Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez księżniczka 27 sty 2014, 00:19
hmmm, nie miewam zaparć, własnie biegunki raczej, a może to guzek wartwniczy ;/ a hemoroid moze byc malutki i raczej mi sie wydaje ze to zylka..... bardziej jak guzek. a pisalam juz chyba wczesniej ze wydawalo mi sie ze one sa duze i wypadaja i woogle mozna je wciskac itp ;/ Juz mam jazde ze to polip co mam 10 lat i rakowieje i mi dupe wytna :((
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez scooby 27 sty 2014, 00:26
nie panikuj, nie ma sensu, gdzie czujesz tego guzka ?

przez księżniczka 27 sty 2014, 00:52
bardziej po prawej stornie tak 3-4 cm w głab :)) poziome zgrubienie / zyłka albo kulka, bóg wie co to :(((
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QAbled 27 sty 2014, 08:29
Po co czytałam o roztoczach, teraz wszystko mnie swędzi...
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

przez scooby 27 sty 2014, 13:24
3-4 cm wgłąb czego - odbytu ? czy an wiwrzchu ?

przez malone89 28 sty 2014, 01:23
Witajcie drodzy współtowarzysze w bólu,
Ja wmawiam sobie wiele chorób, głównie, guza mózgu, raka płuc(bo przecież palę), nadciśnienie tętnicze, nadczynnośc i niedoczynnosc tarczycy, na zawał serca "umierałam" już wiele razy, zapalenie nerek, raka trzustki, marskość wątroby, rak jelita grubego, przepuklina przepony, wrzody na zołądka itd. Za każdym razem byłam przekonana na 100% że to to, i że umrę, a po jakimś czasie lęk przed choroba mijał, zastępował go inny, Miałam robione EKG wiele razy, mierzone cisnienie itp. karetka pzyjeżdżała do mnie chyba ze 3 razy w ciagu mojej choroby, i tak dziwie sie, ze tak mało, To było za czasów gdy męczyły mnie ostre ataki paniki, minęły. Latem roku 2013 dręczyły mnie upały, nie mogłam nawet na 5 sekund pozostac w słoncu bo czułam jakby mnie paliło, ogromnie bałam się udaru, nosiłam kapelusze lub chusty, zawsze ciemne okulary i tona kremu z filtrem a każda wędrówka między domem a pracą, domem a miejscem gdzie mieszkał mój partner była koszmarem, udręką i wydawało mi sie wtedy, rownież walką o zycie. Bardzo niska tolerancja na ciepło to kolejny objaw ej choroby ktory mnie zaskoczył, gdyż zawsze uwielbiałam sie opalac, godzinami siedziałam na sloncu i delektowałam sie nim gdy inni uciekali. Dodam, że nie miałam pojecia o nerwicy a wszystkie dolegliwosci traktowalam ze smiertelna powagą. O tym, że mogla mnie dopasc nerwica zorientowalam sie stosunkowo niedawno, wlasnymi silami, poszukiwaniem pomocy na wlasny rachunek(lekarze bagatelizowali moje objawy,mowili,ze nic mi nie jest) a to nie prawda! Pamietajmy, z e objawy nerwicowe nie są nierealne czy wyobrazone, owszem, wywołane przez naszą psychikę lecz one istnieja naprawdę i nalezy je leczyc bo mozna powaznie zachorowac a nawet stracic zycie. Chodzenie po lekarzach nic nie da, trzeba robic badania dla pewnosci lecz najwazniejsza jest terapia i samoswiadomosc, swiadomosc problemu to polowa sukcesu, i szukanie pomocy gzie tylko sie da i malymi kroczkami mozna powrococ do zdrowia, wiem to bo w to wierzę, i widze poprawe, do niedawna nie chcialo mi sie zyc, to że tu jestesmy, na tym forum, o znak, ze dzialamy,ze chcemy wiedziec wiecej i ze swiadomi jesesmy naszego problemu, to dobrze.

przez księżniczka 28 sty 2014, 09:56
scooby , odbytu ;) na wierzchu można być wgłab ;D? po 2. bardzo zdziwił mnie fakt ze w miesiecie skad jestem na dermatologa zapisali mnie na za tydzien juz @.@ ! myslam ze ze 2 miechy poczekam :D

malone89 ;) hej, No mnie rak płuc i czegokolwiek tak przerazil ze 6 misiecy zero fajek ;) Czasem z lufki lubie na jakiejs imprezie, ale potem mam jazdy na pkt raka jezyka bo mnie cos ostatnio piecze i boli ze pewnie bede najwiekszym abstynentem na swiecie hahahha jak przeczytalas moze pare storn poprzednich to rak jelit i odbytu to u mnie norma bo tam wiele rzeczy potrafie sobie nawet wymacac hahaha :D
USG brzucha mialam robione 3 tyg temu i nic nie ma ;) u lryngoloa bylam tez nie za wiele wymacal , a jezyk tylko jak o nim pomysle zaczyna piec, teraz 3 dni bylam w schizie raka jelita to jezyka nie czułam :D wogole najbardziej "lubie" wmawiac sobie choroby które mnie oszczpecą ;) rak odbytu = stomia, rak języka = wycięcie języka, kot mnie ugryzl w dlon i siniak mi sie taki twardy zrobil bo kłem prosto w kośc trafila to juz sarcoma ze mi ręke utna ;)..... najgorsze jest to , ze coraz wiecej na siebie zwracamy uwage kazde G... to coś, a widzę ze młode jestesmy jeśli 89 to u Ciebie rocznik ( ja 90) to teoretycznie , do raka jescze troche czasu mamy,.... ale zawsze mówie " CHOROBA KSIĄŻKI NIE CZYTAŁA!" i lęcę się badać
Obrazek

przez malone89 28 sty 2014, 16:05
księżniczka, witaj :D tak, faktem jest, że młode jesteśmy i powiem Ci, że każdy, kto musiał wysłuchiwać moich lamentów na temat stanu mojego zdrowia powtarzał mi że jestem młodą kobietą i to nie możliwe, żeby rak, żeby marskość etc. ale wiesz, ja jak to my, wytrwale umiejący znalezć wyjaśnienie własnych nieszczęść zawsze przy takich okazjach miałam wizje ludzi, którzy pomimo młodych lat umierali(znam takich historii kilka)a to, że czasy się zmieniły, ze teraz ludzie umieraja młodziej bo ta dzisiejsza zywnosc sztuczna, ze powietrze skażone no i co dalej to pewnie wiesz..
Co do oszpecających dolegliwości to rozumiem Cię, jesteśmy kobietami i pewnie najbardziej boimy się tego, ze możemy utracic nie tylko zdrowie ale i urodę, dla mnie ostatnio bardzo przykre stało się coś, co pojawiło się na moim nosie(rodzaj małej brodawki,wewn. strona noca), oczywiście płacz, gdy zauwazyłam, iz staje się wieksza, rozpacz jak to bedzie na miesiąc wyglądało i najważniejsze...że to nie brodawka, a rodzaj zmiany nowotworowej!I co teraz?jak mi to wyną, to odrosnie, a czy w ogole mozna bedzie o wyciac?Kiedyś jak byłam małą dziewczynką, po mom miescie chodziła kobieta, która miała wielką narosl na nosie, wygladała strasznie i nie mogla sie tego pozbyc bo byl to rodzaj wlasnie nowotworu czy cos w ten desen, w kazdym razie od razu wiedziałam,ze ja tez to mam,masakra! przełamałam sie i udałam sie z tym nieszczesciem do dermatologa, okazało sie, ze to zwykła brodawka, dostałam preparat po którym powinna zejsc sama.

przez scooby 28 sty 2014, 18:29
Ja mam skurcze po lewej stronie ciała, jakby skurcze mięśni, myślę, czy to nie przez stres, bo sesja w pełni

przez księżniczka 28 sty 2014, 20:00
malone89 ;) dokładnie , ja widziałam wczoraj pana bez nosa :( tzn... miał taki doklejony do okularów, przypominalo to takie okulary z nosem i wąsem jak pan bulwa z toystory nosił :(.
Ja się cała macam i tlyko macam, a woogle przecyztalam ze stres wywołuje raka -.- masakr ale akurat w to wątpię tez troszke. Ja mówie, największą schize mam z rakiem języka, albo jelita, nie chce nie umiec mówic..... bo jak to... na bank cały ten język wycinają :(. Albo to coś co mam za przeproszeniem w tyłku.... wytną mi odbyt i będę srała do worka :(((( ani storju kąpielowego ani nic, strasznie narycstyczne to moje myslenie i boję się w koncu ktoś/coś mnie pokara :) :(
Obrazek

przez michalb 29 sty 2014, 12:20
malone89 napisał(a): nalezy je leczyc bo mozna powaznie zachorowac a nawet stracic zycie.

Takie zdanie jest tu średnio potrzebne a bynajmniej dla mnie... pocieszenie jak nie wiem :(

przez malone89 29 sty 2014, 13:00
michalb napisał(a):
malone89 napisał(a): nalezy je leczyc bo mozna powaznie zachorowac a nawet stracic zycie.

Takie zdanie jest tu średnio potrzebne a bynajmniej dla mnie... pocieszenie jak nie wiem :(

Tak, wiem :( Ale musimy pamiętać, ze tak jak wiara w wielu przypadkach czyni cuda tak stres i 'czarnowidzenie', negatywne myślenie również mogą powodować, że choroby, które sobie wmawiamy mogą faktycznie się pojawić, siła naszego umysły jest potężna.
To nie jest mit, że ludzie pesymistycznie nastawieni, czy ciężko zestresowani(długotrwale) częściej chorują fizycznie niż ludzie zdrowi psychicznie. Dlaczego podczas ataku paniki lekarz podaje pacjentowi środek uspakajajacy? Przeciez, nie tylko dla naszego osobistego komfortu, nasze serce bardzo się męczy przy każdym takim ataku. Nie jestem lekarzem, ale wiem, że nerwica może wykonczyć fizycznie człowieka, tak jak wiem, że zwykły stres powoduje takie dolegliwosci jak wypadanie włosów, czy choroby serca. Nie przerażajmy się tylko dbajmy o siebie.

-- 29 sty 2014, 12:16 --

księżniczka napisał(a):Ja się cała macam i tlyko macam, a woogle przecyztalam ze stres wywołuje raka -.- masakr ale akurat w to wątpię tez troszke. Ja mówie, największą schize mam z rakiem języka, albo jelita, nie chce nie umiec mówic..... bo jak to... na bank cały ten język wycinają :(. Albo to coś co mam za przeproszeniem w tyłku.... wytną mi odbyt i będę srała do worka :(((( ani storju kąpielowego ani nic, strasznie narycstyczne to moje myslenie i boję się w koncu ktoś/coś mnie pokara :) :(

Wiesz, też miewam takie myśli..że to moje marudzenie, ględzenie o własnych nieszczęściach, ze to coś złego ale nie zawsze. Kiedy miewam lepsze dni, takie jak dziś to przypominam sobie, że to co się ze mną dzieje, to nie wymysł, że nie zmyśliłam sobie tego(rodzina często stara się mi to uświadomić). Owszem, ze zmożoną siłą martwimy się o swój stan zdrowia ale nie bez przyczyny, nasze ciało daje nam sygnał, ze coś jest nie tak, prawda? Musimy to sprawdzać na okrągło i upewniać się w przekonaniu, że jednak wszystko jest ok, to jest nasz problem. Czasem myślę rownież, że to, co mnie spotkało jest karą za wszelkie zło, które wyrządziłam w przeszłości ale to też błąd, nie wiem jak Ty ale osobiscie jestem osobą wierzącą i jesli Bog chce nas za coś karać, to na pewno nie w tym życiu.

przez księżniczka 29 sty 2014, 14:44
malone89, wiesz... modle się ale do jakiegoś wielkiego wierzenia to cięzko to tak nazwac.
Dzisiaj mam dobry dzień, język szcyzpie, coś mi się z boku robilo jkaby wżer, takie biale dookoła i jakas dziurka w sordku, za duzo czipsów pewnie, albo czegoś, stwierdziłam, że nic mi nie zdiagnozowali , guza na tym języki chyb raczej też nie ma, do stomatologa chodze u laryngologa bylam pare dni temu, to raczej cos by wypatrzyli.
Egzaminów par emi dobrze poszło, może dlatego ;)

moim typowym objawem nerwicy jest sztywność barku /karku tam z tylu , bardziej lewa strona i jak biorę głebszy oddech to plecy bola i przod :D jkabym miala obręcz ;)

Pozdrawiam

-- 30 sty 2014, 13:59 --

nikogo tu juz nie ma :(??
Obrazek

przez scooby 30 sty 2014, 22:18
Jestem,mnie boli skóra na brzuchu w kilku miejscach, wydaje mi się, że to nerwoból

Sortuj wg