Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ellwe 24 mar 2014, 16:48
marta80, a ja własnie wyjątkowo dobrze wspominam to badanie:) chociaż miałam je niedawno.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez marta80 24 mar 2014, 16:54
Ellwe ja mialam 7lat temu ale tez zle nie wspominam....nic nie czulam...itd...nie wiem co ludzie wypisuja....no i do tego jelitka wyszly zdrowe oprocz IBS(jelito drazliwe)wiec git...a teraz znow sie boje((:

chociaz kiedys mi gastrolog powiedzial ze jak choruja jelita to hemoglobina jest niska,,,hmmm..niby to ma jakies powiazanie....tym sie pocieszam ze mam wysoka...tzn 14.5...wiec jest ok.....

przez Ellwe 24 mar 2014, 16:59
marta80, tak jest niska, bo są problemy z wchłanianiem. Na dodatek pojawia się krwawienie utajone i jawne i jak tak dużo krwi ubywa to nic dziwnego. Moja znajoma choruje na Crohna i z reguły jej hemoglobina wynosi 7-8 przy normie 12-16!

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madzia11 24 mar 2014, 17:03
Dziewczynki kochane ja Wam coś powiem. Napisałam do portalu gdzie na listy odpowiadają lekarze z poważnych klinik z zapytaniem o moje bóle pod lewym żebrem. Wyobraźcie sobie że odpisało mi 3 lekarzy psychologów-i każdy to samo. Bóle spowodowane podwyższeniem poziomu hormonu stresu-kortyzolu. Nie tylko psychiatra i leki ale tez psychoanalityk aby przegadać z nim moje problemy, a bóle miną bezpowrotnie. Powiedzcie mi czy nasza choroba jest w stanie aż takie rzeczy robić????? Wiele razy miałam ooogromne bóle w częściach ciała które uważałam są chore-po badaniach bóle zanikały, nie mówię że od razu ale po jakimś czasie. Nie potrafię zrozumieć jak działa nasz mózg. Wiem tylko jedno: MUSZĘ PRZESTAĆ O TYM MYŚLEĆ!!!!!!!! Dlaczego nie możemy wmówic sobie że wygrałyśmy w totka i pieniądze zjawią się na naszych kontach?????? :yeah:

przez Ellwe 24 mar 2014, 17:06
Dlaczego nie możemy wmówic sobie że wygrałyśmy w totka i pieniądze zjawią się na naszych kontach?????? :yeah:

Dobre pytanie?:D

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez nerwa 24 mar 2014, 17:07
madzia11, wlasciwie jest cos takiego jak "prawo przyciagania" , pogodno jak myslimy , ze cos mamy to bedziemy to miec :) To chyba z ksiazki "Sekret".
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ellwe 24 mar 2014, 17:08
madzia11, wlasciwie jest cos takiego jak "prawo przyciagania" , pogodno jak myslimy , ze cos mamy to bedziemy to miec :) To chyba z ksiazki "Sekret".
:why: :why: :why: :silence: :silence:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 17:13
na jakich portalach zadawaliscie pytania???

przez madzia11 24 mar 2014, 17:14
Cholera od dzisiaj będę ciągle myślała że wygrałam 20 milionów, Może akurat???? :uklon: A tak to po tym jak przeczytałam odpowiedzi przestało mnie pobolewać(od czasu do czasu jeszcze coś tam czuję), Zaczęłam normalnie jeść. Odstawiłam kawę :why: A ja uwielbiam kawę. Piłam ją litrami. Mąż kupił mi taką bezkofeinową-w sumie w smaku niczym się nie różni. Tylko nie mogę odstawić energetyzerów-1 dziennie malutki musi być :why: Z nimi też będę musiała się pożegnać :why: . No i fajeczki jeszcze ćmię-to będzie najcięższe.

aneczkaaaa-zaraz sprawdzę i Ci wyślę

-- 24 mar 2014, 16:16 --

AbcZdrowie.pl

przez marta80 24 mar 2014, 17:16
madzia11 o prosze dobrze wiedziec..jak mam klucia raz pod prawym raz pod lewym zebrem....uspokoilas mnie tym co napisalas...;)

no i dobre pytanie....trza se wmowic cos pozytywnego:)))

Ellwe no tak jest zle wchlanienie a to sie z tym wiaze,,,choroba Crona strsza...tez sie jej boje(((:
mam dobrego gastrologa w polsce...gosciu mega madry..kumaty i do tego przystojny;)i on tylko spoglada na wyniki i odrazu wie...dlatego kolono mi nie chcial nawet robic bo mowil ze jemu wyniki wystrcza ..szczegolnie hemoglobina....no i mial racje bylo czysto dzieki Bogu...

przez Ellwe 24 mar 2014, 17:17
madzia11, z fajkami najgorzej zgadzam się. Jak do tej pory one mnie uspokajały ale szkodzą na wzystko...i robi się zamknięty krąg. Ale też czasem popalam...bo trudno mi jak wpadnę w panikę albo jest mi źle. Później mam wyrzuty sumienia

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez emka34 24 mar 2014, 17:19
Ja juz w domu po pracy :-)
Jak widać, u wielu osób wygląda to tak samo - bole, dziwne odczucia znikają po dobrej dla nas diagnozie.
Tyle razy w takich sytuacjach przekonałam się o sile ludzkiej wyobraźni i jej wpływie na to, co czujemy, ze myślałam, ze nic mnie nie zaskoczy.
Ale urojony bol zeba wymiata. Ustal po zrobieniu rentgena i stwierdzeniu, ze nic tam nie ma, a chwile wcześniej nie mogłam go dotknąć.
Jedyne, co przeszło mi bez badań to bol jelit, widocznie to jednak nie była nerwica. Albo uznałam, ze odstawilam kawę, wiec ma przejsc.

-- 24 mar 2014, 16:21 --

Ale ze mnie dziwoląg.

przez madzia11 24 mar 2014, 17:36
Zauważyłam że ból jelit dotyczy prawie wszystkie z nas. Czy to przypadek?????

przez nerwa 24 mar 2014, 17:37
Ja to mysle, ze ogolnie co i raz kazdy ma jakies bole w jelitach, bo to i przemieszcza sie jedzenie i gazy, i ogolnie tam caly czas sie cos dzieje. Tylko normalni w ogole na to nie zwracaja uwagi, a nas zaboli raz, drugi - i juz wkrecanie sie. I potem kazdy dodatkowy bol nakreca wszystko, juz jest skupienie tylko na tym i zaczyna bolec na dobre.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg