czego się boimy? Lęk przed.................

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jaki jest Twój lęk?

Ankieta wygasła 12 gru 2009, 14:25

boję się śmierci
46
21%

..zdrady
9
4%

przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
17
8%

dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
32
15%

lęk przed nieznanym otoczeniem
17
8%

lęk przed chorobą i cierpieniem
62
29%

lęk przed przemocą w domu
1
0%

lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
5
2%

lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
22
10%

lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
5
2%

Liczba głosów : 216

przez toya75 13 mar 2006, 15:10
Na poczatku pramolan,pernazynę a główny lek to seronil.Jeśli wczesniej nie zazywaleś leków nie ma co na poczatku chce sie spac.Ale mozna to przemęczyć, wazne ze ataki minęły.Wieczprem tez zasypiam bez problemu i cała przespana noc a rano człowiek wypoczęty i chce sie wszystko ;)
toya75

przez didado1 13 mar 2006, 16:56
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:49 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Moja paranoja

przez towdy 13 mar 2006, 16:58
ja problemy mam już od 6 lat, ale pół roku temu pojawił się kolejny, mianowicie perfekcjonizm...bo nie wiem jak inaczej nazwać to cholerstwo... i to właśnie on jest dla mnie teraz największą udręką... przejawia się w tak wielu dziedzinach mojego życia że nie sposób wszystkich wymienić. Np. bardzo precyzyjne składanie wszystkich ubrań, dokładne mycie całego ciała, natrętne myślenie o swojej chorobie (analizuję wszystkie jej objawy, wpływ leków na mnie, długość zażywania itp., itp.), nawet piszę zawsze zgodnie z zasadami pisowni (również gdy nie jest to konieczne, np. rozmawiając z kolegą przez GG :? ). Dokładnie sprawdzam czy nie zgubiłem jakiejś litery, przecinka, czy ogonka w e lub a… Normalnie paranoja :? . Czuję się tym cholernie zmęczony ale odczuwam przymus robienia tego. Wiem, że istnieje coś takiego jak nerwica natręctw, trochę czytałem na jej temat. Lekarz przypisywał mi już jednak killka leków z grupy SSRI które są podobno skuteczne w leczeniu tego typu dolegliwościach a mnie nie ruszają ani trochę. Co moze być tego przyczyną? :( :cry:
Błagam napiszcie coś. To forum to moja ostatnia deska ratunku... :cry:
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 13 mar 2006, 17:20
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:49 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez towdy 13 mar 2006, 17:30
nie sądzę didado żeby było tak jak mówisz... tak jak napisałem, wcześniej tego nie miałem... więc nie może to być cecha osobowści... czy normalne jest np. powtarzanie po cichu setki razy w ciągu dnia tych samych formułek wymyślonych przez siebie... :?
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

przez mobbek 13 mar 2006, 18:57
ja tez tek kiedys mialem, perfekcja do potegi entej ;) ale dalem sobie spokoj.. nawet czasami pozwalam sobie na bledy w zdaniach bo nie chce mi sie myslec czy nalezy pisac rz czy ż ;) jedyne co mam zwiazane z perfekcja to praca.. jesli ktos placi to robie to naprawde sumiennie i staram sie byc perfekcjionista ;)(nie zeby sie chwalic) ;) mysle kolego ze to swego rodzaju natrectwo, uczyli mnie o tym na terapii.. olej swoj perfekcjionizm.... nikt nie jest idealem ;)

pozdrawiam

przez towdy 13 mar 2006, 20:51
oj chciałbym, chciałbym 8) ... nieraz już próbowałem. gdy próbowałem jednak nie robić czegoś idealnie czułem straszny dyskomfort psychiczny i wyrzuty sumienia... a gdy zrobię "tak jak należy " przez jakiś czas czuję się lepiej... ale to błędne koło, bo z czasem żeby poczuć sie dobrze coraz wnikliwiej analizuje to co zrobiłem, co sprawia, że musze więcej wysiłku włożyć w zrobienie tej samej rzeczy by poczuć się lepiej... codzienne błache czynnosci stają się niemiłosierną "charówą" ;(

przez dalilah 13 mar 2006, 23:16
towdy: ja tez mialam to co Ty z literkami, to nerwica natrectw. Potrafilam przeczytac cala zapisana przez siebie strone notatek zeby znalezc litere w ktrej nie zdazylam dostawic kropki lub przecinka albo domnac litery. I tez mialam zapedy pedantyczne, minely po dwuletniej terapii seronilem, niestety obecnie znowy wrocily bo na dosyc dlugi czas poodstawialam leki (myslaam ze dam rade bez)
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Problemy ze snem...

przez telimenka 27 mar 2006, 22:42
Bardzo bałam się o to zapytać, bo nie spotkałam się tu z takim tematem... Nie cierpię na bezsenność, zasypiam zaraz po położeniu się spać (biorę tylko tabletki ziołowe Valused) ale mam wrażenie, jakbym od razu 'wchodziła w fazę snów'... od razu pojwiają się różne nieuporządkowane obrazy - tak jak we śnie... Czasami budzę się pod wpływem charakterystycznej drgawki (w starszych tematach ktoś opisał to jako "porażenie prądem", coś związanego ze zbytnim napięciem mięśni) Chodzi mi jednak o to uczucie płytkiej granicy między snem a jawą... Czasami budzę się w nocy i dopiero po jakimś czasie "wybudzam się do końca" to znaczy zdaję sobie sprawę z tego, że już nie śpię... :( a rano czasami zastanawiam się, czy coś mi się śniło, czy to np. moi rodzice mówili gdy 'płytko spałam'....

Problemy ze snem

przez woojto 28 mar 2006, 00:15
Wiem co czujesz ja mam podobnie. niby w śnie, ale to jest taka niby faza jakby przed snem. Nieraz wybudzam sie gwałtownie jakbym w przepaśc leciał Uważam, że jest to typowe dla nerwicy a maja to nawet ludzie, którzy na nią nie cierpią.

Problemy ze snem

przez roccola 28 mar 2006, 11:07
To spadanie w przepaść to jakby świadome zasypianie...przyjemne uczucia ale dla zdrowej osoby dla nerwicowca przerażające. Miałam takie uczucie "odchodzenia" w sen...kiedy byłam jeszcze zdrowa..i było to fajne uczucie :)
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

Problemy ze snem

przez cicha woda 28 mar 2006, 11:14
Nie przejmujcie się tym uczuciem spadania. Mają je również zdrowe osoby tylko my bardziej się nim przejmujemy i analizujemy czy wszystko z nami w porządku :)
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Problemy ze snem

przez dzasti13 29 mar 2006, 09:52
CZesc TELimenko!
Nieprzejmuj sie tym to nic strasznego , oprucz tego ze dziwne uczucie takie nieswoje , amy nerwicowcy mamy wieksze poczucie leku dlatego odrazu odczuwamy to podwujnie , inaczej ale niemrtw sie przejdzie tylko postaraj sie niezwracac na to zbytniej uwagi, postaraj sie myslec przed zasnieciem o czyms przejemnym a jak powroci ten stan to pomysl nic mi niebedzie to ucucie normalne i sie nic niebedzie ze mna dziac!badz twrda pozdrawiam! :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Problemy ze snem

przez didado1 29 mar 2006, 10:00
xxx
Ostatnio edytowano 06 mar 2008, 16:50 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg