Farmakologia a psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Pokonywanie lęku i bezsenności - program TV

przez drbach 16 mar 2007, 16:03
Chciałbym zainteresować wszystkim nowym felietonym emitowanym w programie medyczny Polsat Zdrowie. Omawiane są w nim sposoby radzenia sobie z objawami lękowymi (dawniej zwanymi nerwicowymi) i problemami z zasypianiem. Program emitowany jest w niedziele, środy i czwartki. Urywki na stronie: www.drbach.pl/POLSAT.wmv

przez Jaśkowa 18 mar 2007, 23:08
Atkaa napisał(a):
Jaśkowa napisał(a):do byczków i kogucicy EASY EASY EASY Cool
nie zamieniajmy miłej konwersacji w bazar,

sugerujesz, że wszyscy jesteśmy z bazaru? Piękne dzięki. Ja tu wyraźnie widzę kto zaczął atakować i rzucać mięsem i nie życzę sobie wrzucania mnie do jednego worka z takim człowiekiem. Jasne, też włożyłam swoje pięć groszy ale chyba wiesz co to obrona? Wszystkich urażonych przepraszam. Znikam stąd.

sugeruje, że nie ma co zniżać się do pewnego poziomu...... :roll:
proszę czytać ze zrozumieniem ;)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez didado1 23 mar 2007, 10:28
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 14:07 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krzychu 23 mar 2007, 21:46
Witam! Nie przeczytałem wszystkich postów w tym temacie, ale prosze o to zeby nie popadac w skrajności. uwazam ze psychoterapia to najlepsze wyjscie ( ale nie kazdy ma do niej dostęp - np mieszkańcy małych miejscowości i wsi), wiec branie leków pod kontrola lekarza jest najlepszym rozwiazaniem nalezy tylko pamiętac ze branie leków to sytuacja przejsciowa. pomagajmy sobie sami , jak minie kryzys koniecznie starajmy isc na psychoterapie nawet jezeli wiaze sie to z dojazdami lub pojsciem na jakis urlop. Mozemy tez sami sobie pomagac oprocz leków . mnie pomaga codzienny trening Schultza no i panuje nad stresem i nerwica , ale nie przyszlo mi to latwo ! pozdrawiam!

przez toya75 24 mar 2007, 06:08
Gusia bardzo fajny post :!: Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Czuć , że nie pisze laik w tej dziedzinie :idea: Dobrze czasami poczytać na forum kogoś, kto nowym lub zmęczonym chorobą forumowiczom , doleje świerzej krwi. ;)

Pozdrawiam
toya75

przez mawi 24 mar 2007, 13:50
Chciałabym zapytać co myślicie o terapi esencjami kwiatowymi dr Bacha, a może ktoś już ma jakieś doświadczenia.Może warto spróbować, już od dawna o tym myślę. Czy nam może coś takiego pomóc? Gdzie kupić te esencje.W aptekach i sklepach zielarskich gdzie pytałam robią takie miny, że aż mi głupio, że o to pytam. Kompletnie nie wiedzą o co chodzi.
Mam fobie społeczną, ręce mi sie trzęsą , boje sie składania podpisów itp.

przez Róża 24 mar 2007, 14:22
Mawi,ja próbowałam.Zamówiłam przez internethttp://www.drbach.pl,skutek był taki,że chodziłam nakręcona agresją,mimo,że ogólnie jestem spokojnym czlowiekiem.Na mojego syna podziałało tak samo.Konsultowaliśmy to zjawisko z panem psychologiem,który tam urzęduje,ale jakoś głupio wykręcił się sianem.Poza tym kropelki owe zaczynają po kilku dniach potwornie cuchnąć alkoholem i nie da się ich używać,jeśli masz zamiar przebywać wśród ludzi.Według mnie to ściema,szkoda pieniędzy.Są natomiast krople homeopatyczne,dostępne w aptekach,które naprawdę działają tonująco na psychikę i przeciwlękowo.Nazywają się L.72 firmy Lehning.Mnie pomogły i wszystkim osobom,którym poleciłam.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez gusia 24 mar 2007, 21:24
toya,no bardzo mi miło :oops:
Napisałam poprostu "od ręki" ,bo ze mną jeszcze niejest ok ,ale wierzę,a myślę że to jest najważniejsze...naprawdę kiedyś sądzilam że będę z "tym" funkcjonowałą do końca życia,a teraz się z tego śmieję -poprostu :lol:
Najwazniejsze-nie poddawac się...to mi uświadomili ludzie którzy z tego wyszli..
MOŻNA :P
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez mawi 25 mar 2007, 00:11
Różo dziękuję za odpowiedż. Strasznie się napaliłam na te krople, nawet już ustaliłam skład mieszanki i złożyłam zamówienie, wyślą gdy dotrze wpłata przelewem. Jednakże chyba zrezygnuję, skoro TY spróbowałaś , a tak obiecująco piszą i człowiek robi sobie nadzieję. Teraz jednak wolę spróbować kropli używanych przez Ciebie. Proszę Cię napisz ile kosztują i jaka jest ich pojemność.
Pozdrawiam!

przez BlueOrange 25 mar 2007, 01:38
"farmakologia a psychoterapia" to jest w ogóle poroniony temat, można nie brać leków i nie chodzić na psychoterapię i dać sobie radę z czasem, można nie chodzić na psychoterapię i brać leki - to samo, można nie brać leków i chodzić na psychoterapię - to samo, można brać leki i chodzić na psychoterapię - to samo....

nie rozumiem takich tematów/przepychanek, zostawmy lekarzom decyzje czy robić jedno czy drugie, albo obie kwestie naraz...
"jesteś" mądrzejszy niż lekarz - lecz się sam, kto kogo zmusza do wizyty u lekarza?

można się zawsiąść samemu i pokonać trudności bez lekarza, to możliwe; albo można się zawziąść i spieprzyć sobie życie bez pomocy lekarza - też możliwe; można też korzystać z pomocy lekarzy i spieprzyć sobie życie - też możliwe;
możliwości jest sporo, każdy jest kowalem swojego losu w jakimś stopniu i decyzja należy do nas, najważniejsza kwestia polega na - "czy to działa dla mnie", dla kogoś innego może nie działać lub działać też

przez Neurotic Guy 25 mar 2007, 09:47
BlueOrange napisał(a):nie rozumiem takich tematów/przepychanek, zostawmy lekarzom decyzje czy robić jedno czy drugie, albo obie kwestie naraz...
"jesteś" mądrzejszy niż lekarz - lecz się sam, kto kogo zmusza do wizyty u lekarza?

Mój znajomy brał leki przez jakis czas i nie zdecydował sie na psychoterapie mimo usilnych nalegan pana psychola.Gdy zapytał go, cytuje "Czy mam szanse wyjsc z nerwicy bez psychoterapi"? usłyszał " W żadnym razie".Jak ten idiota ( psychol ) mógł mu cos takiego powiedziec.Na szczescie znajomy ma silną wole, wkurzył sie , wyszedł, jeszzcze przez 2 miesiace brał leki , potem odstawiał.Lekarz przez ten czas wciaz dawał mu do zrozumienia ze nie pokona choroby jesli nie zacznie uczęszczac na te idiotyczne zajęcia.Znajomy powiedział sobie w myslach ( cytuje :smile: ) : "A założymy sie kutasie"?Miał na tyle silną wole , odpowiednie natężenie agresji i cierpliwosc ze sam wyszedl z choroby rzucając leki w cholere.Od 6 lat objawy nerwicy u niego nie wystąpiły.Choc czasami ma doły, ale kto ich nie ma?...

przez didado1 25 mar 2007, 11:18
ano właśnie są lekarze psychiatrzy i psychologowie trzeba chyba miec przysłowiowego farta lub pecha aby na takiego trafic, mi lekarz zanim stwierdzono nerwicę wmówił sam nadciśnienie którego de fatko nie mam co do psychologa też miałam z takowymi przebój do jednej chodziłam 1,5 roku i jak cierpiałam na agorafobie tak cierpiałam do drugiej psycholog poszłam trzy miesiące i biegałam już sama po ulicy............
byc może takie doświadczenia nam dodatkowo mieszają w głowie i robi się groch już i tak w kapuście :?:
znikłam i mnie nie ma .........

przez Róża 25 mar 2007, 18:37
Kosztują 19 zł,pojemność 30 ml.Jedna buteleczka wystarcza na 3 tygodnie.Są więc wydajne.Na początku używałam je tak jak piszą,czyli kilka razy dziennie po 20 kropel.Ale wtedy miałam bardzo silne stany lękowe.Co ciekawe-pomogły mi zejść z benzo (Afobam)bezboleśnie i bez skutków ubocznych.W ogóle odstawiłam wszystkie leki,już ich nie potrzebowałam.Gdzieś tak po dwóch miesiącach,zaczęłam coraz rzadziej używać kropli,bo już sobie dobrze radziłam,a teraz nie używam ich już wcale.Na pewno jest to bardziej zasługa mojej pracy nad soba,ale krople niewątpliwie mi pomogły.Nie usypiają,tylko wyciszają,stabilizują nawet pracę serca.Najlepiej kupić je w aptece z lekami himeopatycznymi,ale jeśli nie ma takowej w pobliżu-można trafić w zwykłej aptece,lub zamówić,a panie sprowadzą je z hurtowni.Śmieszne jest to skąd się o nich dowiedziałam.Otóż musiałam pójść do dentysty,ale miałam wtedy takie stany lękowe,że nie wychodziłam z domu od dłuższego czasu.Ale ząb tak mi dawał popalić,że nie było wyjścia.Na domiar złego-nie miał mnie kto tam zaprowadzić.Poszłam więc sama,jakoś dotarłam,ale już po drodze czułam,że jest ze mną bardzo źle.I na fotelu zasłabłam.Wtedy dentystka dała mi ulotkę z tymi lekami.Myślałam,że to jakaś ściema,ale spróbowałam.Naprawdę podziałało,czego i tobie serdecznie życzę.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez gusia 25 mar 2007, 21:27
Neurotic Guy napisał(a):.Choc czasami ma doły, ale kto ich nie ma?...

I o to chodzi :arrow: "Zdrowi" też miewają doły i zdażają im się porażki ,musimy o tym pamiętac ,to bardzo ważne.BARDZO!
Dido... :*
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

Sortuj wg