Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Carols 21 sie 2013, 00:54
Kn24 to na pewno nie żadna choroba, żaden atak serca, ani nic innego ! po prostu wydaje Ci się, że się nie stresujesz! a poza tym nerwica atakuje NAJMOCNIEJ wtedy, gdy człowiek się rozluźni i próbuje nie myśleć, bo jakoś ten cały stres musi wyjść :smile:
-nie pytaj dlaczego ja?
-pytaj; jak mam sobie z tym poradzić??

przez malibu 21 sie 2013, 11:00
Miro napisał(a):To jest Hipochondria, poświrowaliśmy teraz furami z koleżankami (tak moje koleżanki nawet same przekładają sobie silniki) i teraz odnoszę wrażenie że nic mi nie jest :mrgreen:

No dokładnie, ja wieczorkiem wypiłam szampanika i też wszelkie "choroby" mi przeszły :lol:

A na poważnie ;) Zyciejestpiękne, miałam RZS ( cięzka postać , leczona 3 lata!) , Mononukleoze zakażną na którą o mało co nie zeszłam bo 30 lat temu nie była prawie znana ( 2 miechy w szpitalu , prawie bez kontaktu , potem leczenie pół roku ) ; mam ŁŻS, (od 20 lat) u Hasimoto( od 10 lat) i z chorób nie organicznych miewam depresje - od zawsze 8)

przez Ania2004 21 sie 2013, 12:28
A czy mieliście kiedykolwiek problemy z odbijaniem się? Ogólnie z nadmiarem powietrza w przelyku? Uczucie jakby jedzenie rozpychalo wam klatkę piersiową? Ja się nakręciłam na ten przelyk i trzyma mnie już z miesiąc zaczęło się od tego ze lekarz stwierdził ze to aerofagia i zaczęłam o tym czytać im wiecej tym większe były moje symptomy :( 3 lata temu z tego samego powodu miałam gastroskopie która wykazała refluks Teraz oczywiście myśle ze doszło już do jakiejś patologii...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 21 sie 2013, 18:09
malibu, tez mialam mononukleoze to wiem co to za potwor :P i jakie wezly sa wtedy powiekszone. Ja bylam wtedy w liceum i pamietam ze zanim mi ta chorobe rozpoznano to tak 2 tygodnie chodzilam z tym i meczylam sie z temperatura 38 lub 39 stopni w dodatku oczy mi strasznie spuchly i wygladalam jak chinczyk bo skora tez troche zotla sie robi od powiekszonej watroby. W sumie nie wiem jak dalam rade to wytrzymac chyba dlatego ze mloda bylam bo teraz sobie tego nie wyobrazam. Moj lekarz owczesny nie rozpoznal mononukleozy tylko leczyl mnie 2 razy na angine i 2 razy zmieniajac antybiotyk. W koncu wyladowalam w szpitalu a wezly w tej chorobie to mialam niezle duze bo to jest typowe dla tej choroby no i powiekszona watroba. Tez mam hashimoto od ponad 4 lat. Ania2004, z tym odbijaniem sie to ja tak mam, to moze byc nerwowe w duzej mierze, ja tez mam refluks od paru lat i neidawno mialam gastroskopie i nie mam zadnych zmian, jedyne co mi lekarz stwierdzil to niewielka przepukline rozworu przelykowego i wlasnie od tego powiedzial mi ze moge czasem miec uczucie dusznosci w klatce piersiowej i dopiero jak mi sie odbije to czuje ulge. Podobno pomagaja na to tabletki ktore niweluja ten kwas zoladkowy.

A ja dzisiaj mam wyniki rtg kregoslupa szyjnego i ledzwiowego i tylko w ledzwiowym mam dosyc duze zmiany a w szyjnym jakies male drobne niezbyt istotne...takze chyba dobrze...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Miro 21 sie 2013, 20:32
Byłem u lekarza "od głowy" powiedział że aby się uspokoić mogę zrobić morfologię, tu pojawia się problem, nie chce mi się :bezradny: Najzwyczajniej nie chce mi się wstawać rano i jeździć po przychodniach :bezradny: Powiedział że wielu ludzi ma na stałe powiększone węzły, dodał że węzeł raz powiększony zostaje, czyli to co wyczytaliśmy...

-- 21 sie 2013, 20:34 --

Kn24, Przerabiałem twoje objawy, wylądowałem pod kroplówką z potasem ;) jeżeli masz Kalipoz, weź tabletkę, i w kolejny dzień tabletkę, aż serce przestanie się "Potykać" ;)
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Kn24 21 sie 2013, 20:41
Miro, dzieki :)skorzystam mam akurat te tabletki i widzisz zapomnialam nawet o tym...a okropne to uczucie potykania sie...

Zastanawiam sie czy sie znow diagnozowac neurologicznie? Mialam pelna diagnostyke prawie 4 lata temu duzo osob uwaza ze nie ma potrzeby bo i tak nic nie wyjdzie a ja sama nie wiem co myslicie?? Ciagle jest obawa ze cos tam wyjdzie ...

przez Miro 21 sie 2013, 20:50
Kn24, Weź uzupełnij potas, możliwe że to wszystko przejdzie, my nerwusy mamy większą podaż na potas niż ci "normalni" :D
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Mightman 21 sie 2013, 20:55
Chyba na magnez a nie potas którego jest w diecie przeciętnej tyle ile wynosi zapotrzebowanie dzienne. Oczywiście można uzupełnić potas ale trzeba uważać bo przy przedawkowaniu można się przekręcić :) Magnez + potas (ale rozsądnie) i do tego wapno w odstępie 2 godzinnym i powinno przejść :) W sumie z wapnem też trzeba uważać najmniej problematyczny jest magnez którego jak ktoś ma zdrowe nerki nie da się przedawkować :)

przez Kn24 21 sie 2013, 20:57
to ja z magnezem romansuje na codzien :) tyle ze mi sie szybko on wyplukuje...

przez malibu 21 sie 2013, 21:48
Kn24, o to to, ja tez 2 tyg leczona byłam na angine , 2 antyb aż mi jeden z migdałów pękł i teraz mam ...3 :D
Byłam u neurologa, zdaniem dr wsio ok (nie powiem,bardzo mi to poprawiło humor :lol: ),no ale rozumie moje strachy i dała skierowanie na reznonas głowy z powodu migren ( mam je od ...32 lat :mrgreen: ) i testy w kierunku boreliozy-jestem usatysfakcjonowana,mało tego czuję się świetnie ,tym bardziej że wytrąbiłam już 2 kieliszki szampana :yeah:
miłego wieczoru dla wszystkich i ...jak to mi poleciła dr ---"NIE MYŚLEĆ!"

przez Kn24 21 sie 2013, 22:07
malibu, ciesze sie bardzo :):) mam nadzieje ze moj neurolog tez do mnie podobnie powie...

przez perla86 21 sie 2013, 22:13
Witam
Moje lęki przejdą chyba na ciaze dzisiaj zrobiłam test a dwie kreseczki strasznie się boje bo brałam te depreyjne :why: niech ktoś pomoze

przez Kn24 21 sie 2013, 22:42
perla86, to jestes w ciazy tak? Jak to to grauluje :):) nie martw sie nic po prostu zapisz sie spokojnie do lekarza, ale szczerze watpie zeby to zaszkodzilo dziecku. Nie martw sie bedzie dobrze. Moim zdaniem lepiej jak cos jest leczone niz nie oczywiscie wiadomo poradz sie lekarza. Ja pamietam jak na poczatku podczas mojej 2 ciazy zlapalam zapalenie pluc wlasnie w ten dlugi weekend majowy i bylo tylko pogotowie i lekarka ktora mnie osluchiwala nie wyczaila zapalenie pluc to byl 1 maja ja po 2 dniach tak zle sie czulam nie mialam goraczki ale bylam strasznie slaba i kaszel mnie dusil i balam sie ze strace dzidziusia i pojechalam 2 raz na to pogotowie maz oczywiscie uwazal ze przesadzam ale ja wiedzialam swoje. Poszlam tam byla na szczescie inna lekarka osluchala mnie i taka cisza -pani ma obustronne zapalenie pluc...jak wychodzilam stamtad to normalnie ryczalam bo to byly poczatki ciazy 1 miesiac no ale dostalam antybiotyk od mojej lekarki i wszystko dobrze sie skonczylo. U Ciebie tez bedzie dobrze :):) jeszcze raz gratuluje :)

przez perla86 21 sie 2013, 22:46
Mightman powiedz ja to było u Ciebie z odstawieniem concor cor bez problemu? miałeś objawy ja już dawno zezłam do ćwiartki ale musze całkowic odstawić.
Kn24 tak zrobiłam dzisiaj testa po roku kruszynka wróciła. Własnie pychotropy mogą mieć wpływ :( Jutro sprobuje się dostać do lekarki a ja nie to w piątek. Dzisiaij już nie wzielam leku. Podziekuje jak będzie wszystko dobrze.

Sortuj wg