Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Amba 06 kwi 2014, 21:24
Można mieć kilka raków, w końcu od czegoś są przerzuty. Jednak biorąc pod uwagę, że ostatnio sporo przytyłam i na dobrą sprawę nic mi nie jest, myślę, że zaawansowanie przerzutowe jest wątpliwe.
Racjonalizuję ile wlezie, ale jak tylko mi się uda, to myślę, że przez racjonalizowanie przeoczę jakieś objawy... I kółko się zamyka :)

przez księżniczka 06 kwi 2014, 21:25
ja mam w sordku dupy, cos :D taka zylke, to na bank rak odbytu :D. tak w poprzek, xD ale mam ja dlugo... od 6 lat xD letko
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez khaleesi 06 kwi 2014, 21:26
Amba, przerzuty ale rak jest jeden rozumiesz i jeden i drugi rak nie może zaatakować jednego człowieka w tym samym czasie. :lol:
No to Ci radzę weś na czopku wepchnij z powrotem ten hemoroid potem umyj ręce i wraz z tym czopkiem powinien pozostać problem jak diety nie będziesz przestrzegać opartej na błonniku i z powrotem Ci wypadnie.

księżniczka, może guzki krwawnicze, przetoki zwykłe zylaki?
Kolonoskopia rozwieje wątpliwości.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amba 06 kwi 2014, 21:30
Żyłka w tyłku zdecydowanie nie jest objawem raka, ale rozumiem obawę :)

przez księżniczka 06 kwi 2014, 21:47
ja nie wiem czy to zylka ale cos takiego, moze juz polip :(( ja mam kolonoskopie na 9 czerwca.... ale to tka jest hmm... 3 cm w sordku. to juz kolonoskopia zobaczy czy na dzine dobry rura daleko i nie zauwaza..... :(
Obrazek

przez Amba 06 kwi 2014, 21:52
Nie to, że znam się na anatomii, absolutnie, ale 3 cm to jeszcze odbyt jest, a polipy się w samym jelicie grubym robią... Zresztą, jak polip, to go usuną i będzie po herbacie. A skoro boisz się, ze go przeoczą, to im o nim wspomnij. Tam to sięgną i bez rury :) I tak podziwiam odwagę, że się zapisałaś i że cierpliwie czekasz...

przez aga9115 06 kwi 2014, 22:08
Amba, nie jesteś sama z tymi rakami. :)

Ja też teraz widzę u siebie mięsaka na piszczelach, na łydce, raka skóry, odbyt pewnie też niedługo przyjdzie (bo hemoroidy od ciąży, strasznie mnie to cholerstwo męczy), także rozumiem Cię i wiem, co czujesz. Mój ojciec zmarł też na raka 2 lata temu i od tamtego momentu zaczęły się jazdy z wszechobecnymi nowotworami. Na razie udało mi się "wyjść" z chłoniaka i raka ust, zobaczymy, co będzie dalej ;)

przez księżniczka 06 kwi 2014, 22:08
amba a niby 40 cy tam 60% guzów ale duzo :D i polipow w takim razie znajduje sie w zasiegu badania perrectum czyli jakis 1 cm :D/...
Obrazek

przez nerwa 06 kwi 2014, 22:25
Amba, no to ja mam podobnie - boje sie roznych chorob, ciagle cos mi dolega, ale od lekarzy stronie jak moge. W sumie chdoze raz na kilka lat, i zadnych badan nie robie bo sie boje :shock:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Amba 06 kwi 2014, 22:25
Księżniczko, tego nie wiedziałam... To czego tak jęczą z tą kolonoskopią? :) Jakby to było remedium na wszystko...

Aga, jak się zastanowić - zawsze miałam bujną wyobraźnię i nigdy nie lubiłam lekarzy. Ale bez przesady. Kiedy mój brat nagle zachorował, lekarze 3 miesiące nie mogli znaleźć nic nieprawidłowego, po czym nagle oświadczyli, że ma agresywnego chłoniaka, ale kolejne dwa miesiące nie potrafili ustalić jakiego. Potem w przeciągu miesiąca "zabili go" chemią, bo ktoś się w zasadzie pomylił i dali mu do tego dwa razy za dużo sterydów, na które prawdopodobnie był uczulony. Wtedy mi odbiło. Nie tylko dlatego, że byłam przywiązana do brata, ale także dlatego, że jeden z panów doktorów oświadczył, że powinnam się pilnować, bo to dziedziczne. Czemu tego konowała posłuchałam nie wiem. Chłoniaki rzadko bywają dziedziczne. Jak mówiłam to długa historia, ale ja nie jestem pewna już teraz czy on w ogóle tego raka miał. Codziennie z jakiegoś raka wychodzę :) Ale nazajutrz wpadam w następnego. Fakt, że nie mam tego zawsze. To przychodzi i odchodzi. Całe szczęście :)

-- 06 kwi 2014, 22:28 --

nerwa napisał(a):Amba, no to ja mam podobnie - boje sie roznych chorob, ciagle cos mi dolega, ale od lekarzy stronie jak moge. W sumie chdoze raz na kilka lat, i zadnych badan nie robie bo sie boje :shock:

W dorosłym życiu (a dorosła jestem od ćwierćwiecza) byłam u lekarzy może z 5 - 6 razy i to chyba jak faktycznie miałam problem, to mnie pociesza, może potrafię podświadomie odróżnić problem prawdziwy od urojonego :) Nie licząc laryngologów, bo czasami miewam zapalenie ucha.

przez księżniczka 06 kwi 2014, 22:36
10 cm mialo byc oczywiscie, nie 1 ....:P
Ja czekam az moi dziadkowie wyjada, to zrodlo wiekszosci moich problemow ;P.... oby do maja....

-- 06 kwi 2014, 21:43 --

Amba, ja mam po lewej stornie ciala wszystkie wezly chlonne powieksozne :((( od 1.1 do 1.5 cm :( i nikt sie tmy nie interesuje :P
Obrazek

przez Amba 06 kwi 2014, 22:52
Jak wszystkie, to chyba nic się nie dzieje... Ale coś musisz mieć, jakieś przeziębienie albo stan zapalny. Zęby masz zdrowe? Zresztą to też może być np. wiosenne przesilenie.

przez księżniczka 06 kwi 2014, 23:12
taaa, od listopada :P. bowtedy zaczela sie hipohondria i gmeranie.

-- 06 kwi 2014, 22:13 --

krew ok, na usg tez ie wygladaja podejzanie w pachwinach od 0,9 do 1.3 cm , a na szyi " mala liczba pow. wezlow chlonnych od 1.1-1.5 cm ;/;/;/
Obrazek

przez khaleesi 06 kwi 2014, 23:35
nie no 3 cm to jeszcze odbyt potem głębiej mogą sie robić polipy. Z biologii zawsze 5 miałam ale sporo mogłam zapomniećale raczej sądze,że to lekkie zylaki. Czy to jest krwiste księżniczka, ?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg