Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 07 kwi 2014, 18:10
A ja mam boreliozę i właśnie wróciłam ze spaceru po lesie xD Cóż... kilkuletnia kleszczofobia została zgładzona przez wpisaną w mą naturę potrzebę obcowania z przyrodą :D A kleszcze? Bywają różne - niektóre są wielkie, "spasione" - nie da się ich z niczym innym pomylić, inne są maleńkimi drobinkami, że nawet nóżek nie widać.

przez marta80 07 kwi 2014, 18:27
kurcze mi tez czesto sie chce siku w sytuacjach nerwowych..szczegolnie..zawsze myslalam ze zap pecherza mam....serio...a tu prosze..dowiaduje sie z nerwicy mozna sika czesciej...hmmmm

przez Ellwe 07 kwi 2014, 18:53
Prakseda, napisalas ze kleszcze moga byc roznej wielkoscu...tylko czy to mozliwe zeby nawet taki maluch przez pinad dobe w ogole nie urosl?
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amba 07 kwi 2014, 19:07
Jezeli zdechl to nie urosl. Jezeli zyje to po to sie przysysa, zeby zrec, a jak zre to rosnie. Nie ma zyjacych malych przez cala dobe, naprawde.

przez Ellwe 07 kwi 2014, 19:15
Amba, ale jesli zdechle to trzeba go wyjac:) nie bedzie mi jakis trupek kleszczowy w brzuchu siedzial;)

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Amba 07 kwi 2014, 19:26
Jeżeli to trup kleszcza, dasz radę go złapać w palce :) Nie ciągnij, nie szarp sama, ale sprawdź czy dasz radę. Jeżeli nie, to nie kleszcz. Jak napisałam wyżej kleszcze przyczepiają się paszczą :)

przez Prakseda 07 kwi 2014, 19:28
Ellwe napisał(a):Prakseda, napisalas ze kleszcze moga byc roznej wielkoscu...tylko czy to mozliwe zeby nawet taki maluch przez pinad dobe w ogole nie urosl?

Miałam kiedyś kleszcza przez ponad dobę - i kurczę, nie pamiętam, czy wtedy coś urósł, czy nie, jedyne co kojarzę, to to, że cholernie swędziało :/ Na pewno nie był "nabrzmiały", ale czy coś się powiększył, to nie wiem:/ Miałam też kiedyś kleszcza, co myślałam, że był pieprzykiem, dość długo go "nosiłam" - nie swędział, nie rósł, ale coś mi "nie pasowało". Mój chłopak był specjalistą od kleszczy ;) Tam, gdzie ludzie "widzieli" pieprzyki - on widział kleszcze. Krzyczeli po nim, że ma nie ruszać <gdy chciał im wyciągnąć>, bo raka skóry dostaną, a chwilę później ich pieprzyki przebierały w powietrzu nogami ;)

-- 07 kwi 2014, 19:30 --

Amba napisał(a):Jeżeli to trup kleszcza, dasz radę go złapać w palce :) Nie ciągnij, nie szarp sama, ale sprawdź czy dasz radę. Jeżeli nie, to nie kleszcz. Jak napisałam wyżej kleszcze przyczepiają się paszczą :)

Mnie nie zawsze udawało się wyciągnąć ręką :) Czasem są tak maleńkie, że tylko pęsetą udawało mi się złapać <a to i tak po kilku próbach>.

-- 07 kwi 2014, 19:46 --

Wielkość postaci larwalnej kleszcza <stadium przed nimfą> waha się od ok. 0.6 - 1 mm. Takie maleństwo naprawdę łatwo przeoczyć, lub z czymś pomylić, nie mówiąc już o trudach przy wyciąganiu.

przez marta80 07 kwi 2014, 20:36
kochane wy moje wspolniczki niedoli;))))

a jakie jest wasze zdanie na temat morfologii krwi...cz poprzez stres dlugotrwaly jaki przezywamy...moga byc jakies przesuniecia w wynikach???
kiedys ktos mi mowil ze tak...co wy na to??

przez księżniczka 07 kwi 2014, 21:04
tak CRP rosnie przez stres i i.... cos od osocza :P

Prakseda, czyli ty u siebie widzialas kleszcze ????? bo ja nigdy nic... a zawsze po terenowce mylam sie od razu i panicznie ogladalam... to chyba nie mozliwe zeby dzyl sie najesc i pojsc :(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Ellwe 07 kwi 2014, 21:11
Prakseda, no kurde wladnie o to chodzi ze Sie boje ze jesli to pieprzyk to nie chce go rozwalac. Ide jutro do ridzinnego bo ti mi na pieprzyk nie wyglada. Moze to jakas larwa ktora zdechla;))

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Prakseda 07 kwi 2014, 21:18
księżniczka napisał(a):tak CRP rosnie przez stres i i.... cos od osocza :P

Prakseda, czyli ty u siebie widzialas kleszcze ????? bo ja nigdy nic... a zawsze po terenowce mylam sie od razu i panicznie ogladalam... to chyba nie mozliwe zeby dzyl sie najesc i pojsc :(

Widziałam ;) <choć czasem nie byłam pewna, czy to "coś" to owe żyjątko>. Ale tak jak już wcześniej pisałam - będąc na Zakaźnym spotykałam osoby z boreliozą, które wcale nie pamiętały obecności nieproszonego "gościa", więc różnie to może być. Tak sobie myślę - może zamiast się zadręczać zrób test? <choć oczywiście wiem, że to koszta>.

-- 07 kwi 2014, 21:19 --

Ellwe napisał(a):Prakseda, no kurde wladnie o to chodzi ze Sie boje ze jesli to pieprzyk to nie chce go rozwalac. Ide jutro do ridzinnego bo ti mi na pieprzyk nie wyglada. Moze to jakas larwa ktora zdechla;))

A nie masz w domu lupy? Ja tak robiłam - jak nie byłam pewna, czy to larwa albo nimfa kleszcza, to brałam to "ciało obce" pod lupę ;)

przez Ellwe 07 kwi 2014, 21:21
Prakseda, no wlasnie nie mam. Ale mi to cos w ogole nie pasuje.sparwua wrazenie ciala obcego. Wstane rano i pijde di ridzinnego. Mam nadzueje ze in da rade rozpoznac...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez księżniczka 07 kwi 2014, 21:25
kurcze, prakseda, ja to student jszcze :( naprawde 200 pare złotych to ogormna kwota... a mama mi nie da :P.
Tlko to tez zalezy czy NIE PAMIETALY bo mialy po 60 lat, czy nie pamietaly ze nie widzialy....:(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Prakseda 07 kwi 2014, 21:38
księżniczka napisał(a):kurcze, prakseda, ja to student jszcze :( naprawde 200 pare złotych to ogormna kwota... a mama mi nie da :P.
Tlko to tez zalezy czy NIE PAMIETALY bo mialy po 60 lat, czy nie pamietaly ze nie widzialy....:(

To może spróbuj u dermatologa coś pokombinować? <żeby chociaż na ELISĘ dał?>.
A te osoby były w różnym wieku - i młodsze i starsze. Były np. 2 dziewczyny <nastolatka i studentka>, które miały problem ze stawami biodrowymi <jedna z nich ciągnęła za sobą nogę> - lekarze zasugerowali boreliozę <mimo, że nie pamiętały ukąszenia kleszcza> i okazało się, że to to.

Sortuj wg