Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jeraha 17 maja 2013, 19:21
ja tez mysle ze to mastopatia - mam podobnie:)) no nie masz za co dziekowac, najlepiej hipochondtyka zrozumie tylko 2 hipochondryk:)) zaloz konto na fb :)))

przez anka00 18 maja 2013, 19:59
dziewczyny jest jedna rzecz która mnie wkurza. Mam chyba tzw męty ciała szklistego. Tzn jak patrze na niebo, na jasny ekran telewizora lub komputera widze przed oczami, szczegónie przed prawym okiem takie kropki, cienie, przezroczyste glutki. Szczególnie wkurza mnie taki przesuwajacy sie cien w prawym oku. Mój tata ma to samo. czytałam ze mnóstwo ludzi ma ten problem, nie jest to jakies zagrożenie dla oczu tylko strasznie upierdliwe. Czytałam opinie ze okuliści twierdzą ze tego sie nie leczy i trzeba nauczyc sie z tym życ. Ale podobno mozna to zlikwidowac laserem. czy wy tez macie cos takiego ?

przez Mightman 19 maja 2013, 07:40
Ja na samym początku nerwicy miałem straszne męty przed oczami. Do tego miałem często śnieg optyczny i straszną nadwrażliwość na światło sztuczne (do tej pory czasami mam ten objaw - nie mogę wytrzymać w centrum handlowym czy gdziekolwiek gdzie są jarzeniówki ) i samo jakoś przeszło. Czasami jak się denerwuje bardzo (przed atakiem/podczas ataku) mam właśnie męty oraz rozmazywanie wzroku jakby. Ja podjąłem psychoterapie, do tego zmiana diety na bardzo zdrową i przeszło po kilku miesiącach a wiem jakie to jest strasznie wręcz WKUR***ĄCE :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anka00 20 maja 2013, 11:49
hej... U mnie narazie spokój. Troszke mnie dręcza pieprzyki ale daje sobie rade i daj boże ze tak zostanie. Zaczynam haftowac haftem krzyzykowym :smile: To mnie uspokaja

przez nerwa 20 maja 2013, 15:40
Ja mam taki sam problem z mętami :( Jakies trzy czy cztery miesiące temu pojawiło się ich strasznie duzo (mam wrazenie, że kilkadziesiąt - w obu oczach). Bylam u okulistki ale nic sensownego nie znalazła ani nic nie przepisała na to. Fajnie, ze jest szansa na to, że same znikną - chociaż mam wrazenie, że u mnie to juz trwa za długo :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez jeraha 20 maja 2013, 20:26
ja narazie staram sie nie zadreczax moja wizyta srode u dermatologa...niestety Anka nie miałam takich objawow jak ty wiec nie umiem ci odpowiedziec..ale mysle ze to raczej nic groznego. A co z twoim kontem na fb? Albo moze masz nk?:))

przez anka00 21 maja 2013, 11:29
jeraha a czemu idziesz do dermatologa?

przez jeraha 21 maja 2013, 11:46
pisalam ze mam pieprzyka i sie nim stresuje.. ale w sumie to nie wiem czy pojde... moze poczekam? myslicie ze powinnam isc skoro nic sie z nim nie dzieje?

przez jovana80 21 maja 2013, 23:59
Jeraha jak już masz wizytę to idź, za jakiś czas znów zaczniesz się nad nim zastanawiać i będziesz żałowała, ze wczesniej nie poszłaś.

przez anka00 22 maja 2013, 11:02
A ja weszłam własnie zeby sobie poczytac wiadomości w necie i łup- artykuł o czerniaku :?
zaczynaja sie wakacje to teraz beda wałkowac ten temat. Az mi ciarki przeszły. ja tez mam dwa pieprzyki na plecach. Spore, i nieregularnie wybarwione, ale sa takie od zawsze i nic sie nie zmieniają. Były kiedys 3 ale ten najwiekszy wyciełam w zeszłym roku. Miał az 8mm i był prawie czarny. Okazało sie ze to zwykłe znamie, nic groźnego. Jak miałam schizy to w zeszłym roku byłam u dermatologów chyba z 7 razy. Nawet nie jestem w stanie dokładnie policzyc. Do tej pory czasem mnie strach obleci, ale staram sie myślec racjonalnie. A mój biedny mąż był wysyłany na siłe przezemnie do dermatologa 3 razy! Bo ciągle mi sie wydawało ze jego pieprzyk sie zmienia i wygląda podejrzanie. Jak byłam w skrajnej panice to byłam gotowa połozyc sie pod nóz zeby mi powycinali wszystkie pieprzyki- byłabym cała w bliznach. A to i tak niczego nie gwarantuje bo podobno połowa czerniaków powstaje na niezmienionej skórze, a tylko połowa z pieprzyków. Boze chroń mnie zebym nigdy nie wróciła do tamtego stanu. Miałam chwilami ochote skończyc ze sobą, tak strasznie sie czułam

przez jeraha 22 maja 2013, 11:07
i po wizycie. pokazalam lekarzowi 3 pieprzyki, 2 ok a jeden powiedziala że "nie wyglada tragicznie", a pieknie tez nie?? i nie wiem teraz co zrobic. dodam ze ma on ok 5mm srednicy, jest na biodrze i jest prawie czarny, mam go od dziecka. powiedziala ze mozna go usunac i jak sie zdecyduje gdzie mam sie zapisac.. jak myslicie mam go usunac? czy to olac? :why:

-- 22 maja 2013, 11:08 --

teraz beda wszedzie trabic o czeniakach bo lato idzie

przez anka00 22 maja 2013, 13:44
jeraha ciężko doradzac w takiej sprawie. ja swój pieprzyk usunęłam i teraz jestem zadowolona ale ile nerwów mnie kosztowało czekanie na wynik to tylko ja wiem.
Eh.... ja mam ciągle jakies problemy. moja i męża sytuacja finensowa jest fatalna. Nie zyjemy rozrzutnie. Staramy sie rozsądnie robic zakupy a do pierwszego nam nie starcza. Nie chodzimy na żadne imprezy,do kina, do restauracji, nie kupujemy sobie ubrań. Ograniczylismy do minimum wszystkie wydatki a na koniec miesiąca musze pozyczac na jedzenie od siostry albo rodziców. Jest mi strasznie głupio i wstyd. :(
Cały czas szukam pracy, wysyłam cv i nic...zero odzewu. Ja musze znalesc jakąs prace bo niewiem co bedzie. Choćby cos dorywczego. Mąż sie zastanawia czy moze nie poszukac jeszcze jakiegos dodatkowego zajęcia, ja mu to odradziłam bo niby kiedy miałby miec dodatkową prace?! w nocy?! I tak biedak pracuje przez cały dzien. Jak konczy prace koło 16-17 to w domu jest ok 17-18 godz. jest mi z tym strasznie źle i mam wyrzuty sumienia

przez jeraha 22 maja 2013, 18:39
a ja mam dzis gorszy dzien:( nie dosc ze ten pieprzyk to jeszcze boli mnie prawe oko przy poruszaniu:( nie wiem czy to moze miec zwiazek ze zmeczeniem albo cisnieniem? a oprocz tego od jakiegos czasu odczuwam krotkie bole raz w piszczeli a raz w biodrze:((( zaczynam znowu sie stresowac :why: :why: :why: :why:

przez jovana80 22 maja 2013, 19:15
A ja dla odmiany w dobrym nastroju, zdusiłam w sobie lęki odnośnie piersi i naprawdę nadeszły dla mnie lepsze dni, mam nadzieję, ze długo potrwają :-)
Anka o prace ciężko i nie ma co gadać, myśleliście o wyjechaniu z Polski? W sumie nie opłaca sie to tak jak kiedyś, ale i tak bez porównania żyje się lepiej niż tutaj. Można tez pomyśleć o przeprowadzce w inne miejsce Polski, a z jakiego województwa jesteś? Na pewno o wiele gorzej jest teraz w mniejszych miastach. Ja jestem z warminsko mazurskiego i tutaj bezrobocie jest potworne. Mam jednak dobrą sytuację finansową, wiec u mnie praca nie jest przysłowiowym "być a nie być" tylko po prostu odskocznią od domu i myśli. Pomimo bezrobocia w moim miejscu zamieszkania, są zawsze wakaty na stanowiskach sprzedawców itp. Ja jednak nie czułabym sie dobrze w takiej pracy, interesuje mnie tylko praca biurowa, jestem inżynierem z wykształcenia, ale nie chcę pracować w swojej branży, bo mam traumę po poprzedniej pracy, i tu właśnie zaczynają się schody, bo z pracą w zawodzie nie miałabym problemu, ale z jakąś inną niestety tak :-/ czy ty też masz jakiś poziom wymagań, czy zależy ci na czymkolwiek byle w końcu pracować?

Jeraha teraz są różnice ciśnień i takie oko to normalna sprawa. Wiem jak to jest jak cokolwiek zaboli, to od razu jest jedna myśl. Ja ostatnio podczas ćwiczeń nadwyręzyłam ścięgno, ale nie kojarzyłam tego, dopiero jak zabolała mnie ręka w nadgarstku, to moja pierwsza absurdalna myśl była taka, ze to przerzut z piersi na kość...masakra... nie katuj się tym już. Od naszych ostatnich dyskusji wdrożyłam plan ćwiczeń i codziennie biegam po godzinie, wszystkie dolegliwości zniknęły jak reką odjął. Bierz się w garść kochana! Będziesz żyła 200 lat!

Sortuj wg