Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ma89 17 kwi 2014, 09:49
Lisa_, to raczej nie choroba :) tylko jakiś idiotyczny koszmar senny, które płata nam życie (normalne u każdego).
Ja ostatnio przypisywałem sobie schizofrenie, bo podobno może mieć początek jak nerwica. Ale widzę, że kompletnie pod to nie podlegam, więc spokojnie żyje dalej :)

przez Lisa_ 17 kwi 2014, 09:53
Ma89, Wiem, że to nie choroba ;) Ale nawet jak coś się przyśni to potem szuka tego w rzeczywistości...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez nerwa 17 kwi 2014, 10:00
emka34, a to nawet nie wiedzialam, ze przy nowotworze nie chce sie miesa jesc! Ale poiwiem Ci, ze ja np. mam grupe krwii A, i zcesto nie mam ochoty na mieso. I znajomi sta grupa maja to samo! I nawet wyczytalam, ze to jest grupa "roslinozercow" i tyle. Moze tez masz podobnie? Albo np. jakichs masz duzo skladanikow dostarczonych i organizm nie potrzebuje miesa?

Lisa_, ehhh ja to czasem potrafie sie taka zmeczona obudzic, jak mam tego typu sny :( A z kolei jak sni mi sie cos fajnego, to od razu wstaje w lepszym nastroju.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emka34 17 kwi 2014, 10:59
nerwa, ja mam akurat grupę krwi 0, wiec typowy miesozerca. Ale od lat nie przepadam za mięsem i ograniczalam jego jedzenie. Lubię nabiał, zboża, warzywa i owoce. Kiedy mieszkałam sama jadłam tylko sałatki warzywne i jogurty. Kiedyś nie jadłam mięsa przez miesiąc, zwykle jadłam je gora raz-dwa w tygodniu. Po każdych świętach czułam, ze chce odpocząć od mięsa. Teraz mam miesozernego M., wiec muszę dostosowywać sie do kanapek z wedlina do pracy i codziennych obiadkow z mięsem. Być może stad ta niechec. Wcześniej sie nad tym nawet nie zastanawiałam, dopiero te ostatnie dolegliwości i to cholrne sprawdzenie w necie (zresztą przypadkowo i przy innej okazji).

przez nerwa 17 kwi 2014, 11:06
emka34, no to jak oddawna nie jestes zbytnio miesozerna, to mysle, ze nie masz sie czym niepokoic :) tym bardziej, ze jak piszesz - teraz masz ciagle mieso i mieso, wiec pewnie tez juz za duzo dookola tego.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez emka34 17 kwi 2014, 11:27
nerwa, dzięki, to nie pierwszy raz w życiu takie odczucie ale zawsze byłam spokojna, bo z ta niechęcią do mięsa byłam nieuswiadomiona. Zresztą lęków o żołądek nie miałam od dzieciństwa.
A ze akurat o żołądek chodzi to chyba przypadek, bo juz od ubiegłego tygodnia czułam, że narasta we mnie lęk i szuka sobie ujścia. Zaczynałam juz myśleć o chloniaku w ubiegłym tygodniu bo ogólnie czułam się zle i byłam senna i o zakrzepie, bo bolała mnie noga. Obie rzeczy zracjonalizowalam. To zaczął bolec żołądek i w końcu peklam.
No i przypomniałam sobie jak wiele lat tamu, kiedy byłam bardzo mala dziewczynka dowiedziałam się, ze trzydziestoletnia koleżanka mojej mamy zmarła w ciągu miesiąca na nieoperacyjnego raka żołądka. Pamiętam, ze bardzo się przestraszyłam. Do dzis nie lubię przechodzić koło tego nagrobka na cmentarzu.
Ciekawe czy to mogło zdeterminowac moje późniejsze lęki i hipochondrie?

przez Lisa_ 17 kwi 2014, 11:31
emka34, mogło... czasem małe rzeczy z dzieciństwa mogą wracać w późniejszych latach i uderzać w słabe punkty naszej psychiki...
U mnie nerwica jest nie wiadomo z czego, albo z wszystkiego. Mam poplątane życie, praktycznie od samego początku mojego istnienia. I wiele sytuacji mnie stresuje. Mam poza tym dość skomplikowany charakter. Czyli idealny przykład, jak zostać znerwicowaną nastolatką (dobra, już dwudziestolatką xD)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.

przez nerwa 17 kwi 2014, 11:43
A ja dzis znowu jakeis skolowanie mam w glowie. Ostatnie dni nawet ok byly pod tym wzgledem, a teraz widze znowu problemy sie zaczynaja... :-/
Juz sie zastnaiwam czy to nie po przewianiu przedwczoraj. Moze te kołowania biora sie jakos od zatok czy cos...

przez Lisa_ 17 kwi 2014, 11:54
nerwa, może być od zatok, ale nerwica też tak ma... przecież ja mogę mieć spokój kilka dni a jak wrócą kołowania... To wczoraj myślałam, że do uczelni nie dojdę z parkingu. A dziś zniknęło znów. Dziś mnie zmartwiła ta dziwna akcja serca, chwilę tylko to trwało, ale mnie... zmęczyło (?)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.

przez nerwa 17 kwi 2014, 12:01
Lisa_, no ja narazie z sercem mam spokoj (chociaz zdarzaja sie kolatania czy te potkniecia), ale powiem Ci, ze chyba jakies 2 lata temu mialam taki czas (juz nie wiem ile to trwalo.. tydzien albo dwa), kiedy to mialam te potkniecia doslownei w kazdej minucie!!!! umieralam ze strachu. Bo jak sie zdarza kilka razy dziennie to jest ok, kazdemu podobno to sie przydaza. Ale ja mialam co chwile!!! Kurde nie wiedzialam juz wtedy co robic, a wlasnie za granica juz bylam i tez nie ogarnialam lekarzy ani nic.
I pisalam tu juz kiedys chyba.. trwalo to i trwalo, az szlam raz do sklepu i przywalilam glowa w sciane :D zaczelam sie stresowac, ze cos z mozguem sobie zrobilam, i przeszlo mi to z sercem.

Ale ogolnie kiedys miala wkręte na serce, i ciagle sie balam, wlasnie wieczorami serce mi się tak "potykalo" i wtedy spac nie moglam, wyobrazalm sobie, ze juz niewiele mi czasu zostalo itd. Potem mialam tez rozne badanai i nic nei wsyzlo. Tzn. wypadanie platka jakiegos, ale to ponoc duzo osob ma.

Ale faktycznie, na takie rzeczy dobrze tez magnez i potas brac (ja np. biore aspargin czasem).

przez khaleesi 17 kwi 2014, 12:04
Zaczęła mnie wątroba boleć po przeczytaniu wątku w depakine chrono o uszkodzeniu toksycznym wątroby :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why: :why:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lisa_ 17 kwi 2014, 12:05
nerwa, Ja Ci powiem, że u mnie poza tym, że mnie to zmęczyło (albo myśl o sprzątaniu mnie zmęczyła xD) to nie mam żadnych jazd już. Teraz mam nową jazdę, za godzinę mam dentystę. Jejku, boję się... Czy na Escitalopram (SSRI) można dostać znieczulenie u dentysty? To moja schiza. Mam je na punkcie działań niepożądanych i interakcji między lekami. Dziwny człowiek... -,-

No i jak czytam te ksiażki o nastolatkach umierających na raka to się zastanawiam, jakbym ja się zachowywała w takich sytuacji ...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.

przez nerwa 17 kwi 2014, 12:15
Lisa_, ja tez mialam panike przed dentysta, wlasnie sie balam zawsze znieczulenia (i nigdy nie bralam), ale potem przyszedl czas, ze musialam, bo byla grubsza sprawa do roboty :) No i tak sie balam, tez i interakcji i ze mi serce stanie itd. Ale spoko bylo, nic sie nie dzialo :) Jak cos to mozesz zapytac dentyste o interacje z tym lekiem, ja pytalam.

przez Lisa_ 17 kwi 2014, 12:22
nerwa, mam nadzieję, że się obędzie bez znieczulenia, ale nie wiem, bo dziura jest duża... pół zęba mi odpadło w sumie ... ;c
Ubrałam się już i od razu poczułam to zawirowanie w głowie... Cały dzień tego nie było, ledwo wsunęłam dżinsy i bluzkę i bum, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... Ubranie się to znak, że trzeba wyjść, że trzeba stanąć w gotowości... A chyba podświadomie tego nie chcę, dlatego się nagle tak poczułam.
Uciekam, nie mogę się spóźnić. Trzymajcie się ! :)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.

Sortuj wg