Samotność...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Sonia 28 lis 2005, 11:31
Każda walka z czymkolwiek, we dwójkę jest łatwiejsza , niż w

pojedynkę, pod warunkiem, że ta druga osoba jest nam szczerze oddana i rozumie nasze problemy.

Dla mnie to , niestety,

tylko teoria, ponieważ mimo,że mam męża czuję się bardzo samotna i opuszczona w tej walce, żadnego wsparcia i zrozumienia z

jego strony nie mam. Rodzina też nie bardzo wie o co chodzi w tym wszystkim, próbuję tłumaczyć, ale dla nich to jakaś

abstrakcja,a nerwica kojarzy im się wyłącznie ze zdenerwowaniem,wybuchowością a nie z lękami, paniką itd. Smutne to, ale

prawdziwe, chyba większość społeczeństwa tak nas postrzega.

przez cicha woda 28 lis 2005, 11:44
Zgadzam się z Sonią. Mój chłopak na początku nie zdawał sobie

sprawy z tego że objawem nerwicy mogą być lęki czy nawet zmęczenie. Wytłumaczyłam mu "jak to działa", chociaż do końca tego

nie rozmumie ale wspiera mnie w ciężkich chwilach. Wielu ludzi kojarzy lęki z chorobą psychiczną a psychiatrę z wariatkowem.

Jak ich przekonać że tak nie jest???
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez marlow 28 lis 2005, 13:20
To jest typowy stereotyp,psychiatra kojaży się tylko z

lekarzem dla osób "bardzo" chorych którzy powinni być przywiązani do łóżka pasami,albo chodzić w kaftanie w szpitalu bez

klamek.Moim zdaniem dopóki się nie zachoruje to taki stereotyp, będzie cieżko z głowy wyrzucić. Ja sam na początku tak

miałem,"o boże ide do psychiatry,jestem świrem,wszyscy się ode mnie oddalą"Znalazłem sobie psychiatre daleko od domu,zeby

nikt przypadkiem ze znajomych nie widział,ze tam chodze. W trakcie ostrego ataku lęku powiedziałem o tej chorobie

mamie.Zmieniłem lekarza. Teraz mam świetnego specjaliste,neurologa i psychiatre w jednym(przed jego gabinetem jest tylko

tabliczka że jest neurologiem) I się tak bardzo nie martwie,że siedze przed pokojem do psychiatry(tylko neurologiem),jednak

ludzie zerkają przed jakim ganinetem się siedzi,a my nerwicowcy jestesmy uczuleni na ludzkie opinie,spojżenia itp..Ten

stereotyp nakręcają media,dowcipy krążace o wariatach i szpitalach psychiatrycznych. Wydaje mi się że ciężko będzie to

zmienić ,jeśli wogóle się da.
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olka 28 lis 2005, 13:51
marlow napisał(a): my nerwicowcy jestesmy uczuleni

na ludzkie opinie,spojżenia itp..

Ja tam sie w ogóle nie wstydze, ani wizyt u psychiatry, ani

choroby......... ani niczego co jest z tym związane:) mogłabym chodzic z kartką na plecach!!! A to, ze niektórzy dziwnie

reagują - to fakt, ale na mnie to nie robi jakiegos specjalnego wrażenia:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez DarkAngel 28 lis 2005, 15:03
Witam!!!
Zgadzam się z Olką. Nie jest ważne co inni o nas

pomyślą, a to co sami o sobie myślimy.
Może kiedyś w latach 40-tych, czy 80-tych było to wstydliwe, ale teraz gdy świat

coraz szybciej brnie do przodu, a stres jest coraz wiekszy, chodzenie do specjalistów (psychologów, psychiatrów) jest na

porządku dziennym i nie powinno być niczym wstydliwym. Nawet nie wiemy ile osób korzysta z usług takich lekarzy, napewno

jest ich o wiele więcej niż podają statystyki. Po prostu nie każdy się przyznaje.
Ja nigdy nie ukrywłem faktu że

korzystałem z porady psychologa, wręcz przeciwnie jestem z tego zadowolony, ponieważ nie dałem wciągnąć się w to chore

stereotypowe koło. Nawet kiedy nie byłem chory na nerwice, coś ciągnęło mnie abym poszedł i zobaczył na czym polega taka

wizyta. A tu proszę......los spłatał mi takiego figla .
Pozdrawiam!!! :D :D :D
Obrazek
ExModerator

czy wt tez czujecie sie samotni i spedzacie czas samotnie?

przez newgirl 13 sty 2006, 20:54
ja ciagle siedze w domu wiec przesto mam strasznego dola i niemam nikogo z kim moglabym gdzies pojsc albo pogadaca jak jest u was.Myslalam o jakims spotkaniu osob z forum ale nikt nieodpowiada widocznie nikt niejest zainteresowany. :cry:

przez cicha woda 13 sty 2006, 21:26
Wcześniej samotność była dla mnie codziennością i czułam się z tym coraz gorzej dlatego przed rokiem zaczęłam to zmieniać. Zmieniłam to do tego stopnia że dzisiaj jest pierwszy piątek od wielu miesięcy kiedy siedzę sama w domu (uczę się na wtorkowy egzamin). Też nie miałam nadziei że cos się może zmienić w moim życiu, wszystkie weekendy były takie same, a jednak miałam tyle siły w sobie aby to przełamać. Tego również Tobie życzę. Pamiętaj: po burzy zawsze wychodzi słońce.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Olka 13 sty 2006, 22:01
Ze mnie niezwykle stadny zwierz, nie potrafie zajmowac sie sama soba, do szczescia potrzebuje towarzystwa. Kiedy zaczelam bac sie ludzi bardzo cierpialam, potrzebowalam sie z nimi spotykac, ale kiedy doszlo do spotkania przezywalam katusze! Zaczelam sie izolowac od wszystkich i w zasadzie zostala przy mnie tylko jedna osoba- moj chlopak:(
Po terapi wszystko zaczelo sie zmieniac, zaczelam odnawiac swoje dawne znajomosci, poznalam nowych ludzi i znow jest jak dawniej! Jest kilka ludzi w moim zyciu, z ktorymi spotykam sie bardzo rzadko, jednak systematycznie np. kolega z ktorym kiedys spedzalam cale wakacje u babci- jak sobie powspominamy ( jak ola sie kury bala he he) to nas brzuchy bola!- uwielbiam tak:)
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez bibi 13 sty 2006, 23:28
ja również się izoluję. odkąd pamiętam mogłam rozmawiać z rodzina o wszystkim i nie potrzebowałam przyjaźni, innych koleżanek itp...Jak rodzina się rozeszła, pełna wiary nawiązywałam kontakty, ale co chwilę m,nie ktoś ranił i traciłam powoli do ludzi zaufanie. więc przestałam sie z nimi spotykac, zaczełam cpac. izolowałam się namiętnie aż nie spotkałam swojej grupy punkowej i nie zaczełam odjazdowac. ale to trwało tylko rok bo zaszłam w ciąże, i skończyło się :(

potem mąż umarł. i izolowałam się znowu i tak już mi zostało
Bardzo tęsknie do tamtych czasów ..lat 88, 89......
oczywiście terapia wyciąga mnie powoli z tej skorupy i forum również...
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez kasiek 13 sty 2006, 23:32
Melissko,ja tez nie mam chłopaka i Też sie boje ludzi.Ale odkąd jestem tu na forum,to wiem<że JESTEM Z WAMI.To mnie wzmacnia :lol: !!!!

przez Poetka 13 sty 2006, 23:35
hmm, też nie mam chłopaka, czasem wolę samotność niż bycie z ludźmi. Nom, Kasiu, jesteśmy z Tobą, i z wszytskimi innymi :*. 3majcie sie cieplutko. Codzienne wieczory spędzam same i ryczę ;D, uzależniłam się od tego ;D już prawie.

Samotność...

przez drań 17 sty 2006, 00:52
Ta samotność mnie dobija...do mojej ukochanej mam 370 km drogi, niewidziałem się z Nią miesiąc i raczej narazie się nie zanosi żebyśmy się szybko spotkali.Pozostaje mi tylko kontakt przez sesemsy i telefon(teraz zaczynam również pisać list).Wszystkich swoich przyjaciół zostawiłem daleko daleko, a w rodzinnym miescie jestem sam.Jak palec.Chodze do nowej szkoly, klasy i może poznam jakąś bratnią dusze.Narazie jestem sam sam sam sam SAM... :(
ExModerator

przez bibi 17 sty 2006, 00:58
nie jesteś sam ....ale skoro tak się czujesz...to musi ci doskwierać to uczucie bardzo.
mój młodszy brat jest na leczeniu. nie ma go już 2 miesiac. nie można wysyłać do niego listów ani dzwonić. tak bardzo do niego tęsknię. zawsze wszystko robiliśmy razem........nawet ćpaliśmy.............zachowywaliśmy się jak maż i żona ( bez seksu!! ;) )
cóż......no ale strasznie za nim tęsknię. i tez się czuję samotna.... :cry:
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez drań 17 sty 2006, 01:02
Ale ja się samotny czuje od bardzo bardzo dawna.Wiem, że teraz bzdury wypisuje, że użalam sie nad sobą.Właśnie teraz pisze swoje odczucia...
ExModerator

Sortuj wg