Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Amelcia33 08 lis 2013, 19:31
markoo wytniesz węzła to wymyślisz co innego. Ja do wczoraj miałam trzy mega wielkie węzły i poszłam wyrwać zęba, rano obudziłam się z małymi węzełkami:) No ale żeby nie było zbyt kolorowo coś pod językiem mi wyszło :lol: Białe, dentysta powiedział że afta ale jaka afta jak mnie nie boli ale się już nie nakręcam. Może pójdzie w diabły:)
bigu888 to jesteś szczęściarz ja po badaniach to teorie spiskowe uprawiam. Czy się pomylili? Czy to mój wynik? itd. itp.
Dobry dzień dzisiaj był oby tak zostało. Kość strzeliła tylko kilka razy bo się mózg na tym cosiem pod jezykiem zatrzymał:)

przez libertine 08 lis 2013, 22:05
Hej, ja w przeciagu ostatnich 12 miesiecy (wtedy wszystko sie zaczelo) przypisuje sobie glownie nowotwory (to ich najbardziej sie obawiam).
Co chwile wydaje mi sie, ze choruje na:
-bialaczke (czesto same pojawiaja mi sie siniaki),
-czerniaka (mam mnostwo pieprzykow, WSZYSTKIE wygladaja mi podejrzanie),
-raka mozgu (czeste bole glowy - migrena + zapewne bole na tle nerwicowym),
-raka piersi (moja babcia zmarla na to),
-stwardnienie zanikowe boczne (dziadek zmarl na ta chorobe).

Nie zasiegnela jeszcze pomocy specjalisty, ale ostatnio juz sobie sama z tym nie radze i w poniedzialek ide do lekarza rodzinnego po skierowanie do psychologa i przedewszystkim skierowania na badania.
Co dziwne zawsze bylam wesola, zabawna, zywiolowa i chetna do jakichkolwiek zabaw, imprez dziewczyna (mam dopiero 22 lata), a teraz jest zupelnie odwrotnie. Probowalam sama doszukac sie co zapoczatkowalo to wszystko, ale nie umiem.
make it count

przez fuzzystone 09 lis 2013, 15:56
Mnie odwala kompletnie, ponieważ w związku z przyjmowaniem duphastonu nie dostałam normalnego okresu, tylko mam plamienie. Oczywiście jestem pewna, że to coś poważnego, jestem zdenerwowana, boję się jak diabli.

Czy któraś z dziewczyn tutaj dostawała ten specyfik i miała tak jak ja? Ja ocipieję od tego wszystkiego.

@Libertine: stwardnienie rozsiane i zanikowe boczne to ulubiona choroba hipochondryków. Ja sobie wkręcałam SM w czerwcu :) Miałam zawroty głowy, drętwienia, nie mogłam utrzymać równowagi, miałam tiki i takie tam inne.

-- 09 lis 2013, 15:28 --

markoo napisał(a):Moja dolegliwosc najwieksza to kolatanie serca oraz szybki puls :p

Kołatanie to właśnie skurcze dodatkowe. Betabloker Ci je zredukuje, rzecz jasna o ile nie będziesz schizować jeszcze mocniej. U mnie przeszły, stąd wniosek że to da się jakoś ograniczyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez markoo 09 lis 2013, 17:35
Przeczytalem o chloniaku nieziarniczym i znowu zaczalem sie martwic:/. Ze mam tego nieuleczalnego na szyi i ,ze to nie ziarnica tylko wlasnie chloniak nieziarniczy

przez blinddoe 09 lis 2013, 22:19
Ciekawe czy to możliwe, że czuję zapach dymu w nosie bo przeczytałam że to oznaka nowotworu mózgu? I nie chce mi to puścić od 4 dni bo się martwię. Biorę antybiotyk na zatoki i nie wiem czy to może być od zatok.
Próbuję przestać martwić się. :c

przez marcela. 09 lis 2013, 23:14
blinddoe napisał(a):Ciekawe czy to możliwe, że czuję zapach dymu w nosie bo przeczytałam że to oznaka nowotworu mózgu? I nie chce mi to puścić od 4 dni bo się martwię. Biorę antybiotyk na zatoki i nie wiem czy to może być od zatok.

Mam to samo. Na początku myślałam, że to u mnie w mieszkaniu coś się potajemnie pali.. Teraz staram się nie zwracać uwagi na te objawy, ale czasami wariuję..
marcela.

przez nerwosol-men 10 lis 2013, 00:19
:D eh.. dużo tego było, ale na nowotwór nie wpadłem
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez fuzzystone 10 lis 2013, 00:57
nerwosol-men napisał(a)::D eh.. dużo tego było, ale na nowotwór nie wpadłem

W takim razie nie jesteś prawdziwym hipochondrykiem :)

przez nerwosol-men 10 lis 2013, 00:59
fuzzystone- uff ulżyło mi teraz :D
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez marcela. 10 lis 2013, 15:14
nervosol-men o pierwszej jeszcze nie spałeś? :P
marcela.

przez rotten soul 10 lis 2013, 15:33
Kiedyś przypisywałem sobie przeziębienie, do tej pory nie wiem czy słusznie. Czy to zaawansowana postać hipochondrii?
rotten soul

przez NieznanySprawca 10 lis 2013, 15:43
rotten soul, Jako naczelny forumowy psycholog muszę zauważyć, że to nie żadna hipochondria, tylko zaawansowana psychoza paranoiczna, a substancja szara w Twoim mózgu już pewnie dawno zamieniła się w budyń. Przykro mi, rotten. Twój czas jest już policzony. Nawet, jeśli dobiorą Ci jakieś neuroleptyki, to wkrótce i tak wyskoczysz przez okno/porwą Cie kosmici.
Miło było Cie poznać.
NieznanySprawca

przez rotten soul 10 lis 2013, 15:45
NieznanySprawca,
Czyli co, nawet kaftan i elektrowstrząsy nie pomogą? Nie ma dla mnie nadziei? Nooooooo :why:
rotten soul

przez anka00 12 lis 2013, 12:49
A ja dalej sie męcze.Znowu poległam. A juz było tak dobrze. Wczoraj przeryczałam pół dnia.
Naczytałam sie w necie różnych strasznych rzeczy na temat toksoplazmozy i spędza mi to sen z powiek.
Mam pytanie. Jadłam wczoraj cienkie kiełbaski.Na opakowaniu było napisane ze jest to wyrób wędzony i parzony. Czy to parzenie zabija toksoplazmoze? Zanim zjadłam kiełbaski gotowały sie kilka minut w wodzie. Czy to wystarczy? Jestem strasznie spanikowana.
Z tego co zdążyłam wyczytac to cholerstwo ginie w 60 stopniach po 20 minutach a w 70 stopniach juz po kilku minutach,we wrzątku odrazu.
Rodzina mi wczoraj ciągle powtarzała ze nie mam sie czym przejmowac bo skoro kiełbaski były parzone to mogłabym je jesc nawet bez gotowania. Ale ja nie jestem tego taka pewna.

Sortuj wg