Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lisa_ 09 kwi 2014, 15:06
aga9115, fundacja DKMS przeprowadza rejestrację bezpłatnie ;) Są organizowane akcje, kiedy można się zapisać, trwa to chwilę i nic nie kosztuje :)
Ogólnie trochę się obawiam, że sam fakt wpisania się jakoś pomiesza mi myśli i nie pomoże moim lękom, ale z drugiej strony... Taka świadomość, że prawdopodobieństwo małe... No to nie powinno być aż takiego problemu ;) Pewnie po czasie całkiem zapomnę o tym, że się wpisałam i tylko wróci, jeśli pojawi się temat ;)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Prakseda 09 kwi 2014, 17:13
khaleesi napisał(a):księżniczka, ona miała tak,że on wessał się i nie czuła tego w ogóle zorientowała się,że ma borelioza jak jej się rumień pojawił wokół ugryzienia

Głupio to zabrzmi, ale ten komu wyszedł rumień po ukąszeniu przez kleszcza to "szczęśliwiec" - przynajmniej od razu może podjąć leczenie - we wczesnej fazie choroby. Ja strasznie żałuję, że nie miałam rumienia - pewnie dziś nie byłabym w takim stanie, w jakim jestem... Mogę się tylko zastanawiać, czy moje zmiany w sercu są boreliozpochodne, czy moja gorączka kiedykolwiek minie... Po iluś tam latach przechodzonej boreliozy to już faza rozsiana :(

przez nerwa 09 kwi 2014, 17:22
"Ponieważ kleszcz nie jest w stanie zarazić człowieka krętkami przez 12 do 24 godzin po ukąszeniu, jak najszybsze usunięcie kleszcza jest skuteczną metodą zapobiegawczą. "

" Często zdarza się bowiem sytuacja, że pacjenci skarżą się na niezbyt charakterystyczne dolegliwości (zmęczenie, bóle), lekarze zlecają badania przeciw boreliozie i ciach — wynik jest dodatni. Nie ze względu jednak na to, że pacjent jest faktycznie zakażony, a ze względu na niską specyficzność testów. Innymi słowy — istnieje bardzo duże ryzyko wyników fałszywie dodatnich. Ponadto lekarze i pacjenci powinni zdawać sobie sprawę, że nawet jeśli test wychodzi dodatnio, nie musi to oznaczać, że właśnie borelioza odpowiedzialna jest za objawy choroby; co więcej, pacjent mógł być kiedyś zakażony, stąd pozytywny wynik badania, ale jego obecny stan nie ma nic wspólnego z boreliozą. W przypadku tej choroby bowiem przeciwciała klas IgM i IgG mogą utrzymywać się latami w organizmie.Nie mówiąc już o tym, że u mieszkańców terenów endemicznych ma prawo występować pewien poziom przeciwciał we krwi, nawet u tych osób, które nigdy nie miały śladów zakażenia. Podsumowując, testy przeciw boreliozie nie powinny być stosowane u pacjentów z niespecyficznymi objawami i którzy nie mieli szansy na zakażenie."

-- 09 kwi 2014, 16:23 --

W ogole ciekawy tekst o boleriozie: http://blogdebart.pl/2014/01/04/wkreceni-w-borelioze/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prakseda 09 kwi 2014, 17:46
nerwa napisał(a):"Ponieważ kleszcz nie jest w stanie zarazić człowieka krętkami przez 12 do 24 godzin po ukąszeniu, jak najszybsze usunięcie kleszcza jest skuteczną metodą zapobiegawczą. "/

To wcale nie jest takie pewne ;) Bo kto inny np. twierdzi:"Usunięcie kleszcza w ciągu pierwszej doby po ukąszeniu wielokrotnie zmniejsza prawdopodobieństwo zarażenia, choć obserwowano rozwinięcie się choroby nawet po kilkuminutowym kontakcie z kleszczem.

przez nerwa 09 kwi 2014, 18:00
Tak czy siak, lepiej sie go szybko pozbyc :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Kakunia 123 09 kwi 2014, 18:33
Ja ma CRP 44....więc o wiele więcej niż ty niby mam zatoki chore , pęcherz do leczenia i jajnik zapalny ..ale czy od tego takie dużo może być..węzeł mnie boli pod żuchwą..baaa całą żuchwa mnie boli ;/;/;/;/ Też zalewa mnie pot nie raz dziś znowu nogi bolą i kolana..w ogóle nogi mam siwe często ???? macie tak czy ja już po po prostu się kończę...kończyny zimne , standardowo słaba i drżą mięśnie . Inne wyniki wszystkie dobre czekam Na ANA ale to trzeba tydzień ....i cytologia jeszcze która spędza mi sen z powiek super;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez rozczarowana88 09 kwi 2014, 19:29
Sluchajcie u mnie masakra. Cala gama objawow na zyczenie. Mam pytanie do tych z Was, ktore sa na lekach: jak sie czujecie? Czy Wasz komfort zycia wzrosl, objawy zmalaly?

przez Ellwe 09 kwi 2014, 19:43
No i co. Zaden pueprzyk tylko kleszcz. Male gowno 1-2 mm max. Tyle ze zdechly mi siedzial w skorze. Lekarka na pomocy doraznej mi wyciagnela. Calefo z nozkami.Rodzinny wczoraj nie byl pewien co to. Bo zero zaczerwienienia.nic...cala rodzina soe kurde ze mnie smiala ze to pieprzyk.

-- 09 kwi 2014, 19:47 --

Mam madzueje ze niczym nie nie zarazil. Za kilka miechow i tak zrobie sobie test na borelke bo mi troche kasy wpadlo. Bo dziwne onjawy mialam juz wczesniej. Mam nadzieje ze wszystki ok i nie bde musiala brac zadnych antybiotykow. Jakny co niec mi placa za nie jak sa tecy madrzy!
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez nerwa 09 kwi 2014, 19:50
Kurdee, Ellwe, ehhh :( ale dobrze, ze juz ci wyciagnela!

przez Prakseda 09 kwi 2014, 19:54
Ellwe napisał(a):No i co. Zaden pueprzyk tylko kleszcz. Male gowno 1-2 mm max. Tyle ze zdechly mi siedzial w skorze. Lekarka na pomocy doraznej mi wyciagnela. Calefo z nozkami.Rodzinny wczoraj nie byl pewien co to. Bo zero zaczerwienienia.nic...cala rodzina soe kurde ze mnie smiala ze to pieprzyk.

Ellwe, wiem, że to śmiesznie zabrzmi, ale naprawdę zainwestuj w lupę <by na przyszłość uniknąć takich sytuacji>. Miałaś w sobie tę bestię 2 doby - zdecydowanie za długo.

przez Ellwe 09 kwi 2014, 20:14
nerwa, kurde w koncu. Ale oczywiscie poinformowalam rodzinke a oni ze sciemniam i specjalnie tak mowie. Cholera do bledu.nie potrafia sie przyznac.
Prakseda, wiem. Najgorsze jest to ze ja go ogladalam pod lupa i na zdjeciu w telefonie w powiekszeniu i do konca nie bylam pewna co to. Cala ridzinka 6 osobowa to samo. I lekarka dzisiaj jak go na tym zjeciu widziala to tez nie byla pewna i wyciagala na czuja...Zaluje ze poszlam tak pozno bo sie im dalam przekabacic i chcialam isc do dermatologa ze mi jakis nowy pieprzyk wyszedl a wizyte umowilam dopiero za tydzien. Czaicie jakbym poszla do derm i jej powiedziala zeby mi sprawdzila po dermoskopem bo mi pieprzyk now wylazl a ta patrzy przerazona a tam jakis stwor!!! :pirate: kurde masakra jak z tym trzeba uwazac. Dojladnie bedzie sie trzeba ogladac po kazdym wyjsciu na zewnatrz. Ja naewet do lasu praktycznie nie wlazilam!!!!
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez księżniczka 09 kwi 2014, 20:17
masakra :(((( JESTEM OBSRANA PRZEZ WAS! A NAWET PEGASUS NIE CHCE MI DZIALAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! < NIEDOBRE! :D> zdechne pewnie na bolerioze, albo gorzej... paralizuje mnie ze nie bede mogla se dupy podetrzec :(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez marta80 09 kwi 2014, 20:46
hej kobity:)zrobilam 2 test na krew utajona i nic nie ma czysto:)))chwala;))
wynik cytologii tez przyszedl ok:)))soo happyy:)
dzis swedzi mnie skora...wrrr...
wcz bylam u dietetyczki i za 2 tyg odbieram diete w zwiazku z moja IO...jestem podjarana bo mega konkretna babka..z ogromna wiedza:)
kazala
mi powili odsawiac antydepre..bo przez nie 6kg przytylam((:jutro ide kupic wit d w sprayu..bede se do buzki raz dzinie psikac..ponoc podnosi poziom serotoniny...i nam lepiej;))

ksiezniczkana bolerioz esie nie umiera spokojnie!!!moja tesciowa 12lat chodzila z gownem...mialam 2parazliwe twarzy mikrowylew...i wyszla z tego dzieki Bogu..ale 2tyg w szptalu w nia kroplowy walili...a czemu nie zrobisz testu na bolerke??nie chce ci dac lek czy jak??

przez rozczarowana88 09 kwi 2014, 21:16
marta80, i super, ze dobre wyniki! A co do boleriozy to moj chlopak mial tez z tym chodzil zanim wreszcie dal sie zaciagnac do lekarza i zyje ;)

Sortuj wg