma. inaczej lipa, tak wyczytalam gdzies.

przez boberator 16 maja 2014, 13:08
Czy Wy też macie takie zimne dłonie, stopy i nosy? Mnie to już do szału doprowadza.

przez nervuska81 16 maja 2014, 13:17
ja tak, mi jest ogolnie ciagle raczej zimno, jestem okropnym zmarzluchem, zima prawie nie wychodze na dwor tylko jak musze, dlonie i stopy zimne prawie non stop, ale przy niedoczynnosci tarczycy to normalne, jest tak czasem tez przy problemach z krazeniem, moja przyjaciolka tak miala, brala na to jakies leki i przeszlo, ale niewiem jakie.

przez boberator 16 maja 2014, 13:18
A czy może to być spowodowane wyłącznie nerwami?

przez nervuska81 16 maja 2014, 13:22
nadiee, czytalam o wodzie utlenionej teraz troche, no powiem Ci ze jestem pod wrazeniem. co prawda opinie sa podzielone ale chyba sprobuje. a napisz cos wiecej na co ci konkretnie pomogla jesli mozesz. bardzo mnie to ciekawi.

przez nerwa 16 maja 2014, 13:25
boberator, ja mam to samo, wiecznie zimne rece i nogi. I caly czas mi zimno!!!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nervuska81 16 maja 2014, 13:33
mysle ze moze byc spowodowane nerwami, jesli nie masz innych problemow ze zdrowiem. jak ja sie zdenerwuje lub mam jakis stres to od razu mi zimno nawet jak w pomieszczeniu jest cieplo.

przez Kakunia 123 16 maja 2014, 14:37
Ja mam zimne i czasem mi się pocą szczególnie stopy ...a są wtedy jakbym wyjeła je z lodówki
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez michalb 16 maja 2014, 14:40
nerwa, jest moc uzdrawiająca dzięki dziecku :) tak jestem zmęczony mało co śpię i mi to nie przeszkadza jadę na wysokich obrotach i praktycznie brak objawów a jak są to je zlewam...
Kiedyś po nieprzespanej nocy był koszmar, teraz wstaję i o tym nie myślę biegam i robię w domu i wokół dziecka :) Od poniedziałku jestem w pracy i trochę jakby wróciło ale to nie to co kiedyś...

Sortuj wg