Pomozcie mi wyjsc z domu !

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez BlueOrange 26 cze 2007, 08:43
nie chodzi wg mnie nawet o coś pozytywnego do znalezienia, ale o wyczulenie świadomości/inteligencji na 'bzedty' i wywalanie z umysłu (tłumienie) niechcianych myśli i tutaj dobrze jest mieć jakieś np afirmacje pod reką...
czyli pojawia się głupie myślenie itp -> pojawia się myśl (inteligencja) "aha, głupie myślenie" -> zmiana myślenia (wg gustu)

taki jest proces w jodze przynajmniej - inteligencja jest wyżej niż myślenie, bo myślenie jest jakby stałym 'biegiem rzeki', umysł ciągle myśli, dlatego myślenie można kierować - można skierować rzekę w określonym kierunku

to JEST trudne, wymaga ciągłej świadomości tego, o czym umysł myśli, ale jest osiągalne, trudne, ale możliwe

przez inez3 26 cze 2007, 08:51
BlueOrange nom, kazdy sposob jest dobry na pozbycie sie mysli typu "cos mi jest". u mnie to dziala wlasnie w ten sposob, ze staram sie zajac glowe czyms innym i mowic sobie wlasnie "glupie myslenie".

co do tych pozytywów to u mnie akurat tez tak to dziala, ze widze tylko te zle rzeczy (a w zasadzie wydaje mi sie), odkrylam to na psychoterapii.

przez BlueOrange 26 cze 2007, 08:53
NnNn - spróbuj przez 5/15/30 minut obserwować ten bieg myśli, jednocześnie TYLKO obserwując, po prostu patrzysz na to jak na film
poczujesz się pewnie 'oddzielony', będziesz biernym obserwatorem

stąd wniosek "myśli to nie Ty" - możesz je kontrolować, możesz cofać obrazy, skupiać się na nich, wyłączać je i zmieniać/przekształcać, nie musisz podążać za każdą myślą, masz na nie wpływ, jesteś 'ponad myślami'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NnNn 26 cze 2007, 22:45
I tak bede sie spieral ze to forum to cale moje zycie ! nie wiecie jak wyglada moje zycie jak mija mi dzien ? Orange masz racje to jest jakas podpowiedz poogladam ten film chetnie to zrobie ! Wyszedlem na terapie w poniedzialek dla obcych ludzi a dokladnie dla was bo powtarzalem sobie ze dzieki wam wyszedlem i nie przerwie tego teraz :( Czuje sie zle zle zle kazdego dnia zle wybiore sie chyba na jakies badania tak dla uspokojenia samego siebie :( Jade dalej i czekam na ten lepszy dzien z ochota jest cienko zyc mi sie nie chce ale wierze ze to ten okres o ktorej mowi Roza na domiar zlego doszly mi meki zwiazane z watroba ehh wakacje a tu taka kicha :/ ... Pozdrawiam was i dziekuje za kazdy wpis bo to bardzo wazne dla mnie zona w domu nie rozmawia na te tematy jest juz zmeczona zreszta tak jak rodzina rodzice itd... a co do pasji mam plytka pasje i nie potrafie znalesc innej ogladam nalogowo pilke nozna nie potrafie zajac sie czyms innym :( licze na to ze za kilka dni bede mogl wpisac ze pokonalem tego dolka chwilowego i znow bedac bogatszy w wiedze pomoge innym tak jak wy mi pomagacie :!:
Najwieksze marzenie to obudzic sie ktoregos dnia zdrowym !!

przez Aga1 27 cze 2007, 09:46
Czesc , pamietaj ze jak tego nie dokonczysz to nigdy sie nie dowiesz ze mogles byc zdrowy. To przeslanie towarzyszylo tez mnie. Trzymam nadal kciuki i cieplutko pozdrawiam :idea:

przez Róża 27 cze 2007, 12:09
NnNn,dobrze by było,gdybyś dał żonie do przeczytania ten post http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?p=95802#95802. Nie pozwól na to żebyście przestali rozmawiać na te tematy,bo gdy wyjdziesz z tego-stanie miedzy wami mur,którego żadne z was nie będzie w stanie przeskoczyć.Mój mąż może nie do końca potrafił mnie zrozumieć,ale w końcu zaakceptował to,że mam problem i przede wszystkim on jest osobą,która może mi skutecznie pomóc.Tak też się stało.A ja widząc jego wysiłki-"wzięłam się w garść",to mnie zmobilizowało do walki,tak jak nic dotąd.Zrozumiałam,że mu na mnie naprawdę zależy.Jeszcze udało nam się obalić ten mur,który już wyrastał między nami,jeszcze nie było za późno na szczęście.Pozdrawiam cię serdecznie.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez NnNn 27 cze 2007, 21:06
Rozo dziekuje :cry: zona nie przeczytala ale ja poczytalem i zapamietalem i troszeczke pobecze tylko i juz bedzie dobrze :cry: Jutro wstane zdrowy taki mam plan na jutrzejszy poranek :idea:

przez Jaśkowa 27 cze 2007, 23:04
NnNn skoro oglądasz nałogowo piłkę nożną to może warto zacząć w nią grać samemu? A dzieci w jakim są wieku? może któreś z nich zarazisz swoją pasją zapiszesz na szkółkę piłkarską i zaczniesz chodzić z nim? Zawsze to jakiś punkt zaczepienia!!!
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Mona75 27 cze 2007, 23:33
NnNn to dobrze, że masz takie postanowienie, ale pamiętaj, żeby się go trzymać. Głowa do góry, wszyscy jesteśmy z Tobą, ale to Ty musisz chcieć z tego wyjść

przez NnNn 28 cze 2007, 20:32
Moze was rozbawi to co powiem ale czy bedac w domu czy na terapi czy w kosciele czy w sklepie tak czy siak czuje sie za przeproszeniem do dupy :cry: wiec jesli sie juz katuje to bede sie katowal do konca postanowilem ze jak mam cierpiec to bede bral przynajmniej kase za to :!: Ide do pracy tak dzis postanowilem moze nie bede mial tyle czasu myslec na co umre :cry: jestem juz tak zdesperowany i zmeczony tym gownem ze mi juz wszystko jedno przepraszam za slownictwo ale tak bardzo sie nie cierpie i tych moich pieprzonych przypadlosci ze :x szkoda slow doslownie szkoda slow :!:

przez slitzikin 28 cze 2007, 22:27
Bardzo dobra decyzja NnNn. Naprawdę.

przez Jaśkowa 28 cze 2007, 23:38
NnNn no super gratuluje słusznej decyzji i trzymam kciuki .... najtrudniejszy pierwszy krok :lol:
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez gusia 28 cze 2007, 23:40
NnNn ja tylko dodam że....podziwiam i wierzę że dasz sobie radę.
Powodzenia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez Róża 29 cze 2007, 12:13
Super NnNn,tylko nie rezygnuj,dasz radę.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Sortuj wg