Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bigu888 03 gru 2013, 23:53
No ja diagnozy innej poza najgorszą wersją nie umiem postawić. Zawroty głowy mam od kilku dni, już czuję że nie wyrobie i pójdę na rezonans. Dla ścisłości: ostatni rezonans mózgu 23.10.2013 - 6tygodni temu.
To tylko 1 przykład, mogę tak dłuuugo wymieniać. W sumie nie ma miesiąca w którym nie robię jakiegoś badania. Nie ma tygodnia w którym nie jestem u lekarza.
Jak pisałem wcześniej, chorowałem już na około 10 poważnych chorób i nie ukrywam że męczy mnie już to chorowanie. Najgorsze że ja faktycznie się źle czuję, faktycznie czuję te objawy które idealnie pasują do chorób które podejrzewam. Nie mam już pomysłu.....

przez DżejnRołs 04 gru 2013, 00:09
A byłeś leczony na te jednostki chorobowe?
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

przez scooby 04 gru 2013, 12:00
Tak naprawdę mamy jedną chorobę - hipochondrię.

Jak sobie z tym radzę? Cóż, ostatnio było naprawdę super, znów żyłam normalnie. Do czasu aż nie wkręciłam sobie wczoraj, że mam glejaka wielkopostaciowego, czyli nieuleczalnego złośliwego guza mózgu. No i się zaczęło - latanie po forach, po stronkach, szukanie informacji... Masakra! :hide: Nie wiem co teraz robić, ile kosztuje rezonans prywatnie? Bo bym może sobie zrobiła...

Zauważyłam, że przez depresję ogólnie nie chce mi się wstawać, nie mam motywacji do nauki, w ogóle jestem cała na 'nie'. Miałam też straszny epizod takiego strachu przed piekłem, ciągnął się chyba z 2 tygodnie i wyszłam z tego dopiero, jak przestałam czytać strony religijne. ;p

Mnie czasem boli po lewej stronie pod łopatką, myślałam że to oczywiście rak trzustki. Ale poszłam na USG, które nic nie wykazało a potem gastroskopię, która wykazała przepuklinę przełyku. Tak więc mam po prostu refluksik i jak mam zgagę, to mnie tam pobolewa. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zalatana23 04 gru 2013, 13:11
Ja mam znowu korbę... Jak się naczytałam o powikłaniach leczenia kanałowego zęba to już mam wszystkie objawy wskazujące na ropień albo jeszcze coś gorszego :why: Byłam wczoraj u dentystki, popatrzyła na mnie z politowaniem. Mam taką bolesną gulę nad tym zębem i ją czuję, a lekarka mówi, że nic tam nie widzi :shock:
:why:
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez markoo 04 gru 2013, 13:53
A mam jeszcze 1 pytanie. Ma ktos tak ,ze jak sie polozy czuje bicie swojego serca? Ja jak sie wieczorem klade to nie moge zasnac bo czuje mlot w klatce piersiowej... Puls normalny ale mocno uderza.

przez Zalatana23 04 gru 2013, 14:07
Mam tak czasami, najczęściej wystarczy że się przewrócę na drugi bok i już
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez Anna Maria 04 gru 2013, 18:42
Orientujecie się może czy poziom cukru 107 po posiłku i słodkim napoju to bardzo dobrze czy świadczy o niedocukrzeniu?

-- 04 gru 2013, 17:49 --

bo to trza 2 godz. po posiłku a ja za szybko zmierzyłam :roll:
Anna Maria

przez scooby 05 gru 2013, 00:00
Niestety na cukrze sie nie znam.

Z sercem tez mam tak czasem. Czuje tez puls jak zaciskam zeby.

Dzis mam faze na glejaka i na czerniaka. xp

przez DżejnRołs 05 gru 2013, 00:47
kasiątko, a masz cukrzyce? Taki poziom u zdrowej osoby jest prawidłowy;-) markoo, ja tak mam codziennie i w ciagu dnia...
"W życiu piękne są tylko chwile"||••
Obrazek

przez Lolek20L 06 gru 2013, 00:17
bigu888 napisał(a):Ostatnio w badaniu krwi wyszły mi zachwiane proporcje białych krwinek (za dużo monocytów i limfocytów).(

No to ładnie.. Ja mam od ok.3 lat? MONO podwyższone.. lekarze mówią,że to nic takiego ..
Może gdyby faktycznie było coś poważnego to pewnie już bym nie żyła..
Chociaż.. rak rozwija się latami..
Albo przez zęby nieleczone- stan zapalny jest. A boje się iśc do dentysty.. :uklon:

A ja teraz jestem chora (?) na celiakie ,wszystko pasuję, ale nie mam jak badań zbytnio zrobić bo są cholernie drogie. ok.500zł ;o

przez markoo 06 gru 2013, 02:16
Nabyta przewlekła organiczna niedomykalność zastawki aortalnej .. to moja nowa choroba, wdg mnie przyczyna moich kolatan serca... wszystkie objawy sie zgadzaja no i zaczyna sie znowu gechenna.

przez Zalatana23 06 gru 2013, 14:35
A ja dalej z gulką nad górną szóstką :why: Dzisiaj idę znów do dentysty, bez rtg nie wyjdę :evil:

przez markoo 06 gru 2013, 16:38
wlasnie mnie meczy kolatanie :/ i to przewaznie caly dzien. Boje sie, ze to ta niewydolnosc lewej komory. Musze isc do kardiologa

-- 06 gru 2013, 16:55 --

niby mialem ekg, holtera, i echo serca 1.5 roku temu ale robil to lekarz rodzinny ( w Niemczech rodzinni robia podstawowe badania) i powiedzial ,ze nic mi nie jest . Dodatkowo mialem jeszcze u innego lekarza ekg i tez nic nie wyszlo.

przez scooby 07 gru 2013, 14:16
A ja mam powiększony węzeł w pachwinie.

Sortuj wg