czego się boimy? Lęk przed.................

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jaki jest Twój lęk?

Ankieta wygasła 12 gru 2009, 14:25

boję się śmierci
46
21%

..zdrady
9
4%

przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
17
8%

dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
32
15%

lęk przed nieznanym otoczeniem
17
8%

lęk przed chorobą i cierpieniem
62
29%

lęk przed przemocą w domu
1
0%

lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
5
2%

lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
22
10%

lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
5
2%

Liczba głosów : 216

przez Twilight 01 sie 2007, 02:31
Dokładnie, mimo wątpliwości tego czy owego wicepremiera, gejem od obaw czy fantazji nie zostaniesz, albo nim jesteś, albo nie - i w żadnym wypadku nie jesteś gorszy...

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez inez3 01 sie 2007, 09:02
niestety jest to dosc zlozony problem spowodowany naszym spoleczenstwem niby katolickim. przez to jest wam trudniej zaakceptowac samych siebie i to jest w tym wszystkim najgorsze... trudno jest sie cos zaakceptowac jesli od razu ma sie poczucie winy.

tomal tez mi sie wydaje, ze to moge byc jakies mysli kompulsywne. natomiast nawet gdybys mial inn orientacje niz ta powszechnie uznawana to co by sie stalo?? to nie jest zadna choroba i nie masz na to wplywu... tak jak pisalam wyzej wazna jest akceptacja samego siebie i nie chodzi tu tylko o orientacje, ale wszelkie inne cechy.

przez scrat 02 sie 2007, 23:30
Mało osób jest 100% homo albo hetero, większość ma w sobie jakiś pierwiastek bi. Zwykle im bardziej ktoś udowadnia sobie i innym, że jest hetero, tym więcej w nim niepewności.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scat_man 03 sie 2007, 12:27
:lol: :lol: ludize sie usmialem czytajac wasze porady :lol:
tomal wychodzi na to, ze jestes pedalkiem... czy tego sie boisz? 8)
ale spokojnie ;) damy proszka i Ci przejdzie myslenie o nocnych zabawach z chlopcami ;) :lol: :lol:
na poczatek to mi kolego powiedz ile Ty masz lat. Bo tego nie wiem a to jest wazne ;) Z tego co piszesz to malo prawdopodobne jest ze jestes gejem.

A moze jestes homofobem? hehe, nie no jesli jestes w okresie dojrzewania to przechodzisz etap, ktory przechodzi wiekszosc chlopcow i w tych latach dochodzi nawet do kontaktow homoseksualnych co nie oznacza ze jest sie gejem ;)

scrat napisał(a):Mało osób jest 100% homo albo hetero, większość ma w sobie jakiś pierwiastek bi. Zwykle im bardziej ktoś udowadnia sobie i innym, że jest hetero, tym więcej w nim niepewności.

no kolego nie masz racji :lol:
widac moze Ty jestes bi i wszystkim aplikujesz takie info, zeby siebie usprawidliwic ;) ale nie martw sie, osoba bi tez czlowiek :lol: ;)

przez Tygryska 03 sie 2007, 18:24
scat_man co cie tak ubawiło? :?
scrat ma akurat rację, proponuje trochę się dokształcić.

przez scat_man 03 sie 2007, 22:54
Tygryska jesli uwazasz ze scrat ma racje w tym ze malo osob jest pewnych swojej orientacji hetero albo homo to sie mylisz !!!
Ja bym Tobie sie radzil doksztalcic. Ale moment... ty pewnie nawet nie masz dyplomu specjalisty seksuologa :lol:

przez scrat 03 sie 2007, 23:10
scat_man napisał(a):Tygryska jesli uwazasz ze scrat ma racje w tym ze malo osob jest pewnych swojej orientacji hetero albo homo

Przekręcasz moje słowa.
Przyjaciel forum

przez scat_man 04 sie 2007, 01:52
wiec zeby byla jasnosc,
czlowiek moze byc(podstawowe orientacje):
-heteroseksualny
-homoseksualny
-biseksualny
-aseksualny
W populacji najwiecej jest osob heteroseksualnych.

przez Tygryska 04 sie 2007, 12:39
scat_man c hyba nie bardzo rozumiesz o czum pisze scrat :roll:

Ja dokształacam się stale. Dyplomu z seksuologii nie mam ale miałam zajecia o tej tematyce. Z resztą nie o to mi chodziło, wystarczy trochę poczytać.

przez scat_man 04 sie 2007, 12:51
Tygryska napisał(a):scat_manchyba nie bardzo rozumiesz o czum pisze scrat

a mi sie wydaje,ze rozumiem. przeczytaj post wyzej od Twojego.
Mowiac wprost wiekszosc osob jest 100% hetero w populacji ludzkosci.
Nie mozna byc hetero z odrobina pierwiastku bi, wtedy taka osoba jest bi.
Inna sprawa, ze nawet zachowania homoseksualne nie swiadcza o posiadaniu orientacji homoseksualnej. Mozna byc heteroseksualny a w pewnych warunkach miec zachowania homoseksualne, ale to nie oznacza, ze ta osoba jest biseksualna czy homoseksualna.
Tygryska napisał(a):Dyplomu z seksuologii nie mam ale miałam zajecia o tej tematyce.

Jesli to byly wyklady z seksuologii na studiach to jest to wiedza powierzchowna. Jakby lizniecie tematu. Podstawy podstaw z seksuologii ;)

przez Tygryska 04 sie 2007, 19:24
scat_man wyobraź sobie linię, a jednym jej końcu zaznacz homo na drugim hetero a pośrodku bi. Część osób bedzie dokładnie w tych punktach a reszta usytuowana gdzieś pomiędzy nimi.

Nie twierdzę że jestem specjalistą. A ty jesteś? Wiedzę ze bardzo się uczepiłeś tej kwestii.

Pozdrawiam

przez Twilight 05 sie 2007, 05:45
W pewnym sensie tygrysa ma racje, a w pewnym piszecie ze scatem dokładnie to samo, tylko on sie uczepił nazewnictwa i specjalizacji ;)

To o czym pisał scat, zachowania homoseksualne u osób heteroseksualnych, lub na odwrót, (świadome i zgodne z wola) są w pewnym sensie obecnością ''pomiędzy'' owymi punktami, jeśli jednak komuś dużo bliżej do któregoś z nich, zapewne w którymś momencie zacznie się tego trzymać.

Nie przesadzajmy jednak z ''rzadkością'' osób będących dokładnie hetereo- lub dokładnie homo-. Teoria, że 99 %ma pierwiastki bi też jest błędną, większość społeczeństwa znajduje się dokładnie w którymś z tych punktów i wątpliwości co do swojej orientacji nie wykazuje.

Trzymając się porównań, znacie na pewno trzy podstawowe kolory czerwony-zielony-niebieski. kolory uzyskane z ich połączenia można przesuwać ''płynnie'', tzn więcej niebieskiego, lub więcej zielonego, gdy uzyskamy żółty, ale nie ma stopni przejściowych pomiędzy czerwonym, zielonym, lub niebieskim - po prostu są i już. W ten sposób, w miejsce kolorów można wstawić orientację heter- homo- lub bi-. "Blue isen't red" ;)

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez scat_man 05 sie 2007, 12:59
Tygryska napisał(a):scat_man wyobraź sobie linię, a jednym jej końcu zaznacz homo na drugim hetero a pośrodku bi. Część osób bedzie dokładnie w tych punktach a reszta usytuowana gdzieś pomiędzy nimi.

Przy orientacjach nie ma czegos takiego, ze sie jest pomiedzy, czlowiek moze miec tylko jedna orientacje!
Tygryska napisał(a):Nie twierdzę że jestem specjalistą. A ty jesteś?

Tak, mam dyplom specjalisty seksuologa zrobiony w CMKP i naleze do dwoch towarzystw o tematyce seksuologicznej.

przez Tygryska 05 sie 2007, 15:44
scat_man i nigdy nie spotkałeś się z takimi pogladami na seksualność człowieka?(pytam serio, nie żeby się czepiać)

Sortuj wg