Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez malenstwo1801 29 lip 2008, 15:03
Ja ostatnio dostałam lekkiej paranoi ponieważ moja znajoma z grupy zachorowała na białaczke, ale ogólnie sie juz pozbieralam, chociaz i tak jest mi czasem niezmiernie ciezko :( , ale wlacze, staram sie:) trzymam kciuki za siebie i innych "chondrykow" lub nie;P

przez midaa 29 lip 2008, 15:37
U mnie w pracy wszyscy są lekko przeczuleni, czasami robią jakieś badania, zależy kto,ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo co człowieka strzeli, ja tam chce jakoś nauczyć sie podchodzić do tego z dystansem, chociaż bywa ciężko.Niedosyć ,że mamy tutaj ludzi po wypadkach, to są oczywiśnie nowotwory-różnego rodzaju, zgony w tym noworodki, a do tego ostatnio miałam faceta dokumenty -nerwicowca po pobycie w szpitalu na oddziale psychiatrii, kogoś z depresją i samobójcę.Poprostu bajka :lol:
A dla mnie -takiego nerwicowca, po 2 tyg. pracy zaczęły się różne rzeczy wkręcać,ale muszę sobie z tym poradzić, bo nie uciekne od tego- to nie żadne rozwiązanie, przynajmniej tak mi się wydaje.... :-|
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

przez kitty341 29 lip 2008, 16:47
adam_s, hahahahaha!! niezle z tą mamą! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a w pozycji siedzacej to akurat nie dziala! sprobuj sie polozyc albo wstac :mrgreen: i to tez nie zawsze.. przynajmniej u mnie.. mnie akurat teraz praktycznie nic nie boli (wooow) jestem w szoku, ale to nie znaczy ze nie jestem chora na cos strasznego of course :twisted:
co do Twojej gastroskopii, koniecznie napisz jaka diagnoza! a boli Cie caly czas brzuch czy jak cos zjesz?? ja mialam 2 lata temu ze non stiop mnie bolal, stwierdzilam ze moze to od gumy do zucia, przestalam zuc i przestal bolec brzuch:P
a na przyklad objawy depresjii tez troche mam.. ostatnio sie nawet boje ze moge byc w depresji i kiedys chciec popelnic samobojstwo, mimo ze wiem ze nie jestem do tego zdolna, po prostu sie boje (dziwne..).. a chce zyc!!
mam jeszcze jeden problem.. wkrecilam sobie ze po alkoholu czuje sie swietnie i nic mi nie dolega.. zadnych mysli o chorobach! wiec pije go dosc czesto(tzn. w sumie tylko piwo,najwiecej sztuk -1,2) i tak 3x w tygodniu.. boje sie ze jestem alkoholiczką.. adam, tylko sie nie smiej:P wiem ze to dziwne:P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

malenstwo1801, bialaczka?! cholera.. musze zrobic chyba badania krwi..:/
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malenstwo1801 29 lip 2008, 16:53
Ja zrobilam badania krwi ale dlatego ze od paru lat mam guzek za uchem i w maju pojawil sie jeszcze jeden :shock: , a kiedy dowiedzialam sie o kolezance odrazu pobieglam do lekarza...na szczescie okzalao sie ze jest ok. ale wlasnie pracuje nad wynaleziem sobie czegos nowego :roll: i juz nie mam sily czasem bo z jednej strony za wszelka cene chce z tym walczyc, ale kiedy nadchodzi noc i mam sie polozyc do lozka, czesto ogarnia mnie lęk i "dostaje" wszystkich chorob swiata :shock:

przez adam_s 29 lip 2008, 17:54
kitty341, brzuch boli najczęśniej na czczo, wtedy też jest mi niedobrze. Jak coś zjem to jest lepiej ale gdy zjem coś ostrego/zbył tłustego /smażonego to po kilku godzinach jest ze mną źle. Dlatego stwierdzam ze to cos z żołądkiem :p. A co mi jest to nie omieszkam napisać ;). Alkoholiczką nie jesteś raczej, wiele ludzi pije tyle co Ty a nawet nie myślą o tym że są alkoholikami ;). Ty jesteś "tylko" hipochondryczką więc jeśli Ci źle to mykaj do psychiatry i na terapię! aha i nie wariuj z białaczką!

malenstwo1801, ja też najczęściej 'dostaję ' chorób wtedy, gdy kładę się spać.. Nie wiem czemu tak jest ale właśnie dlatego wieczór to moja znienawidzona część dnia.
GG: 5988000

przez kitty341 29 lip 2008, 18:20
adam_s, mi tez jest czesto rano niedobrze, przed jedzeniem. ale ja to mysle ze to jest z glodu.. czasami tez tak mam ze sie budze o 5 rano i mi jest niedobrze, zasypiam jakims cudem i pozniej jest okey.. nie martw sie bo na pewno jestes zdrowy!! a jak tam komar, kleszcz, borelioza?? :mrgreen: :mrgreen: hihi a wiesz co?;) teraz mi nic nie jest!! czuje sie jak mloda bogini(HA!!!), to jest az dziwne, ponoc ludzie 3 dni przed smiercia czuja sie bardzo dobrze ;) :mrgreen: :mrgreen:

P.S: ja jak klade sie spac to tez duzo mysle.. wtedy po prostu mamy duzo czasu zeby myslec o sobie.. ale ja mam na to lekarstwo - wlaczam film przed spaniem, ustawiam na wylaczenie kompa automatycznie po zakonczeniu sie filmu i jest SUPER! tylko teraz bez tego bym nie zasnela:/

przez adam_s 29 lip 2008, 23:24
Nie żaden komar, kitty to kleszcz! :P. Już borelioza mi się wyłączyła jakoś na szczęscie. Cieszę się że czujesz się jak młoda bogini, ja tam czuję się trochę jak dziad ale jest ogólnie ok. Póki co jest dobrze bo są wakacje jak się zacznie szkoła to mi dopiero będzie odbijać!
A odkąd zrobiła się ładna pogoda to ja mam problemy z zasypianiem ;/ . Jak były deszcze to się chociaz pospało a tak to lipa.. :? :mrgreen:
GG: 5988000

przez malenstwo1801 30 lip 2008, 09:21
Ja zauważyłam że kiedy jestem mało zmęczona i nie mogę zasnąć dopada mnie lęk i zaczynam myśleć, teraz mam wakacje więc już wogóle generalnie całe dnie sie obijam a potem sie dziwie że nie mogę spać i myślę :x
muszę sie chyba zacząć jakoś męczyć żeby sen szybciej przychodził :D
Co do włączania filmów na kompie itp, ja od paru lat wiecznie zostawiam włączone na noc radio, czasem jednak niewiele mnie ono uspokaja, chyba najlepszy byłby telewizor, niestety nie posiadam takowego w swoim pokoju..

przez rudegirl 30 lip 2008, 09:31
Ja mam zakrętkę od Frugo pod splotem słonecznym,tak pod tym łukiem gdzie zbiegają się żebra, tez mi tak cos przeskakuje, powaga! :))Wyczailam to jak bylam w ciąży i też mnie to zastanowiło :))

przez Filomatka 30 lip 2008, 10:48
O rudegirl, fajnie że jesteś :D Jak tam Jacobson i ćwiczenia oddechowe? :D

przez kitty341 30 lip 2008, 12:51
rudegirl, to własnie tam!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: uratowałas mi zycie!! jestes kochana! :* czyli to jest normalne :mrgreen:

adaś! co u Ciebie dzisiaj? jak sie czujesz? P.S: Twoja borelioza jest o wieeele lepsza niż moja zakretka od frugo :P:P :twisted: pamietam ze myslalam ze padne ze smiechu jak czytalam Twojego posta! :mrgreen:

w ogole wszyscy hipochondrycy jakie macie dzisiaj samopoczucie?? jakies ciekawe choroby zaprzataja wam główkę? :mrgreen:

przez rudegirl 30 lip 2008, 16:15
Kitty, strasznie się cieszę,że mogłam Ci pomóc :))Jak już pisałam-wyczaiłam to będąc w ciąży,zupełnie przypadkowo:))Po prostu bolały mnie okolice żeber bo dzidzia naciskała mi tam i wtedy natrafiłam też na to :))Myślę,że to jednak normalne:))
Filomatko,ja codziennie czytam to forum ale nie zawsze mam coś do napisania:))W każdym razie ściskam Cię, a z wszystkimi hipochondrykami łączę się w bólu :))JAcobsona ściąga mi mój facet z netu, szkopuł w tym żeby to robić bo ja leń jestem :)) Co do ćwiczeń oddechowych to powiem Ci,że trudno je robić jak się człowiek tak zrywa w środku nocy z tym potwornym uczuciem dławienia/duszenia. NAjlepsze jajca z tym to są takie,że zrywam się 1-szy raz 20-30 min. po zaśnięciu-dosłownie jak w zegarku! Potem pojawia się to już różnie-w każdym razie tak 2-3 godz. po zaśnięciu kończą się te napady. W chwili dusioła zrywam się w amoku,często głośno probuję odkrztusić i łapię się za gardło,tam gdzie grdyka- i zdaje mi się,że jakoś tam mam tam ściśnięte i podniebienie zapadnięte i że język mi się zapada...Można się udusić w ten sposób???A w dzień mam fazę z przełykaniem, wydaje mi się,że mam trudności żeby coś połknąć,że żarcie staje mi w gardle.To bardzo nieprzyjemne i dziś dokucza mi dół z tego powodu :( Kochani,czy ktoś to kuma? Co o tym myślicie? BArdzo jestem ciekawa...Filomatko, Kitty, Adam_s?
Ostatnio edytowano 30 lip 2008, 16:20 przez rudegirl, łącznie edytowano 1 raz

przez rudegirl 30 lip 2008, 16:19
Acha, Kitty, a co do piwa to ja też zawsze uspokajałam swoje lęki browarami,hihi:)) żeby to 2-3 razy w tyg.;))W ciąży musiałam rzucić ten miły zwyczaj no i teraz też nie można bo karmię cycem synka:))A tak strasznie dokucza mi brak piwska :)) KArmi co dzien łoję, taka namiastka :)) Ale do alkoholizmu to jeszcze nam moja droga trochę chyba brakuje... :))

przez rudegirl 30 lip 2008, 16:26
I jeszcze coś. Chodzi o te węzły chłonne,o których piszecie i które cały czas macacie :)) JA też tak mam z tym macaniem, bo też się panicznie raków, HIV-ów i białaczek boję:)) I jedno jest pewne (sprawdziło się przez kilkanaście lat mojej fazy nerwicowej)- one się powiększają od macania!! 100%!! Własnie to macanie jest groźne bo się po prostu te węzły podrażnia. JA od dłuższego już czasu próbuję to robić jak najmniej, co i Wam radzę :)) Tylko nie wkręcajcie sobie znowu,że na pewno już coś tam od tego dotykania macie :)) Po prostu starajcie się tego nie robić (wiem że to trudno, ja ciągle-jak nie pod pachami to pod brodą i na szyi się dotykałam) lub przynajmniej nie uciskać mocno!! :))Pozdrówki dla wszystkich...hmmm.. macantów :))

Sortuj wg