Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 16 sty 2014, 21:52
ajana, dziekuje Ci bardzo:* może masz i racje bo w sumie szumy uszne mam jakby troche mniej jak sie nie denerwuje...to moze z czasem i to z oczu tez odpuści w ogóle jestem nadwrazliwa na swiatlo itd...

przez Servitor 16 sty 2014, 23:53
Pasożyty/Grzybica/Rak/niewydolności Nerek/wątroby zawał/ i inne...

objawy pasowały to cóż.. panika :P

przez moniczka8-7 17 sty 2014, 11:50
Witam Was serdecznie, borykam się z tym świństwem od ponad 3 lat i właśnie dzisiaj mój stan sięgnął apogeum i postanowiłam napisać tutaj aby dać upust swoim emocjom a przede wszystkim lękom. Zaczęło się od bólów pleców w żebrach. Badania, prześwietenia cuda wyszły nerwobóle międzyżebrowe. Każdy nienaturalny odruch mojego organizmu napawał mnie tysiącem czarnych myśli. Czasami już nawet lekarz nie uspokaja bo mam wrażenie, że wymyśla tą nerwice tylko po to żeby sie mnie pozbyć i dając tym samym czas jakiejś wstrętnej chorobie. Aktualnie mam dziwne bóle z tyłu pleców i podbrzuszu, mam wrażenie jakby to promieniowało aż do nóg. Tak więc w mojej głowie już jest jeden obraz. Rak. Przeraza mnie to przestałamsię cieszyć życiem, nowym, wspaniałym związkiem i cudowna córka. Nie mam ochoty na nic, robie tylko minimum koniecznych rzeczy. PO co cokolwiek robic jak i tak w głowie ma sie to najgorsze. Postanowiłam iść na kolonoskopie, i ide w środę. I jest jeszcze gorzej...nie boję się badania tylko wyników.Co zobię jak zrobię. Nie umiem przestać o tym myśleć a im więcej o tym myślę tym mam więcej objawów. Wstyd mi przed partnerem, ze młoda kobieta lata od lekarza do lekarza. mam tyle myśli w głowie, ze aż trudno jest i je opisac, mimo że kiedyś potrafiłam pięknie pisać.przez to wszystko nawet nie chce mi się myśleć. Najchętniej leżałabym w łóżku i rozmyslała, jak nie to to tamto. i zataczam sie tylko w czarny krąg. Może tutaj otrzymam chociaż odrobinę zrozumienia i otuchy, że nie jestem sama, w tym koszmarze. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 17 sty 2014, 14:15
moniczka8-7, nie jestes sama jeszcze jakiś tydzień temu mialam dokladnoe to samo tylko ze ja wmowilam,sobie guza mozgu...nie robilam totalnie noc tyle tylko co musialam zrobić przy córeczce...poszlam na rezonans i wynik ok. Od tamtego czasu zaczelam w miarę nawet funkcjonować... Ale wiesz co poniewaz mam snieg optyczny dzis zaczynam sie zastanawiac,czy czasem nie oślepnę...chociaz,na świecie nie odnotowano ani jednego takiego przypadku. Zaczynam nawet czasem myslec czy obi czegoś w tym,rezonansie nie pominęli...ze moze jakies sm albo cos...ciegle tylko myślę ze ume albo stanie sie cos nie dobrego....a juz kilka dni nawet w miarę funkcjonowalam...jak nie myślę o tych objawach to jest lepiej... Ale czasem,znów lapie doly.
na pewno nic Ci nie jest moja droga...nie mozemy zadręczać sie caly czas chorobami i myślami o śmierci bo co,nam z tego życia skoro caly czas będziemy o tym myśleć zamiast się czymś cieszyc.

przez ajana 17 sty 2014, 22:25
angie1989 oczywiscie ze śnieg optyczny tez minie z czasem:)im bardziej będziesz o tym myslec,tym bardziej zaczną się pojawiać i nasilać objawy. Rezonans jest dokładnym badaniem i napewno nic nie pomineli. Czytslas może książkę"Potęga podświadomości"? Jeśli nie to polecam.

przez khaleesi 17 sty 2014, 22:26
guz mózgu, rak piersi, rak wątroby, choroby serca, nerek.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez angie1989 17 sty 2014, 22:48
ajana, czytalam czytalam, a kiedy dopadła mnie ta nerwica to od tego czasu co jakiś czas do niej zaglądam. Czyli mówisz ze sm wyszłoby w rezonansie?
Bardzo dużo daje mi Twoje wsparcie ;* dziekuje za nie na prawdę. A ty jak sie czujesz?

przez ajana 18 sty 2014, 13:41
angie1989oczywiście ze pokazalby,rezonans jest badaniem które wykrywa właśnie SM. Jeżeli wszystko jest na nim prawidłowe,szczególnie jeśli nie uwidoczniono żadnych ognisk. Chociaż to tez nie zawsze oznacza SM. Wiem co czujesz i jak łatwo wszystkie objawy przypisać właśnie do tej choroby. Sama czasami miewał wątpliwości ze skoro tyle ludzi na to choruje to dlaczego ja akurat jestem ty szczesliwcem ale zaraz sie upominał ze nie wolno mi tak myśleć i powinnam się cieszyć życiem a nie ciągle rozkminiac:))cieszę się ze moje posty dają Ci wsparcie,zresztą mnie Twoje tez-wiem ze nie tylko ja jestem tak okrutnie pokrecona:))więc główka do gory,jesteś zdrowa i zacznij w to wierzyc!ja się czuje coraz lepiej odkąd zaczelam sobie codziennie powtarzać ze te objawy mina tylko trzeba trochę poczekać:)

przez scooby 18 sty 2014, 13:45
U mnie koniec świata. Dostałam zalecenia od dermatologa na wycięcie podejrzanego pieprzyka, który może być czerniakiem. W lipcu inna dermatolog go oglądałą i mówiła, że jest ok. A teraz ta kazała wyciąć... strasznie się boję, że poprzednia dermatolog się pomyliła i to już był czerniak, a ja teraz już mam przerzuty...

przez ajana 18 sty 2014, 16:15
scooby może spróbuj zasięgnąć rady u jeszcze jednego lekarza. Dzieje Ci się coś z tym pieprzykiem?

przez scooby 18 sty 2014, 16:53
Wg mnie nic się nie dzieje - ani się nie powiększa, ani koloru nie zmienia..

przez księżniczka 18 sty 2014, 22:11
Scooby, moj facet ma trylion pieprzów, pieprzyków, BRODAWEK, doslownie plecy ma obsiane wszystkim co sie da. I ma w dupie ;) ja go znam 3 lata i nic sie nie dzieje. a ma to pewnie jeszcze dłuzej. Nie przejmuj się, duży ten pieprzyk ?
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

przez angie1989 18 sty 2014, 22:38
scooby, Wiesz co oni wycinają teraz wszystko...moja babcia juz 3 razy miala wycinane pieprzyki, tata to samo...wujek tez także sie nie martw. Oni dmuchają teraz na zimne.
ajana, no to sie ciesze bardzo. Moze terapia mi pomoże. A powiedz ty chodzisz na terapie? U mnie po tym rezonansie byla mega poprawa kilka dni bylo super a od wczoraj znów dol.

przez scooby 18 sty 2014, 23:31
pieprzyk ok 6mm, ciemny w środku, jaśniejszy na zewnątrz. nieregularne krawędzie ma, trochę jest asymetryczny. Same cechy czerniaka ;/

a w pachwinie mam prawej gleboko tuz przy samej kosci lonowej jakas kulke... twarda, ma ok 0,5mm, ale sie nie rusza. No ale skóra nad nią się porusza. Węzeł chyba nie jest tak głęboko ? Poza tym miałam USG węzłów tamtej okolicy i nic nie wykazało, więc... jakaś diagnoza? ;d

Sortuj wg