Nerwica a wojsko

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez darekk 01 lis 2006, 22:21
MOGĘ CI ODPOWIEDZIEĆ ŻE Z UDOKUMENTOWANĄ NERWICĄ MASZ 100% KATEGORIĘ D(MUSISZ POWOŁAC KOMISJĘ LEKARSKĄ JESLI JUZ MIALES I DOSTALES A). ROZMAWIAŁEM KIEDYŚ NA TEN TEMAT Z PANIĄ W SEKRETARIACIE WKU I STWIERDZIŁA ŻE "CZUBKÓW" IM NIE POTRZEBA I OD RAZU PRZENOSZĄ DO REZERWY ALBO DAJĄ d :( TROCHĘ BOLĄCE OKREŚLENIE

przez magdalena4 02 lis 2006, 09:03
jesli by sie nie udalo, to napewno mozesz skorzystac ze sluzby zastepczej, nie pojdziesz do wojska tylko pokieruja cie do pracy. We wniosku o odbycie sluzby zastepczej mozesz opisac to ze masz nerwice, mysle ze z zalatwieniem sluzby zastepczej nie bedzies zmila na pewno problemu.

Syndrom WPW a wojsko....

przez mario_kob 06 sty 2007, 00:33
:?: mam pytanie do kogos zorientowanego w temacie...mianowicie,chcialbym wiedziec czy jesli stwierdzono u mnie syndrom WPW i nadcisnienie tetnicze to czy mam szanse na odroczenie sluzby wojskowej? Zbliza mi sie koniec szkoly i nie wiem co dalej poczac...prosze o odpowiedz,z gory dziekuje i pozdrawiam! :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Komisja wojskowa.

przez duskfall 18 sty 2007, 18:28
Czy nerwica/depresja ma wplyw na kategorie okreslana przy komisji?

przez Mikael 20 sty 2007, 00:47
Witam ja dostarczylem im diagnoze lekarza psychologa i wypis ze szpitala gdzie stwierdzono leczenie u psychiatry po tym jak sie zalalem w trupa, pociolem , polknolem 60 jakis tabletek i powalilem 2 kolesi z odzialu .. bez gatki dostalem D
To, co człowiek widzi, zależy zarówno od tego, na co patrzy, jak i od tego, co nauczył się dostrzegać w swym dotychczasowym doświadczeniu wizualnym i pojęciowym.

Powołali mnie do woja... Jestem... kobietą:-p

przez kretka 13 lut 2007, 11:44
No i stało się. To, co brałyśmy wszystkie za głupie plotki, ziściło się. W tym roku kończę psychologię. Kobity psycholożki i lekarki dostają w tym roku powołanie:-p Najśmieszniejsze jest to, że drogą losowania wybrano tylko kilka dziewczyn z roku. Powinnam chyba zacząć grać w totka z takim fartem;-) Heh, męża przenieśli do rezerwy, to o mnie się wojsko upomniało;-p
Komisja w kwietniu. Prawodopodobnie chodzi tylko o założenie książeczki wojskowej, żeby się mogli upomniec w razie potrzeby (wojny??), ale cholera wie, co tak naprawdę będą ode mnie chcieli...
Zamówiłam już ksero papierów tam gdzie sie leczyłam wcześniej, jeszcze muszę iść do mojej nowej psychiatry, żeby od niej też dostać na piśmie, że się cały czas leczę.
Moja kumpela- prawniczka twierdzi, że nerwica upośledzająca w stopniu średnim lub poważnym funkcjonowanie kwalifikuje na kat.D. Oczywiście pod warunkiem, że się ją udokumentuje. Mam półtora miesiąca na skompletowanie papierów.
Jestem obecnie w takim stanie, że nie wychodzę sama nawet przed dom. Z kimś to owszem, ale sama- nie ma mowy. Nie wyobrażam sobie, że miałabym iść na jakieś przeszkolenie. Zależy mi na tym D.
No i teraz pytanie, choć nie wiem, czy ktokolwiek zna się tu na tym. Czy jak będę szukać roboty, to spytają mnie o kategorię? W końcu chyba posiadanie przez kobietę książeczki wojskowej to nie standard?... Bo trochę się jednak obawiam, że ta D może mi nieco utrudnić. Liczę na to, że kobiet o to nie pytają przy przyjmowaniu do pracy...
Wiecie coś na ten temat?

przez m 16 lut 2007, 23:41
U kobiet to najczęściej jest dzień dobry i do widzenia.
Kierunki medyczne są powoływane na wszelki wypadek.
A co do kategorii to różnie bywa,czasem badają dokładniej niż facetów.
Ale jeśli widzisz,słyszysz i nie masz płaskostopia to powinnaś dostać "A".
m

przez piotrz 17 lut 2007, 01:15
hm... jeśli nie chcesz iść do wojska to udaj się do ośrodka uzależnień i powiedz, że pijesz co najmniej 4 razy w tygodniu od kilku lat, że masz podwyższoną tolerancje (silniejsza głowa), że musisz się napić bo ponoszą cię nerwy, wymiotujesz, nie możesz spać w nocy itp. (najlepiej poszukać objawów na gugle) powiedz to wszystko psychiatrze to on ci wbije w papierach alkoholik i wyśle cie na leczenie :d od tej pory wojsko będzie cie omijać szerokim łukiem :D

Moja choroba - WKU - Jakie mam szanse?

przez Emil123 21 mar 2007, 22:07
Witam szanownych forumowiczów
Leczyłem się na Nerwicę lękową(F38/F41-rozpoznanie), niedawno lekarz zmniejszył dawkę Leku, powiedziano Mi, że jest juz coraz lepiej. Faktycznie, paniczne lęki Ustąpiły, czasem jednak niepokój, Poddenerwowanie, smutek nawracają. Tymczasem dostałem wezwanie do WKU - Do poboru. Skserowałem Historię Choroby, I tu mam do was Pytanie, czy mam szansę, By odroczono mnie od wojska z powodu Mojej choroby? Jestem człowiekiem słabym psychicznie, sama Myśl o służbie powoduje u mnie strach, Jeśli dostanę kat A, to podczas służby się załamię totalnie. Jakie macie doświadczenia z WKU Wy ? Prosze o Porady
Pozdrawiam
E.K

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:29 pm ]
Witam
Niedawno Miałem wątpliwości, bałem się Komisji.... . Niedawno Wróciłem z WKU i w Książeczce wbita Kat. D :-) . Czuję straszną ulgę. Jak widać z dobrze Udokumentowaną nerwicą nie ma żadnych problemów z Wojskiem
Pozdrawiam

Wojsko ...

przez Lukasz1987 04 lis 2007, 12:09
Dawno już tu nie pisałem, ale mam problem ...

Mój problem to Wojsko ...

Jestem już po 2 odroczeniach ze względu na podejrzenie jaskry ...
Teraz w lutym szykuje się następną komisję.
Nerwica dręczy mnie już od dobrych kilku lat, ale teraz postanowiłem zacząć się leczyć. Mam zamiar zapisać się w tym tygodniu do lekarza i oto moje pytanie ... najlepiej zapisać się najpierw do psychologa czy może od razu do psychiatry ... i czy mniej więcej 4 miesiące leczenia pomogą uzyskać mi kat. D ?
Napisze, że strasznie boję się wojska ... przeraża mnie każde zagadnienie związane z wojskiem ...
Oczywiście nie mam lęku tylko przed wojskiem ... tu jest cała moja historia:
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=9913
Mam dopiero 19 lat ...

przez .Tomek 04 lis 2007, 13:35
Po raz nie wiem który napiszę: [:P]
Psycholog prowadzi terapię;
Psychiatra jest lekarzem który skupia się na diagnozie i leczeniu farmakologicznym. Decyzja należy do Ciebie. Czasami łatwiej z pomocą leków, czasami nie są one potrzebne, sam oceń w jakim stopniu mogły by Ci one pomóc. Ale pamiętaj samymi lekami problemu nie wyleczysz, to nie kaszel czy katar. To coś bardziej skomplikowanego. I co to jest kat. D?
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez wajchowski 04 lis 2007, 13:50
Łukasz! Jeżeli chcesz mieć kat. D nie musisz mieć żadnych zaświadczeń, wystarczy trochę bujnej wyobraźni i kreatywności, mój kumpel zrobił tak: jest to ewidentny punk i się nie wybierał do wojska; dostaje się taką ankietę do wypełnienia i są pytania np. "czy chcesz iść do wojska" "jeśli nie/tak to dlaczego" itp. On oczywiście napisał, że nie, bo nienawidzi patrzeć na pacyfistów w mundurach, pie***li patriotyzm, nie umie się podporządkować itp itd. Dostał kat. D ze skierowaniem na badania psychiatryczne.
Jeżeli chcesz to w inny sposób rozwiązać to polecam psychiatrę, bo jednak jest to lekarz i z nim o tym porozmawiać. Ja sam już zacząłem zbierać dokumentację swojej choroby właśnie na komisję.
Pzdr

przez .Tomek 04 lis 2007, 13:53
Heh, rozumiem, że kat. D to coś dzięki czemu nie idzie się do woja ;) Teraz sobie w sumie przypomniałem jak o tym z tatą gadałem. I zapewniam was, że do wojska nie wezmą kogoś kto ma problem z nerwicą i depresją. Więc chyba nie ma co się martwić na zapas :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez wajchowski 04 lis 2007, 14:12
Oczywiście, że nie. Tylko problem jest jak na formularzu do pracy jest rubryka: "stosunek do zasadniczej służby wojskowej" :wink:
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

Sortuj wg