czego się boimy? Lęk przed.................

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jaki jest Twój lęk?

Ankieta wygasła 12 gru 2009, 14:25

boję się śmierci
46
21%

..zdrady
9
4%

przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
17
8%

dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
32
15%

lęk przed nieznanym otoczeniem
17
8%

lęk przed chorobą i cierpieniem
62
29%

lęk przed przemocą w domu
1
0%

lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
5
2%

lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
22
10%

lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
5
2%

Liczba głosów : 216

przez Iwcia24.9 15 lut 2006, 19:36
A jakie bierzesz leki po ktorych mozesz tak normalnie wychodzic????

przez toya75 15 lut 2006, 20:13
Witaj :D Na poczatku leczenia zaraz gdy wyszłam z domu do sklepu(sklep znajduje sie 500m od domu)dostawalam ataku panikitzn:kręciło mi się w glowie ,uciekał mi chodnik spod nóg,astojac już w kolejce robilo mi sie słabo.Ale po 4m-cach leczenia już tego nie mam.Dlatego polecam wizytę u psychiatry.
toya75

przez Iwcia24.9 15 lut 2006, 20:39
Wiecie - ja juz sie leczylam na nerwice przez pare lat!bralam leki psychotropowe po ktorych tylko sie uzaleznilam!w sierpniu okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy i biore tylko leki hormonalne bo moj lekarz zakazal mi brac psychotropow!czy leki hormonalne moga nasilac objawy nerwicowe?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Iwcia24.9 15 lut 2006, 20:46
Robilam badania ale tu gdzie mieszkam lekarze nie dopatrzyli sie niedoczynnosci, a dopiero w sierpniu trafilam do lekarza ktory to wykryl i zaczal to leczyc przy czym powiedzial mi ze oprocz niedoczynnosci mam takze nerwice!Tyle ze nie pozwoli mi lykac zadnych psychotropow!Tylko hormony- jak narazie!

przez noname 15 lut 2006, 21:30
Chłopczyk napisał(a):ja lecze się TRANXENĄ 5Mg dwie tabletki dziennie one działają ale to jest już leczenie w kwesti miesiecy.....hmmm nie ma aż tak dobrego leku który by ci pomgł skoro nie leczysz sie na nerwice tylko chcesz uśmieżyć atak,może hydroksyzyna jedna tabletka 25mg bo mniejsze dawki to dla dzieci raczej ale bedziesz nadal ciepriała na ataki lęku bo hydrosksyzyna nie leczy tylko uspokaja ! ja ci radze iśc do lekaża i bradz leki które cie bedą z tego leczyły.

Czlowieku. Z pelnym szacunkiem, ale twoj lekarz to pier****** baran :roll: :roll: :roll:. Tranxene bierzesz kilka miesiecy???

Benzodiazepin do leczenia takich rzeczy mozna uzywac max 4 tygodnie! Benzo uzaleznia. O tyle dobrze, ze zapisal Ci benzo-dlugodzialajace to niby mniej uzalezniajace. Odwyk od benzo jest podobno kure**** trudny, trudniejszy od opiatow nawet (morphine)...

Przepraszam za bluzgi, ale niektorzy lekarze to nieuki, cale studia przelecieli na amfie ;) i nic nie pamietaja :)

przez Dana 15 lut 2006, 22:53
Noname, niestety , ale nie wiem czy potwierdzicie, że niektórzy spośród psychiatrów - baranów może i celowo nie informują o uzależnieniu powodowanym przez niektóre leki... Bo przecież pacjent się uzależnia i wciąż przylatuje do doktora po wizytkę, to taki handel dragami...

To zadziwiające ile osób z tego forum choćby ( dla mnie 3 przypadki to już wiele) brały benzo przez ponad miesiąc nie poinformowane o skutkach. Mój lekarz , dając mi Cloranxen - też benzo zapisał go tylko na 10 dni... mówiąc " przez 10 się nie Pani nie uzależni".... - sama poczytałam ulotkę a potem dzięki forum dowiedziałam się o benzo i ich działaniu i postanowiłam używać ich tylko doraźnie ( to były już AŻ 4 razy - bo wystrzegam się tego, choc to cudownie działa) , a ile osób kytóre nie dotarły do informacji ( bo im sam lekarz jej nie udzielił!!!!) popadły w uzależnienie... Kiepsko... Wychodzi na to, że nikomu nie można ufać...

Re: Czy macie problemy z wyjsciem na miasto badz do sklepu?

przez cicha woda 15 lut 2006, 23:05
Iwcia24.9 napisał(a):Ja miewam okropne problemy z wyjsciem do sklepu badz na miasto .Juz przed wyjsciem nasila sie u mnie atak leku tzn nie moge lapac powietrza, robi mi sie ciezko w okolicach serca.Co wtedy robic?Jak sobie z tym radzic?I do tego dziwne uczucie w glowie- takiego skolowania.Prosze o porady! Do tego jeszcze zauwazylam u siebie okropna niecierpliwosc!Jak z tym walczyc?

Eh...mam to samo, bardzo często. Po prostu boję się że poza domem coś mi się stanie, zasłabnę czy nagle rozboli mnie brzuch, popadnę w panikę i nie będę wiedziała co robić. Jeszcze nie umiem sobie z tym radzić.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez atrucha 15 lut 2006, 23:23
Dana napisał(a):To zadziwiające ile osób z tego forum choćby ( dla mnie 3 przypadki to już wiele) brały benzo przez ponad miesiąc nie poinformowane o skutkach.

Właśnie nie pojmuję tego zbytnio. Dawno temu mój lekarz przepisał mi Xanax. Powiedział,że istnieje możliwość uzależnienia jesli długo stosuje się ten lek u pacjenta. Lek brałam ok.miesiąca pod jego kontrolą. Miało być ok a nie było. Przy odstawianiu istny koszmar w postaci głodu narkotykowego. Czytałam,że "..zażywanie pochodnych benzodiazepiny w dawkach leczniczych przez okres dłuższy niż 4 miesiące zawsze prowadzi do wytworzenia zależności lekowej.."a stosowanie ich ok.3 tygodni stwarza ryzyko przyzwyczajenia..

Nie wiem,dlaczego lekarze (w wiekszości) tak lekko traktują benzodiazepiny.
Przyjaciel forum

przez roccola 16 lut 2006, 08:33
Tez brałam xanax - miesiac .Stopniowo odstawiałam bez zadnych przykrych konsekwencji

Sortuj wg