Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 14:13
kochani...wiem ze wymyslanie chorób w 21 wieku to chleb powrzedni ale powiedzcie cobyscie zrobili jakbyscie byli chorzy na SLA czyli chorobe która powoduje zaniku miesni prowadzac do kalectwa odbierajac mowe ruch a na koncu zycie i to wszystko w 3 lata?? czyli patrzac na proces chorobowy i uwidaczniajc siebie przed bliskimi to co lepej zrobic? pier*** sie w łeb? czy byc wrakiem i uciazeniem dla bliskich?
moj ojciec zmarł w 2012 roku i pamietam słowa lekarza nic sie nie da zrobic nalezy wziac go do domu a ja panika jak tooo????? i wizje ze nie dam rady..:( jak mam zrobic to dla rodziny zeby nie byli załamani a jednoczesnie zeby ich nie zabolało moje pdejcie??
mam widoczny zanik miesnia w nodze:(

przez nerwa 24 mar 2014, 14:22
aneczkaaaa, ale skoro zanik jest WIDOCZNY, to czy przeoczyloby go 10 lekarzy specjalistow?
Kurde, na tym polega hipochondria, ze czlowiek mysli, ze ma jakas chorobe, i jest wrecz tego PEWNY. To tak jak w schizofreni ludzie maja halucynacje, np. mysla, ze ich ktos obserwuje i sa tego w 100% pewni. Tu jest troche podobnie... Wiec dlatego mi sie wydaje, ze to, ze Ty tak uwazasz, to o niczym nie swiadczy jeszcze... tym bardziej, ze jestes na forum o hipochondrii... Dodatkowo potwierdza to fakt, ze zaczelo Ci sie po swmierci ojca - czyli byl wyzwalacz tego stanu. No wszystko idealnie pasuje na hipochodrie. A juz potwierdzeniem jak dla mnie jest fakt, tylu badan i opini lekarzy. Gdyby to powiedzail 1-2 lekarzy, ok moglabys mowic, ze sie myla. Ale jesli mowi tylu... no nie wiem, mi sie wydaje, ze sobie wkrecasz to. I ze chudsza noga o niczym nie swiadczy (pisali inni, ze tez tak maja), tak samo drzenia itp.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez platek rozy 24 mar 2014, 14:24
aneczkaaaa, mialam takie drgania tez , drgaly mi miesnie ciagle przez kolo 2 miesiace i bylo to z nerwicy niestety , pozniej jak dostalam leki znow drgaly.
Badania w kierunku Sla tez mialam jak i tocznia i wszytsko wyszlo negatywnie.

A bylas z ta noga u neurologa?
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 24 mar 2014, 14:27
platek rozy, tak była u 8...
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez platek rozy 24 mar 2014, 14:29
Ellwe, i kazdy wykluczyl?
To jak 8 wykluczylo to wybacz aneczkaaaa, ale nie amsz tej choroby.
Masz tylko natretne mysli zwiazane z nia jak ja z tym ze codzien umieram ale jakos jeszcze nie zejszlam do tej pory bo to umieranie znerwiicy.
a w ogole to :************ Ellwe, :mrgreen: jak sie masz Slonce?
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez Lord Kapucyn 24 mar 2014, 14:30
aneczkaaaa,

Już Ci to tłumaczyłem-
- ilość zachorowań na SLA to 1,2-4 przypadków na każde 100 tys. ludzi rasy białej, biorąc pod uwagę, że w Polsce mieszka 38500000 ludzi daje to nam 462-1540 przypadków na cały kraj(38,5 mln ludzi);
- choroba ta najczęściej występuje u ludzi pomiędzy 60-70 r.ż.
- częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet
- ma często podłoże genetyczne
- tę chorobę wykluczyło u Ciebie 8 różnych neurologów, ale Ty z uporem maniakiem dalej twierdzisz, że ją masz. Czyli 8 fachowców po 12 latach studiów przeoczyło to, a Ty jako osoba bez wykształcenia i wiedzy medycznej na podstawie objawów ja zdiagnozowałaś
- miałaś robione mri i emg- nic nie wykazały;
- ponadto podobne objawy daje co najmniej 30 innych jednostek chorobowych, a Ty potrafisz wykonać różnicowanie i stwierdzić, że to akurat ta, a nie potrafi tego 8 neurologów. No brawo, powinnaś dostać nagrodę Nobla z medycyny.
- wcześniej wmawiałaś sobie SM i kardiomiopatię serca i też byłaś przekonana, że na nie chorujesz
- twierdzisz, że chorobę u Ciebie wyzwoliło zatrucie marihuaną. Mam złą wiadomość- marihuanę stosuje się w LECZENIU chorób nowotworowych i niektórych neurodegeneracyjnych, nie wyzwala ona takich chorób.

Czy do Ciebie nie dociera, że Ty nie chorujesz na żadne SLA tylko potrzebujesz niezwłocznej pomocy psychiatry? Wmówiłaś sobie nieistniejącą chorobę i jesteś z tego powodu gotowa popełnić samobójstwo, a nawet wciągnąć obce osoby do popełnienia przestępstwa. To się kwalifikuje do hospitalizacji psychiatrycznej. Sprawiasz wrażenie osoby cierpiącej na ostre urojenia dysmorfofobiczne, więc nie dziw, że lekarz psychiatra tak Cię traktuje. Przykro mi, że śmierć ojca była czynnikiem wyzwalającym, ale musi do Ciebie dotrzeć, że problem nie leży w Twojej nodze tylko w Twojej głowie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez platek rozy 24 mar 2014, 14:33
:hide: :hide: :hide:

przez Ellwe 24 mar 2014, 14:35
platek rozy, :* dziś spoko, w pracy siedzę więc nie myślę o głupotach. Zagwostkę mam małą bo dostałam dobrą ofertę pracy i zastanawiam się czy zmiana w moim stanie to dobry pomysł.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez platek rozy 24 mar 2014, 14:52
Ellwe, Kochana nie wiem , ale moze jak leki dostaniesz to bys dala rade :) Jak oferta ciekawa.

przez Ellwe 24 mar 2014, 14:56
platek rozy, teoretycznie to samo ale mniej stresujące otoczenie i większa kasa, trudno trochę w to uwierzyć...no ale może? muszę się kilka tygodni zastanowić. Sama nie wiem, bo jest kilka spraw które mnie zawieszają w miejscu w którym pracuję teraz. :bezradny: cóż okaze się wszystko w praniu. poza tym boję się bo jak wszędzie jest okres próbny i jeśli coś pójdzie nie tak przez moje lęki to całkowicie pójdę na dno...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kn24 24 mar 2014, 14:57
a ja od wczoraj katar krtan chora no masakra glowa jak globus i nie mam na nic sily :(
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez platek rozy 24 mar 2014, 15:00
Ellwe, zastanow sie na spokojnie jak masz czas:******

Ja teraz sie martwie ale moze uda mi sie doskladac na tyle zeby isc do pracy bo chcialabym poza tym nie wiem czy mi Zus da jeszcze swiadczenie.

Kn24, zdrowka:)

przez marta80 24 mar 2014, 15:10
ja dzis senna otlumiona...i jelita daja czadu kluje i piecze z kazdej strony((((:wykoncze sie....

czemu tak jest ze jedno sie konczy a drugie zaczyna??????wedruje po calym orgnizmie?

kiedy przyjdzie dzien ze bede znow POWER WOMEN??;))))

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 15:11
ostre słowa..jednak kazdy moze sie mylic nawet 8 neuro.. jak to jest rzadka choroba...

-- 24 mar 2014, 14:12 --

a nikogo nie namawiam do samobojstwa!!!!... dziewczyny czy ktos chcetny do rozmowy? nawet tel?

-- 24 mar 2014, 14:12 --

platek rozy czy drgania ci mineły? jak one wygladały??

-- 24 mar 2014, 14:13 --

przepraszam ale wiem ze jestem chora..:(

Sortuj wg