Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez evvelinka 26 mar 2014, 13:06
aneczkaaaa ale co z tego, że takie same objawy? Wiesz ile osób ma takie same objawy? Ja sama mam objawy sla, sm, boreliozy i kilku innych. Pomyśl teraz logicznie.. zauważ, że jemu pierwszy neurolog, do którego poszedł powiedział, że coś jest nie tak, nawet bez szczegółowych badań, tylko na podstawie zwykłego badania neurologicznego. Ty byłaś u 8 neurologów, masz zrobione badania (przepraszam jeśli się mylę, ale nie śledziłam twojej historii od początku, więc nie wiem) i nic nie stwierdzili. Nie masz podstaw do sądzenia, że masz sla. Same objawy o dupę potłuc.
Ostatnio edytowano 26 mar 2014, 13:15 przez evvelinka, łącznie edytowano 1 raz

przez nerwa 26 mar 2014, 13:07
platek rozy, ale mi sie wydaje, ze to normalne - nawet pamietasz, jak są te wykresy zdrowienia, to nie jest, ze ciagle lepiej i lepiej - tylko co jakis czas sa znow jazdy w dół :( ale najwazniejsze, ze jest zawsze tendencja zwyzkowa. Krok w tyl, a potem 10 do przodu :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez platek rozy 26 mar 2014, 13:08
nerwa, najwazniejsze ze sie staram i nie poddaje , szukam roziwazan , kupilam madre ksiazki , prowadze zeszyty , cwicze no i mam nadzieje ze bedzie lepiej znow:)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga9115 26 mar 2014, 13:09
nerwa, platek rozy, ja teraz mam akurat czas "przestoju" w chorobach, ale znając życi za chwile znowu się odezwą te moje paranoje... Głupio, że nie może to minąć raz na zawsze :(

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 13:10
Hipochondria to przecież nie jest wymysł XX czy XXI w.. W minionych wiekach ludzie przypisywali sobie inne (potencjalnie) śmiertelne choroby- kiłę, gruźlicę, cholerę, ospę prawdziwą(no dobra, tu akurat faktycznie mogli się bać, bo epidemie szalały :P ). Nikt nie mógł sobie przypisać wtedy AIDS, choroby Alzheimera, niektórych nowotworów, WZW B, niektórych chorób neurodegeneracyjnych bo zwyczajnie nie wiedziano o istnieniu tych chorób albo wiedza na ich temat była nikła, ograniczona do pewnych kręgów. Hipochondrykom paradoksalnie zaszkodził rozwój cywilizacyjny, postęp w medycynie i powstanie internetu. Upowszechniła się wiedza(wystarczy wejść na wikipedię albo na forum) na temat nowotworów, raka, AIDS, SM, SLA i innych kwiatków i stały się one "najmodniejsze" wśród hipochondryków+ klasyka- czyli zawały i udary.

"Zwykły" hipochondryk ma tę przewagę, że mimo iż w niektórych momentach ostro panikuje, wkręca sobie śmiertelne choroby i przeżywa z tego powodu katusze to jednak generalnie zdaje sobie sprawę, że to tylko "wkręty" hipochondryczne i tak naprawdę nic mu nie jest, bo to tylko zaburzenie nerwicowe. W niektórych rzadkich przypadkach hipochondria może być tak silna, że może przybrać formę psychozy- i wtedy mamy do czynienia z urojeniami hipochondrycznymi. Wtedy taka osoba jest całkowicie pozbawiona krytycyzmu i wglądu we własne zaburzenie, i nie przekonają jej żadne logiczne argumenty, ani 1000 opinii innych ludzi. Myślę, że to właśnie taki przypadek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nerwa 26 mar 2014, 13:12
platek rozy, no to super! Mi wlasnie najwiecej daje - czytanie, jakies robienie zapisków, cwiczen itd. to serio dziala! Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale ja Ci mowie - przyjdzie dzien, ze zapomnimy o tym wszystkim znowu :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez aga9115 26 mar 2014, 13:13
Dark Passenger, ale jak tu teraz nakłonić taką osobę na wizytę u psychiatry, skoro jest przekonana, że to nie w jej głowie, a w ciele?? Szpital bez klamek??

przez platek rozy 26 mar 2014, 13:13
aga9115, ja to mam lęki nieokreslone i depresje ostatnio i mnie trafia bo tkwie w dole i dlatego nie bardzo sobie radze z lękami bo wszytsko mi sie jawi do dupy za przeprposzeniem . Chociaz ostatnio i tak sie troche ogarnelam :D

-- 26 mar 2014, 13:14 --

nerwa, taka mam nadzieje :mrgreen: :mrgreen:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 13:14
aga9115, Tak naprawdę bez woli i chęci własnej nie da się nakłonić(patrz: brak krytycyzmu). A ten krytycyzm nie wróci dopóki nie podejmie się odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Takie błędne koło.

Moderator/ R2 - D2

przez nerwa 26 mar 2014, 13:16
Dark Passenger, no dokladnie. Chyba kazdy z nas - tutaj - mimo, ze sobie wkreca choroby i sie boi, to jednak liczy, ze ich nie ma, i po zapewnieniach innych, uspokaja się (bo wie, ze tez duza szansa, ze to wszystko jest wyimaginowane) - dla mnie taki cel ma ten wątek.

Tylko jedna rzecz mnie zdziwila, dlaczego Aneczka trafila na watek hipochondrii? Tak jakby mogla miec jakas mysl, ze to jednak moze być wkrecone... a z drugiej strony, nie da sie przekonac do niczego :bezradny: dziwne

przez aga9115 26 mar 2014, 13:17
Dark Passenger, to my tu na forum to jesteśmy lekkie przypadki :D czyli nie jest tak źle, skoro wiemy, że mamy w głowach nasrane :D

platek rozy, ja na razie cieszę się, że lęki mnie chwilowo zostawiły, zobaczymy, na jak długo. Tzn niezupełnie zostawiły, teraz boję się o dzidzię, że to albo wody mi się sączą i że będzie zakażenie albo co.... Masakra jeszcze moją hipo przerzucę na dzieciaczka :shock:

przez Lisa_ 26 mar 2014, 13:18
Dobrze, że jestem zwykłym hipochondrykiem i poza etapami strasznych lękow, w większości czasu wiem, że tylko sobie wkręcam chorobę. Wzięłam Apap Extra niedawno i głowa powoli przestaje boleć :) Więc jest dla mnie nadzieja, że coś dziś ogarnę :) Ogólnie to dość pozytywnie u mnie, więc niech mi nikt nie wkręca, ze branie leków, które działają np. na serotoninę mi wywoła SLA, bo nigdy w to nie uwierzę. Poza tym, ja bez leków chyba bym się wykończyła, a tak już biorę trzeci tydzień i jestem choć trochę lepszym w działaniu człowiekiem. Z lepszymi i gorszymi dniami, ale większą porcją nadziei ;) Wiem, że nerwica to choroba dość przewlekła, która może się ciągnąć latami, ale wiem też, że skoro leki pomagają, to może to życie nie będzie takie złe :)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 13:19
Czasami pojawiają się przebłyski krytycyzmu albo częściowy krytycyzm, ale to jest na krótką metę. Generalnie myślę, że katalizatorem i czynnikiem spustowym, który spowodował tę ciężką postać hipochondrii była traumatyczna śmierć ojca, bad trip po marihuanie i stres poporodowy- to wszystko było pożywką dla wcześniej istniejącej, nieleczonej nerwicy.

Moderator/ R2 - D2

przez aga9115 26 mar 2014, 13:20
Lisa_, dobrze, że się lepiej czujesz :) Oby tak dalej, tylko nie możesz rezygnować z leków :)

-- 26 mar 2014, 12:21 --

Dark Passenger, mam nadzieję, że u mnie stres poporodowy nie wywoła takich ataków :shock:

Sortuj wg