Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez lampka1 04 lip 2008, 16:31
Rotawirus, hmm... czy to to samo co potoczna nazwa "grypy żołądkowej"? Jeśli tak, to pamiętam, że u nas cała rodzina to miała... wteyd było okropnie, kolejnki do toalety, itd... Niestety, ale z tego co się orientuje jest możliwośc zarażenia się, m.in. przez ręce właśnie. Skoro dbasz idealnie o higienę rąk przed posiłkami raczej nie grozi Ci złapanie wirusa... Często przebywasz z tym dzieckiem? Choroba ta powinna po kilku dniach ustąpic... Staraj się póki co miec jak najmniej kontaktu z chorym, to nie powinnaś się zarazic... a nawet jeśli... to to jest choroba, która szybko przemija, także głowa do góry! :-)
A ja z tą szyją... hm... wiecie... byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego (bo mam problemy z układem moczowym) i przy okazji poprosiłam go o sprawdzenie moich migdałków, aż marzyłam żeby mi dotknął tą szyję :oops: :oops: :oops: No i stwierdził, że mam zapalenie gardła, ale tej nierówności w szyi nie zauważył! Moja mama mówi, że też tak ma! Że to jest grdyka, czy jakoś tak i ona nieraz jest nierówna. Po jednej stronie większa kulka, po drugiej bardziej "schowana"... ale wiecie... jak myślę o tej kulce to aż mnie ciśnie przy przełykaniu! No, ale nawet jak ciśnie... Mama mi mówi, że jak się stale o czymś myśli to właśnie tak czuc i nie wszystko jest idealne w człowieku... zatem mam byc spokojna, że przy przęłykaniu po prawej stronie troszeczkę ta grdyka mi ciśnie a z drugiej nie? Bo właśnie zauważyłam to dopiero jak wymacałam tam większe :shock: Odpiszcie, proszę...
Wiecie, moja rodzina już wie o mojej chipohondri. Nigdy jeszcze nie byłam u lekarza od tych spraw, ale za dwa tygodnie mam iśc na wizytę do psychiatry... zgadzam się na to, bo zauważyłam że to wyszukiwanie kulek, nie kulek mnie przytłacza... a jak coś znajdę, to mam taką depresję, że szkoda gadac...
Ktoś mi musi wbic do głowy, że "normalni" ludzie nie zastanawiają się, czy to mają równe, czy tak samo po dwóch stronach, itp...
Póki co się jakoś trzymam i zapominam o tej szyi... ale aż się boje co będzie następne... :-( Też tak macie?
lampka1

przez adam_s 04 lip 2008, 16:50
Tak właśnie, rotawirusy to te od grypy żołądkowej. Trwa ona dość krótko bo tylko kilka dni ale jak wykańcza...brr!
A ja chciałem się "pochwalić" że mam podejrzenie grypy żołądkowej. No i skierowanie do gastrologa i na gastroskopie. Fuj aż się boję.. ;/
kitty341, dzięki że mnie pocieszasz ;). A Ty to w sumie taka staruszka jak i ja :P
GG: 5988000

przez lampka1 04 lip 2008, 18:14
Nie, no nie wytrzymam... :( :cry: :x :-| ...
Błagam pomóżcie mi znowu...
Czemu jak coś mówie albo robie "rrr" mam wrażenie, że struny drgają mi w szyi tylko z lewej strony? I jak głowę maksymalnie w dół biorę i otwieram usta to mi ewidentnie ciśnie z prawej strony w szyi coś jakby...
:cry:
lampka1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam_s 04 lip 2008, 22:08
lampka1, to tylko głupie nakręcanie się, nic więcej. Tak tak robię z głową w dół to mi też coś ciśnie. Spokojnie, to tylko hipochondria na szczęście! ;) Będzie dobrze!

przez lampka1 04 lip 2008, 22:48
Dzięki..
a Ciebie też ciśnie jakby z jednej strony tylko?
:roll: ja się nieraz obawiam, że się wykończę... idę za 2 tygodnie do psychiatry.
lampka1

przez adam_s 04 lip 2008, 22:56
No i to też z prawej. Podejrzewam że albo każdego tak ciśnie albo i zasugerowałem się Twoimi objawami i teraz też tak mam ;). Mnie to nie martwi to Ty się też nie martw. Głowa do góry lampko!
A do psychiatry idź dla spokoju, tylko współczuję tego, że leki dostaniesz zapewne ( jestem do nich uprzedzony, chociaż wiem że pomagają większości).
Pozdrawiam!

przez 777 04 lip 2008, 23:30
Lampka!
Myślę, że wizyta u psychiatry powinna Cię uspokoić, więc polecam :)
A co do Twoich objawów, to tez tak mam, a raczej miałam, że jak pomyślałam o jakiejś chorobie to zaraz odczuwałam jej objawy :? Teraz trochę się to u mnie uspokoiło. Nie martw się tym, bo to normalny objaw hipochondrii ;) Pomyśl sobie dlaczego nie odczuwałaś tego zanim zaczęłaś się na tym skupiać? ;)
Nie zamartwiaj się tylko szoruj do specjalisty :smile:
Trzymam kciuki :smile:

Adam ja też jestem uprzedzona do leków, ale jak komuś pomagają to nic tylko się cieszyć ;) :D
777

przez lampka1 05 lip 2008, 12:07
Dziękuję Wam za odpowiedzi... skoro Adam Ciebie też tak ciśnie z prawej strony to może to jest normalne, tylko po prostu zwróciliśmy na to większą uwagę... ;) Aczkolwiek jeszcze mnie to niepokoi, ale w coraz mniejszym stopniu... Dzisiaj rano jak się obudziłam pierwsze co to głowa w dół, ciśnie z prawej i panika znów... ale weszłam na forum i trochę uspokajam.
Oczywiście, że udam się do psychiatry! Pójdę tam za dwa tygodnie w środę... Mam nadzieję, że mi pomoże...!
lampka1

przez kitty341 05 lip 2008, 19:40
gdzie sa wezly pachwinowe??? mam chyba powiekszone!!! o matko ;(:( czytalam na necie ze to moze byc rak. tak sie boje, prosze, pomozcie!! :(:( nie wiem juz co mam zrobic, nie wiem czy to to, czy nie to ale boje sie straszliwie!! naprawde mam wrazenie ze sa powiekszone!! BOJE SIE!! :( :cry:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez kitty341 05 lip 2008, 19:52
napiszcie mi cos, prosze!! ja dostaje paranoi naprawde sa powiekszone!! nie ma guzkow tylko sa powiekszone.. nie wiem co mam robic.. :cry: :cry: juz nie moge ze soba. mysle ze to jest ten rak :cry: :cry: jak wygladaja powiekszone wezly pachwinowe?? niech mi ktos napisze!! :cry: :cry:
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez adam_s 05 lip 2008, 20:56
http://tnij.org/wezly tam gdzie zaznaczone tam mniej więcej są te węzły ;)
Kitty nie bój się, naprawdę! Albo zapytaj tej koleżanki z medycyny ona raczej będzie wiedziała czy są powiększone na pewno czy dramatyzujesz ;) . A skoro węzły chłonne Cię "prześladują" to idź do lekarza niech ostatecznie rozwieje Twoje wątpliwości.
Ja dzisiaj byłem zajęty wymyślaniem sobie choroby żołądka - czy to na pewno wrzody? A może kandydoza jelit albo refluks? masakra, nic nie wymyśliłem. No ale w przyszłym tygodniu już na szczęscie wizyta u gastrologa :D
Pozdrawiam wszyskich hipochondryków!

przez lampka1 06 lip 2008, 11:32
Kitty - jakiś czas temu zauważyłam zgrubienie pod pachą, wtedy też byłam niemalże przekonana, że to węzły, że mam raka, itp... Jakiś czas z tym chodziłam i marudziłam, miałam depresję że nie wiem co... a z czasem moja przyjaciółka pokazała mi, że ma tak samo i okazało się, że to już tak jest. Że nic tam nie mam (a zgrubienie ciągle jest), po prostu pod prawą ręką tak już mam... A Ty gdzie wymacałaś te zgrubienia??? Z czasem oczywiście przestało mi to przeszkadzac, bo okazało się to KOLEJNYM wymysłem mojej hipochondri...
Tak jak teraz z tą szyją... Wiecie boli mnie dzisiaj ta szyja, ale to chyba po tym wczorajszym macaniu, jak to moja mama nazwała "po eksperymentach" ;)
Pozdrawiam wszystkich hipo ;)
lampka1

przez lampka1 06 lip 2008, 11:46
Nie wiem jak scalić oba posty, dlatego piszę jeden pod drugim... :roll:
Chciałam jeszcze dodać, że (generalnie wieczorem) jak wyobrażę sobie promieniowanie jakiegokolwiek sprzętu w domu to... czuję w głowie jakby przechodzące fale... dziwne i pewnie hipochondryczne / nerwicowe ;) Ale czuję takie dziwne uczucie, muszę wtedy wszystko wyłączyć i iść spać... do rana mija, chyba że znowu sobie przypomnę ;)
Ma ktoś ? :D
lampka1

przez 777 06 lip 2008, 17:46
Hahahahaha Lampka z tym promieniowaniem mam identycznie :lol:
Marzę o sypialni, w której nie ma nawet zegarka na baterie ;)
777

Sortuj wg