Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez julkaapril 04 cze 2013, 21:26
Nie przerwałam studiów nawet ich nie zaczęłam..;p co oczywiście nie sprawiło, że w jakikolwiek sposób przestala mnie interesować medycyna..wybrałam łagodniejszą wersję..skończyąłm jeden kierunek a teraz zamierzam jeszcze skończyć dietetykę..chociaż jeszcze rok temu myślałam czy jednak nie iść na medycyne ..ale całe szczęście (albo i nie) wybiłam sobie to zgłowy..i zqaakochałam się w dietetyce i sporcie i chcę to jakoś połączyć :)

A objawy, które zaczęły mnie niepokoić to drżenie rąk, skurcze mięśni (pomimo stosowania magnezu) i ciężkość kończyn..z tym, że ja mam głównie ciężkość lewej strony nie zdarza mi się w ogoóle to w prawej nodze i prawie wcale w prawej ręce..nie mam innych objawów..zaburzeń wzroku np. ale był moment kiedy bolały mnie mega oczy przy poruszaniu..ale teraz stwierdzam, że to silne napiecie mięśniowe raczej to powodowało..bo przesżło..zaburzeń co do koordynacji raczej nie mam..poza momentami oczywiście kiedy drżą mi ręce..czasem zdarza mi się zachwianie równowagi..ale nie jest takie że mogłabym się przewrócić..raczej nazwałabym to plątaniem nóg..;p.. najbardziej uciążliwa jest ta ciężkość w nodze i ręce..najbardziej odczuwalna w zgięciu łokciowym i dole podkolanowym..ale ta jednostronność jakoś dziwnie tak.. co rpawda jak wspominałam neurolog nic nie wykryła, wszystkie odruchy prawidłowe..ale dostalam w razie co skierowanie na rezonans ale mam go dopiero w grudniu..i powiedziała, że mam sie nie stresować bo nam się nie spieszy i to tylko zakończy badania w sferze neurologicznej..- mam nadzieję, że nie uspokajała mnie bezpodstawnie ;p
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

przez agulk11 04 cze 2013, 22:23
Oj widzisz, dziwna jest ta nerwica... :) Ja znów od środy mam takie drżenie mięśni, że szok. Nieraz już tak miałam, ale teraz to trwa cały czas. W środę miałam egzamin no i się trzęsłam, ale zawsze tak było i przechodziło. No a teraz nie przeszło. A najdziwniejsze jest to, że ja wcześniej miałam nieustającą duszność. No i duszność nagle ustąpiła i z dnia na dzien nagle TO! :roll: Zwariować można.

przez Tomkeue 04 cze 2013, 22:27
dołączam do grona osób, bojących się SM , witam serdecznie:) wczesniej, oprocz tego "miałem" : zawały, strach przed nagłą smiercią sercową, strach przed nagłym zatrzymaniem oddechu, guzy w płucach , schizofrenie.... też tego wszystkiego troche było... no ale teraz też najbardziej męczy mnie strach przed SM....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez julkaapril 04 cze 2013, 22:29
nie powiem..ale poniekąd się cieszę, że nie jestem z tym sama..ale niech nam przejdzie xD
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

przez agulk11 04 cze 2013, 22:56
julkaapril napisał(a):nie powiem..ale poniekąd się cieszę, że nie jestem z tym sama..ale niech nam przejdzie xD

Ale mnie rozśmieszyłaś, do łez prawie:D No! Niech nam już przejdzie, no! :) Ale głowa do góry. Właśnie czytam sobie forum osób chorych na sm i tych którzy to podejrzewają. No i co widzę? Ci spanikowani sieją panikę, a ci prawdziwie chorzy mówią, że nie jest tak źle, że świat jest piękny i trzeba się cieszyć każdym dniem. Cóż za ironia losu ;) Ja to sobie tak myślę, że tacy nerwicowcy jak my ciągle panicznie boimy się chorób. I nie zdajemy sobie sprawy, że ta nasza choroba też jest straszna, i uprzykrza życia tak samo jak niejeden sm. ;(

-- 04 cze 2013, 23:03 --

Tomkeue napisał(a):dołączam do grona osób, bojących się SM , witam serdecznie:) wczesniej, oprocz tego "miałem" : zawały, strach przed nagłą smiercią sercową, strach przed nagłym zatrzymaniem oddechu, guzy w płucach , schizofrenie.... też tego wszystkiego troche było... no ale teraz też najbardziej męczy mnie strach przed SM....

Oh, schizofrenie też miałam. I guzy w płucach. Jak bylo mi duszno i powiedziałam chlopakowi, że musze iść do lekarza po skierowanie na rtg bo pewnie mam raka to myślalam, że mnie zabije śmiechem:D mi do śmieczu nie było. No i czerniaka "miałam". Tenże sam chłopak pewnego wieczoru poszedł się kąpać do łazienki a ja zostałam w pokoju. No i kiedy on wrocił zastał mnie przerażoną z grubaśną medyczną książką na kolanach. "Co ci się stalo??" A ja na to: "Mam czerniaka..." Trzasnął tą książką i wziął mnie do łóżka. Dzielnie się trzyma chłopak, ale czekam kiedy w końcu nie zniesie i znajdzie sobie normalną dziewczynę:D Eh:D

A ty jakie masz objawy sm?
Ostatnio edytowano 04 cze 2013, 23:11 przez agulk11, łącznie edytowano 1 raz

przez Tomkeue 04 cze 2013, 23:08
ja mam: wrażenie cięzkości ciała, wrażenie dziwnych, "nie moich" nóg, czasem rąk, drzenia, sztywnosc, napiecie miesniowe, czasem zaburzenia wzroku, mam wrazenie ze zaraz dostane paralizu w nogi, ze jestem jakiś chwiejny... z tym moim sm to jest dosc dziwny problem, ktory opisalem w osobnym wątku... no ale fakt tego, ze wczesniej mialem inne choroby, przemawia, ze to chyba jednak naprawde nerwica... taką mam nadzieje...

przez agulk11 04 cze 2013, 23:14
Tomkeue napisał(a):ja mam: wrażenie cięzkości ciała, wrażenie dziwnych, "nie moich" nóg, czasem rąk, drzenia, sztywnosc, napiecie miesniowe, czasem zaburzenia wzroku, mam wrazenie ze zaraz dostane paralizu w nogi, ze jestem jakiś chwiejny... z tym moim sm to jest dosc dziwny problem, ktory opisalem w osobnym wątku... no ale fakt tego, ze wczesniej mialem inne choroby, przemawia, ze to chyba jednak naprawde nerwica... taką mam nadzieje...

No ja własnie też tak mam. Taką zmienność objawów. Chwilę mam drżenie głowy. Za chwilę drżą mi nogi. A potem nie mogę opanować drżenia rąk. Za godzinę znów trzęsę się jak galareta z zimna. No i wszystko przechodzi na pięć minut i cyrk zaczyna się od początku.

A byłeś z tym u lekarza? Jeśli tak to co ci powiedział?

przez julkaapril 04 cze 2013, 23:19
też mam nadzieję, że to nerwica..chodź mysl o SM męczy mnie nieamowicie..

Ale mnie rozśmieszyłaś, do łez prawie:D No! Niech nam już przejdzie, no! :) Ale głowa do góry. Właśnie czytam sobie forum osób chorych na sm i tych którzy to podejrzewają. No i co widzę? Ci spanikowani sieją panikę, a ci prawdziwie chorzy mówią, że nie jest tak źle, że świat jest piękny i trzeba się cieszyć każdym dniem. Cóż za ironia losu Ja to sobie tak myślę, że tacy nerwicowcy jak my ciągle panicznie boją się chorób. I nie zdają sobie sprawy, że ta nasza choroba też jest straszna, i uprzykrza życia bardziej niż niejeden sm. ;(

też czytałam może nie forum (bo stwierdziła, że wtedy się kompletnie pogrążę w rozpaczy) ale różnen inne stronki o SM ..i zauważyłam to samo..,że ludzie z SM jakoś żyją..kurcze..ale mimo wszystko jestem przerażona tą chorobą..miesięczny koszt leczenia to kosmos..kto jest w stanie pokryć leczenie jaki normalny człowiek..a refundacja jest tylko przez jakiś czas..:<

lekko odbiegając od tematu..wczoraj miałam taką ochotę wychlać butlę wina żeby sobie poprawić chodź trochę humor..ale niestety na lekach nie zbyt dobrze reaguję na alkohol jedynie na jedno piwo mogę sobie pozwolić..po 3 i 2 mam taki ból glowy jakby miała mi wystrzelić w kosmos..;( rozpacz normalnie rozpacz moi drodzy ^^

przez Tomkeue 04 cze 2013, 23:22
bylem z tym u lekarza i generalnie mój przypadek jest skomplikowany... opisalem go w osobnym wątku. Wszelkie inne moje nerwicowe dolegliwosci zostaly wykluczone badaniami, wiec np serce mam zdrowe. Fakt natrentych mysli i leku przed irracjonalnymi chorobami (mam na mysli schizofrenia) fakt przebycia stanow odrealnienia raczej przemawiaja , ze mam nerwice. Objawy SM tez mozna podciagnoc pod nerwice, ale...

rezonans magnetyczny wykrył u mnie jakies drobne, niekatywne zmiany.... neurolodzy mi mowia ze najprawdobodobniej to przypadek i ze to nie groźne. Ale sporo mi to namieszało w głowie... dowiem sie dopiero jak porobia inne badania w szpitalu.

Julka, też bym chętnie z Tobą wychlał wino, żeby sobie ulżyc:P ale pewnie bym sie za przeproszeniem srał jak to zadziała z lekami

przez lutka 04 cze 2013, 23:27
witajcie, swojego czasu tez miałam schizy na pkt SM, a teraz mam schiz na punkcie przyrastającej bhcg, ginekolog kazal mi jutro powtórzyć badanie, boze żeby odpowiednio przyrosla, chyba dzisiejszej nocy wykituje.

przez julkaapril 04 cze 2013, 23:28
objawy SM można podciągnąć pod wiele mniej groźnych rzeczy ;p i to mnie podtrzymuje na duchu :D ale z drugiej strony do grudnia w oczekiwaniu na rezonans póki się nie rozwiąże wszystko chyba narobie pod siebie..bo teraz jestem spokojna w miare..ale różnie to bywa..albo się uzależnię od Afobamu xD i będę musiała iść na odwyk (mój nowy lęk) xD dżizas

przez agulk11 04 cze 2013, 23:31
Ja tak chodzę od lekarza do lekarza. I mam wrażenie, że chyba tylko po to, żeby po raz setny usłyszeć, że wszystko jest ok. Wracam do domu i obmyślam jakiego lekarza jeszcze nie odwiedziłam. I myślę: jeszcze tylko to i to i tyle, dam sobie spokój. Ale nie. Zrobię te badania i mam listę następnych. Kiedyś w kalendarzu wypisałam sobie do jakich lekarzy jeszcze mam iść. I wyrzuciłam ją jak zobaczyłam swoją niedorzeczność... A teraz tak sobie myślę, że skoro człowiek odwiedził 20 lekarzy w ciągu dwóch lat, każdy z nich się trochę tej medycyny uczył, każdy coś tam wie, ma jakieś doświadczenie i załóżmy że jest mądrym człowiem. Gdyby naprawdę nam coś było to któryś z nich by to zauważył. :) jeśli tylu z nich mówi, że jest ok to HALO! może faktycznie jest ok, trzeba olać sprawę i cieszyć się życiem:)

przez julkaapril 04 cze 2013, 23:35
Ja tak chodzę od lekarza do lekarza. I mam wrażenie, że chyba tylko po to, żeby po raz setny usłyszeć, że wszystko jest ok. Wracam do domu i obmyślam jakiego lekarza jeszcze nie odwiedziłam. I myślę: jeszcze tylko to i to i tyle, dam sobie spokój. Ale nie. Zrobię te badania i mam listę następnych. Kiedyś w kalendarzu wypisałam sobie do jakich lekarzy jeszcze mam iść. I wyrzuciłam ją jak zobaczyłam swoją niedorzeczność... A teraz tak sobie myślę, że skoro człowiek odwiedził 20 lekarzy w ciągu dwóch lat, każdy z nich się trochę tej medycyny uczył, każdy coś tam wie, ma jakieś doświadczenie i załóżmy że jest mądrym człowiem. Gdyby naprawdę nam coś było to któryś z nich by to zauważył. :) jeśli tylu z nich mówi, że jest ok to HALO! może faktycznie jest ok, trzeba olać sprawę i cieszyć się życiem:)

bez jaj masz rację..oglądało mnie 2 neurologów, okulista, gastrolog, internista..w przyszłym tyg jeszcze laryngolog xD hahahah Boże..

lutka..wiem, że łatwo mi mówić..ale postaraj się uspokoić bo pierwsze tygodnie są naj naj najważniejsze..wszystko będzie dobrze!! :)

przez agulk11 04 cze 2013, 23:42
julkaapril napisał(a):lekko odbiegając od tematu..wczoraj miałam taką ochotę wychlać butlę wina żeby sobie poprawić chodź trochę humor..ale niestety na lekach nie zbyt dobrze reaguję na alkohol jedynie na jedno piwo mogę sobie pozwolić..po 3 i 2 mam taki ból glowy jakby miała mi wystrzelić w kosmos..;( rozpacz normalnie rozpacz moi drodzy ^^

Ja to Cię polubiłam:) eh, szkoda, że się nie znamy na codzień:)

I właśnie tak sobie myślałam o piciu alkoholu z lekami, no ale wstydziłam się zapytać o ty psychiatrę, pomyślałam, że następnym razem zapytam:)

Też kiedyś brałam Afobam, ale nie pomagał mi, ostatnio to musiałam brać kilka razy dziennie. Wczoraj dostałam Citabax no i zobaczymy. Podobno działa dopiero po dwóch tygodniach, a na początku mogę się czuć gorzej. No, wszystko się zgadza:) Szkoda, że nie ma jakiegoś cudownego leku na szczęście, po którym człowiek miałby całkiem "wylane":)

-- 04 cze 2013, 23:49 --

julkaapril napisał(a):albo się uzależnię od Afobamu xD i będę musiała iść na odwyk (mój nowy lęk) xD dżizas

Właśnie jak byłam na zajęciach z psychiatrii to była w szpitalu pacjentka, która miała odwyk od benzodiazepin. Uzalezniła się a z objawów to drżały jej ręce. No i ja też już przechodziłam fazę, że to może uzależnienie od Afobamu i tak drżę:D

Sortuj wg