Jak opanować nerwice

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez emiflo 29 lip 2006, 23:32
ja zamawiam tą książkę i już nie mogę się doczekać kiedy zacznę , choć przeraża mnie konieczność odstawienia kawy i papierosów. Ale walić to, dam radę. Piszcie o postepach, plisss.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez limba 30 lip 2006, 19:17
:D Książka z płytą kosztuje dokładnie 14 zł :D
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez robsonhwdp 31 lip 2006, 04:37
Oczywiscie kazdy organizm bedzie mial inna reakcji na ta metode.Mi sie robilo cieplo pamietam takie mocne cieplo w miejscu gdzie przykladalem ale to nawet bylo przyjemne.POZDRO!!!!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 31 lip 2006, 18:00
robsonhwdp nie chcialbym zebys zle odebral to co napisze , ale wyjasnij prosze jak to mozliwe by stosowanie technik polegajacych na przykladaniu rąk do glowy moglo wyleczyc nerwice w 100% - ach :?: jak wiadomo nerwica ma swoje podloza w nierozwiazanych konfliktach emocjonalnych tkwiacych gleboko w psychice czlowieka a z tego co mi wiadomo dotykanie swojej glowy nie przenosi do swiadomosci ani nie rozwiazuje owych konfliktow
moim zdaniem tego rodzaju metody moga byc skuteczne co najwyzej w lekkich bolach glowy
nic poza tym
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez runa 31 lip 2006, 23:10
a mi się to bsm kojarzy z reiki. W tej metodzie też się przykłada dłonie do głowy. muszę konieczie o tym poczytac. nie wiem jeszcze o tyj metodzie bsm nic ale dziwnie czuje,że zgadzam się z Kochajacym

pozdrawiam i mimo sceptyzmu życzę powodzenia
DONIEŚ NA SWÓJ LĘK. JEST TO JEDYNY POŻYTEK Z DONOSÓW.

przez agapla 01 sie 2006, 15:48
A ja pozwolę sobie spojrzeć na to w ten sposób.Jak wiadomo mózg posiada pole elektromagnetyczne,a metoda BSM polega na wyrównywaniu tego pola.U nerwicowców bardzo często zachodzą zakłócenia w przewodzeniu neuroprzekaźników w mózgu.W ten sposób jest zakłócony stan pola elektrom.Jeżeli metodą BSM wyrównamy to pole (to po nitce do kłębka) wrócą do normy przewodzenia neuroprzekaźników i chory poczuje się lepiej ,zaczną zanikać ataki ,a dzieki takiej poprawie zdrowia mamy siłę do uporania sie ze swoimi emocjami .To zupełnie na zasadzie jakiej działaja leki.Widzę to w ten sposob ,mózg człowieka nie został do końca zbadany a człowiek to nic innego jak wielka fabryka w której zachodzą reakcję fizyko -chemiczne.Ja uwazam że tą metodą nic sie nie traci więc mozna spróbować najwyżej nie zadziala ;) A tak na marginesie ostatnie doniesienia badaczy dowodzą że komórki zaburzają własnie to pole :!:

przez Cilv 01 sie 2006, 18:48
Tak naprawdę to tak do końca niewiem na jakiej zasadzie to działa???
Pewnie Agapla masz rację, wiem tylko że w moim przypadku to się sprawdza, na tę chwilę oczywiście, nikogo nie namawiam ani nie przestrzegam do stosowania tej metody. Tylko opisuję swoje odczucia
;) ;) ;)

przez Waldek 02 sie 2006, 20:22
Witam !
Mam pytanie do robsonhwdp : czy w swojej nerwicy miałeś również stany derealizacji i depersonalizacji ?
Bo mi właśnie b. przeszkadza derealizacja , czyli wielokrotnie opisywany na forum matrix:D . Zacząłem stosować tą metodę ok. 1,5 tyg. temu , narazie chyba nie ma efektów , może minimalne - czasami chwilowa poprawa samopoczucia .
Czy wystarczy stosować tylko pozycję I ? Po jakim czasie odczułeś , że ta metoda działa ?
Ta metoda to już chyba moja ostatnia nadzieja :( czuję się jakbym żył w jakimś śnie , który nie do końca rozumiem .
Dodam , że moja nerwica zaczęła się już chyba w podstawówce , a najgorsze było liceum . Od jakiegoś roku nerwica zmieniła się z ciągłego silnego lęku w stan otępienia . Mam 24 lata .

pozdro , z góry dzięki za odpowiedź :)

przez robsonhwdp 02 sie 2006, 20:44
Metoda BSM działa i to jest nie do powarzenia jak niekturzy tu pisza ze w lekkich bolach glowy.Nerwica jest to nic innego jak boja wyobraznia danego czlowieka,jednak napady lekowe sa niezalezne od nas!!!I wlasnie na takiej zasadzie to sie dzieje kiedy sie pozbywasz napadow lekowych,to i reszta ci przychodzi z latwoscia mija ci deprecha nie myslisz o innych zeczach tylko skupiasz sie na danej chwili otwierasz sie do swiata!!!!o metodzie bsm mozna sobie poczytac na www.samoleczeniebsm.pl lub kupic sobie ksiazke nie tzeba od razu tej metody stosowac jak ktos chce moze tez stosowac psycho terapie i inne zeczy jak farmakologie mi to pomoglo.Co do przykladania tylo pozycji 1 na nerwice to ja jeszcze stosowałem pozV ta taka ogolna i bylo dobrze.NA moim przykladzie dopiero dalo sie odczuc skutki tej metody po 2 tygodniach nawet sie nie obejrzałem (a bylo to jakies 2,5 roku temu a juz mi sie wogole dlonie nie pocily).Potem juz bylo duzo lepiej.POZDRO!!!!!!!

przez prisila 02 sie 2006, 21:34
to pewnie metoda reiki....

[ Dodano: Sro Sie 02, 2006 9:35 pm ]
to pewnie mtoda reiki ?!

przez Cilv 03 sie 2006, 19:58
Hejka :lol:
15 dzień kładzenia łapki, fantastyczny dzień, energia mnie rozpiera, rano wstaję wypoczęta i pełna entuzjazmu :lol: na mnie narazie działa...
Wydaje mi się że czas w jakim metoda działa zależy od nasilenia nerwicy, ja mam nerwicę lękową od kilku 5 lub 6 miesięcy, pourazową, silne lęki z palpitacjami serca i drgawkami, nocne drętwienia, halucynacje, zaniki pamięci, poty, czasem omdlenia itp.
Nakładam ręce ile się da nawet 5x30 min, stosuję poz 1 i 5.

przez robsonhwdp 04 sie 2006, 16:57
Dokladnie im bardziej nasilona choroba tym tzeba dluzej przykladac.Od razu mowilem ze metoda bsm nie jest super szybka jak jakies ferrari ale DZIALA!!!!!!!!!!!!!!!!!POZDRO!!!!!!!!!!

przez emiflo 04 sie 2006, 18:01
czekam już tydzień na tę książkę i jestem załamana, bo jeszcze jej nie ma. BARDZO CHCĘ JUŻ ZACZĄĆ< BO KAŻDY DZIEŃ JEST BARDZO CENNY < A JA MAM JUŻ DOSYĆ TAKIEGO SAMOPOCZUCIA :( jeszcze mi sie klawiatura psuje :( jestem wsciekla i nawet kropki nie moge postawic bo jak naciskam kropke to pojawia sie cos takiego > a to wszystko przez jakis durny filtr klawisza shift > buuu
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez *soltu 05 sie 2006, 10:42
spróbuj wcisnąć ctr + shift ... u mnie działa
a co do książki to też się na nią napaliłam, po tym co tu przeczytałam. Jeśli to naprawdę tak działa to może się uwolnie od mojego stręczyciela - nerwicy, mam nadzieję że kupię ją w księgarni.

Sortuj wg