Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ellwe 25 mar 2014, 16:13
platek rozy,:* dlaczego zmieniłaś psych? Ja też się nad tym zastanawiam bo doszłam do wniosku, że za chwilę będę się leczyć z uzaleznienia od benzo, antydepresanta nie chce mi dać, dała mi tylko regulator który z tego co sprawdziłam stosowany jest w CHaD.

-- 25 mar 2014, 16:16 --

Lisa_, Nerwa ma moim zdaniem trochę racji, skoro Aneczkaa jak sama twierdzi, na 100% jest chora i nie dopuszcza mysli, że może jest inaczej chociaż lekarze o tym zapewniają, to dlaczego znalazła się na watku hipohondrii? Faktycznie może wizyta na forum dla ludzi, którzy rzeczywiście są chorzy na SLA byłaby dobrą terapią szokową.

-- 25 mar 2014, 16:17 --

platek rozy, ten ostatni lek odstawiłaś?
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez aneczkaaaa 25 mar 2014, 16:20
no rozumiem was..siedze na hipochondri bo tak kazdy do mnie mówi. nie chce czytac nic na temat tej choroby bo jest straszna. od samego czytania płakac mi sie chce..:( chociaz wy mnie zrozumcie...lek mnie zabija. lek jest i moze byc pomimo choroby.. i jesli lekarz jej nie diagnozuje to ja nie moge siedziec na forum o niej.. bo sie doluje..poza tym mam napewno depresje..

przez Kn24 25 mar 2014, 16:31
aneczkaaaa, naprawde nie masz SLA w hipochondrii najgorzej jest uwierzyc ze to hipochondria a nie jakas powazna choroba ja tez przerabialam etap SM a potem niestety tak jak Ty SLA rodzina juz nie mogla ze mna wytrzymac poszlam do psychiatry bo wiedzialam ze to ostatnia deska ratunku i poki co jest duzo duzo lepiej nie mysle o tym tez mnie badalo wielu neurologow a ja nawet badania EMG miesni nie mialam bo nie widzieli wskazania ...nie mysl o tym SLA dostalas leki zaczelas je brac? bez lekow na pewno sie nie obejdzie na poczatku bo to u Ciebie jest zbyt zaawansowane wiem bo mialam podobnie.
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 25 mar 2014, 16:36
Ellwe, czesc :************* tak zmienilam psychiatre bo z mojej nie byla mz adowolona do konca , ostatnie wizyty trwaly po 5 minut :bezradny: a lek nie no biore jeszcze ta sertre ale czuje sie bardxo zle na niej.Depakina to ciezki lek , nie rozumiem czemu Ci to wypisala , to lek stosowany glownie w Chad i w dodatku ma w uj ubokow.
Zmien lekarke koniecznie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Ellwe 25 mar 2014, 16:43
aneczkaaaa, rozumiem Cie doskonale. Sama żyję na co dzień z lękiem. Ale nawet jeśli (jak zakładasz) jesteś chora, to wizyta u psychiatry, leki i psychoterapia są konieczne bo z Twoją psychiką bedzie coraz gorzej niezależnie od tego czy jesteś chora czy nie. Z tego co widzę to Twój lęk jest jeszcze większy od mojego. Ja nie jestem w stanie uwierzyć trzem lekarzom odnośnie pewnej dolegliwości, ale 8...? Moim zdaniem nie jesteś chora...tylko panicznie boisz się, że w najbliższym czasie możesz to mieć i we wszystkim dopatrujesz się objawów a to typowy objaw nerwicy lękowej i hipohondrii. Ja mam podobnie, mam różne dolegliwości większe lub mniejsze - kiedyś sądziłam za każdym razem, że to jakiś rodzaj raka. Zaczęło się od chłoniaka i powiększonych węzłów. Później było kilka innych. Byłam pewna po objawach, że każdą z tych chorób, którą sobie wymysliłam mam i objawy pasowały często nawet w 100%. W tej chwili nadal mam lęki nawet coraz częstsze, ale dzięki lekom jest trochę lepiej. Tzn. nie wmawiam sobie już, że jestem na coś chora na pewno, za to nadal pozostał mi ogromny lęk przed tym co może się wydarzyć. Wierzę jednak, że kiedyś będzie lepiej i będę potrafiła żyć normalnie jak inni i cieszyć się życiem nie wypatrując wszedzie wyroku...bo tak w tej chwili wygląda moje życie niestety i w pewnym sensie sama do tego doprawadziłam sprawdzając wszystko w internecie i lecząc się u dr. google...teraz za nic nie jestem się w stanie tej wiedzy pozbyć a niestety mam dobrą pamięć...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kn24 25 mar 2014, 16:44
dziewczyny a ja mam dzisiaj takiego lenia nic mi sie kompletnie nie chce moze to przez pogode bo u mnie przynajmniej pochmurno i zimniej niz ostatnio a wczoraj padalo no i do tego niskie cisnienie...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Ellwe 25 mar 2014, 16:45
Kn24, z tego co pamiętam to ty to SLA przerabiałaś nawet dość niedawno i też byłaś prawie pewna, prawda?

-- 25 mar 2014, 16:48 --

platek rozy, no i własnie jak zobaczyłam tą Depakinę to ręce mi opadły. Poczytam jeszcze o tym Lamitrinie...poszukam nowej lekarki a z benzo nie jest jeszcze ze mną tak źle :roll: Jeszcze mi mówi żebym czasem ulotek nie czytała... :hide:

-- 25 mar 2014, 16:49 --

platek rozy, a jak się dziś czujesz w ogóle kochana?

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Lisa_ 25 mar 2014, 16:50
dora2701, wolę tak nie myśleć ;) Leki mnie uspokoiły i nie mam już takich jazd, więc jedyne co mi dolegało, to nerwica :) Aneczka też ją ma, więc kochana do innego psychiatry, może dostaniesz escitalopram, nie bój się uboków tylko bierz wtedy :)
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez aneczkaaaa 25 mar 2014, 17:04
jutro mamm kolejna wizyte u innej babeczki boje sie skutków strasznie.. dostałam paroxytyne tylko we mnie jest problem jeszcze taki ze karmie piersia a ciezko jest go odstawic od cycka..

przez dora2701 25 mar 2014, 17:15
też mówię mężowi żebym poszła do psychiatry to powiedział że jestem głupia i będe zażywać jakieś psychotropy to mi całkiem odwali on trochę nie rozumi moich lęków , nawet nie bierze poważnie moich nowych chorób :( więc nie poszłam za to chodzę do lekarzy , jutro mam wizytę u ortopedy z powodu bólu palców w lewj ręce, pojutrze ginekolog i moje problemy z hormonami, no i poniedziałek najważniejsze onkolog i mój chłoniak , tego boje się najbardziej czuje się chora stan podgorączkowy lekko gardło i nie wiem ale przydało by się temu onkologowi przynieść nowe wyniki badań krwi mam tyle te z tygodnia wcześniej myślicie że one wystarczą ? tylko wtedy nie czułam tych puchniętych nóg

przez księżniczka 25 mar 2014, 17:27
A ja się zle czuje :( , nie wiem przez pogodę czy coś, nawet ręka mnie rozbolala, od łokcia po nasgarstek...:( i mi strasznie zimno, i martwe zęby mnie nawet bola :(((( Nie chce boleriozy... to ma byc od brzydkiej pogody :(!
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez Ellwe 25 mar 2014, 17:33
dora2701, to dlaczego w ogóle słuchasz męża i sama nie idziesz?? Co ona ma przepraszam do gadania w kwestii Twojego zdrowia??? Pozwala Tobie chodzić do innych a do psychiarty nie?? Przecież to taki sam lekarz jak inni? :roll:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez khaleesi 25 mar 2014, 17:42
Ellwe, ja też zażywam depakine
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez nerwa 25 mar 2014, 17:46
księżniczka, a ty wiesz ze mnie tez ostatnio zeby napierdzielaja! I tez martwe :) chyba mamy ta sama chorobe, jak nic!
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg