Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lutka 29 maja 2013, 21:25
witajcie, niestety pochorowałam się i biore antybiotyk sumamed, po godzinie od wzięcia mam straszne skurcze zoladka, a po 2 h mam biegunke i towarzyszy mi bol glowy, jestem rozdrazniona i ogolnie czuje jakbym miała zdechnąć, masakra.

przez julkaapril 29 maja 2013, 21:35
lutka, widzę, że jednak wirus? :( zdrowiejcie szybciutko <tuli>
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

przez lutka 29 maja 2013, 22:32
Oj julka już sama nie wiem my hipochondrycy załamujemy rece przy każdym złym samopoczuciu, musze to przetrwać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jeraha 30 maja 2013, 09:54
zdaje sobie sprawe ze to moze byc nerwowe, ale trudno hipochondrykowi w to uwierzyc:((( dzis dpatrzyłam pieprzyka na mojej twarzy, który jest tam od zwsze i stwierdziłam ze mi sie nie podoba i znowu sie boje zeby sie z nim cos nie działo:((( juz przejrzałam zdjecia swoje i obadałam ten pieprzyk jaki był, ale na zdj wiele nie widac :why: :why: popadam w skrajnosci, zachouje sie nienormalnie:(( nie chce znowu leciec do drematloga;(((

przez nerwa 30 maja 2013, 22:07
A ja boje się cały czas, że mam odrywanie się siatkówki w oku :(
Jakies 3 miesiace temu pojawilo mi się sporo mętów ocznych, miesiąc temu byłam u okulistki która nic nie znalazła. Ale męty też nie mineły.
Teraz zaczynam się obawiać, ze cos moze jednak przeoczyła (miała swoje lata....), albo nie sprwadziła pod tym kątem.
A chcialam zacząć biegać (tak jak niektorzy na forum polecali), ale boje się wykonywać jakikolowiek wysiłek (właśnie ze wzgledu na siatkówke :-/ )
Najgorzej, ze nie mam za bardzo mozliwosci isc do okulisty, bo jestem za granicą, wiec w Polsce moge isc dopiero za 2 miesiace... ehhh... :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez julkaapril 31 maja 2013, 12:57
A ja dziś byłam mojej neurolog i dostałam skierowanie na rezonans z kontrastem.
Co prawda uspokoiła mnie, że osobiście nic nie wykryła i, że to badanie ma wykluczyć wszystko i zakończyć całość badań..ale ja i tak schizuje..chodź z z jednej strony się cieszę bo teraz będę miała już pewność 100%..więc tylko, żeby było ok i może troche mi schizowanie zniknie.. :)
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

przez renee.madison 31 maja 2013, 21:21
julkaapril, Twój neurolog wie o nerwicy? Trzymam kciuki żeby wszystko poszło ok :)
Troszkę zazdroszczę rezonansu, ja miałam tylko tk, a moich lęków odnośnie tętniaka nie uspokoiło;p
Ja niedługo idę do swojego na kontrole (zaczęłam się leczyć neurologicznie zanim psychiatra zdiagnozował nerwicę) i nie wiem, czy mówić mu o nerwicy czy nie... Wiem,ze powinnam, bo pewnie nic mi nie jest i to tylko wytwory wyobraźni, jak zrobilabym rezonans to znalazłabym inną chorobę, ale boje się wrzucenia do szuflady "nerwica" i już zamknąć sobie mozliwości leczenia w razie dalszych problemów z głową... Bo niby wiem,ze nerwica,ale jeśli to coś innego tez... Ech cięzkie nasze życie :)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez julkaapril 31 maja 2013, 21:52
renee.madison wie,wie.. przebadała mnie znów tymi swoimi neurologicznymi sposobami..i zapisała skiero na rezonans z kontrastem mowiąc przy tym, że nie to żebym coś wykryła..ale to badanie zakończy wszelkie neurologiczne badania..i, że mam być spokojna bo narazie nic sie nie dzieje :) Też miałam TK i uspokoilam się co do tetniaków i guzów..bo jeśli na tk wykryją jakąś drobną zmianę to dopiero wtedy zlecają rezonans więc bądź spokojna :) jaa panikowałam jeśli chodzi o SM bo mam ciężkośc nogi i ręki lewej, drżenie rąk i skurcze mięsni..skurcze i drzenie doszly miesiąc temu..:< i dlatego panikowałam..panikuję..ale wiadomo, nerwica jest nerwica..wszystko mózg może w nas wywołac..więc staram się uyspokoić i cieszyć z tego rezonansu, że rozwieje wszystkie moje wątpliwości i obawy..oby tylko było czysto :)

-- 31 maja 2013, 21:54 --

ah no i myślę, że warto powiedzieć o nerwicy..jesli to dobry neurolog to rozpozna czy to nerwica czy coś innego..ja trafiłam na naprawdę fajną babkę :)

przez renee.madison 31 maja 2013, 22:25
julkaapril- na pewno będzie czysto :) Czyli dostałaś skierowanie w związku z drżeniami i skurczami?
Pocieszyłaś mnie z tk, bo u mnie wszystko ok,ale jednak wiem, że musiałoby być z kontrastem, żeby wykryć tętniaka.. no cóż u mnie to obsesja...SM przerabiałam niedawno, ale ponieważ na to się nie umiera to chyba mój mózg wyparł to i SM się już nie boje, ale kto wie co będzie za miesiąc...
No planuje powiedzieć neurologowi- fajny facet, mam nadzieje, że nie oleje mnie przez to :)

przez julkaapril 31 maja 2013, 22:33
Podejrzewam, że tak bo to nowy objaw..wiec neurolog chce wyjasnić wszystko chodź tak jak powiedziała osobiscie nic nie wykryla..(chociaż po glowie chodzą mi myśli, że nie chce mnie stresować) ale w podejrzeniach na skierowaniu napisała jedynie obserwacja centralnego kl. nerwowego wiec mam nadzieję, że to faktycznie tylko dla spokoju to badanie..a tętniaka da się wyrkryc bez kontrastu z tego co mi wiadomo :) a pozatym tętniakom towarzyszą inne dolegliwości więc spokojnie to tylko nasza nerwica małpa!! :)

przez renee.madison 31 maja 2013, 22:48
No właśnie małpa ;p , ach jak ja zazdroszcze ludziom, którzy żyją lekko i nie myślą o tym wszystkim co na nich czycha ;p
Na pewno powiedziałaby Ci jakby było coś, pewnie też chce Cie uspokoić, no i nie może zignorować objawów, dopiero po prawidłowych wynikach można zrzucić na nerwicę :)
Wiem,wiem.. nawet okulistka mówiła,że da się często tętniaka wykryć przez badanie dna oka i właśnie niedawno miała taką pacjentkę, moje oczy też ok więc niby powinnam być spokojna,ale jak to z nami bywa- nie ufamy nikomu tylko tej małpie nerwicy :)
Trzymam kciuki i czekam na wieści (pozytywne oczywiście) :)

przez Nortt 31 maja 2013, 22:53
Teraz czekam na doplera, mam wrazenie, uczucie jakbym mial zawalone tetnice szyjne. :brawo: /cenzura/ przeciez to wszystko nie ma sensu.
Nortt

przez julkaapril 31 maja 2013, 22:58
Dokładnie..ja nawet lekarzom przestałam ufać w pewnym momencie..:D w gorszych momentach to i wynikom nie wierzyłam^^ ale jak już jest panika to biore silniejszego tabsa i jakoś gra :) No musi być dobrze..teraz tylko oczekiwanie..zapisalam się dziś przez internet mają do mnie zadzwonić..ciekawy jaki czas oczekiwania przybliżony był miesiąc to i tak nieźle jak by tylko miesiąc był ..No! Także Ty z tetniakiem też już spokojnie..bo Ci mówię..wykrył by Tomograf i inne badania :) jak tylko bedę miała wynik to się na pewno pochwalę na forum ;p

przez Miro 01 cze 2013, 23:40
Nortt, Ja przerabiałem kiedyś zatorowość, do tego stopnia że jak się przebiegłem to czułem jak mi się złogi od tętnic odrywają :shock:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Sortuj wg