Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez kitty341 10 lip 2008, 15:09
kajmanka, pewnie tak,juz sie w sumie tym nie przejmuje.. teraz sie boje ze mam raka zoladka.. :cry:
ja tez czasami czuje dziwne rzeczy w glowie.. ale ostatnio nic podejrzanego nie zauwazam.. poczekaj 2 tygodnie a zobaczysz ze wmowisz sobie cos innego(jak ja teraz z tym zoladkiem!):)
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez adam_s 10 lip 2008, 17:48
kitty341, to porównanie do zakrętki od frugo mnie rozwaliło, wybacz :lol: :lol: :lol:
Raka żołądka raczej nie masz, już prędzej ja z moim durnym układem pokarmowym mam szansę się tego dorobić. A Ty raczej nie, zreszta jesteś za młoda raczej ;)
Co do astmy to się nie martw, ja też ją mam i żyję. A pokazuje się u mnie tylko w upalne dni letnie jak stężenie pyłków jest duże. także nie ma co się martwić, jedno psiknięcie inhalatora i niczym się nie przejmujesz ;).
GG: 5988000

przez Rexim 11 lip 2008, 11:31
wiecie co, od wczoraj znów mnie mocniej wzięło, dziś boli mięśnie tak, że ustać nie mogę, wciska mnie w krzesło...ręce jak z waty, czuję się bliski omdlenia, boli mnie w klatce piersiowej...czy to może być nerwoból? czy dziś jeszcze lecieć do lekarza na dyżur?
pozdrawiam
"Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to co dzieje się w mojej duszy".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiex 11 lip 2008, 13:27
ja już mnóstwo chorób wmawiałem .. teraz np myśle że mam borelioze ..... pierwszy raz miałem konkretną nerwice jak miałem 18 lat wtedy nerwica położyła mnie do łóżka i te napady lękowe wrrrr ..... totalna przerwa w życiorysie ...... potem przeszło i jakby na kilka lat uwoniłem się od takich poważniejszych objawów .... teraz znów wróciło i jest tragedia.

przez kitty341 11 lip 2008, 20:37
adam_s, ale z ta nakretka to naprawde tak mam, to jest dziwne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzisiaj bylam u laryngologa:D odwiedzic go i pokazac moje wezly chlonne, powiedzial zeby sie nie przejmowac. wiecie co jest najlepsze?! ze.. dzis nie wmawiam sobie chorob!! ale.. caly dzien czegos szukam, jakiegos guzka, cokolwiek. dotykam sie wszedzie i patrze dokladnie czy aby na pewno wszystko jest okey.. to jest chore:D
a i drugi dzien pije ziolka uspokajajace i biore magnez :mrgreen: zaraz ide z kolezanka na piwko:P ha o ile nie zacznie padac.. :/
adam! Ty z tym komarem tez mnie rozwaliles :twisted:

przez adam_s 11 lip 2008, 23:35
kitty341, to był kleszcz nie komar :D :D
Magnezik jest dobry, na pewno nie zaszkodzi! Ja się po nim dużo lepiej czuję a na dodatek piję jeszcze siemię lniane na mój żołądek. I nie jest źle, chociaż nie jest też super. A gastrolog państwowo dopiero 5 września... Do prywatnego już nigdy nie pójdę.. Strata pieniędzy i diagnoza "niestrawność".. brak słów!
Kitty dobrze że byłaś u laryngologa, trzeba się badać wzdłuż i wszerz dla spokoju chociażby ;).Bynajmniej wiesz że zdrowa jesteś. A ja musze kombinować z gastrologiem :P

przez kitty341 11 lip 2008, 23:53
adam_s, komar czy kleszcz, wszystko jedno;) ponoc teraz do nas dolecialy komary azjatyckie ktore tez przenosza choroby, wiec trzeba duzo sie psikac przeciw takim owadom (jesli sa bledy gramatyczne - przepraszam, po piwku juz nie mysle - zalety slabej glowy!) adam, siemie lniane jest pycha i do tego zdrowe takze na pewno Ci sie poprawi sytuacja w zoladku :mrgreen:
ech.. tymczasem ja zaczynam miec problemy z moim chlopakiem.. i juz nie wiem co zrobic, powiedziec.. :cry:

przez lampka1 12 lip 2008, 13:54
Witajcie.
Przepraszam, że tak długo nie uczestniczyłam w rozmowie, ale mam teraz coś ważnego do powiedzenia.
Otóż nareszcie byłam u psychiatry po raz pierwszy. Miałam przeprowadzany dokładny wywiad, na podstawie którego (a nie na podstawie objawów) doktor stwierdziła u mnie DEPRESJĘ. Kiedy zapytałam, czy to co mi dolega (wynajdywanie chorób, stałe szukanie, dotykanie, itd) to hipochondria pani doktor zaprzeczyła! :shock:
Powiedziała, że u mnie to nie hipochondria, a depresja z takimi objawami. Zszokowałam się... Powiedziała, że hipochondrycy funkcjonują normalnie, a ja przez trzy lata nic nie robię... W sumie ma rację, chyba weszła mi na prawdę do głowy że takie rzeczy wie... :roll:
Dostałam lek o nazwie FEVARIN. Ogólnie z tego co się zorientowałam w kilku aptekach lek ten jest trudno dostępny, nawet nie ma go w hurtowniach...! Dostałam w końcu w jednej z aptek ostatnie opakowanie...!
Myślicie, że lekarz może się mylić??? Że ja nie mam tylko depresji, ale też tą hipochondrię?? Psychiatra uważa, że nie mam... ale ja stale znajduje choroby i się panicznie ich boję! Czy może mieć rację, że z czasem gdy zaniknie mi depresja te objawy też??
Mam nadal "problemy" z tą szyją...! Mimo iż byłam badana przez laryngologa przy skłonie głowy czuję ucisk z prawej strony i wiecie... po wieludniowym macaniu zauważyłam, że z tej prawej strony skóra układa mi się inaczej niż z lewej przy skłonie głowy! Z prawej jest jedna wielka fałda, a z lewej trzy małe... czy to może ta fałda mnie tak cisnąć? I dlaczego tak się układa skóra? Czy to może coś oznaczać, czy tak już po prostu mam? Błagam odpowiedzcie na tego posta! Będę bardzo wdzięczna...!
lampka1

przez adam_s 12 lip 2008, 23:52
Oczywiście że lekarz może się mylić ;). Ja jak dostaję jakąś diagnozę to najczęściej się z nią nie zgadzam - co do mojej "niestrawności" też się nie zgodziłem bo objawy typowo wrzodowe :? . Może spróbuj jeszcze gdzieś indziej iść do psychiatry? Bo w sumie jak inaczej nazwać wynajdywanie sobie chorób jak nie hipochondrią? :?
Pozdrawiam! ;)

przez lampka1 13 lip 2008, 18:16
No właśnie nie wiem, ale lekarz twierdzi że to jeden z objawów mojej depresji... zobaczymy jak będzie jak Fevarin zacznie działać... póki co nic nowego nie wynajduję (bo stale na tym samym etapie szyji :/ :/)
lampka1

przez Capsel 13 lip 2008, 19:52
lampka1 napisał(a):Witajcie.
Przepraszam, że tak długo nie uczestniczyłam w rozmowie, ale mam teraz coś ważnego do powiedzenia.
Otóż nareszcie byłam u psychiatry po raz pierwszy.

a podobno sygnaly do mozgu dochodza z predkoscia 0,000000003 sek..... Ale mimo wszystko gratuluje decyzji.Wiem ze byla ciezka ale to jedyna ktora w takiej sytlacji ma sesn rozwazac.Zycze Ci jak najlagodniejszych objawow w przyszlosci.

przez lampka1 14 lip 2008, 14:32
Dzięki! Ja jednak mam nadzieję, że wyleczę się z tego... :) Właśnie wyjeżdżam na tydzień, więc mam nadzieję że w podróży nie będą prześladowały mnie te myśli ;) Pozdrawiam.
lampka1

przez kitty341 19 lip 2008, 15:17
cos sie chyba stalo z forum przez ostatnie kilka dni.. :/
ja caly czas mecze ten zoladek albi nie wiadomo co miedzy zebrami.. wtyka sie i wytyka jak zakretka od frugo:D i na dodatek jak chodze to tam mnie boli! kurcze, oby to nie bylo TO CO MYSLE!

przez adam_s 21 lip 2008, 01:32
kitty341, a CO myślisz? :P Bo w to że masz raka nie uwierzę ;). A jeżeli tak się martwisz o żołądek to idź do gastrologa, bynajmniej nie będę jedynym który do takiegoż specjalisty uczęszcza ;). Tymczasem ja się zastanawiam czy nie zrobić prywatnie gastroskopii bo coś się martwię o ten żołądek. Non stop złe samopoczucie a gastrologa z NFZ mam dopiero 5 września. A ja się boję że miesiąca z tym to ja już nie przetrwam :( .

Sortuj wg