Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 15 kwi 2014, 17:12
emka34, hej!!! :)
No to chyba dokladnie tak samo mialysmy po tym zawianiu! Ja wlasnie tez juz wrocilam z pracy, ale normalnie tak sie zle czula, na spotkaniu jak siedzialam to tylko sie zastanaiwalm kiedy do lazienki wyjsc zwymiotowac. I tak nie moglam nic myslec, dodatkowo doszedl jakis taki stres, nawet może lęk... Naprawde fatalnie sie czulam. Potem wzielam kawalek benzo, to troche lepiej :) wiec penwie po czesci to tez troche nerwami nakrecone. Ale teraz czapke bede brac codziennie!

A ja wlasnie z tym głodem, to juz mialam kilkaktronie taka akcje (moze z raz do roku), i teraz ze 2 dni trwalo i obecnie przeszlo. Chociaz wlansie jakos tak mi niedobrze czesto :-/ Tez mama mi mowila, ze jak sie zaczyna wiosna, to duzo osob ma problemy z zoladkiem i wrzodami. Jakos wtedy jest to najbardziej odczuwalne...
emka34, a pijesz siemie lniane? ono jest super na zoladek i na wrzody (i na wiele innych rzeczy). Mi sie juz skonczylo i nei chce kupowac bo niedlugo wyjezdzam stad, ale w sumie... moze kupie jeszcze, i tez bede pic. Mysle, ze to moze troche pomoc.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez emka34 15 kwi 2014, 20:19
nerwa, z tą wiosną jest coś na rzeczy - zawsze, od lat, problemy z żołądkiem mam o tej porze roku. Jutro muszę kupić siemię lniane, słyszałam, ze jest skuteczne, spróbuje, bo boli.
W zasadzie juz trochę przestawało, ale mój M. ugotował zurek na obiad, a ja zupełnie bezmyślnie zjadłam i znowu boli. Chociaż już wole jak boli, byle tylko nie mdlilo, tak jak na początku.
Najgorsze jest to, ze pewnie szybciej by mi przeszło gdybym trzymała dietę - zero rzeczy kwaśnych, słodkich, pikantnych, zimnych, gorących, same kleiki i sucha bulka... A tu święta i nie da się...

przez nerwa 15 kwi 2014, 20:23
emka34, no wlasnie kurde :-/ ale wiesz co, to siemie lniane wlasnie tak wysciela zoladek i takie ma regenerujace wlasciwosci. Ja jutro jednak chyba tez kupie.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emka34 15 kwi 2014, 20:33
nerwa, a kupujesz takie zwykłe, czy mielone? Bo ponoc to mielone jest bardziej znosne w smaku.

przez Adam Smith 15 kwi 2014, 20:41
Bo ponoc to mielone jest bardziej znosne w smaku.

A co tam smak, ważne by leczyło :D W tym przypadku, jeśli jest wybór, to ok, lepiej wybrać to smaczne.
Strasznie mnie denerwuje, gdy dla ludzi wszystko musi być smaczne. Jeśli jest taka opcja, że można kupić coś o podobnych właściwościach leczniczych, ale o lepszym smaku, to rozumiem to, bo sam bym tak zrobił. Ale są tacy ludzie ( niestety większość w mojej rodzinie) :? , że jak biorą witamine c, to musi być z jakimś słodzikiem. Nawet jeśli szkodzi albo pomaga niewiele. Sałatki nie zjedzą, bo nie smaczne. Ja sam nie lubie pić niektórych ziół, a pije bo dobrze działają na organizm. Czasem można się poświęcić i zrobić coś dla dobra zdrowia. Nie mówię, żeby 24 na dobę się katować i pić te świństwa, ale od czasu do czasu, czemu nie. Niektórym się wydaje, że życie to Disneyland i można szaleć dowoli. Jeść słodycze na potęgę bez żadnych limitów, a póżniej pretensję do losu ( boga, czy uj wie kogo) że się zachorowało na jakąś chorobę. Trochę długi wywód. Wczoraj miałem napisać, ale dziś temat do rozmowy sprzyja :D
Adam Smith

przez nerwa 15 kwi 2014, 20:41
emka34, zwykle kupuje, ale ja akurat na maksa to lubie :) lubie gryzc te ziarenka tez. I ten smak tez lubie.
A slyszalam, ze z mielonym trzeba uwazac, zeby nie zwietrzalo. Ale w sumie nigdy mielonego nie probowalam.

przez emka34 15 kwi 2014, 20:47
No nic, zobaczymy jutro, co mi dadzą w aptece (ewentualnie co akurat będzie). Do tej pory nie musiałam uciekać się do pomocy siemienia lnianego, jakoś zawsze mijało ale teraz nakłada mi się nerwica i chyba jestem mniej cierpliwa.

przez nerwa 15 kwi 2014, 20:55
emka34, no ja kupuje takie w spozywczym :) jak sie sypie do chleba czy tam do innych rzeczy.
Ale ja tak jak pije od czasu do czasu, to raczej sie nie skarze na zadne bole zoladka ani nic. Teraz juz dawno nie pilam wlasnie to moze dlatego cos mi się przypałętało. Ale ogolnei to nie tylko na żołądek ale tak w ogole warto pić.

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/porady-e ... nego/wwnd3

przez emka34 15 kwi 2014, 21:01
nerwa, dla mnie żywym przykładem działania siemienia lnianego był człowiek, od którego wynajmowalam mieszkanie na studiach. Był dyrektorem poprawczaka, wcześniej służył w wojsku, dorobił się wrzodów, które wyleczył regularnie stosowanym siemieniem lnianym.
A powiedz mi jeszcze - Ty je jakoś zalewasz woda? I ile jej dajesz?

-- 15 kwi 2014, 20:02 --

Bo jak widać, to ja zielona jestem.

przez nerwa 15 kwi 2014, 21:06
emka34, A no to widzisz, zywy przyklad. Ja w sumie nie znam nikogo kto tak stosuje, ale duzo sie naczytalam, ze warto pic :)
Ja wsypuje do kubka ze 2 lyzeczki, i zalewam goracą woda. Czekam chwile jak ostygnie, i wtedy sie wydziela costam i ta woda troche tak gestnieje, i to wypijam a te ziarenka wyjadam lyzeczka i gryze w buzi :) ( to najbardziej lubie :D )

przez emka34 15 kwi 2014, 21:10
nerwa, dzięki, to od jutra próbuje, bo dokucza mi dzis, a jeszcze jak na złość nerwica mi się uaktywnia (jak zwykle, kiedy coś boli) :-(

przez księżniczka 15 kwi 2014, 22:23
a ja u mamy juz jestem na świeta.... i mamy tu taka jasną łazienke... moja dupa jest straszna, sam celulit... musze isc chyba na jakas operacje, bo rpzeciez jak to tak... ze niby cwiczyc ? i ze niby sie pocic @.@????!!
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez nerwa 15 kwi 2014, 22:51
księżniczka, ja ci powiem tak.... z taką dupą to ty sie nawet w szpitalu nie pokazuj!!!!!! XD hehehhe :D

przez Prakseda 15 kwi 2014, 22:54
nerwa napisał(a):księżniczka, ja ci powiem tak.... z taką dupą to ty sie nawet w szpitalu nie pokazuj!!!!!! XD hehehhe :D

nerwa, zabiłaś mnie xD

Sortuj wg