Nerwica i pory roku (objawy meteopatyczne)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: nadchodzi jesień

przez Gosiulka 18 paź 2008, 17:08
motylcio, też boję się ciemności oj straszno jest ale najbardziej dokucza mi to że jeśli już gdzieś idę jak jest ciemno to boje się ze nikogo tam nie będzie i nikt mi w razie czego nie pomoże jak będę miała atak :oops: a jeśli jestem w domu i jest już ciemno to strach mnie oblatuje z tego powodu że czuje się zamknięta bo nie można wyjść na dwór bo jest ciemno i takie błędne koło Wtedy najlepiej iść spać aby jak najszybciej był ranek i jaśniej no ale przecież nie położę się o 17.00 już spać i wtedy trza kombinować co by tu robić aby czas zleciał
Przyjaciel forum

przez motylcio 18 paź 2008, 17:36
Gosiulka, dokładnie mam to samo... Tyle, że ja nie wychodzę raczej, gdy jest ciemno... Mimo, że to lubię... A jak już mam (najczęściej, gdy wracam skąś), to jest to dla mnie koszmar! Jeszcze tak chodzić po mieście to w miarę, ale np. w sklepie być, gdy robi się ciemno... W domu z koleji też nie dobrze, najczęściej siedzę przed komputerem i najczęściej nawet do łazieki boję się pójść... Nie mówiąc już o byciu np. w kuchni, czy w pokoju z rodziną. Jak z tym walczysz? Robisz coś, poza przełamywaniem się na siłę?

przez Gosiulka 18 paź 2008, 18:30
motylcio, jak jest ciemno to wychodzę tylko wtedy jak już muszę Pierwszym moim krokiem do pokonania tego lęku chociaż troszeczkę to jest że gdy wychodzę to zawsze słucham mojej mp3 nie rozstaję się z nią nigdy :oops: to trochę zminimalizowało moje lęki przed ciemnością Staram się wmawiać sobie jak jest pięknie gdy jest ciemno patrzeć na światełka z lamp i wdychać świeże powietrze co uwielbiam robić :oops: Co do sklepów to już mi trochę przeszło jak właśnie chodzę z mp3 w uszach wstyd się przyznać ale nawet w domu jej słucham Spróbuj może i tobie pomoże Życzę powodzenia ;)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez motylcio 18 paź 2008, 18:45
Mnienajbardziej boli to, że ja lubię, gdy jest ciemno, lubię te świecidełka i uważam, że naprawdę jest pięknie, ale lęki dominują nad tym wszytskim... One mnie po prostu paraliżują, nie mogę robić tego co lubię, tylko to co muszę i to jeszcze z wielkimi przełamywaniami... Spróbuje tej mp3;)

przez Gosiulka 18 paź 2008, 19:04
motylcio, uwierz mi ja naprawdę też kocham jak jest ciemno (może inaczej lubiłam) teraz na nowo uczę się przywrócić to co było i jest takie piękne Zawsze wieczorami jak było ciemno chodziłam na spacery uwielbiałam być na działce do ciemnego palić ognisko a teraz gdy tylko robi się szarówka to ja już uciekam do domu Próbuje ile się da wiem że początki są bardzo trudne ale warto działać i walczyć żeby chociaż to nam nerwica oddała
Przyjaciel forum

przez motylcio 18 paź 2008, 19:40
W sumie początki były dwa lata temu, a teraz jest tylko coraz gorzej...

przez IceMan 18 paź 2008, 19:55
Ehhh... gdyby to była ta piękna złota jesień jak w elementarzu dla pierwszaków to by było fajnie. Też lubię jak jest ciemno, wieczór i noc mają swój klimat, a przecież jesienią są coraz dłuższe. Jednak męczą mnie te deszcze, szaruga, no i to nasilające się przemęczenie :?
Przyjaciel forum

przez Misiek 18 paź 2008, 22:40
Na szczęscie to nie potrwa długo... i zaraz będzie zima... :smile:

przez adam_s 18 paź 2008, 23:55
Zima też nie jest za fajna. Szczególnie jeżeli nie ma śniegu tylko sam mróz albo ciągła ciapa. Jednak lepsza ona niż jesień. Od zimy to już do wiosny niedaleko więc ma się jednak tą nadzieję. Za 4 miesiące powinno być coraz lepiej. Trzeba tylko przeczekać :D
GG: 5988000

przez IceMan 19 paź 2008, 00:08
Zimą chociaż rześko ;]
Przyjaciel forum

przez Misiek 19 paź 2008, 14:01
i poślizgać się mozna... :smile:

przez IceMan 19 paź 2008, 18:36
i śnieżkami porzucać
Przyjaciel forum

przez linka 19 paź 2008, 18:44
I tarzać się w śniegu jak małe dziecko, i nawrzucać komuś śniegu za kołnierz :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ridllic 19 paź 2008, 18:58
Zimka ehh żeby jak najszybciej zmiana sportu 8)
Ridllic

Sortuj wg