Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madzia11 17 mar 2014, 13:23
Dziewczyny a ja mam bóle pod lewym żebrem pojawiają się nagle i nagle ustają. Tylko w czasie ruchów-byłam przed chwilą w sklepie i jak szłam szybko to mnie złapało na 5 sekund-jakby kolka czy co?. Od dłuższego czasu tak mam. Poradźcie coś...

przez marta80 17 mar 2014, 13:36
madzia11 to typowe na kolke jesli lapie cie jak szybko idziesz...wiec spokojnie...ja jak cwicze to tez mnie lapie czesto kolka..
kiedys mi gastrolog powiedzial ze jak mnie lapie taki bol to moze byc w tym miejscu zagazowane jelito...

przez Kaja1981 17 mar 2014, 13:38
Witam po przerwie :papa:
Ja dziś zdycham...Na 15 mam gina i już w głowie najgorsze scenariusze,ze nie tylko endo ale też inne łaki sraki się przypetały...

Ellwe-ja takich zgrubień,kulek,węzłów na łbie mam sporo juz kupę lat,to nic złego.
Jest taka cierpienia granica,
Za którą się uśmiech pogodny zaczyna,
I mija tak człowiek, i już zapomina,
O co miał walczyć i po co..........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madzia11 17 mar 2014, 13:45
Dziękuję ci za odp. Robiłam usg i lekarz powiedział mi że moje jelita są spastyczne na całej długości do tego wyszedł refluks. Mam tabletki na IBS ale biorę je od niedawna-bo odstawiłam wcześniej(bo mnie juz nie bolało). Teraz znowu się zaczęło i poszłam do lekarza przestraszona że to trzustka-lekarz się porządnie wkurzył że podważam jego kompetencje i pytał sie czy stosuję zalecenia-No nie stosuję...
Gastroskopię tez miałam-wszystko ok-lekki stan zapalny. Lekarz twierdzi że trzustka jak coś się z nią dzieje to nie boli tylko jak się rusza człowiek ale cały czas. W nocy w ogóle nie mam bóli-co przemawia za IBS. Badania krwi ok.

przez Ellwe 17 mar 2014, 13:51
marta80, ja też macałam mojemu mężowi głowe wczoraj.:) Wszyscy ode mnie uciekają, bo ciągle ich o coś pytam lub chce ich macać :yeah:

madzia11, trudno powiedziec od czego to masz. Ja np. miałam typowo napięciowe, nerwicowe nie wiem jak to nazwać. Właśnie w tym rejonie lewego żebra, było to najpierw kłucie, później mrowienie tej okolicy tylko przy pochylaniu...i jak się okazało tak się objawiał u mnie początek powrotu nerwicy. W tej chili nawet nie pamiętam tego uczucia, bo przezło po około pół roku całkowicie.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez madzia11 17 mar 2014, 14:00
Ja tez tak wszystkich obmacuję jak cos sobie ubzduram-ostatnio był to rak kości uzębienia czy cos takiego. Wsadzałam paluchy do gęby kazdemu domownikowi. Mąż w końcu nie wytrzymał i dostałam ZAKAZ macania kogokolwiek i gdziekolwiek. No to zabrałam się za dzieci(jak nie widział).
Na głowie moja córka miała takie okrągłe cuś-sama wymacała(Boże przechodzi na nią) zawołała mnie żebym obejrzała jak to dotknęłam to normalnie nogi się przede mną ugieły i ciemno mi się zrobiło przed oczami-myślałam, że zejdę. Poleciałam z nią do lekarza a lekarka na to żeby się nie martwic bo takie cuś człowiek często ma- to były węzły powiekszone(jest alergiczką). Teraz ich juz nie ma.

przez Ellwe 17 mar 2014, 14:06
Kaja1981, jesteś tutaj kolejną kobietką z endo i w ogóle mnie to nie dziwi, ze się boisz. Ja nie mam potwierdzonej endo ale torbiel endometrialna potwierdzoną przez trzech i każdy z nich twierdzi, że nie wygląda ona na zaden nowotwór. Ale nie zmienia to faktu,że codziennie się schizuje bo wiadomo, ze organizm przy endo funkcjonuje inaczej itd, i jestem juz zdecydowana na laparo bo wolę sprawdzić na sto % czy to endo a nie inne problemy nie koniecznie łaki (chociaż oczywiście przed tym lęk jest największy) :roll:

-- 17 mar 2014, 14:08 --

Mąż w końcu nie wytrzymał i dostałam ZAKAZ macania kogokolwiek i gdziekolwiek
:lol: :pirate: ;)

Kurde ja tak nie chcę;)) musze się pilnować

-- 17 mar 2014, 14:09 --

madzia11, z kośćmi uzębienia też mam od czasu do czasu jazdy:/

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez madzia11 17 mar 2014, 14:19
Nie macie czasami takiego porządnego wkurwa że Was to spotkało-no wiecie nerwica. Jak patrzę na ludzi to sobie myslę ale mają fajnie, nie mają takich zmartwień jak ja. A mnie ciągle coś boli, dolega ,kłuje....Czasami zazdroszczę innym kobietom że dbają o siebie, zamartwiają się że są za grube itd, a mi ciężko pomalować paznokcie czasami(po co jak i tak umrę). :why: :why: :why:

przez Ellwe 17 mar 2014, 14:29
madzia11, mam tak nieustannie i też czasem nie chce mi się pomalowac paznokci, zrobić make upa ani wstać rano. Nawet nie chce mi się podejmować jakiś długodystansowych działań albo najnormalniej w świecie uprawiać sportu...nawet w sferze seksualnej jest gorzej,, bo ciągle chodzę znerwicowana i boje się ruszać...:/

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez marta80 17 mar 2014, 14:55
madzia11 jasne ze mam cos takie ze wkur.....mnei to na maxa...czemu mi sie przyplatalo jakies gowno!!czemu inni ciesza sie z zycia a ja ciagle cos....ogladam w swoije cialo dopasowuje objawy...itd...i zmuszam sie do tego np.zeby sie pomalowac....itd..po co mam cokolwiek robic jak i tak umre...boje sie bukowac np.wczasow szybciej...bo cos stanie i i tak nie pojade...no paranoje!!!moj maz juz tego nawet nie slucha...dobrze ze wy jestescie!!!! :papa:
w czw mam wynik usg jamy brzusznej...i nie waze ze w styczniu mialam robione...i taj czarna wizja((:

przez Ellwe 17 mar 2014, 14:59
marta80, Martuś rozumiem to doskonale. Ja też nie mam z kim juz porozmawiać, bo jak tylko wejdę na ten temat to każdy ucina rozmowę. Może to i dobrze...zresztą osoby, które nie znają tego problemu nie wiedzą jak maj z nami postepować...też musi im bć cholera trudno :roll:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez madzia11 17 mar 2014, 15:06
Też nie mam z kim o tym pogadać. Mąż tylko jęczy że znowu zaczynam, mama twierdzi że mam sraka nie raka. Przewracają oczami jak tylko zaczne temat. Jedno mi minie to mąż zgaduje co mi będzie za chwilę dolegać. Najciekawsze jest to że sami się nie zastanawiają co gadają. Mama moja non stop gadała o boleściach swojej koleżanki(bolał ją żołądek) i że bała się iść do lekarza w końcu poszła ale trwało to pół roku zanim się odważyła pójść. Nie trzeba było długo czekać jak zaczęło mnie coś w tamtych miejscach pobolewać. Zawsze tak mam. Lekarz też ma mnie dość-ostatnio jak zaczęłam o trzustce to się złapał za głowę i mówi żeby nie szukać sobie na siłę chorób. Łatwo im wszystkim tak mówić...

przez Ellwe 17 mar 2014, 15:31
Zazdroszcze ludziom, że potrafią się cieszyć każdym kolejnym dniem, że robią plany, że nie żyją tak jakby bali się, że w każdej chwili może trafić ich jakiś ,,piotrun". Jest mi ciężko i gdyby nie to, że mogę porozmawiać z wami to błabym z tym zupełnie sama. Czasem wydaje mi się ,ze jest ok ale i tak gdzieś głęboko w mnie tkwi ta chora świadomość... :why:
Teraz oczywiście znowu ta głupia alergia i bóle mięśniowo-kostne. Miałam już kilka razy takie epizody po tygodniu. Jak sobie o tym myslę to dostaję duszności i jestem teraz na etapie, że bez leków już nie daję rady.. :why:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez madzia11 17 mar 2014, 15:41
Ellwe ja myślałam że bez leków wytrzymam i gdyby nie te bóle pewnie bym żyła normalnie(w miarę). Lekarz zasugerował mi powrót do psychiatry i przyjmowanie dalsze Xetanoru. Gastrolog nie mógł znaleźć przyczyny moich bóli dopóki nie powiedziałam mu o mojej nerwicy(pokiwał tylko znacząco głową) i stwierdził że dobrze by było wrócić do leczenia psychiatrycznego.

Sortuj wg