Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez markoo 07 gru 2013, 14:34
duze masz te wezly? Ja naczytalem sie znow ze morfologia moze nie wykazac chorob nowotworowych i sie na nowo schizuje :P

przez scooby 07 gru 2013, 15:10
Mam 1 twardy węzeł, lekko bolesny. Wymiary 'na oko' ok 1cm (albo mniej), ale wydaje się ruchomy.

przez markoo 07 gru 2013, 16:21
to go obserwuj czy sie powieksza, u mnie to znow lekko ponad 1cm , twardy ruchomy na szyi pod zuchwa. Ale od roku sie nie zmienil

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scooby 07 gru 2013, 16:42
A badales ten wezel usg?

przez markoo 07 gru 2013, 17:31
No wlasnie, nie lekarz mowil, ze to jest niedobre badanie i lepiej juz go wyciac . Ale pomacal i po badaniach krwii i przeswietleniu pluc stwierdzil, ze to wezel zwloknialy szczegolnie ze mialem Mononukleoze w zeszlym roku i mam wirusa epsstein bar czy jakos tak. I ze skoro sie nie powieksza to nic zlego.

-- 07 gru 2013, 17:33 --

moze sie nie zmniejsza, bo obsesyjnie je dotykam te wezly juz od roku.

-- 07 gru 2013, 17:36 --

a bylem z tym juz u 2 lekarzy :P

przez scooby 07 gru 2013, 17:52
o.O złe badanie? USG węzłów jest ponoć podstawowym badaniem bo po ich wyglądzie można wstępnie ocenić, czy jest to węzeł podejrzany, czy nie. Czy jest w zatoce tłuszczowej, czy jest podłużny/kulisty... I przede wszystkim można poznać jego rzeczywisty rozmiar. Więc dziwne.
Ja idę do lekarza w czwartek, pokażę ten węzeł, choć rodzinna powiedziała, że ona w pachwinie nie wyczuwa nic ponad normę. Ja nie mam tego wirusa (a przynajmniej o tym nie wiem, bo nie miałam mononukleozy). Są na niego jakieś badania? Mój chłopak miał podejrzenie mononukleozy jak nie działały leki na anginę, ale miał badanie krwi i się okazało, że to mononukleoza nie była. No i dostał inny lek i zaczęło działać. ;)

przez markoo 07 gru 2013, 17:59
moj akurat jeden jest taki kulisty, reszta plaska, ponoc te kuliste sa grozne ale skoro od roku sie nie zmienil i badania krwii rok temu zarowno jak i teraz byly dobre to moze po prostu postaram sie zapomniec. Tak, pobiera sie krew i robi specjalne badanie w tym kierunku. Ja bylem chory juz od 3 tygodni i mi nic nie przechodzilo no i po badaniu wyszlo, ze mononukleoza.

-- 07 gru 2013, 18:02 --

ale mysle ze wybiore sie do szpitala ,zeby mi zrobili USG

przez scooby 07 gru 2013, 18:15
Myślę, że USG cię uspokoi, mój też jest taki okrągły. 2 mce temu miałam robione USG węzłów obwodowych i nie był ten węzeł powiększony. (Bo badane były m.in. pachwiny), ale skoro teraz jest, to trzeba to zbadać. Mam nadzieję, że lekarka mi rozwieje wątpliwości, a jak nie to pójdę na usg.

A ponoć na usg widać właśnie, czy ten węzeł jest zwłókniały ;) więc może warto pójść? Przynajmniej będziesz spokojny i przejdzie Ci 'chłoniak'. :D Swoją drogą, też na niego 'chorowałam', ale USG obwodowe miałam robione i 3 lekarzy mi szyję macało i węzłów powiększonych nie było.

przez Anna Maria 08 gru 2013, 12:28
Jutro chyba pójde do ginekologa. Miesiąc nie biorę Solianu więc okres powinien wrócić a tu nic. W głowie mam różne scenariusze.
Anna Maria

przez scooby 08 gru 2013, 13:44
Może po prostu leki są za słabe.

przez markoo 09 gru 2013, 13:35
Od 2 dni mecza mnie nocne poty, dzis zmienialem koszulke 2 razy. Juz wkrecilem sobie ,ze to przez ziarnice ale przeciez morfologia nic nie wykazala ani przeswietlenie pluc wiec staram sie uspokoic. Na internecie przeczytalem ,ze wlasnie antydepresanty takie jak ja biore (paroksetyna) czyli SSRI moga wywolac nadmierne pocenie ,nocne poty.

przez bigu888 09 gru 2013, 14:05
markoo napisał(a):Nabyta przewlekła organiczna niedomykalność zastawki aortalnej .. to moja nowa choroba, wdg mnie przyczyna moich kolatan serca... wszystkie objawy sie zgadzaja no i zaczyna sie znowu gechenna.

100-150zł i masz pewność czy masz słuszne czy niesłuszne podejrzenia. Tyle kosztuje echo serca które taką wadę wykryje (nawet jak robi to kiepski lekarz)

-- 09 gru 2013, 13:12 --

markoo napisał(a):No wlasnie, nie lekarz mowil, ze to jest niedobre badanie i lepiej juz go wyciac . Ale pomacal i po badaniach krwii i przeswietleniu pluc stwierdzil, ze to wezel zwloknialy szczegolnie ze mialem Mononukleoze w zeszlym roku i mam wirusa epsstein bar czy jakos tak. I ze skoro sie nie powieksza to nic zlego.

-- 07 gru 2013, 17:33 --

moze sie nie zmniejsza, bo obsesyjnie je dotykam te wezly juz od roku.

-- 07 gru 2013, 17:36 --

a bylem z tym juz u 2 lekarzy :P

tylko u 2??? Ja zazwyczaj ze wszystkim ide do co najmniej 4. Ostatnio byłem u 6 jak mi coś w morfologii źle wyszlo.

przez markoo 09 gru 2013, 14:55
nie no nie popadajmy w skrajnosci, chodzenie od lekarza do lekarza jest troche bez sensu. Mi starcza zapewnienia od 2 :)

przez scooby 10 gru 2013, 00:27
Skoro morfologia nic nie wykryła i RTG też, to sądzę, że te poty mogą być spowodowane lekami. Możesz wspomnieć o tym jak będziesz na wizycie u psychiatry (bo chyba od niego masz te leki? Jesli nie, to wspomnij u tego, który Ci te leki dał ;) )

Sortuj wg