Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Carols 18 sie 2013, 18:07
anka00 strasznie Ci gratuluję i zazdroszczę!! ja nadal nie potrafię odważyć się na ten krok, może za miesiąc..
Miro ja też tak mam z tymi węzłami, może przez noc jakoś tam pracują dodatkowo ? kto wie.. w ogóle moje węzły są tak dziwne,że raz są miekkie , a raz twarde ? nie wiem od czego to zależy.
Obecnie siedzę sobie na dworze i wypoczywam,zwłaszcza psychicznie !! i na ten moment nie mam raka :D. Chociaż coś wyskoczyło mi za uchem,ale jest to czerwone ,więc mam nadzieje, że to jakiś prychol :szukam:
W ogóle ciągle mnie coś boli pod żuchwą :shock: nie wiem czy to od tej ósemki ? .
Biorę leki na alergie które według ulotki nie mogą działać usypiająco, a spać mi się chce jak 150, czy ktoś używał leku JOVESTO ? czy jakoś tak :P czy chcę się po nim spać? :D
-nie pytaj dlaczego ja?
-pytaj; jak mam sobie z tym poradzić??

przez Miro 18 sie 2013, 18:24
Carols, Ja właśnie też mam dziwną hipochondrię, jutro mnie powinno zaatakować :roll: Ale jak na chwilę obecną nowotworu nie mam, mam pełną świadomość że nie jestem obciążony genetycznie, i z kubkiem kawy i papierosem w uśmiechniętym dziubie siedzę i piszę że nowotworu nie mam :D
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Kn24 18 sie 2013, 21:27
Carols, Miro, to mi teraz potrzebne jest wsparcie ze nie mam sla sm albo jakiegos zaniku miesni ... :(:(
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sugarman 18 sie 2013, 21:49
anemia alkoholizm
bulimia
chad
depresja
guz mózgu
HIV
....
zanik mięsni:D

tylko kilka z wielu. depresje miałem a alkoholikiem sie staje

przez Miro 18 sie 2013, 22:03
Kn24, Spoko, masz nasze wsparcie, nie masz nic z wymienionych tylko u Ciebie tak się nerwica objawia ;)

przez Carols 18 sie 2013, 22:28
No właśneee miałam chwilę spokoju po czym zaczęłam macać i macać , wyczułam że mój węzeł śledź jest jakiś dziwny , jakby nie gładki i jak nigdy miekki dosłownie jak śledź. Jak to się dzieję ,że te moje węzły raz są miękkie jak śledź, a raz raczej twarde?. Nie rozumiem tego !! kurde.e.e.e.

Kn24 - mnie zawsze potrafiło uspokoić, gdy wchodziłam na stronki gdzie były objawy nerwicy i czytałam w kółko, NA PEWNO znajdują się na liście symptomy ,które towarzyszą Tobię , a mogą się identyfikować z chorobami , które sobie UROIŁAŚ , bądź pewna, to nie SM , nie SLA , nie zanik mięśni, a na BANK nerwica, ja Ci to mówię i wszyscy inni podpiszą się czterema łapkami, diagnozujemy u CIEBIE chorobę-tak , ale NERWICĘ-to masz na pewno i symptomy z nią związane, a nie z niczym innym.

I tak dla poparcia, jakaś dziewczyna mająca podobne problemy do Twoich, żyjąca w strachu przed chorobami których boisz się Ty , zapytała lekarza o poradę i otrzymała odpowiedź ;
"Opisane objawy mogą być wywołane zaburzeniami lękowymi. Umysł potrafi silnie wpływać na ciało i powodować wiele trudnych dolegliwości. Warto, żeby oprócz leczenia farmakologicznego nerwicy, zgłosiła się Pani do psychologa. Lęki powstają w psychice i dlatego pomoc psychologiczna pozwala przyspieszać powrót do równowagi psychicznej.

U podłoża zaburzeń lękowych leżą trudne doświadczenia, uwarunkowania osobowościowe oraz wewnętrzne konflikty. Dlatego farmakoterapia nie zawsze przynosi oczekiwane i trwałe efekty. Warto, żeby podjęła się Pani psychoterapii, ponieważ w ten sposób może Pani dotrzeć do przyczyn powstania zaburzenia i wpływać na poprawę swojego samopoczucia.

Tak więc może być? MOŻE :)

Tak swoją drogą, jutro mam GASTROSKOPIĘ na 10 ,błagam trzymajcie kciuki żebym się nie spawiła hah. to po 1 , a po 2 żeby okazało się, że w środku nie ma nic, oprócz tego co być musi :D
-nie pytaj dlaczego ja?

przez Ewita1 18 sie 2013, 22:50
U mnie standard: Stwardnienie rozsiane, rak mózgu, cukrzyca, wypadający płatek, niewydolność serca.
"Co bym robiła dzisiaj, gdybym była odważna?"

przez Miro 18 sie 2013, 22:56
A ja o dziwo się trzymam :105: to pewnie przez Was się tak trzymam ;) Węzły mam, nowotworu nie mam...

przez Carols 18 sie 2013, 23:06
A ja mam znowu wkręta na nowotwór , mam wrażenie że moje węzły zmiękły żeby się powiększyć i stwardnieć :shock:
-nie pytaj dlaczego ja?

przez Kn24 18 sie 2013, 23:59
a ja Wam powiem ze nie wiem co mi sie dzieje normalnie niby jestem oslabiona i jakas taka senna ale ogolnie czuje sie jakbym miala kregoslup miesnie jak z waty ...takie dziwne uczucie??
a przy tym zero nerwow tylko spokoj
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez nerwa 19 sie 2013, 01:22
ja to powiem wam szczerze, ze ciesze sie, ze nie mam pojecia jak te węzły wszystkie sprawdzac :D bo przynajmniej spokoj jest
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Miro 19 sie 2013, 01:36
Spokojnie, Drogie Panie, nie będzie żadnych nowotworów :!: My tylko mamy nerwicę :evil: Ja też raz mam większe raz mniejsze, albo to subiektywne odczucie w zależności czy sobie wkręciłem czy nie. Teraz jak macam, ten z tyłu szyi, heh, jest większy, ale jak sobie pomacam i pomyślę jaki był, wydaje się mniejszy i miększy.

-- 19 sie 2013, 01:50 --

No dobra, zrobiłem sobie kawę, usiadłem, macam i wydaje się mniejszy...

przez marika90 19 sie 2013, 15:33
Witam wszystkich gorąco.Czas dołączyć na stałe do sympatycznej grupy nerwicowców, bo choroba towarzyszy mi w sumie od bardzo dawna. Jestem osobą spokojną, opanowaną ( tak mnie postrzegają inni), potrafię nie płakać kilka miesięcy. Ale bardzo przeżywam,a później odreagowuję. Np. teraz mam od miesiąca problemy z oddychaniem i przełykaniem. Miałam nawet podejrzenie miasteni, która została wykluczona (a może sama ją sobie wkręciłam), leżałam 3 dni na neurologi, byłam u pulmunologa ( spirometria, rtg płuc), miałam gazometrię, 4 razy byłam na pogotowiu, laryngolog, interniści, tarczyca ok, badania krwi przeróżne i wszystko wychodzi ok, a ja się męczę. Przeczytałam o fagofobii na tym forum i widzę,że dużo osób tak ma,że rano normalnie przełyka, a problemy zaczynają się wraz z upływem czasu. Do tego nie mam okresu od 4 miesięcy. To już 3 taki epizod w moim życiu: stres brak okresu plus inne objawy i lęk przed wychodzeniem z domu. Jedyne co, to jeszcze myślę o zrobieniu gastroskopii, bo rzeczywiście kiedyś miałam problem z helicobacter pylori i miałam takie mdłości i ściskanie w mostku jak teraz oraz dusznośći.
Pozdro dla wszystkich.

Dodam, że 1 epizod był głównie z problemami żołądkowymi, a okazało się ,że tylko jestem zakażona, gastroskopia nie wykazała żadnych zmian( a ja już rak żołądka, chłoniak), drugi epizod był w październiku, miałam drętwienia w różnych częściach ciała, okazało się że to od przesuniętych kręgów szyjnych, a ja już sobie zdążyłam wkręcić stwardnienie rozsiane. Teraz miastenia, a że badania nic nie wykazały, to sobie wkręcam dalej. Swoją drogą, w życiu nie przyszło by mi do głowy że można mieć problemy z przełykaniem wynikające z psychiki.

przez Carols 19 sie 2013, 15:57
Jestem po gastroskopii , ble ,ble dla mnie to był po prostu DRAMAT z oczu łzy, bekanie , wymiotywanie etc... także nie polecam żadnemu hipochondrykowi zafundowania sobie tego badania :D. Z wyniku ,że mam "bardzo żywe odruchy żołądka i stan zapalny żołądka dwunastnicy i przełyku" nie pobrali mi wycinka na hist :shock: pad i już szaleje !! kurde, czemu Oni mi tego nie pobrali?? przecież mam jakieś "Zaczerwienienie" no niee?? . Może od tego mam te węzły? mogę to mieć od stresu czy co.. :shock:
PROSZĘ niech ktoś mi sprawdzi o co chodzi z tym zaczerwieniem przełyku, żołądka i XII stnicy oraz żywymi odruchami żołądka
Jak zacznę czytać to będzie koniec :shock:
-nie pytaj dlaczego ja?

Sortuj wg