Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Lolek20L 23 paź 2013, 09:15
Wczoraj dostałam książkę od rodzinki,która nie wytrzymuje z moim "wymyślaniem"(?) chorób.
Zacytuje jeden fragment, który utkwił mi w pamięci :(

"Nauka zna nieskończoną liczbę faktów,kiedy to ludzie, bezustannie myślący o jakieś chorobie , zapadali na nia, i na odwrót-pozbywali sie nieuleczalnych chorob dzieki pozytywnemu stanowi psychicznemu. "
"Nigdy nie myśl o chorobach,starośći i śmierci"

Świetnie.. :zonk:

przez markoo 23 paź 2013, 14:50
u mnie to jest najgorsze ze ten wezel na szyi jest widoczny jak przechyle szyje, i lezy dokladnie na zyle co powoduje ze widze pulsowanie szyi co dwukrotnie mnie nastraja schizujaco. Z tymi wezlami bylem u 2 lekarzy mialem 2x morfologie lekarze je macali i mowili, ze nie ma powodu do obaw jednak ja sie tyle naczytalem, ze moje wezly zdaja sie byc nowotworowe. twarde niebolesne

przez anka00 23 paź 2013, 18:49
markoo ja tez mam wyczuwalne węzły na szyi i po żuchwąi pamietam jak z nimi schizowałam, latałam po lekarzach którzy mówili ze jest ok a ja dalej swoje. Wkoncu poszłam i zrobiłam prywatnie usg ( skierowania nie chcieli dac bo nie widzieli podstaw) i to mnie uspokoiło.

Ja chyba jednak pójde w przyszłym tygodniu i zrobie badanie na toksoplazmoze jeszcze raz

-- 23 paź 2013, 17:50 --

Juz sie troche uspokoiłam i nie stresuje sie tak bardzo ale ciągle mam tą myśl gdzies z tyłu głowy i mnie to męczy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Enii 23 paź 2013, 19:04
markoo napisał(a):u mnie to jest najgorsze ze ten wezel na szyi jest widoczny jak przechyle szyje, i lezy dokladnie na zyle co powoduje ze widze pulsowanie szyi co dwukrotnie mnie nastraja schizujaco. Z tymi wezlami bylem u 2 lekarzy mialem 2x morfologie lekarze je macali i mowili, ze nie ma powodu do obaw jednak ja sie tyle naczytalem, ze moje wezly zdaja sie byc nowotworowe. twarde niebolesne

Dzis byłam na usg i moje tez są twarde, niebolesne i jeszcze nadobojczykowy i są ok. Dlatego go widzisz, bo jest na żyle. Szczupły jesteś???
Zrób usg uspokoisz się. Wiem, ze łatwo napisać jak się jest po. 2 tyg. łaziłam w domu jak struta, w pracy koleżance płatałam az wkońcu poszłam po skierowanie.
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez markoo 23 paź 2013, 20:16
Dzis byłam na usg i moje tez są twarde, niebolesne i jeszcze nadobojczykowy i są ok. Dlatego go widzisz, bo jest na żyle. Szczupły jesteś???
Zrób usg uspokoisz się. Wiem, ze łatwo napisać jak się jest po. 2 tyg. łaziłam w domu jak struta, w pracy koleżance płatałam az wkońcu poszłam po skierowanie.

taki w sam raz w sumie mam 170cm waze 65 kg. Nigdy nie zwracalem uwagi na szyje w sumie to widac tylko jak podniose ja do gory taka mala pulsujaca gorka, ale ruchoma na szczescie.

przez _Mal_Inka_ 23 paź 2013, 22:25
Witam się :) Jestem nowa i podczytuję Was od pewnego czasu. Psychoterapię rozpoczęłam miesiąc temu także jestem jeszcze niezdiagnozowana. Nie będę ukrywać, że oczywiście wkręcam sobie schizofrenię, moja pani psycholog stwierdziła, że nie może mi jeszcze powiedzieć co mi dolega, bo nie wie jak się to wszystko rozkręci, ale na dzień dzisiejszy wygląda to na nerwicę z elementami depresji. W permanentnym stresie żyję od ok. 10 lat. Od 2010 roku jestem "pewna", że mam SM. Nawet teraz jestem pobudzona, bo wydaje mi się, że mam problemy z oczami. Niby widzę wszystko wyraźnie, ale mam wrażenie, że obraz mi "pływa", "błyska"... jestem przerażona... Raz podczas stresu doznałam pojawienia się jasnej, pulsującej obręczy dookoła oczu. Stało się to tak: sprzątałam (wycierałam z kurzu świecącą się lampkę) i popatrzyłam się na żarówkę i pomyślałam "zaraz będę mieć problem z oczami"... jak się domyślacie, nie musiałam długo czekać... im stres i moja panika była większa, tym obręcz widziałam dokładniej (nie ważne, czy z zamkniętymi, czy z otwartymi oczami)... gdy zaalarmowałam cały dom, położyłam się, zaczęłam oddychać, uspokajać się obręcz zaczęła znikać, gdy zaczęłam się denerwować wszystko nawracało... strasznie się boję. Wiem, że mam wysokie ciśnienie, może to było od ciśnienia, nie wiem... wkręcam sobie SM. A zaczęło się to, gdy w 2009 roku w rezonansie magnetycznym głowy wyszło 3mm nieprawidłowe ognisko. Rezonans był robiony bez kontrastu więc radiolog nie mógł zdiagnozować co to jest. 4,5 miesiąca później (III. 2010 r.) miałam robiony kolejny rezonans z kontrastem. Stwierdzono, że ogniska nie da się scharakteryzować chorobowo i że "po prostu jest" - słowa lekarza. Wrzesień 2010 roku trzecie badanie (wszystkie na tym samym aparacie) już bez kontrastu pomimo mojej zgody --> ponoć nie był potrzebny, bo nic się w moim mózgu nie zmieniło. Od tego momentu nie jestem w stanie poddać się kolejnemu badaniu, nie mam siły przechodzić tego wszystkiego jeszcze raz. Po prostu nie mam siły. Diagnozowana byłam ze względu na bóle głowy i zawroty --> sporadycznie, przy kręceniu głową. Mam skoliozę i lordozę. I od 4 lat żyję w permanentnym, ogłupiającym stresie związanym z podejrzewaniem SM.

przez markoo 23 paź 2013, 23:33
_Mal_Inka_ tez mam skolioze i wydaje mi sie, ze powoduje mi ona problemy z sercem, kolatania itp. W sumie to sam nie wiem czy to przez nerwice czy skolioza uciska na serce, dodatkowo wydaje mi sie, ze mam wielkiego guza w piersiach od ziarnicy (moja choroba ktora mysle, ze mam) No i takze mam uderzenia goraca w dzien czasem w nocy. mam 22 lata

przez fuzzystone 23 paź 2013, 23:48
markoo napisał(a): W sumie to sam nie wiem czy to przez nerwice czy skolioza uciska na serce, dodatkowo wydaje mi sie, ze mam wielkiego guza w piersiach od ziarnicy (moja choroba ktora mysle, ze mam) No i takze mam uderzenia goraca w dzien czasem w nocy. mam 22 lata

Marko, zadałam Ci pytanie wcześniej: dlaczego nie zrobisz sobie rentgena klatki? Jeśli masz w niej guza (w co nie wierzę), na 100% wyjdzie na zdjęciu...

przez markoo 24 paź 2013, 00:43
no wlasnie zaden lekarz mi tego nie zlecil, mieszkam w Niemczech i tak nie ogarniam za dobrze jezyka, po prostu mialem badana krew juz chyba z 4x . Dodam tez ze przechodzilem mononukleoze i mam tego wirusa epstein bar czy jakos tak.

-- 24 paź 2013, 13:53 --

a dzis mnie bola te wezly bo wczoraj obsesyjnie je macalem chyba co minute :/

przez scooby 25 paź 2013, 20:50
Hej!

JA po szeregu badań, z których wyszło podejrzenie reflusku i przepukliny rozworu przełyku . Poza tym okej. Na razie nie mam schiz. Poza tym, ze czasem się boję, że mam mięsaka gdzieś :zonk: Ale w końcu w listopadzie pójdę do psychiatry...

markoo - idź an to rtg i usg węzłów - po co masz się tyle denerwować?Ja robiłam usg węzłów i wyszło okej.

przez Nuve 25 paź 2013, 20:59
od 3 tygodni mam ciagle uczucie scisku/wypchania/ucisku w glowie + sporadyczne bole glowy, uciskajacy pierscien, uczucie zatkania uszu/głowy, zawroty co skutkuje ze pewnie niedlugo bede robil RM glowy -> mysli i guzach/glejakach sa juz tak silne ...

przez fuzzystone 27 paź 2013, 16:49
Ja mam od kilku dni napady lękowe i kołatania serca znowu. Co jakiś czas pojawiają się natrętne myśli o raku - w Internecie pokazują teraz historię mężczyzny, którego żona w 5 miesięcy po ślubie dowiedziała się że ma rozsianego raka piersi - niestety obejrzałam zdjęcia. Pod koniec ta kobieta wyglądała tak, jak więźniowie z Oświęcimia :(

Wczoraj przepłakałam pół nocy, serce mi kołatało a ja się "umartwiałam" mentalnie. To przestaje być zabawne...

przez markoo 28 paź 2013, 00:30
Jutro ide do rodzinnego po skierowanie na badania. Ogolnie to rok temu mialem takie same schizy, do tego dochodzilo wieczorne swedzenie skory. Teraz mam to samo a przez cale lato nie mialem zadnego swedzenia wszystko bylo ok ;). Od kiedy poczytalem o objawiach ZZ mam wszystkie objawy :D

przez fuzzystone 28 paź 2013, 00:48
markoo napisał(a):Jutro ide do rodzinnego po skierowanie na badania. Ogolnie to rok temu mialem takie same schizy, do tego dochodzilo wieczorne swedzenie skory. Teraz mam to samo a przez cale lato nie mialem zadnego swedzenia wszystko bylo ok ;). Od kiedy poczytalem o objawiach ZZ mam wszystkie objawy :D

:)

A nocne poty już miałeś???? Podobno wszyscy ich dostają po przeczytaniu objawów ZZ i chłoniaków...

Sortuj wg