Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez fuzzystone 26 wrz 2013, 23:46
Cały czas mi serce kołacze, wkurza mnie to.

Do tego zaczęło mnie coś dziwnie boleć pod pachą. Mam tak co jakiś czas. Sama nie wiem, czy tam jest powiększony węzeł czy nie, bo mam tam pełno ścięgien i takich innych - żył itp. Ale boli mnie, a ponieważ zaczęłam macać jak ogłupiała to boli jeszcze gorzej.

Oczywiście jestem przekonana że to rak. Zaczyna mnie już boleć wszystko ze strachu.

Do tego znowu na Internecie trafiam na reklamy i informacje związane z rakiem. Niedobrze mi się robi, głowę mam kwadratową.

@Miro: byłam po prostu ciekawa, bo kilka postów wcześniej brzmiałeś grobowo :)

przez scooby 27 wrz 2013, 11:18
Hej.
Ja mam ciagle raka; trzustka, zoladek, miesak w nodze, w plecach, do tego powiekszony wezel chlonny w szyi, wiec pewnie jakis rak tarczycy albo okolicy szyi i glowy. Takze jestem schorowana. A do tego przekonana, ze w ciagu roku umre.

-- 27 wrz 2013, 11:18 --

Hej.
Ja mam ciagle raka; trzustka, zoladek, miesak w nodze, w plecach, do tego powiekszony wezel chlonny w szyi, wiec pewnie jakis rak tarczycy albo okolicy szyi i glowy. Takze jestem schorowana. A do tego przekonana, ze w ciagu roku umre.

przez fuzzystone 27 wrz 2013, 14:08
Cóż, u mnie wyszła arytmia jak byk. Lekarz dał mi betablokery i o dziwo powiedział, że jego zdaniem wizyta u psychiatry nie jest potrzebna. Kazał zrobić badania na TSH.

Sama nie wiem, co mam myśleć, jestem totalnie zdołowana.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mightman 27 wrz 2013, 15:11
zrób tarczyce , może to poprostu hormony dostają mindfucka :) i to często daje objawy nerwicy :)

przez fuzzystone 27 wrz 2013, 15:37
Mightman napisał(a):zrób tarczyce , może to poprostu hormony dostają mindfucka :) i to często daje objawy nerwicy :)

Ja już sama nie wiem, co jest od nerwicy... napady hipochondryczne miewałam i miewam i raczej one z tarczycą niewiele mają wspólnego. W ciągu 8 miesięcy podejrzewałam u siebie ziarnicę, chłoniaka, potworniaka, SM, raka wpustu, piersi, plus nieustanna faza na białaczkę.

-- 28 wrz 2013, 11:04 --

No i dupa.

TSH idealnie w normie, przeciwciała anty TPO idealnie w normie.

Nic z tego nie rozumiem.

przez Mightman 28 wrz 2013, 13:44
a ft3 i ft4?

przez fuzzystone 28 wrz 2013, 14:00
Mightman napisał(a):a ft3 i ft4?

Lekarz kazał mi zrobić tylko wspomniane dwa (TSH i przeciwciała).

Sprawdziłam na stronie o endokrynologii i cytuję "Najbardziej czułym badaniem mówiącym o wydzielaniu hormonów przez tarczycę jest badanie TSH. To badanie jest tak czułe, że pokazuje nawet bezobjawowe zaburzenia czynności tarczycy, również takie, gdzie FT3-4 są w normie. " oraz "Oznaczanie innych hormonów w przypadku prawidłowego TSH zazwyczaj jest niecelowe "

Najwyżej zrobię znowu za jakiś czas.

Lekarz powiedział mi też, że taka arytmia jak u mnie często pojawia się po długotrwałym stresie w wyniku wyczerpania psychicznego - toby pasowało do mnie.

przez Miro 28 wrz 2013, 17:14
fuzzystone, Spokojnie z tą arytmią, to skurcze dodatkowe ;) Ja mam takie XX lat, już nawet je polubiłem, na początku można się przestraszyć, ale po kilku latach fajne uczucie ;) Poza tym to nic groźnego, jak Ci przeszkadza zjedz potas - jakiś kalipoz, i do tego banany.
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez scooby 29 wrz 2013, 20:08
Ja tam mam w ciele chyba z 50 guzów, do tego boli mnie kręgosłup od miesiąca i mam powiększony węzeł chłonny szyjny od 3 tygodni.

Albo mam mięsaka, albo przerzuty do kości, albo jakiś nowotwór z przerzutem do węzła chłonnego. Jestem właściwie pewna, że umrę w ciągu roku (jesli nie szybciej). :-|

przez Miro 29 wrz 2013, 23:25
Ja wczoraj odstawiłem już ostatni klonazepam, a dziś zaczynamy... Jedziemy z nowotworem :lol: Wymacałem SE guza w okolicy przełyku... Wiedziałem że mnie hipo dopadnie, ale nie wiedziałem że tak szybko. Wcześniej już czułem tego guza, ładne kilka miesięcy, ale teraz to już na bank nowotwór...
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez jasaw 30 wrz 2013, 00:10
Miro, to może być węzeł chłonny powiększony...rozumiem Cię, znam te sprawy. Jednak ostatnio przestałam się już straszyć, w ogóle moja nerwica "zelżała" :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez zalamana1 30 wrz 2013, 23:16
Witam,

Postanowiłam podzielić się moimi obawami, ponieważ choroby, które u siebie wykrywam powoli niszczą moje zdrowie psychiczne. Właściwie od najmłodszych lat bardzo boję o zdrowie moja i moich najbliższych. Diagnozuję różne choroby na podstawie objawów, które moim zdaniem występują, oraz rzecz jasna internetu. Wsłuchuję się bacznie w swój organizm i co rusz coś wynajduję. Od ponad dwóch lat męczę się z przekonaniem, że jestem chora na ziarnicę złośliwą.
Zaczęło się od tego, że 21.06.2010 (sama się dziwię, że tak dokładnie zapamiętałam datę) znalazłam małą kuleczkę, która po przekopaniu stron internetowych natychmiast powiązałam z węzłem chłonnym. Od tej pory co pewien czas macam całe swoje ciało w poszukiwaniu kolejnych (jak ja to nazywam kulek) i niestety prawie za każdym razem udaje mi się coś znaleźć. Z moich obserwacji wynika, że prawie wszędzie mam powiększone węzły.Napady strachu wracają co jakiś czas wtedy dokładnie macam całe ciało. Lekarzy staram się unikać, bo oczywiście jestem pewna, że znajdą chorobę. Jednak mimo to nie przestaje szukać kolejnych kulek. Robiłam morfologie ponad rok temu była ok. Teraz na myśl o kolejnej, którą dobrze byłoby wykonać jestem przerażona. Doszło do tego, że o swoich węzłach opowiadam prawie wszystkim. Nawet osobom, które ledwo znam. Mój narzeczony nie reaguje już na moje informacje o nowo znalezionych kulkach. Wszyscy łącznie z rodziną twierdzą, że jedyna choroba, z którą powinnam walczyć to hipochondria! Dziwi mnie ich postawa. Mam do nich żal, że nie przejmują się moimi obawami. Ja niestety naczytałam się, że chłoniaki długo nie dają objawów, że powiększają się tylko węzły i oczywiście jestem załamana.

Z góry przepraszam za tak rozwlekły post. Piszę do Was, ponieważ wiem, że borykacie się z podobnymi problemami i rozumiecie co to znaczy.

-- 30 wrz 2013, 23:22 --

Dodam jeszcze, że kulki, wymacałam na szyi, pod żuchwą nad obojczykiem. Moi bliscy, których często proszę o kontrolę kulki twierdzą, że niczego tam nie wyczuwają. Śmieją się, że tak głęboko wbijam palce pod żuchwę, że nic dziwnego, że udaje mi się tam coś znaleźć, że zdrowi na umyśle ludzie na obmacują swojego ciała w poszukiwaniu węzłów. Ja jak już wspominałam jestem pewna, że to coś poważnego i totalnie załamana.

przez scooby 04 paź 2013, 10:25
Hej zalamana1! Radzę zrobić Tobie USG obwodowych węzłów chłonnych - uwierz mi, naprawdę daje spokój, ja robiłam przedwczoraj i tylko na szyi mam jakieś powiększone max do 17mm w zatoce tłuszczowej do tego! Czyli pozapalne. Ale mam iść do kontroli za miesiąc. Też sobie wynajdowałam to kulek, guzków... byłam na USG tkanek miękkich i Pan radiolog nic nie znalazł, poza jakimś małym guzkiem w nodze, pozapalnym lub po urazie. Także spoko. :)

Ja mam zamiar zarejestrować się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Odkąd odpadł mi mięsak, rak piersi, ziarnica, rak nosogarsła czy innego rejonu głowy i szyi, to boję się, że zacznę teraz wyszukiwać nowych rzeczy. A chcę z tym skończyć.

Dodam, że od 2 miesięcy boli mnie krzyż, raz mniej, raz bardziej. Możliwe, że to od tej nerwicy?

przez markoo 04 paź 2013, 16:31
Witam , umnie jak co zimę zaczęła się fobia na ziarnicę. Obsesyjnie macam węzły na szyi które są wyczuwalne ale od ponad roku się nie powiększyły. Swędzi mnie skóra mierzę sobie puls, i ogolnie wszyscy się śmieją, że idąc mierze sobie puls, to moja obsesja która niszczy mi życie. Tak jak ta ziarnica mimo, że badania krwii i macanie węzłow przez 2 lekarzy ją wykluczyły.

Sortuj wg