Farmakologia a psychoterapia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Leki w naszym życiu.../farmakologia/

przez KOREK 19 gru 2005, 01:35
Załozyłem ten temat aby

zapytać was jakie miejsce w waszym życiu zajmują leki?Miałem taki okres jak brałem Afobam,że praktycznie całe moje zycie

kręciło sie wokół tego leku.Plan dnia był ściśle ustalany według godzin kiedy przyjmowałem ten lek.Tzn brałem o 8:00,14:00 i

20:00 i wszystkie wyjscia z domu były planowane po 0,5 godziny do momentu przyjecia kazdej dawki.Jeszcze na dodatek cos mnie

"ciągneło "do tego leku.No to juz jest lekomania.Wiem.No ale w zamian mogłem przynajmniej kilka godzin normalnie

funkcjonować.Niestety nie ma nic za darmo.Jak to w zyciu...coś za coś.I nie chodzi mi o opinie jak działają na was leki /to

inny dział/tylko jaki stosunek wy macie do farmakologii i jakie miejsce zajmuje w waszym życiu.

przez reirei 19 gru 2005, 11:44
Ooo to ja pierwszy. No więc u mnie, delikatnie mówiąc leki są

na pierwszym miejscu. Ale kiedyś tak nie było. Kiedyś miałem przekonanie, że leki mogą mnie wspomóc w tym do czego sam

dochodzę. Podkreślam - w >moim< przypadku to było błędne podejście. Teraz to wygląda m.więcej tak : żyje sobię z dnia

na dzień i
:arrow: a) jeśli jestem akurat w ten dzień bez tabletki, staram się unikać sytuacji "stresowych" i w sumie na

tyle ile sie da konfrontacji z ludzmi.
:arrow: b) jeśli jestem po "pro" jest odwrotnie, po tej tabletce na prawde czuje

się jak "oaza spokoju", więc wychodze na przeciw każdej sytuacji i ludziom, dzięki czemu bardzo pozytywnie się nakręcam (że

nie dostaje ataku, bo normalnie miałbym go na 110%) i potem robie się pewniejszy bez tabletek. Dodatkowo ludziska przekonują

się że jednak taki znerwicowany to ja nie jestem i wogóle jest tak jak kiedyś (np. z przyjaciółmi).

Tabletka to dla

mnie świętość i w penym stopniu kieruje moim życiem. Nawet ostatnio już doszło do tego że chciałem sobie pochować "dropsy" we

wszystkich kieszeniach, plecakach itd. żebym zawsze miał ją przy sobie(na szczęście się opamiętałem :shock: ). Także sytuacja

jest dosyc podobna do twojej KORKU, z tym że moje specyfiki działają po 20stu minutach i działają przez parenaście godzin

:wink: :wink:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez Gość 19 gru 2005, 12:21
reirei to ty już jestes uzależniony, jak w taki sposob

kombinujesz z tabletkami, że zawsze musisz je mieć przy sobie i twoje zycie kręci się wokół tabletek.
Gość

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez reirei 19 gru 2005, 12:43
Anonymous napisał(a):reirei to ty już jestes

uzależniony, jak w taki sposob kombinujesz z tabletkami, że zawsze musisz je mieć przy sobie i twoje zycie kręci się wokół

tabletek.
Przyznaje ci rację, ale nietypowo - jak dla chemii - jestem uzależniony psychicznie, a nie

fizycznie. Wydaje mi się że wszystko dzieje się prawidłowo, od dłuższego czasu odstawiam po kolei leki, myśle że za pół roku

do jednego bede już radził sobie bez prochów. W sumie i tak już nie biore dawki dzień w dzień (stąd mój podział na dwa "typy"

dni). Zresztą co w tym złego, uzależnić się mozna nawet od kobiety :wink:

przez Ewa84 19 gru 2005, 13:25
Ja tez mam afobam ale zjadlam tylko jedna tabletke bo po tym

dostalam jeszcze gorszych kekow! Teraz nie ma mnie w polsce i nie moge isc do lekarza wiec staram sie sobie radzic bez

tabletek ...jem czasem jakies ziolowe i sama swiadomosc ,ze je mam mi pomaga ! W zeszlym roku jadlam Hydroxyzinium i

wyszystko bylo ok gorzej jak zaczynaly sie konczyc... bo juz sie denerwowalam ,ze co ja bez nich zrobie.....
chce byc soba!!!!!

przez Gość 19 gru 2005, 18:16
reirei napisał(a):Zresztą co w tym złego, uzależnić

się mozna nawet od kobiety :wink:

jasne, ale przyznasz , że to uzaleznienie jest mniej szkodliwe.
Gość

przez reirei 19 gru 2005, 20:04
Anonymous napisał(a):
reirei napisał(a):Zresztą co w tym złego, uzależnić się mozna nawet od kobiety

:wink:

jasne, ale przyznasz , że to uzaleznienie jest mniej szkodliwe.
Przyznam

ci.... że się mylisz :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :twisted:

przez Mad Mat 19 gru 2005, 20:14
Ja nosze tabsy w portfelu. Zawsze musze je miec przy sobie.

Mialem takie sytuacje, ze jak zapomnialem o nich to zawracalem samochód i wracalem do domu :), po te tabletki ...i dopiero

jechalem. Chyba wielu z nas uspakaja sama swiadomosc ze masz je przy sobie .
Dla mnie to taka deska ratunku.
ps. jakie

ja błedy wale :) sry

przez Waleria 19 gru 2005, 22:12
Kiedyś brałam xanax (to to samo co afobam) i ten lek czy to

brałam go początkowo regularnie, czy też później tylko w czasie napadu lęku pomagał zawsze. Pomagał mi zawsze dlatego

wytworzyło się u mnie zaufanie do niego. Teraz, kiedy już od dawna nie biorę xanaxu, zawsze mam go w szufladzie - na wszelki

wypadek, nawet jak gdzieś wychodzę na dłużej to mam tabletkę w torebce. I samo to że go mam sprawia że czuję się

bezpiecznie.

przez KOREK 19 gru 2005, 22:18
Wiesz Walerio,ze to ciekawe.Wprawdzie nie biore juz Afobamu

dosc długo ale jedna tabletke cały czas mam.Dosyc sprytnie opakowana.Lezy sobie i czeka"jakby cos sie działo".I mam nadzieje

ze bedzie sobie lezec az kiedys całkiem o niej zapomne.

przez reirei 19 gru 2005, 22:27
KOREK napisał(a):Wiesz Walerio,ze to

ciekawe.Wprawdzie nie biore juz Afobamu dosc długo ale jedna tabletke cały czas mam.Dosyc sprytnie opakowana.Lezy sobie i

czeka"jakby cos sie działo".I mam nadzieje ze bedzie sobie lezec az kiedys całkiem o niej zapomne.
Bardzo

pozytywna opowieść :wink:
BTW : afobam to to samo co xanax???

przez Waleria 19 gru 2005, 22:57
tak reirei - afobam to polski odpowiednik xanaxu, jedno i

drugie to alprazolamum

przez cicha woda 19 gru 2005, 23:01
Ja nie przykładam wielkiej wagi do leków i nie uzależniam od

nich wyjścia z domu. Zaczęłam je brać ponieważ mój stan się pogorszył. Leki maskują objawy a wyleczenie zależy od nas samych

a nie od tego jaką tabletkę weźmiemy i czy będziemy zawsze mieli je przy sobie.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez reirei 19 gru 2005, 23:08
cicha woda napisał(a):Leki maskują objawy a

wyleczenie zależy od nas samych a nie od tego jaką tabletkę weźmiemy i czy będziemy zawsze mieli je przy

sobie.
Jeśli twoje maskują objawy to to samo co hamują objawy, to się z tobą nie zgadzam.

Sortuj wg