Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez evvelinka 02 kwi 2014, 22:40
Księżniczka a ty na rezonans nie idziesz? Bo mówisz, że od kręgosłupa. Mi jak noga drętwieje to nie boli, tylko po prostu w ogóle jej nie czuję od tyłka po palce.

przez nerwa 02 kwi 2014, 22:50
Straszne te dretwienia macie dziewczyny :( Mi jedynie dretwieje w nocy, ale to jak leze na reku dlugi czas, wiec to normalne. I jak tak mi zdretwieje to tak sie boje, ale naszczescie szybko mija - nie lubie tego! A jak wam tak samoistnie dretwieje, i to np. cala noga :hide: straszne uczucie musi byc!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez księżniczka 02 kwi 2014, 22:52
evv nie nie ide, czuje noge i tylko takie hmm moze nie dretwienie a mrowienie... wdupje to mam, cuzje wszystko i ruszac moge tylko jakies dziwne uczucie, jak wstaje i na nog staje to zaraz mija :D
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prakseda 02 kwi 2014, 23:12
A badaliście się pod kątem reumatologicznym? <być może gdzieś o tym wspominaliście, ale wątek zbyt długi ;) >. Ja poza boreliozą mam dodatnie przeciwciała ANA - właściwie wykryte przy okazji.
Ostatnio edytowano 02 kwi 2014, 23:21 przez Prakseda, łącznie edytowano 1 raz

przez nerwa 02 kwi 2014, 23:17
Prakseda, ja nie, ale podejrzewam, ze moge cos miec - bo mam zespól niespokojnych nóg co i raz, dodatkowo bolą mnie kolana przed deszczem - zawet zanim w pogodzie pokazą :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez evvelinka 02 kwi 2014, 23:19
nerwa napisał(a):Straszne te dretwienia macie dziewczyny :( Mi jedynie dretwieje w nocy, ale to jak leze na reku dlugi czas, wiec to normalne. I jak tak mi zdretwieje to tak sie boje, ale naszczescie szybko mija - nie lubie tego! A jak wam tak samoistnie dretwieje, i to np. cala noga :hide: straszne uczucie musi byc!

Eee.. kiedyś miałam atak, że to zakrzepica i nogę mi utną. Teraz się budzę, patrzę zdrętwiała, prostuję i idę spać :) Jak rozprostuję to przechodzi.. zwykle mi się zdarza jak ugnę w kolanie i nie ruszam nią godzinami. Od nerwicy mogą się takie rzeczy dziać. Ja mam dużo po babci.. ona ciągle jęczy od problemów z nogami typu skurcze, drętwienia itd.

-- 02 kwi 2014, 23:20 --

Prakseda napisał(a):A badaliście się może pod kątem reumatologicznym? <być może gdzieś o tym wspominaliście, ale wątek zbyt długi ;) >. Ja poza boreliozą mam dodatnie przeciwciała ANA - właściwie wykryte przy okazji.

Ja planuję się zbadać. Co się bada oprócz czynnika reumatoidalnego?

-- 02 kwi 2014, 23:22 --

księżniczka napisał(a):evv nie nie ide, czuje noge i tylko takie hmm moze nie dretwienie a mrowienie... wdupje to mam, cuzje wszystko i ruszac moge tylko jakies dziwne uczucie, jak wstaje i na nog staje to zaraz mija :D

Nie, to ja bym iść nie mogła.. mogę co najwyżej stanąć na tej nodze i czekać aż mi czucie wróci, albo powoli i delikatnie nią powłóczyć.

przez księżniczka 02 kwi 2014, 23:22
prakseda, badalam w zeszlym roku w czerwcu, kompletnie nic, a od malego mnie nozki bolaly i pamietam jka mame wolalam zeby mi bandazowala juz w podstawowce, ( piszczle ) :((
Obrazek

przez Adam Smith 02 kwi 2014, 23:30
z, dodatkowo bolą mnie kolana przed deszczem - zawet zanim w pogodzie pokazą

Mnie czasem zaczynały boleć stawy kilka godzin przed deszczem. Swoją drogą, to ostatnio czułem takie zimno w kolanach ( bez bólu, trwało dzień), więc te objawy potrafią być naprawdę przeróżne.
Ja mam dużo po babci.. ona ciągle jęczy od problemów z nogami typu skurcze, drętwienia itd.

Ja w rodzinie, jako jedyny mam problemy z nogami. Wcześniej mnie bolały stawy, ale to chyba od tego opier*alania się przed komputerem. W końcu nie używane narządy zanikają :D Teraz też mam bóle, bo się zacząłem ruszać i to z kolei zakwasy. Oczywiście tych bólów 24 na dobę nie mam i to się wiąże ze zmianami pogodowymi

Co do zmian ciśnienia, to jest dobra strona www.biometeo.pl.
Adam Smith

przez Prakseda 02 kwi 2014, 23:30
evvelinka napisał(a):Co się bada oprócz czynnika reumatoidalnego?

Dużo czulsze niż RF <czynnik reumatoidalny> jest badanie przeciwciał antyCPP. Mnie poza tym zrobiono wspomniane już ANA <które wyszło dodatnie>, więc diagnostykę poszerzono o ENA, anty dsDNA, p.ANCA, p.CANCA, ale tu już wszystko było ujemne.

przez księżniczka 02 kwi 2014, 23:33
Prakseda, nie wiem co to za badania o ktorych piszesz i jako hipohondryk...nie wiem czy dobrze zebym zaczela szukac xD
Obrazek

przez nerwa 02 kwi 2014, 23:37
Ja ostatnio zaslyszalam, ze ponoć maść z sadła świstaka jest dobra na tego rodzaju różne bóle :)

Tomcio Nerwica, dzieki za strone! przyda sie

przez Prakseda 02 kwi 2014, 23:44
księżniczka napisał(a):Prakseda, nie wiem co to za badania o ktorych piszesz i jako hipohondryk...nie wiem czy dobrze zebym zaczela szukac xD

Właściwie może masz rację :P
W moim przypadku to chyba lekarze są większymi hipochondrykami niż ja xD Mimo, że tylko to ANA wyszło mi dodatnie, a cała reszta ujemna i tak chcą/chcieli położyć mnie w Klinice Reumatologicznej :D

przez księżniczka 03 kwi 2014, 00:13
prkseda mam to badanie z czerwca i mam
CRP --> 0,1 ( norma do 5,00)
RF <20 (do 30)
ASO<50 ( do 250)

Badanie wyk. na paaracie Architect xD ( cokolwik to znaczy)
Obrazek

przez Prakseda 03 kwi 2014, 00:22
księżniczka napisał(a):prkseda mam to badanie z czerwca i mam
CRP --> 0,1 ( norma do 5,00)
RF <20 (do 30)
ASO<50 ( do 250)

Badanie wyk. na paaracie Architect xD ( cokolwik to znaczy)

To z reumatologii masz tu tylko RF.
CRP i OB <które wskazują na toczący się w organizmie proces zapalny> zawsze miałam w normie;) Ale co ciekawe - za każdym razem, kiedy robią mi proteinogram to wychodzi mi podwyższony poziom gamma globulin <co wskazuje np. na choroby reumatoidalne bądź przewlekłe zakażenie np. bakteryjne w organizmie - czyli stan zapalny, a przecież OB i CRP mam zawsze niskie>. I bądź tu człowieku mądry :bezradny:

Sortuj wg