Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nervuska81 15 maja 2014, 21:46
do 5 dni roboczych czyli w przyszlym tygodniu ale kiedy dokladnie to niewiem.

przez marta80 15 maja 2014, 21:49
nervuska81 ja mialam rezonans glowy...wjechalam do tunelu leb do jakies klatki wlozyli;))i stukalo i pukalo...ale nie bylo zle,,,gorsze bylo czekanie na wynik,,,koszmarrrrr.,....nie spalam nie jadlam...(((:uffff

przez Prakseda 15 maja 2014, 21:49
nervuska81, daj potem znać jak wynik ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nervuska81 15 maja 2014, 21:54
ok dam znac jak bylo. o wynikach tez dam znac.
Marta, ja juz teraz nie spie i nie jem juz sie tak mecze 2 miesiace z moimi dziwnymi objawami i myslami o guzie mozgu :(

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 22:06
Ożesz w mordę ile mam nowych węzłów ...co najmniej 4 ...są twarde jak nie wiem! Czy to możliwe że to rzeczywiście od tej wydzieliny ...jakoś ciężko mi w to uwierzyć ,,, że tyle węzłów mam na szyii od zatok . Wpadam w totalną panikę;(
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez marta80 15 maja 2014, 22:31
nervuska81ja 3mace przerabialam guza mozgu wiec wiem co czujesz((:daj znac jak wynik...jak mialam juz nast dnia...bo rezon robilam prywatnie....
a jakie masz objawy oprocz boli glowy???

przez nadiee 15 maja 2014, 22:47
Serwus, jestem kolejną nową znerwicowaną. Od dłuższego czasu czytam Wasze wpisy, gdyż mnie to na swój sposób leczy. Brzmi być może egoistycznie, ale... Po prostu się uspokajam.
Również przypisuję sobie najróżniejsze choroby, ale jakoś trudno mi chodzić do lekarzy, bo przy okazji hipochondrii mam chyba jakąś mini fobię społeczną, kontakt z obcymi ludźmi przyprawia mnie o swoisty strach, nawet takie kwestie, jak bank czy poczta wywołują go we mnie. Chociaż kilka miesięcy temu wkręciłam sobie raka skóry, najlepiej od razu czerniaka z przerzutami, dlatego poszłam do dermatologa. I co? I nic poza egzemą. Wszystkie znamiona są piękne i zdrowe.
Teraz mam wkrętkę na choroby mózgu i od kilku dni mam specyficzny ból głowy... Co ciekawe, wczoraj miałam ustną maturę, również bolała mnie głowa, ale jakby inaczej, jakby z ciśnienia lub stresu, o tamtym poprzednim bólu niejako zapomniałam. Wrócił, gdy już byłam w domu... Śmieszne, bo bóle głowy mam już od wieeeelu lat i dopiero jakiś czas temu zaczęłam się nimi przejmować. Kiedy dokładnie? Kiedy coś zaczęło się w moim zyciu układać, bo do tej pory wszystko było nie tak. Problemy z rodzicami, alkoholizm jednego, ciągłe awantury, ciągłe słuchanie, że jestem beznadziejna, że nie można na mnie polegać, że jestem egoistką, że moje problemy są niczym. W okresie przedszkolnym byłam traktowana przez opiekunki jako gorsze dziecko z biednej rodziny, tym bardziej, że bawiłam się najczęściej z koleżanką, której rodzice są majętni. Do dziś pamiętam sytuację, jak spadłyśmy obie z huśtawki, a wszystkie panie tylko nią się zajęły. Mnie powiedziały, że to moja wina. Miałam wtedy jakieś 5 lat. W podstawówce też mi dokuczano. Potem też wielokrotnie zawiodłam się na ludziach, byłam takim awaryjnym przyjacielem - gdy chorowała jakaś osoba, można było mnie do towarzystwa wypożyczyć. Kaleczyłam się, o czym praktycznie nikt nie wiedział, na pewno nikt z mojej rodziny. Skąd mogli wiedzieć, skoro ze mną nie rozmawiali, lecz tylko zbywali, mówiąc, iż są zmęczeni... Pamiętam też, że od dziecka boje się o moje zdrowie. Jako dzieciak przed snem czułam ucisk w gardle i bałam się zasnąć z myślą, że się uduszę. Też były inne tego typu sytuacje, z różnymi chorobami... Coś usłyszałam w telewizji i już strach. No i tak mi pozostało do dziś... Myślę, że po prostu nie zasługuję na szczęście, toteż gdy coś się właśnie układa, wyczekuję tragedii w postaci chociażby choroby. Od kilku dni codziennie z tego powodu płacze, jestem już po prostu zmęczona... Nie mogę spać w nocy, od kilku miesięcy budzę się około 3-4 godziny. Czasem miewam wówczas napady strachu, serce mi wali, jakby przebiegła sprintem kilometr, a do głowy cisną się przerażające myśli. Czasem totalnie absurdalne, jak wyjście postaci mordercy z filmu haha.

Nie wiem ,co z tym zrobić... CHodziłam kiedys do psychologa, ale było jeszcze gorzej. Nie umiała ze mnie wyciągnąć informacji, a ja czułam, iż nie powinnam mówic o swoich problemach, bo to faktycznie błahostki, miałam wyrzuty sumienia po każdym płaczu...

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:01
Jezu no jakbym o sobie czytała ...zawsze miała przekichane w życiu zawsze ! Kiedy zaczeło się układać ja robię wszystko ,żeby się dołować ...też uważam , że nie zasługuje na to żeby było normalnie...
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Prakseda 15 maja 2014, 23:05
Dziewczyny, mam tak samo... To jakiś nabyty masochizm :roll:

przez nadiee 15 maja 2014, 23:07
Nie da się z tym żyć... Najgorzej, gdy jestem w fajnym towarzystwie, śmiejemy się, mam perspektywę lepszej przyszłości, a ja już obmyślam czarne scenariusze. :why:
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

przez Ellwe 15 maja 2014, 23:11
Myślę, że po prostu nie zasługuję na szczęście, toteż gdy coś się właśnie układa, wyczekuję tragedii w postaci chociażby choroby.

Chyba takie czarnowidztwo jest normalne przyn nerwicy i stanach lekowych...Mam identycznie. Kakunia 123, wiem ze sie martwisz, asle prawda jest taka ze te wezly moga byc na 99% od tych zatok w koncu masz nie leczony stan zapalny. Kolejne wezly sa po kolei poddawane infekcji wiec sie powiekszaja. Ja mam 20 malych do od 3 do 10 mm. Juz sie nie zmniejsza. Nie powiekszaja sie od prawie poltora roku. Czuje ze cos mi siedzi w zatokach lub w uchu ale kazdy lekarz twierdzi ze jest ok laryngolog wysyla do alergologa i tak w kolo macieju. Mi sie natomiast wydaje ze to jakasd bakteria i chyba sobie w przyszlym miesiacu zrobie wymaz bo mnie to wkurza. Ewentualnie od zebow ale mam problem z zebem tylko po jednej stronie wiec watpie ze to od tego...
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:18
No ja też chce wymaz koniecznie ...bo w szpitalu zrobiono mi obszerne badania krwi i wyszły ok ...nawet na te węzły nie spojrzeli! nic...ja też utwierdzam się w przekonaniu że mam tak jakiegoś grzyba bądź coś co cały czas wprawia mnie w choróbsko ...ropa ot tak się nie bierze z nikąd....

JA też Zawsze mam tylko czarne scenariusze np. Mamy gdzieś jechać baseny, termy wiecie totalny luz odpoczynek opalanko a ja co...Myślę , czy po drodzę czasem nie będziemy mieć wypadku ? A jak się mi dziecko utopi ( zawsze pilnuje go dobrze ale co tam). Idę do centrum handlowego ( mieszkam w Anglii może dlatego się boję :P) i myślę a jak jakiś muzłumanin zostawi bombę? Idę spacerkiem widze kogoś przed sobą ...a jak on mnie zabije ? I tak codziennie ...przykładów mogłabym namnażać milion !

-- 15 maja 2014, 22:20 --

Ja zawsze mówię , że lekko psychiczna jestem ...tylko nie wiem czy lekko to dobre określenie :D :P Kurczę chciałam się czymś z wami podzielić ale nie wiem kurczę czy mnie nie wyśmiejecie totalnie ....

-- 15 maja 2014, 22:21 --

Kurczę :P widzę , że lekko nadużywam czasem ;p
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez nadiee 15 maja 2014, 23:24
Kakunia 123 napisał(a):JA też Zawsze mam tylko czarne scenariusze np. Mamy gdzieś jechać baseny, termy wiecie totalny luz odpoczynek opalanko a ja co...Myślę , czy po drodzę czasem nie będziemy mieć wypadku ? A jak się mi dziecko utopi ( zawsze pilnuje go dobrze ale co tam). Idę do centrum handlowego ( mieszkam w Anglii może dlatego się boję :P) i myślę a jak jakiś muzłumanin zostawi bombę? Idę spacerkiem widze kogoś przed sobą ...a jak on mnie zabije ? I tak codziennie ...przykładów mogłabym namnażać milion !p

Oooo! Mam dokładnie to samo! Zamiast się cieszyć jakąś wycieczką, to ja obmyślam strategię przetrwania w razie wypadku haha
Wszystko mnie boli. Gdzie byś mnie nie dotknął, to mnie boli. Gdzie byś nie strzelił, to trafisz we mnie. Edward Stachura

przez Kakunia 123 15 maja 2014, 23:26
Haha ;p Powinnyśmy pracować w centrum kryzysowym :P Zawsze znajdziemy rozwiązanie wszystkiego :D:D
All we need is faith
Faith is all we nee
d

Sortuj wg