Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez scooby 23 lut 2014, 23:38
madzia11 - bóle miałam bardzo podobne - pod lewym żebrem, pod łopatką lewą, czasem środek brzucha i do tego w okresie październik - początek listopada okropna zgaga! Najpierw myślałam, że to guz trzustki, ale USG jamy brzusznej wykazało tylko, że mam tę przepuklinę, więc zostałam skierowana na badanie gastroskopii. Tam tylko się to potwierdziło, a Pani gastrolog przeprowadzająca badanie powiedziała, że mam wręcz przełyk i żołądek idealny - bez ani jednej kropeczki ;) Także spokojnie :) Kiedy masz to badanie ?

przez Kakunia 123 24 lut 2014, 03:04
Powiedzcie mi bo piszecie o schizach itp..ja nie mam czegoś takiego....Chcę sie czuć dobrze mam dobry humor , aż tu nagle kłucie serca, piekący ból w brzuchu , bóle macicy, bóle kości stawów, głowa ( ostatnio czesto boli) i to mnie wytrąca z równowagi...przez to jestem niezadowolona i myślę , że umieram...jeszcze ciągłe gazy, odbicia, bóle gardła..ja już nie wiem czy to nerwica, czy rzeczywiście mi coś jest za duzo mam objawów które do nerwicy nie pasują;/
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez NiedobrzeMi 24 lut 2014, 06:29
Nie ma jednej reguły, ze takie i takie objawy to nerwica. U mnie na przestrzeni 2 lat w ciągu których się z nią zmagam zmieniało się to jak w kalejdoskopie. Najpierw okropne ataki paniki z kołataniem serca, trudnością w oddychaniu... Później ciągle było mi niedobrze i zaczełam gorzej czuć się w tłumie, teraz nie mogę długo stać, bo kręci mi się w głowie i mam wrażenie, że zemdleje (a pracując jako pielęgniarka nie jest to łatwe zadanie odstawić te myśli od siebie).

Nie ma jednej reguły, też badałam krew, USG, gastroskopie wszystko. Wszystko było wporządku a różne objawy przychodziły.

Taka to ta nasza nerwica jest :)
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madzia11 24 lut 2014, 07:56
Scooby u mnie usg wykazało refluks. Ale te bóle to jakieś dziwne. Chyba mniej bym się martwiła gdyby te bole były większe a to takie lekkie skurcze sekundowe, strasznie denerwujące-odbierające radośc życia. Zgagę mam malutką, często odkrztuszam jakąs flegmę.Często też te bóle sięgają do lewej łopatki. Badanie mam 17 marca, ale będę szukać gdzieś prywatnie szybciej, bo do tego czasu wyląduję w wariatkowie. Teraz dopiero co wstałam i siedzę rozstrzesiona. Trzęsę się tak że cieżko mi nawet pisać.

przez myszka1984 24 lut 2014, 09:33
u mnie tez znowu nasiliła się nerwica...pewnie przez ta bolaca pierś :( boli nadal, w dodatku ja mam tak ze w lewej piersi od strony mostka (od góry) nie wiem czy tam jest jakiś gruczoł, czy mięsień czy co ?....mam takie wybulone jak dotkne to to czuc i to właśnie mnie boli zawsze od połowy cylku do okresu :( patrzyłam na atlas anatomiczny ale właśnie dopatrzyłam się tylko tego ze to może być mięsień ewentualnie gruczoł ;/ może ma któras z was cos takiego? znowu przechodzę schizy, wydaje mi się ze mnie boli pod pachą a nawet cała reka (wlasciwie to już sama nie wiem czy mi się wydaje czy boli..:( )

hipohondryczka tez mam schizy z pieprzami, potrafie patrzeć na nie godzinami, w jednym ostatnio dopatrzyłam się czarnej kropeczki i tez ciagle sprawdzam i patrze i badam i wariujeeeee. :(

przez marta80 24 lut 2014, 10:04
kochani ja tez mialam bole w roznych czesciahc ciala i wydawalao mi sie ze to nie moze byc nerwica...bo bolala glowa..z tylu...powiekszony wezel..bolal i kul brzuch..bolal zoladek..dretwialy rece nogi...tracilam w nich czucie szczegolnie nogi,bolalo ucho....czulam sie slaba ospala...swedzialo cialo....jakas czarna ktopka przed okiem mi latala...i gdzie tu calosc???
wydaje mi sie kochani ze nerwica to taka malpa skacze po nas i nasladuje rozne choroby..mowie wam!!!!

musimy trzymac sie razem....;)))!!!milego dnia...

przez madzia11 24 lut 2014, 10:11
No tak po 8 miesiącach po odstawieniu Xetanoru dziś wzięłam pierwszą tabletkę. Nie dam rady dotrwać bez prochów do gastroskopii. Mam dzieci muszę być w miarę "normalna". Od rana wydzwaniałam aby załatwić to wcześniej(badanie) i mam na 3 marca prywatnie w jakiejś klinice. Nie jem już 3 dzień -jakiś jogurcik, wszystko mi kołkiem staje. Tak STRASZNIE SIĘ BOJĘ. Do MYSZKI 1984 te gruczoły są upierdliwe jak jesteś w połowie cyklu-to jest norma(też tak miałam)-chodziłam z tym po różnych ginekologów miałam ze 3 usg na piersi(a może i więcej) taka uroda kobiet. Pod pachą też często mnie boli przed okresem(jak za dużo o tym myślę to się nasila)

przez hipochondryczka 24 lut 2014, 10:44
Idę dzisiaj do psychiatry a jutro do dermatologa. Mam nadzieję, że dostanę jakieś leki bo ostatnio super mi pomogły i naprawdę na dłuższy okres miałam spokój.
Wczoraj porównywałam stare zdjęcia i sprawdziałam czy piperzyk się serio zmienił czy nie. No i nie potrafię do tego dojść. Niedy widze, że tak, a innym razem jednak dochodzę do wniosku, że nie i na chwilę się uspokajam.

Myśle, że byłaby to okropna ironia losu, gdyby któreś z nas naprawdę zachorowało na coś czym się zadręczamy.

przez księżniczka 24 lut 2014, 10:55
Hej...... a ja sobie ćwiczę, i jestem taka zmęczona ze nie myslam o chorobach caly weekend ;). Ale ja mam garba masakra, przed lustrem ćwiczyłam i było ćwiczenie żeby dotknąć rękoma palców u stop sotjąc, ja patrze do lustra a tma boze, KWAZIMODO ! i tylko do polowy lydek dotknelam :( tak mi przykro i wstyd :D....
Moze ktoś ma ochotę się porozciągać. i komuś pomoże. Rano robie :

http://www.youtube.com/watch?v=CYZmod9MOXw
a po tym zaraz
http://www.youtube.com/watch?v=vhg5HHHtA-M

a wieczorem pół chodakowskiej SKALPEL, bo jak dochodze do partii na brzuch to juz nie ogarniam xD no ale to dopiero pare dni :D moze z atydzien zrobie wszystko ;)
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez madzia11 24 lut 2014, 11:10
No ja też na jesień rozpoczęłam treningi bo brzuch miałam jakbym była w ciązy. I od tych ćwiczeń się zaczęło no i od diety. Po 2 dniu ćw i diety zaczął mnie tak właśnie pobolewać żołądek. Takie mam nerwy że bez ćwiczen schudłam i brzucha nie mam

przez Kakunia 123 24 lut 2014, 12:58
No tak wiem ,że nerwica daje różne objawy ale w moim przypadku lista objawów się nie kończy..
- Ból mięsni
-ból stawów
-rwące bóle kończyn
-Bóle w odcinku lędźwiowym
-bóle macicy
-bóle podbrzusza
-bóle w pachwinach
-bóle w klatce piersiowej
-Uczucie zimna w gardle plus gula
-ataki kaszlu
-uczucie rozpierania ciśnienia w gardle
-kłucia w całym ciele ( w klatce piersiowej koło serca bardzo mocne)
-wzdęcia, zaparcia, biegunki , odbicia
-częste zapalenia pęcherza
-trzęsące się ręce
-kłujące wytrącające z równowagi bóle głowy
-bóle barków
-straszne bóle kolan
- ciągły śluz w kale i czesto krew
-bóle gardła rano
-trzęsąca się powieka i czarne plamki przed oczami
-czasem kłopoty z oddychaniem
-uczucie przeziębienia ciągłego
-temp.34-35.5 st

Mi się to wydaje podejrzane ..tu często piszecie , że jak was coś zaboli itp...mnie boli ciągle ;/:( świra dostaje !;/ nie wierzę, że nerwica aż tak może zniszczyć ...za duzo tego wszystkiego
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Ellwe 24 lut 2014, 13:02
Kakunia 123, nic dodać nic ujac niestety mam to wszystko co ty, dodatkowo boli mnie jajnik:/
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Kakunia 123 24 lut 2014, 15:22
Ciebie jajnik a mnie macica ..ja nie wiem :) ech teraz wysprzątałam całe mieszkanie , i nawet spoko się czuję jak trochę się poruszałam , w sobotę kwiatki sadziłam ( w Anglii ciepło bardzo) ...mój 4 latek w szkole , facet w pracy i mam wolne :) hehe oj jak dobrze tylko szkoda że nie potrafię się totalnie rozluźnić czuję się spięta , a nie mam do tego powodów ech
All we need is faith
Faith is all we nee
d

przez Ellwe 24 lut 2014, 15:40
ja też ciągle chodzę pospinana:/ Dobrze z jednej strony, że masz tego swojego maluszka, bo przynajmniej on Ci zajmuje czas i energie:) Ja od wczoraj jestem na lekach, czuję się leko spokojna ale lęki mi nie do końca przeszły, tylko trudniej im się przebić przez tą skorupę spokoju. Korci mnie żeby zwiększyć dawkę ale to nie ma sensu, bo jeszcze się uzależnię. Ehh do dupy jestem od weekendu i obawiam się, że przez najbliższy czas tak będzie.
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Sortuj wg