Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aga9115 28 mar 2014, 22:43
księżniczka, ja też mam fazę na kolano, że rak itp...ale ja niestety nic nie mogę zrobić, bo muszę czekać do porodu, dopiero potem jakiś rtg czy coś :(

przez księżniczka 28 mar 2014, 22:54
a tez cie boli :(????
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez platek rozy 28 mar 2014, 23:12
księżniczka, mnie tak bola kolana ze ledwo schodze i wychodze po schodach , jak tupne noga to bol niesamowity , jak podkocze tak samo , chrupia mi bardzo ale to nie rak to chondromalacja rzepek i mozliwe ze masz to samo. OOrtopeda sie klania Kochana:************
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez księżniczka 28 mar 2014, 23:17
platek :) ja mam ten sam bol ciagle, niee zwieksza się po wchodzeniu po schodach, przysiadach czy podskokach :( a to plus te moje plamy to jzu mam jazdy na calego :(
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez nerwa 28 mar 2014, 23:26
Wiecie co, zaczelam tak czytac, i wydaje mi sie, ze tez moze nas po części męczyc przesilenie wiosenne. Bo akurat na to czas, a objawy:
uczucie niepokoju i/lub depresje,
problemy z żołądkiem,
zawroty i/lub bóle głowy,
niezbyt klarowne myślenie,
zwiększone pragnienie,
podirytowanie,
obniżona temperatura,
utraty pamięci i/lub słaba koncentracja,
nocne pocenie się,
zaczerwienienia skóry,
obolałe gardło,
zaburzenia widzenia,
powiększone węzły chłonne,
podrażnienia przy wypróżnianiu się,
wrażliwość na zimno i/lub bóle stawów.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Lisa_ 28 mar 2014, 23:26
"Bez względu na to, jak bardzo mogę mieć poharatane serce, zawsze będę wdzięczna za to, że bije."

Ja z takim dobrym słowem dla Was, na dobranoc : ) Pamiętajcie o tym, że mimo wszystkich chorób, mamy wciąż życie, mamy je jedno, trzeba je doceniać ;) Jeszcze przyjdzie czas na umieranie, hipochondryczki moje <3
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Kakunia 123 28 mar 2014, 23:31
Addict ja tak ajk ty dziś czuję się prawie co chwila ! Mam koleżankę miała dwa rzuty...raz ją sparalizowało na parę h ( i tak to był rzut ) drugia raz jakieś prądy ją przechodziły i znowu zdrętwiało ciało...moim zdaniem ty nie miałaś rzuty tylko tak bardzo się przejmujesz tym , że masz SM i się dołujesz i to co ciebie dziś spotkało jest atakiem lękowym po prostu...ja tak mam co jakiś czas ..a chwiejność i osłabienie bóle nóg to codzień;/ Jak będziesz miała rzut to będzie nic w porównaniu do tych słabości . U ciebie musi włączyć się pozytywne myślenie moja koleżanka mówi, że tylko i wyłącznie zapominanie o chorobie i pozytyw w życiu bo inaczej depresja, nerwica, lęki ci będą ją pogłębiać;/;/ ona leczy się w Anglii u specjalisty nie ma żadnych leków bo rzadko ma rzuty ....a takie słabości jak ty dziś to wielu się zdarzają jej też...ale to nie rzut ... POzywtywnie musisz mysleć i starać się zapomnieć o tym gównianym SM
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez marta80 28 mar 2014, 23:37
Lisa piekna mysl na dobranoc...spij dobrze;)) :papa: :papa: :papa:

Nerw bardzo duzo ludzi sie ostatnio zle czuje...i to moze byc przesilenie tak jak piszesz...wkoncu jut przestwiamy zegraki;:)
a lapiesz sie na tym ze ten szczekoscisk ,masz w dzien??

przez nerwa 28 mar 2014, 23:44
marta80, no wlasnie dzisiaj rozmawialam z mamą i tak samo mowila, ze czuje sie jak pijana i takie kołysanie w glowie! :) A ja dopiero dzisiaj sie dowiedzialam, ze ta zmiana czasu jeszcze na glowie :)
Szczekoscisk.. hmm powiem Ci, ze zapomnialam zwracac na to uwage. Ale generalnei ja czuje, nawet jak tak do konca nie sciskam, ze mam takie napiete te miesmnie tutaj w okolicach szczeki. A najbardziej zawsze czuje jak sie klade spac, bo niby relax... a tu czuje napiecie!
Kurde musze zwracac na to bardziej uwage i starac sie rozluzniac, tylko to tez nie łatwo :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez evvelinka 29 mar 2014, 01:44
marta80 napisał(a):madzia11 dzieki;)wiesz co robilam to badanie jakis czas temu i nawychodzily mi takie rzeczy ze popadlammw jeszcze wiekszy szal...((:
na necie raczej sa negatywne opinie...lekarz powiedzial mi ze to szarlatanstwo:)

ale moze ktos z tu obecnych wie cos na ten temat?

to coś w stylu aparatu mora? jeśli tak to ja miałam z desperacji.. też mi powychodziło kupe rzeczy i nic się z tego nie potwierdziło w badaniach krwi, kału i moczu, które miałam wykonywane w kilku labach.

-- 29 mar 2014, 01:46 --

księżniczka napisał(a):a ja placze od 18 ze mi nogę utna bo mnie kolano boli :((( masakra , dzisja to jakies apogeum, mam wrazenie , ze jak jedną nogę na drugą zaloze to ono mi wypier..... w kosmos :((( zyc mi sie nie chce, zalamana jestem ze mam raka w tym kolanie :(((( albo bolerioza juz zawladne moja noga.

o to witam w klubie tych, którzy mają dziś schizy zw. z nogami. Ja od rana miałam zakrzepicę, boreliozę, sm, kręgozmyk. Bolą mnie dziś obie nogi, do tego jak byłam na mieście zdrętwiała mi dupsko.

a z objawów przesilenia to ja mam tylko pobolewanie gardła i podrażnienia pry wypróżnianiu, reszta towarzyszy mi od roku, a może i dłuży :)

przez rozczarowana88 29 mar 2014, 06:20
Czesc, dziewczyny. Nie wiem, czy jestem hipochondrykiem (raczej tak), ale to co dzieje sie od jakis niecalych 3 mies to masakra. Czy myslicie, ze mozna tak dlugo myslec o jakims schorzeniu az sie je wywola? Wymyslam objaw i na drugi dzien jestem tak w to wkrecona, ze masakra. Az spac nie moge. Czekam na ofpowiedz jak to jest u Was.

przez madzia11 29 mar 2014, 08:17
rozczarowana88 dokładnie jest tak jak piszesz. A co Ci dolega?

przez rozczarowana88 29 mar 2014, 08:37
madzia11, Już mówię (postaram się nie rozpisywać). Moim problemem jest to, ze zawsze widze najczarniejszy scenariusz, obojętnie co mi dolega. Mam wrażenie, że sama tak długo myślę 'a co jakby akurat stało się to co podejrzewam' (niby nie wierze w to, ale jednak nie potrafię 'zgnieść tego w zalążku' i dalej analizuje, co by było 'gdyby'), że w końcu pojawiają się objawy. Moim 'konikiem' są oczy i choroby z nimi związane. W styczniu byłam na wizycie u mojej okulistki. powiedziała mi, że na jakieś 2 tyg mam odtsawić soczewki kontaktowe(które nosiłam faktycznie non stop), żeby oczy odpoczęły i potem na kontrolę. Jednak ja wkręciłam sobie, ze na pewno na oku dzieją się straszne rzeczy i ogólnie katastrofa. Przerzuciłam się na okulary. I co? I wtedy dopiero zaczęła się jazda- paradokslanie im bardziej zaczęlam o tym myślec, tym czułam się coraz gorzej. Objawy pojawiały się i zaostrzały. Nie wierzylam w skutecznośc leków. Więc całkowicie odstawiłam soczewki i tak już jets cały czas. Niby oczy mam już zdrowe(tak mi powiedziala na ostatniej wizycie), a ja...czuję się coraz gorzej! Ostatnio poczytałam o tym na necie i wkręciłam sobie uczulenie. I co? Mineły mi poprzednie objawy,a zaczęły mnie bolec jakby powieki. Dodam, ze nie stosuje żadnego nowego kosmetyku ani nic. Oczy nie sa też zaczerwienione, nic, kompletnie nic. Tak się skupiam na tych objawach, że nie mogę się wyluzować. Normalnie, juz nie wiem, co jest.

-- 29 mar 2014, 07:56 --

A Wy chodzicie na jakąs terapię/ bierzecie jakieś leki? Pytam, bo już sama nie wiem, co zrobić. Zycie w ciągłym strachu to masakra.

przez madzia11 29 mar 2014, 09:04
Myślę że za bardzo wsłuchujesz się w swoje ciało. Wszystkie tutaj mamy ten sam problem. Wystarczy przeczytać ulotkę od leku, wejśc na forum o chorobach, obejrzeć reportaż w tv a wszystkie objawy mamy. Dobrze że nie łapie Cię z gorszymi chorobami:) Jeżeli jest to nie do wytrzymania idź do psychologa przegadaj problem. Najlepszym lekarstwem jest zaprzestanie myślenia o danym schorzeniu. Wiem, że łatwo mówić-to jest trudne, sama borykam się z takimi problemem, jedynym pocieszeniem jest że nie jesteś sama. :papa:

-- 29 mar 2014, 08:05 --

Psychiatra u mnie na porządku dziennym-leki na nerwicę lękową biorę

-- 29 mar 2014, 08:11 --

Najgorszym lekarzem jest "doktor internet"

Sortuj wg