Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lolek20L 23 lis 2013, 08:44
Kurcze, znowu boje sie ze mam cos z zakrzepliwoscia krwi,ze zator mi sie robi:/ cos mnie nogi pobolewaja dawno nie bolaly i znowu zaczelam panikowac:( chyba na usg pojde zeby sie uspokoic :/
W dodatku zaczelam pic koniczyne czerwona a ona ma estrogeny czy cos w tym stylu i nie chce zeby mi spowodowala jakies problemy jak tabletki anty,niby pisze ze jest bezpieczna i mozna bez obaw ja pic,ale ja i tak sie boej :(

przez magnolia84 23 lis 2013, 13:18
Lolek20L, żaden zator Ci się nie robi. Zanim rozpoczęłam leczenie też miałam bóle nóg. To tylko nerwica.
magnolia84

przez fuzzystone 23 lis 2013, 15:10
Lolek20L napisał(a):Kurcze, znowu boje sie ze mam cos z zakrzepliwoscia krwi,ze zator mi sie robi:/ cos mnie nogi pobolewaja dawno nie bolaly i znowu zaczelam panikowac:( chyba na usg pojde zeby sie uspokoic :/
W dodatku zaczelam pic koniczyne czerwona a ona ma estrogeny czy cos w tym stylu i nie chce zeby mi spowodowala jakies problemy jak tabletki anty,niby pisze ze jest bezpieczna i mozna bez obaw ja pic,ale ja i tak sie boej :(

Lolek, fitohormony w koniczynie są za słabe żeby Ci się skrzepy porobiły, musiałabyś w tym celu tabletki anty brać i to przez dłuższy okres czasu, po miesiącu żylaków mieć nie będziesz :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autodestrukcja 23 lis 2013, 15:12
Autodestrukcja

przez Lolek20L 23 lis 2013, 17:27
fuzzystone napisał(a):
Lolek, fitohormony w koniczynie są za słabe żeby Ci się skrzepy porobiły, musiałabyś w tym celu tabletki anty brać i to przez dłuższy okres czasu, po miesiącu żylaków mieć nie będziesz :)

Brałam anty, po 2 miesiącach zaczęły nogi boleć,zrobiły sie żylaki.Poszłam do lekarza powiedział,że to nie możliwe zeby tak szybko anty zaszkodziły, poza tym jestem niepaląca ,młoda więc na pewno mam się nie bać zakrzepu. Nie posłuchałam zrobiłam prywatnie badania, okazało się ,że wyniki zakrzepu były podwyższone(niby lekko 21 a norma do 20, ale jednak) , lekarz kazał natychmiast odstawić anty. Co prawda powiedział,że po odstawieniu wyniki wrócą do normalności szczególnie ,że wcześniej jak miałam badane były w normie(mnie sie wydawało ze sa gornej granicy normy,ale skoro lekarz twierdził ,że są dobre to odpuściłam)
Teraz jak mnie poboleje noga to już mam schizę ,że jednak wyniki nie wróciły doo normalności i robi mi się zator.. W dodatku obiło mi się o oczy ,że stres powoduję problemy ze krzepliwością krwi.. :hide:

przez magnolia84 23 lis 2013, 17:29
to bierz aspirynę
magnolia84

przez fuzzystone 23 lis 2013, 18:16
Lolek20L napisał(a):
fuzzystone napisał(a):

Brałam anty, po 2 miesiącach zaczęły nogi boleć,zrobiły sie żylaki.Poszłam do lekarza powiedział,że to nie możliwe zeby tak szybko anty zaszkodziły, poza tym jestem niepaląca ,młoda więc na pewno mam się nie bać zakrzepu. Nie posłuchałam zrobiłam prywatnie badania, okazało się ,że wyniki zakrzepu były podwyższone(niby lekko 21 a norma do 20, ale jednak) , lekarz kazał natychmiast odstawić anty. Co prawda powiedział,że po odstawieniu wyniki wrócą do normalności szczególnie ,że wcześniej jak miałam badane były w normie(mnie sie wydawało ze sa gornej granicy normy,ale skoro lekarz twierdził ,że są dobre to odpuściłam)
Teraz jak mnie poboleje noga to już mam schizę ,że jednak wyniki nie wróciły doo normalności i robi mi się zator.. W dodatku obiło mi się o oczy ,że stres powoduję problemy ze krzepliwością krwi.. :hide:

Może kup sobie Lioton 1000 i smaruj nogi.

-- 23 lis 2013, 17:34 --

A noga Ci puchnie? Bo objawem zakrzepicy jest właśnie obrzęk i to dość silny...

Może masz bóle od kręgosłupa? Mnie w najgorszym momencie problemów z odc. lędziowowo-krzyżowym bolała nawet stopa i palce...

przez Amelcia33 24 lis 2013, 10:26
mnie tak brzuch rozbolał wczoraj ,że trafiłam na SOR . Na podstawie wywiadu przypisano rzekomobłoniaste zapalenie jelit (bez żadnych badań). Chcieli zostawić ale nie mogłam.Znowu dostałam antybioty. Usg nawet nie zrobili-pani powiedziała że powinnam sobie gastroskopię walnąć prywatnie oczywiście. A dzisiaj ból w klatce i uczucie duszenia,szczęka drętwieje i boli pod brodą . Ja oczywiście tylko jedno rak płuc w żołdku już mam i w szczęce. Chyba znowu psychotropy zacznę żreć . Już sama nie wiem co lepsze. Każdego dnia budzić się z myślą że umieram. Wir który wciąga i ma jak z niego wyjść. Mam dość:(

przez *Monika* 24 lis 2013, 12:13
Amelcia33, Dlaczego nie rozpoczniesz psychoterapii?
Nieświadomy lęk często jest przyczyną zaburzeń lękowych, a w Twoim przypadku objawia się skłonnościami do hipochondrii.
Obrazek
Główny Moderator

przez daablenart 24 lis 2013, 13:17
Cześć najtrudniej sobie uświadomić prawdziwy powód swoich lęków.Hipohondria moim zdaniem to nasza metoda na obronę przed prawdziwymi problemami i uczuciami(złymi i dobrymi).Moje choroby;
-czerniak.Masakra samo przeszło
-rak głowy.Bardzo dawno temu.
-rak jądra.umęczył mnie niesamowicie.
-schizofrenia.to dopiera odpałowa choroba nerwusów
-inne choroby psychiczne
-choroby serca kiedyś i teraz.Makabra wszystkie badania na serce wyszły dobrze(prywatnie robione u bardzo dobrego kardiologa).Mierze ciśnienie 30 razy na dzień,Panikuje nawet jak mam lekko odbiegające od normy.
ALE CO Z TEGO SKORO DALEJ MAM JAZDY ZWIĄZANE Z PIKAWKĄ.
Wszedzie się doszukuję choroby nawet w błachych normalnych fizjologicznych oznakach w moim organizmie.Przez to nie pije,nie pale,nie ćpam nie biore leków,tylko na nerwicę (wenla).

przez paulag24 24 lis 2013, 15:56
u mnie bez zmian, jestem pewna ze mam przerzuty na kosci od jakiegos raka...bolą mnie już wszystkie kosci, z przewagą udowej....
do tego od 2 miesiecy pomaranczowy jak pomarancza język, od czego to moze byc....
same smutki, tydzien temu nagle na serce zmarla moja 41 letnia kolezanka, do tej pory zdrowa jak ryba, żle się poczuła i koniec...inna znajoma 35 lat, po bólach głowy okazalo się ze to rak...
wiecie, ja juz chyba nigdy nie bede taka jak kiedyś, żyję z piętnem choroby nowotworowej, nie mam poprostu siły, za 3 tyg zostanę mamą i wiecie co tylko myślę...kto wychowa dzieci jak umrę, zaczęlam myslec ze przy porodzie (będe miala cc)napewno jak mnie otworzą to zobaczą guza itd.
Przykre i smutne,mam 29 lat, a czuję się jak staruszka...poprostu wszystko mnie bboli...
gdy byalm u rodzinnego z moim językiem to zapisal mi nystatynę ale nie pomogla, wiec co to moze być

przez fuzzystone 24 lis 2013, 19:37
Kwestię Twojego wyimaginowanego raka kości i depresję pominę.

paulag24 napisał(a):gdy byalm u rodzinnego z moim językiem to zapisal mi nystatynę ale nie pomogla, wiec co to moze być

Nystatynę przepisują przy Candidzie. Sam lek Ci nie pomoże, musisz zmienić nawyki żywieniowe, minimum przetworzonego żarcia, żadnych coli, soków z pudełek, minimum słodyczy, jedz dużo kasz i warzyw

przez Amelcia33 24 lis 2013, 19:40
Monika chyba nie zdążę bo mnie wcześniej zamkną :( Nie tak poważnie byłam u psychologa dwa razy i się podłamałam jak zaczęła mi jakieś głupoty kazać sobie wyobrażać. Myślę jednak że chyba muszę zacząć. O ile część jest wymysłem mojego chorego mózgu o tyle druga część to te przeklęte objawy fizyczne. Jestem serio na skraju załamania. To wszystko jest takie dziwne. W nocy wstałam przeskakiwała mi kość w palcu, rano nic, dzień wcześniej skrzypiał łokieć, później ten staw żuchwowy skrzypiał i przestał. Na przełomie miesiąca miałam wyrywane dwa zęby, później miałam jaką przeczulicę na dwóch górnych( którą zresztą mam do dziś ) i myślałam że popsute zrobiłam i zaczęło się z tym drętwieniem. Ja się tylko zastanawiam czy drętwienie to to samo co uczucie drętwienia bo mnie trapi to drugie. Oczywiście znowu doczytałam co to oznacza ( płuca ). Dodatkowo pod brodą tam gdzie USG nie dotarło zrobił się (chyba węzeł) bolący cosik (płuca). Jak pomyślę , że znowu cały czas po lekarzach. Załamka. Przecież chyba w żadnych raku nie ma takiego spektrum objawów jakie ja mam (a może są?). Łatwo mi pisać a jest mi z dnia na dzień trudniej żyć. Nie życzę najgorszemu wrogowi tego co przechodzę. Nigdy nie wyobrażałam sobie że człowiek może czuć się taki zmęczony, zbity, obolały, nieszczęśliwy nie mając w zasadzie do tego żadnych słusznych podstaw. Nie jestem w stanie uwierzyć, że to tylko nerwica. Normalnie nie mogę. Może tak daleko z tym wszystkim zabrnęłam że nie potrafię się z tego wykaraskać? Nie widzę końca tej drogi. Codziennie coś mi się dzieje i codziennie wracam na start po pierwszym zrobionym kroku. Żal tylko bliskich że muszą to przeżywać razem ze mną :(

przez fuzzystone 24 lis 2013, 19:48
Amelcia, ja naprawdę nie wierzę, żeby skrzypienie w kilku stawach było objawem nowotworu:). A przeczulicę zębów możesz mieć i bez rwania czy leczenia.

Ja dzisiaj miałam bardzo stresująca sytuację w rodzinie i zaczęło się kołatanie i napady lękowe. W pewnym momencie miałam wrażenie, że umrę na kanapie.

Teraz jest deko lepiej, nawet wybieram się do kościoła, biorę ze sobą validol, mam w dupie i idę, najwyżej usiądę z tyłu :)

Sortuj wg