Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aga9115 23 kwi 2014, 15:52
Hejka wszystkim :papa: :papa:

W końcu mam trochę czasu, żeby tu napisać. Tak więc oświadczam, iż 18 kwietnia urodziłam śliczną zdrową córeczkę - Dominiczkę :D
Teraz na serio nie mam czasu nawet chwili pomyśleć o chorobie - zobaczymy, jak długo potrwa ten stan :D

przez Lisa_ 23 kwi 2014, 16:07
aga9115, Gratuluję córki - mojej imienniczki ;)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez aga9115 23 kwi 2014, 16:10
Lisa_, dziękuję :D no imię ładne, przyznaję :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 23 kwi 2014, 16:46
aga9115, ale super!!! gratuluje!!! :) :great:

-- 23 kwi 2014, 15:57 --

Kurde no, a ja dzis powiem wam kiepski mam dzien... Wczoraj spoko, ogarnialam rozne rzeczy, a dzisaj - niedobrze mi od rana, oslabienie i ten bol gardla, przy przelykaniu takie napuchniecie, ogolnie sennosc i oslabienie.
Wrocilam wczesniej z pracy, no i w domu (teraz w sumie) zaczelo mi sie troche kołatanie serca, albo taka arytmia jakas - nie wiem.
I co znalazlam? Ze jest cos takiego jak "zapalenie serca" :( i to przewaznie wystepuje po infekcjach, albo po anginie (a mnie ostatnio tak wlasnie cos to gardlo bolalo). I teraz boje sie troche, ze mam to zapalenie serca :( Jeszcze napisali, ze przy tym jest konieczna hospitalizacja :zonk:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Prakseda 23 kwi 2014, 17:05
aga9115, również z mojej strony gratulacje ;) Dużo zdrowia dla Was obojga :D

nerwa, ja mam jakieś zmiany w serduchu "znikąd" ;) Być może właśnie będące śladem po takim zapaleniu infekcyjnym <które również mogła wywołać borelioza>. Jak co to przeżyłam :D W piątek wizyta u kardio, więc zobaczymy, co powie :roll:

ps. Wie ktoś, co z evvelinką? Załamała się wynikiem rezonansu i zniknęła :roll:

przez Lisa_ 23 kwi 2014, 17:07
nerwa, Też kilka razy miałam etap, że bałam się po jakimś przeziębieniu, że dostanę zapalenia mięśnia sercowego i nagle umrę. Paranoja.
Nie mam siły ćwiczyć. Włączyłam trening już dwa razy, za każdym razem zaczęłam i siadałam załamana na ziemi... Chyba to nie jest mój dzień.
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez nerwa 23 kwi 2014, 17:25
Prakseda, mi keidys wykryli ogolnie wypadanie płatka czy tam zastawki jakiejs, ale ponoc duzo osob to ma, i i tak nic sie z tym nie robi.
Kurcze wlasnie, nie wiaodmo co z evvelinką. Moze skupila sie juz na chorobie i leczeniu i dlatego nie wchodzi tu?

Lisa_, ja dzisiaj juz nie planuje nic robic, bo wlasnie tez nie mam sił. Ale kurde denerwuje mnie to "potykanie się" serca. Nie lubie tego. I juz dlugi czas nie wkrecalam sie w sercowe akcje, i nawet mi nie dokuczaly. A teraz boje sie, ze to nie jest chwilowe tylko znow na dluzej :( albo cos powaznego. Ehhh
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ma89 23 kwi 2014, 17:33
Wczoraj przeczytałem o ChAD i o ile myśli o tym, że mogę mieć schizofrenię (i np. upewnianie się, że to co zarejestrowałem zdarzyło się naprawdę) trochę się uspokoiły to pojawiły się nowe, że pewnie mam ChAD. Troche uspokoiło mnie, że w sumie nie mam depresji, ale przecież nerwicę :) No dobra, troche się to kłóci z całym założeniem tego schorzenia. Ryzykownych, niekontrolowanych rzeczy nie robię. Depresji gdzie nie wychodziłbym z domu tygodniami też nie mam i nie miałem. Ze snem kłopotów też brak :) Także jestem na etapie kontrolowania się czy nie mam przypadkiem gorszej choroby psychicznej niż nerwica.

przez nerwa 23 kwi 2014, 17:47
Ma89, ja bym sie na twoim miejscu o schizofrenie nie martwila w ogole. Bo ludzie na nia chorzy (przynajmniej na poczatku) nie maja w ogole wgladu w to - tzn. nei zdaja sobie sprawy, ze moga byc chorzy i nie boja sie tego. A jak ktos sie wlasnie boi i zastanawia to bardziej swiadczy to od razu o nerwicy (bo z kolei dla nerwicy to typowe) :)

przez Ma89 23 kwi 2014, 18:05
Hehe. nerwa, ja to wiem (kiedy myślę logicznie i czytam). Ale wiesz pojawiają się idiotyczne myśli nerwicowe, że może jednak nie. Przed świętami była burza i błysnęło to musiałem się upewnić, że błyśnie drugi raz, podszedłem do okna i dopiero deszcz jakoś tam mnie uspokoił, że faktycznie nie był to jakiś omam wzrokowy i faktycznie jest burza. Dziś sie z tego śmieje i logicznie rozumuję, ale wtedy byłem lekko zaniepokojony.

przez Kakunia 123 23 kwi 2014, 19:21
Wróciłam z PL ....Krew za drugim podejściem wyszła idealnie, morfologia z rozmazem też, krwi utajonej w kale nie ma...czynnik reumatoidalny negatywny , wątroba czysta ładna ....tarczyca baaa o n iej nie ma mowy nawet, neurolog patrząc na moje zachowanie i moje wyobgryzane paznokcie już widział jakim nerwusem jestem;/ Zatoki wyleczyłam ( stąd miałam szczękościsk ) ...Cysty na jajniku i zapalenie jajnika leczę teraz właśnie ....Od paru dni mam zajebiste swędzenie ( nie wiem zaczełam plastry anty EVra nie wiem czy to ma jakieś powiązanie ) , w nocy zalana potem się obudziłam tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Węzły nie znikneły w ogóle:(:(:(:(:( Nadal wyczuwam z 8 :( szczerze już trochę się oswajam z tym że jednak jestem chora chłoniak albo ziarnica ciekawe na co trafię;/ ;/ za dużo mam objawów :( Węzeł pod lewą żuchwą nad prawym obojczykiem ( znaczy niby jak węzeł ale strasznie miękkie jakby zbita masa) po prawej stronie szyii 3 węzły wyczuwalne po lewej jeden, w pachwinach jakieś 5;/;/;/:( Nie mozliwe żeby tyle węzłów było czuć i to swędzenie i pocenie ...jedyny plus jednak raka szyjki macicy nie mam , ale za duzo leukocytów i bakterii w cytologi i mam glubulki teraz jak ja to nazywam DOWCIPNE ...DRAPANIE DRAPANIE !!!! ZWARIUJE ..nie wiem w ogóle po co leczę jajniki jak i tak mam to chujo****;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Fabienka 23 kwi 2014, 20:21
Wlasnie otworzylam okno I krzyknelam z calej sily KUR*** AAAAAA!!!!!!!! :) echem się o las obilo hihi i lepiej mi:) czasem mam już dość czytam ze też macie to osłabienie i krecka w głowie to mi lepiej trochę bo może to o nerwicy swiadczyc:) dziś przegięcie co chwilę prxusiadam...lisa ja np callanetics kocham i mam jyz miesiąc przerwy bo jak nie kręgosłup jak u starej babci to słabo....Boże czuje się jak staruszka:(
Nerwa nie martw się serduchem na pewno mialabys uciążliwe objawy które nie pozwoliły by normalnie funkcjonować...ja sobie tak wmawiam:):):)
Kakunia a co lekarze o tych węzłach mówią??

przez Kakunia 123 23 kwi 2014, 20:27
NO wiesz akurat jak poszłam z tymi węzłami to okazało się że mam zropiałe zatoki, zaniedbane nie leczone itp...więc tak trochę lipa bo nei byłam w 100 % zdrowa jak poszłam baaa zdychałam ledwo żywa;/ Wtedy CRP mi wyszło prawie 50 po tyg antybiotyków spadło do 5 ....kazał mi lekarz zrobić krew z rozmazem ale wszystko wyszło dobrze....usg nie zdążyłam zrobić bo akurat w PL nasiliły się drgania mięśni i tym się przejełam ....a masakra jakaś...Ja też się czuję jak stara rura!!!!!! Jeszcze tak od paru tyg widze u siebie miejscami zasinione nogi ( od zawsze zimne ręcę i nogi mam jak lody;/) widac mi jakoś żyły bardziej albo zawsze tak miałam tylko nie zwracałam nawet uwagi teraz wszystko mnie niepokoi ! DOSŁOWNIE WSZYSTKO!
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez nerwa 23 kwi 2014, 20:48
Ja to az sie boje jak mysle, jak ja sie bede czula jak bede stara :shock: hehehe :mrgreen:
Kurde no, a ja mam teraz przez ten tydzien sporo na glowie, bo niedlugo wracam do PL, i sporo urzedowych spraw, spotkania ze znajomymi (wykrecalam sie od roku, a teraz musze, bo niby ze moje pozegnanie... :-/ ), dodatkowo sprzatanie mam itd. A ja po prostu ledwo siedze.

Ale zastanawiam sie, czy mnie naprawde cos nie zlapalo, jakis wirus nawet. Bo tak nawet w pracy tez ludzie mowili, ze mieli ostatnio bol brzucha i glowy, ktostam tez na gardlo narzekal tak jak ja. A nas tam 10 w pokoju siedzi, wiec moglam cos podlapac. A macie tez tak? bo normalny czlowiek jak zachoruje na cos, to normalnie do pracy chodzi czesto, troche moze oslabiony ale daje rade. A ja to od razu sie czuje fatalnie, jakbym umierala :)

Sortuj wg