czego się boimy? Lęk przed.................

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jaki jest Twój lęk?

Ankieta wygasła 12 gru 2009, 14:25

boję się śmierci
46
21%

..zdrady
9
4%

przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
17
8%

dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
32
15%

lęk przed nieznanym otoczeniem
17
8%

lęk przed chorobą i cierpieniem
62
29%

lęk przed przemocą w domu
1
0%

lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
5
2%

lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
22
10%

lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
5
2%

Liczba głosów : 216

przez kochajacy 02 cze 2006, 16:11
beliefs napisał(a):Jestem "ona" nie on:)

sorry za pomylke, posta juz poprawilem, swoja droga musze chyba pomyslec nad wizyta u okulisty :P ;)

beliefs napisał(a):Obiecalam, ze zrobie to dzisiaj i zrobilam.

gratulacje :!: przelamalas sie i wygralas z mamiaca cie wyobraznia ktora to roztaczala zludzenie zagrozenia twojego zdrowia
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez beliefs 02 cze 2006, 20:01
Powiem tyle. Nie wiem jak jak wyscie to przetrwali pierwsze dni kuracji, ale ja bylam juz umierajaca, pobudzona jak nigdy, a teraz czuje sie nacpana. Mam nadzieje, ze to wszystko zaprowadzi mnie to normalnosci, ktorej tak pragne i za ktora tesknie...

przez zeyland 03 cze 2006, 23:41
Powiem Tobie, że mam to samo cholerny strach przed tabletami jak przeczytałem skutki uboczne.
P.S. Psychiatra zapisał mi Luxeta 1 x dziennie i Afobam jak mnie weźmie
zeyland

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przestrzeni

przez Robert78 13 cze 2006, 22:51
Czy też macie lęk przestrzeni ?
Ja nie wsiąde do samlotu.Nie moge wejśc na most ,wiadukt .
Strasznie sie boję!

przez Moniczka 14 cze 2006, 08:24
Robert ja mam lek przestrzeni ale takiej przestrzeni gdzie sa jakies wielkie obiekty, np.kominy,wiatraki,gory,koscioly-boje sie strasznie takich obiektow-nie wiem czy to sie nazywa agorafobia,czy jest to inna fobia ale panicznie mnie zwalaja z nog takie wielkie budowle.Czesto sni mi sie,ze jestem na moscie a przede mna wyrasta wielki komin lub kosciol-wtedy mdleje we snie,nie moge sie ruszyc i budze sie przerazona.
Moniczka

przez Aga1 14 cze 2006, 12:42
hej dla mie duze mosty , kładfki nad jezdnia tez cięzkie sa do pokonania.Odkąd biore leki już tak nie panikuje ale bylo strasznie :!: :!:

przez Robert78 14 cze 2006, 12:58
To nie jestem sam.
A samolotami możecie latać?
Na most to nie wejdę.Nie mam mowy;)

przez Moniczka 14 cze 2006, 13:19
Samolotow sie nie boje-w sensie latania.Boje sie przed nimi stac i na nie patrzec bo sa wielkie a ja sie boje wszelkich wielkich obiektow o czym pisalam powyzej.Moge w nich byc ale patrzec w zyciu,bo mdleje i dretwieje.
Moniczka

przez Aga1 14 cze 2006, 15:24
Samolatami nie latałam ale myśle ze chyba mi się nie udało, ja w metrze to kurczowo trzymałam kogoś za reke , bo tak się bałam :twisted:

[ Dodano: Sro Cze 14, 2006 3:25 pm ]
Samolatami nie latałam ale myśle ze chyba by mi się nie udało, ja w metrze to kurczowo trzymałam kogoś za reke , bo tak się bałam :twisted:

przez Jon Snow 15 cze 2006, 20:52
Aga1 napisał(a):Samolatami nie latałam ale myśle ze chyba mi się nie udało, ja w metrze to kurczowo trzymałam kogoś za reke , bo tak się bałam :twisted:

[ Dodano: Sro Cze 14, 2006 3:25 pm ]
Samolatami nie latałam ale myśle ze chyba by mi się nie udało, ja w metrze to kurczowo trzymałam kogoś za reke , bo tak się bałam :twisted:

Lęku przestrzeni nie mam, wysokoście taaak ale chyba taki w miarę naturalny przynajmniej w górach nie szaleję... :)
Najbardziej z tych leków to klaustrofobia mnie dotyka...
Jak zwiedzam jakieś bunkry, czy podziemne miasta to nie czuję się dobrze...

przez Moniczka 15 cze 2006, 21:06
W ciasnych pomieszczeniach chyba nikt nie lubi przebywac bo to nienaturalne dla czlowieka.Ale dlaczego nikt nie boi sie tak jak ja wysokich,wielkich obiektow?Czy to jakas dziwna fobia???
Swoja droga podobno kazdy nerwicowiec przecenia swoj lek i w sytuacji prawdopodobnie fobicznej trzyma sie dzielnie.Moze to jakis mechanizm obronny?
Moniczka

przez jowita 17 cze 2006, 22:53
ja panicznie sie boje wysokosci,mam to od dziecka pamietam jak dzis gdy poszłam do 1 kl.podstawówki bylismy na 1 pietrze wsystkie dzieci wyleciały na korytarz patrzyły przez barierke a ja stalam pod sciana i kurczowo sie jej trzymałam,blokada i koniec,windy tez sa dla mnie przeszkoda,schodzenie ze schodów zwłaszcza gdy sa krete np wyjsc na wieze zamku i zejsc zniej nie ma mowy raz schodziłam prawie na kolanach i nigdy wiecej juz nie wejde,wtedy jeszcze sie nie leczyłam i nie wiedziałam ze to nerwica
pozdrawiam

przez duskfall 18 cze 2006, 09:52
A do kina mozecie chodzic? bo ja nie.

przytlacza mnie wielkosc kineskopu

=P

agorafobia

przez Gosia 27 cze 2006, 15:30
jak sobie radzicie z atakami paniki?
jaki jest najlepszy lek?
co zrobic aby z tego wyjsc?
Pomocy piszcie bo ja juz nie mam sily :cry:
gg