Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 13 lut 2014, 21:15
pimpek82, moj kolega ma dwie rozne zrenice w oczach, i nawet kiedys byl z tym u lekarza, ale nic nie stwerdzili :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez emka34 13 lut 2014, 21:15
Marta, kiedy jestem na tym forum, jakoś mi raźniej, też identyfikuję się z historiami stąd. Musimy dać radę, kiedyś w życiu mi się już udało, to i teraz się uda!

przez nerwa 13 lut 2014, 21:16
emka34, mnie tez to dobija, ze juz nie wiem czy to co czuje to prawdziwa dolegliwosc czy wyimaginowana. Normalny czlowiek to chociaz, jak mu cos dolega to mu cos dolega, a u nas to nigdy nie wiadomo czy to prawdziwe nawet ;(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellwe 13 lut 2014, 21:17
emka34, obawiam sie ze bez terapii sie nie obejdzie:) serio. Sama zaluje ze nie zaczelam wczesniej i tak dlugo sie juz mecze z tym gownem. Jak pomysle ile fajnych rzeczy moglabym sobie kupic za ta kase, ktora wydalam na badania :105:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez księżniczka 13 lut 2014, 21:25
A mnie boli tak leb ze mi sie nie chce, wpierdolilam po zlosci cala czekolad ei kupialm sobie w realu 2 ksiazki :D ( przecena z 40 na 9 zł :D czyli zamiast 80 zł 18, niezle :D!)
I rak mnie zzera na calego... zauwayzlam ze na wieczor one sie pogarszają, ale dzisaj boli juz nie czolo ale zdecydowanie bardziej GORA glowy :( oszaleje....
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez emka34 13 lut 2014, 21:28
Ellwe, ja akurat jestem już tak zmęczona, że terapia jest chyba jedynym wyjściem. Od pewnego czasu dojrzewa we mnie tam myśl. Tyle, że w moim mieście może być z tym trochę ciężko. Mam jeszcze w zanadrzu niezłego psychiatrę, który kilkanaście lat temu wyciągnął mnie z depresji (objawy trochę inne niż teraz, choć zaczęło się od lęku przed chorobą), wiem, że świetnie dobiera leki i sama odczułam, że są skutecznei szybko działają. Tyle, że u mnie z farmakologią jest problem - dawki leków jak dla dziecka, niby nie ma skutków ubocznych typu tycie, a moja waga 30 kg do przodu :-( Przy czym wyjściowo już mam wagę niczego sobie :-( Dlatego liczyłam, że samo przejdzie...

nerwa, mnie aktualnie dobija ból brzucha. Skurcze, przelewania, chlupotanie, odbijania. Boli wszystko od końca mostka i górnej cześci żeber aż po pachwiny. I plecy też - od łopatek do lędźwi.
Najlepsze jest to, że zaczęło mnie boleć tydzień temu, chwilę po tym, kiedy poczytałam sobie dwa fora o raku jelita grubego, wcześniej nie czułam nic, dlatego kojarzę to z tą sytuacją.

przez Ellwe 13 lut 2014, 21:31
emka34, rak jelita zwycieza jednoglosnie w konkursie na najpopularniejsza chorobe ostatnich tygodni w naszym hipohondrycznym watku :brawo:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez scooby 13 lut 2014, 21:46
Ja kiedyś też miałam epizod na raka jelita grubego, ale chyba mi przeszło :P teraz u mnie na tapecie rak piersi i rak szyjki macicy ;/

przez emka34 13 lut 2014, 21:59
Przejrzałam trochę ostatnich wpisów, rzeczywiście rak jelita grubego wymiata ;) Zastanawiam się, jakaś kampania była w telewizji albo w prasie czy co, że tak wszyscy naraz? ;)

przez nerwa 13 lut 2014, 22:10
A moze to po swietach jakos? wiecie, kazdy sie najadl, mial wzdęcia itp, problemy z jelitami, i juz uwaga zostala skierowana we wlasciwa strone :)
Bo ja pamietam, ze u mnie zaczelo sie miesiac temu, jak po swietach wrocilam, i od czasu do czasu cos zakulo, ale wtedy jeszcze tak sie nie wkrecilam, ale z czasem jakos tak zaczelam... az po paru tygodniach juz wpadlam w niezłą schize i z wyroskiem i ze wszystkim.

przez Ellwe 13 lut 2014, 22:14
Matko jeszcze takiej kampanii by brakowalo. Mi juz sie wlosy na glowie jeza jak slysze reklamy ,,zrob rakowi wspak" albo ,,pomoc na raka". wydaje mi sie wtedy, ze wszyscy dookola sie na mnie uwzieli albo chca mi dac jakis znak :twisted: Wiem, ze te kampanie maja na celu, oprocz oczywiscie wyludzenia od ludzi pieniedzy przez towarzystwa ubezpieczeniowe, przypomniec im o tym, zeby sie regularnie badali, ale boje sie tego i w czasie reklam od razu przelaczam kanal, zeby nie trafic przypadkiem na ktoras z nich. Jeszcze mi sie natrectwo takie wlaczy znajac mnie, ze jak zoabacze dana ilosc razy taka reklame to na pewno zachoruje :zonk:

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez emka34 13 lut 2014, 22:30
Mnie też te reklamy doprowadzają do pasji. I artykuły wielkimi literami w internecie: "Zdążyć przed rakiem". Ja wiem, że idea jest dobra, że badania profilaktyczne są ważne, że większe statystki przeżycia przy wczesnym wykryciu itd., ale nie da się zbadać wszystkiego, przewidzieć wszystkiego i wszystkiego sobie prewencjnie wyciąć. Musiałby człowiek nie wychodzić od lekarza. A ja wiem, że statystycznie, jak człowiek idzie z psem, to każdy z nich ma trzy nogi, więc takie rzeczy można sobie o kant d... potłuc. Bo jaka jest statystycznie szansa, że w ciągu życia człowieka na samochód, którym jedzie spadnie drzewo i go zabije? Statystycznie prawie żadna, a dla tego, co tym samochodem jedzie to kwestia jego śmierci, a nie statystyk. No i dla takich ludzi, jak my te kampanie to udręka, bo jak przyjąć normalnie informację, że rak jelita jest na pierwszym miejscu pod względem liczby powodowanych zgonów w Europie i dotyka coraz młodszych ludzi? A niby po co mi to?
Ostatnio psioczyłam nawet swojemu M., że kiedyś nie było internetu, kampanii reklamowych, jak człowieka coś bolało, to szedł do lekarza i jakoś było. A teraz bombardują nas ze wszystkich stron informacjami: badaj, sprawdzaj, lecz. A ludzie jak umierali, tak dalej umierają.

przez fuzzystone 13 lut 2014, 22:32
Ellwe napisał(a):Matko jeszcze takiej kampanii by brakowalo. Mi juz sie wlosy na glowie jeza jak slysze reklamy ,,zrob rakowi wspak" albo ,,pomoc na raka". wydaje mi sie wtedy, ze wszyscy dookola sie na mnie uwzieli albo chca mi dac jakis znak :twisted: Wiem, ze te kampanie maja na celu, oprocz oczywiscie wyludzenia od ludzi pieniedzy przez towarzystwa ubezpieczeniowe, przypomniec im o tym, zeby sie regularnie badali, ale boje sie tego i w czasie reklam od razu przelaczam kanal, zeby nie trafic przypadkiem na ktoras z nich. Jeszcze mi sie natrectwo takie wlaczy znajac mnie, ze jak zoabacze dana ilosc razy taka reklame to na pewno zachoruje :zonk:

Ja mam tak samo, najgorsze jest to że wszędzie pieprzą o tym raku, normalnie jakby innych chorób nie było i wszędzie te koszmarne historie Bożeeeee

Ja zawsze miałam świra na tle raka, a odkąd mój ojciec dwa lata temu zachorował (wyleczyli go), to już w ogóle palma mi odbiła. Do ginekologa idę mokra ze strachu, boję się morfologii, obsesyjnie macam się pod pachami i w pachwinach, panicznie boję się też białaczki.

przez Ellwe 13 lut 2014, 22:45
fuzzystone, ty znasz chociaz teoretycznie przyczyne swoich lekow, ja np. za cholere nie moge zrozumiec, skad mi sie to wzielo:/

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

Sortuj wg