Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez 92znerwicowana 23 lut 2014, 11:16
Trzymajcie sie dziewczyny, bedzie dobrze :)
Od dzis moj wielki dzien- postanowilam zaczac brac Cital. Wlasnie polknelam piersza polowke :? naczytalam sie ulotki i teraz boje sie, ze zaczne sobie wkrecac jeszcze gorsze rzeczy :great: mimo, iz zaakceptowalam juz te ataki lęku i je zaakceptowalam, nie moge poradzic sobie z hipochondria. Boje sie wszystkiego na kazdym kroku, chce wrocic do normalnego trybu zycia.. po prostu zaczac zyc :) moja lekarka powiedziala, ze wystarcza mi 3-4 miesiace brania leku i powinno byc duzo lepiej. Trzymajcie kciuki :)

przez smutna82 23 lut 2014, 11:33
Hej znerwicowana,tez biore citalopram.
dawaj znaki kobieto,czy ci pomogl.
ja biore 6 i pól tygodnia,objawy somatyczne puscily,natomiast mysli hipohondryczne jeszcze nie!
jak byly,tak są.
są troszke slabsze,czasami uda mi sie je zignorować,ale to jesCze nie to.
najgorszy jest lęk przed lękiem...
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez madzia11 23 lut 2014, 11:37
witam wszystkich. Mam nawrót nerwicy-zaczęło się od bóli żołądka. Usg nic nie wykazało. Za 3 tyg mam gastroskopię i typowe objawy raka....czy jest ktoś na forum kto ze mną porozmawia?Proszę o pomoc bo już nie wyrabiam :why:
Ostatnio edytowano 23 lut 2014, 11:43 przez madzia11, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NiedobrzeMi 23 lut 2014, 11:42
Hej, również mam nawrót nerwicy. 8 miesięcy byłam bez objawów + BEZ LEKÓW!! Piękny czas to był :))

Ja przypisuje sobie chorobe serca (kłuje mnie, kołacze, arytmia)
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez madzia11 23 lut 2014, 11:45
Ja też 8 miesięcy wytrzymalam. Teraz znowu się zaczęło-gdyby nie ten pieprzony żołądek....wszystko byłoby ok. Gdybym nie zaczęła czytać na internecie o objawach. Co mnie podkusiło?

przez NiedobrzeMi 23 lut 2014, 12:15
Niestety madzia11 tego się nie da wytłumaczyć :((

A najgorsze, że inni nie mogą tego zrozumieć, ze to nie zależy od mojej woli (ja nie umiem kontrolować napadów paniki)
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez scooby 23 lut 2014, 16:40
madzia11 - ja też miałam "typowe objawy raka" i gastroskopię, okazało się, że mam "tylko" przepuklinę rozworu przełyku. Głowa do góry! :yeah:

przez madzia11 23 lut 2014, 18:04
A jakie? Bo ja mam dziwne bóle pod lewy żebrem, trwające może z 5 sekund-lekkie i pojawiającace się podczas ruchów ciałem(chodzeniu, śmianiu się itd.) Zaczęło się jesienią-w zimie po zaczęciu brania Contix spokój i teraz znowu się zaczyna. Robiłam usg wyszło refluks, spastyczne jelito na całej długości i jak to lekarz powiedział lekki stan zapalny na [powierzchni żołądka. Ale przecież usg nie wykrywa najgorszego....Boże jak ja się boję. Czytałam że przy ....(nawet nie chce tego pisać) są właśnie takie lekki bóle. W nocy nic mnie nie boli-kompletnie nic. POMOCY

przez hipochondryczka 23 lut 2014, 21:08
Witam Was. Wreszcie zdecydowałam się tu napisać w nadzieji, że to mi trochę pomoże.
Hipochondryczką jestem od dziecka i od dziecka panicznie boję się nowotworów mimo, ze w mojej rodzinie chyba nawet nie było przypadku raka. Przerabiałam już raka skóry, jelita, szyjki macicy, jajnika oraz HIV. Raz nawet wylądowałam u psychiatry, gdyż uniemożliwiło mi to normalne funkcjonowanie (dostałam antydepresanty i skierowanie na terapię, którą olałam, a leki odstawiłam po kilku miesiącach bo przecież czułam się już dobrze). Tym razem chyba jest tak samo. Usłyszałam ostatnio o chłopaku, który chyba rozdrapał sobie pieprzyka i teraz ma czerniaka. No i się zaczęło. Przypomniałam sobie, że koło mojego piprzyka na twarzy zrobił się ostatnio pryszcz i wszystko rozdrapałam. Teraz pieprzyk w moich oczach zaczął ciemnieć, trochę się powiekszać i na bank jest już czerniakiem. Nie mogę jeść, spać ani funkcjonować. Umówiłam się na wizytę do dermatologa i psychiatry bo wiem, że urojenia są już na tym etapie, że nawet jak zniknie widmo raka to strach i stany lękowe pozostaną.
Mam już dość takiego życia i czasami wolałabym, żeby serio trafiła mnie szlag i nie musiała tej udręki dalej przeżywać. Co gorsza swoje lęki zaczęłam przenosić nawet na swoich rodziców i u nich również dopatruję się symptomów śmiertelnych nowotworów.

Cieszę się, że nie jestem z tym sama

przez madzia11 23 lut 2014, 21:14
Witaj. Pieprzyki też przerabiałam. To jest straszne przenosić lęki swoje na bliskich. Jak skończyłam ze swoim pieprzem to doczepiłam się znamienia u syna. Potrafię ciągle na okrągło gadać tylko o swoich lękach-nic innego mnie nie obchodzi. Nie martw się pieprzyk rozdrapany nie znaczy że zachorujesz. Ja swojego tak męczyłam że kompletnie go zdrapałam i dostałam takiej paniki, ze nikt nie mógł mnie uspokoić. Poleciałam rozstrzęsiona do dermatologa a ten jak mnie zobaczył taką rozdygotaną z powodu pieprza to normalnie zaczął się śmiać. Później były jakieś pryszcze w intymnych miejscach-wszystko pokazywałam. Acha-z tym pieprzem wylądowałam najpierw na pogotowiu i lekarz dyżurny oglądał mnie w całej krasie(bo jest na wzgórku łonowym). Potem siedziałam 24h zamknięta w ubikacji oglądając go z każdej strony i lupa poszła w ruch. Nikt już nie mógł ze mną wytrzymać

przez markoo 23 lut 2014, 21:46
Witam, jakis czas nie bylo mnie na forum. Biore paroxetin i wszystko powoli wraca do normy.. wciaz mam schizy i mierzeniem pulsu ale jest coraz lepiej. od 3 dni nie bralem tabletek bo mi sie skonczyly i musze jutro isc po recepte... mam kolejny problem. Czuje jakby wyladowania elektryczne w glowie. Dziwne i nieprzyjemne uczucie, towarzyszy mi prawie caly dzien. Czasem tez w klatce piersiowej i to uczucie uderza np 3 razy i odpuszcza.. ktos mial cos podobnego? barduo trudno mi to opisac.

przez madzia11 23 lut 2014, 22:13
Długo bierzesz te tabletki?Myślę że to brak ich w organiźmie daje takie odczucia. Jak ja odstawiałam to miałam takie jakby odbicia w głowie, aż mnie cofało do tyłu.

przez nerwa 23 lut 2014, 22:28
markoo, ja o tym czytalam! Przy odstawianiu leków ponoć to częste. I chyba jest na to nazwa "brain zap" albo jakos tak - juz nie pamietam. Ale oposują takie dolegliwosci na roznych stronach.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ellwe 23 lut 2014, 22:34
Ja dzis po weekendzie pelnym leku i breku checi do czegokolwiek zdecydowalam, ze bez lekow nie dam juz chyba rady i specjalnie jechalam na drugi koniec miasta do calodobowej apteki, zeby wykupic benzo na ktore dostalam recepte. Niby najslabsze jakie moze byc. Nie wiem czy odczuwam jakakolwiek roznice, moze troche jestem spokojniejsza i nie mam tylu czarnych mysli. Pierwszy az cos takiego biore wiec nie wiedzialam czego mam sie spodziewac:) Oby chociaz troche mi pomogly, chociaz obawiam sie, ze na krotka mete :bezradny:

hipochondryczka, ja przechodzilam manie pieprzykowa kilka tygodni temu i mialam identyczne uczucie jakby pieprzyk, ktory sobie upatrzylam nagle zaczal sie na moich oczach zmieniac. Witja wsrod nas, mam nadzieje ze nasze towarzystwo chociaz troche Ci pomoze :papa:

markoo, Moim zdaniem czesto wystepuja objawy odstawienie jesli brales cos przez dlugi czas, wiec to moze od tego masz takie dziwne uczucie. Z tego co zauwazylam na ulotce Twojego leku jest info, zeby nie przerywac nagle kuracji i moze to dlatego, ale ekspertem nie jestem of course;)
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Sortuj wg