Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:26
Ja zauwazylam, ze mniej wiecej co miesiac, poltora pojawiaja mi sie bole miesni i stawow szczegolnie bole nadgarstkow i kolan. To jest takie lamanie jakby przy grypie. Po kilku dniach przechodzi i wszystko wraca do normy.mialam obszerne badania krwi morfologia w porzadku Crp 0,3, ob tez niskie, musze tylko zbadac mocz i czynnik reumatoidalny i tsh. Tylko od jakiegos pol roku mam limfocyty przy gornej granicy. Z tego co wyczutalam w necie, chociaz staram sie tego unikac podwyzszone limfocyty czesto wystepuja przy obecnosci bakterii lub wirusow we krwi. Mozliwoe ze siedzi mi cos w gardle i wezly ciagle sa stymulowane. Ty tez powinnas Kakunia sobie go zrobic. Ja chyba pojde prywatnie.

-- 15 maja 2014, 23:27 --

Kakunia 123, podziel sie, my juz tyle tu napisalysmy ze uwierz nikt cie nie wysmieje:D
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:29
Też mam takie bóle o jakich ty piszesz...często stawy i też parę dni potem przerwa potem mięśnie i znowu przerwa czasem kości...ale miałam badania reumatyzmu nie mam . Neurolog od razu do mnie że znerwicowana jestem itp... Ja poproszę najpierw Gp ( rodzinnego )jak nie będzie chciał dać to pójdę znowu jak znowu się nie ugnie to sory skarga poleci ...i najwyżej zrobię prywatnie .
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 15 maja 2014, 23:32
Ellwe, zamiast czynnika reumatoidalnego lepiej zrobić przeciwciała anty CCP. Choćby z tego względu iż: "Oznaczenie przeciwciał przeciwko CCP w porównaniu z czynnikiem reumatoidalnym wykazuje większą specyficznosć (98%) i podobną czułosć (70-80%). Dodatkowo najnowsze doniesienia sugerują, że przeciwciała anty- CCP mogą być obecne w surowicy pacjentów na wiele lat (nawet do 9-14 lat) przed wystapieniem pierwszych objawów klinicznych RZS, a miano tych przeciwciał systematycznie rosnie w miarę zbliżania się do okresu klinicznej manifestacji choroby."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:35
Prakseda, wlasnie rodzinny chce to badanie zrobic w kierunku RZS bo mowi ze to sa czesto pierwsze objawy. Spoko jest ten lekarz. Ostatnio jak znim rozmawialm ze nerwowa jestem to stwierdzil ze woli wszystko najpierw sprawdzic zanim powie ze to od nerwicy. Tylko kurde jest tyle opcji i badan, ze na NFZ nie sprawdzisz wszystkiego...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:38
A ja miałam jakieś jeszcze tylko właśnie nie pamiętam jakie;p ale jak tego nie robiłam to sobie zrobię ..choc teraz już w sumie dwa tyg bólów nie mam stawów ani kolan nic zero...Ja mam tak , że np. czuję się spoko po paru dniach myślę kurcze ale dawno mnie kolana bądź nogi nie bolały ...i co nazajutrz bolą:(
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:41
Prakseda, czy na te badania anty CCP tez dostane skierowanie?

Kakunia 123, psychiatrka mi powiedziala, ze bole miesniowe przy nerwicy spowodowane sa ciaglym napieciem miesni. W momencie kiedy jestesmy spokojniejsi miesnie sie rozluzniaja. to tak jakbysmy ciagle je cwiczyli i mamy lekie zakwasy. To jest logiczne, ale stawy...???

Kurde a najbardziej sie martwie tym ze przez nowa prace msuaialam przerwac terapie bo mam mnostwo roboty i nie moglam wychodzic do psycho...i zaczynaja mi sie mrowienia w kregoslupie tak jak rok temu...pierwszy objaw nerwicy to niedobry znak:((

Bede musiala pojsc prywatnie od przyszklego miesiaca bo inaczej niestey nie dam rady.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Prakseda 15 maja 2014, 23:41
Ellwe, to jak rodzinny chce Ci dać na to skierowanie to rób ;) Mnie reumatolog czynnika reumatoidalnego nawet nie zlecał <bo to lipne badanie> - od razu zrobił mi te anty CCP. A jak już płacić, to przynajmniej za porządne badanie - wiem, że droższe, ale wydajniejsze <w końcu daje wynik nawet na kilkanaście lat>.
Ostatnio edytowano 15 maja 2014, 23:44 przez Prakseda, łącznie edytowano 1 raz

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:42
Kakunia 123, ostatnio kumpela mowila mi ze ma problem z uchem i wezlem pod nim...nastepnego dnia u mnie zaczelo sie to samo!!! Powaznie.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:43
To też zrobię CPP a jak szaleć to szaleć ;p :) NO mnie najbardziej mięśnie bolą jak jestem mega spokojna i wtedy też drgają mi ...ale to też trwa już kupę czasu . Teraz najwazniejsze zatoki i węzły ;p Kurczę marzę żeby już nie odwiedzac lekarzy !!!!! JEjciu to było by piękne
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 15 maja 2014, 23:45
Ellwe, na pewno reumatolog na CCP kieruje, rodzinny pewnie nie może :?

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:47
Kakunia 123, kurde ja ci powiem, ze mam troche te wezly juz gdzies, ale z drugiej strony przez to ze limfocyty juz tyle czasu okolo 42-43% to wole sprawdzic czy to rzeczywiscie pozostalowscv po infekcji czy mi jakas bakteria albo inne dziadostwo nie siedzi w gardle, nosie albo gdzies. No chyba ze takie limfocyty mam od zawsze i to u mnie normalka ze moj organizm ciagle jest gotowy do walki i pobudzony;) bo wczesniej na to nie zwracalam uwagi.

-- 15 maja 2014, 23:49 --

Prakseda, lo matko jak mu jeszcze powiem ze do reumatologa chce skierowanie to mnie do gniezna wysle:P wydaebilam przez ostatni rok chyba do 90% lekarzy.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:52
Ja właśnie wszystkie wskaźniki krwi ( też krew z rozmazem ) mam całkowicie w normie .... ob 10 , CRP 5 ( miałam wtedy te początki walki z zatokami ) ... tu w anglii jest tak , że jak krew dobra to oni nie drążą zbytnio tematu . Też mam tyle węzłów wyczuwalnych ( 20 !!!) i co nic by w tej krwinie było > i na usg brzucha ja już nie wiem
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 15 maja 2014, 23:52
Ellwe, weź go na sposób: zrzeknij się badania RF na rzecz wystawienia skierowania do reumatologa :D

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:56
,,Limfocyty: Chronią organizm przed bakteriami, grzybami, wirusami, pierwotniakami." Wiec chyba najpierw ogarne ten temat:D Ciekawe ile kasy bede potrzebowala?:P Przeczytalam tez sa sa podwyzszone przy chorobach autoimmunologicznych...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Sortuj wg